Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ φίλε .Τα Προγράμματα που είχα αφαιρέσει από το κιν με το root unistaller θα επανέλθουν κανονικά .Αν όχι υπάρχει περίπτωση με το reset να χάσω τα backup τους ? Για αυτό ρωτάω αν σβήνετε και η κάρτα μνήμης

 

Λογικά αυτά τα προγράμματα θα επανέλθουν...

Η κάρτα μνήμης αν δεν κάνω λάθος παραμένει ανέπαφη,αλλά εσύ για να είσαι 100% σίγουρος κάνε την όλη copy/paste σε έναν φάκελο στο pc σου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έκανα .Η εφαρμογές δεν επανέρχονται .Αφού και η ρομ έχει μεγαλώσει .Έχουν σβηστή από εκεί μέσα .Προς το παρόν δεν μου κάνει κολλήματα, για να δούμε μέχρι αύριο πως θα τα πάει........
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το uninstaller for root, αφού το έχω κάνει root με το GingerBreak, και προσπάθησα να κάνω απεγκατάσταση μερικες εφαρμογές που είχε μέσα το κινητό.Εβγαλα το car, το talk και αρκετές άλλες αλλα δεν μπορεσα να απεγκαταστήσω το latitude δεν μου το εμφανίζει εκεί που εμφανίζει όλα τα άλλα προγράμματα το unistaller for root.Έχει κάποιος κάποια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ Αυτές τις εφαρμογές όπως το car,talk,twitter,latitude,layar κ.τ.λ. ( τις root εφαρμογές αν το λέω καλά που έχει το κινητό ) υπάρχουν κάπου στο market ή αλλου αν θελήσουμε να τις ξαναβάλουμε δωρεάν εννοείται;

Edited by GeOVaG
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το uninstaller for root, αφού το έχω κάνει root με το GingerBreak, και προσπάθησα να κάνω απεγκατάσταση μερικες εφαρμογές που είχε μέσα το κινητό.Εβγαλα το car, το talk και αρκετές άλλες αλλα δεν μπορεσα να απεγκαταστήσω το latitude δεν μου το εμφανίζει εκεί που εμφανίζει όλα τα άλλα προγράμματα το unistaller for root.Έχει κάποιος κάποια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ Αυτές τις εφαρμογές όπως το car,talk,twitter,latitude,layar κ.τ.λ. ( τις root εφαρμογές αν το λέω καλά που έχει το κινητό ) υπάρχουν κάπου στο market ή αλλου αν θελήσουμε να τις ξαναβάλουμε δωρεάν εννοείται;

 

Oι περισσότερες από αυτές υπάρχουν στο market...

Έχω κι εγώ μερικές σε περίπτωση που τις χρειαστεί κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Oι περισσότερες από αυτές υπάρχουν στο market...

Έχω κι εγώ μερικές σε περίπτωση που τις χρειαστεί κάποιος.

 

Απλά επειδή απεγκατέστησα την εφαρμογή που είχε για ειδήσεις και τέτοια και δεν την ξαναβρίσκω για αυτό ρωτάω.Το latitude εσας το εμφανίζει για απεγκατάσταση;

Edited by GeOVaG
Link to comment
Share on other sites

Το latitude εσας το εμφανίζει για απεγκατάσταση;
Δεν βγαίνει και μην το ξεριζώσεις...συνεργάζεται με Google maps.Απλως κανε log out γιατι ''τρώει μπαταρία''. Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στο site της lg έχει μια επιλογή για να δηλώσεις το κινητό. Τι πλεονεκτήματα έχεις αν κανείς κάτι τέτοιο??

 

Ίσως αν χρειαστείς την εγγύηση να κινηθεί πιο γρήγορα η διαδικασία.

 

Φίλε EOL το σκαναρα το εγκατέστησα αλλα δεν ανοίγει γράφει " υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής News and Weather ( διαδικασία com.google.android.apps.genie.geniewidget ). Προσπαθήστε ξανά."

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία που την έχω καιρό: Το κινητό το πηρα μεταχειρισμένο και ήρθε με 2.2 και mik kernel απο xda. Αν κάνω update με αυτό το kernel στο επίσημο 2.2.2 ή 2.3.χ όταν βγει θα brickάρει; Με λίγα λόγια, πρέπει να βάλω το εργοστασιακό kernel πριν κάποιο επίσημο update;
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία που την έχω καιρό: Το κινητό το πηρα μεταχειρισμένο και ήρθε με 2.2 και mik kernel απο xda. Αν κάνω update με αυτό το kernel στο επίσημο 2.2.2 ή 2.3.χ όταν βγει θα brickάρει; Με λίγα λόγια, πρέπει να βάλω το εργοστασιακό kernel πριν κάποιο επίσημο update;

 

Μήν κάνεισ updατε απο το site θα κολλήσει. Για ναέχεις το mikkernel λογικά είσαι ροοτ και έχει custom recovery> Βάλε μια custom rom με 2,2,2 αποτ ο xda και έισαι όκ. Πιστεψέ με καλυτερα θα έισαι ..;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια.Εχω το LG Optimus One,γινεται να εχω εγκατεστημενους δωρεαν τους χαρτες?δλδ να μην χρειαζεται να ειμαι συνδεδεμενος σε wi-fi για να δουλευει το GPS.Απο το καταστημα που το πηρα μου ειπαν κατι για το NDrive,το εγκατεστησα αλλα οι χαρτες δεν ειχαν εγκατασταθει.Ξερετε τι παιζει??Thanks in advance.

 

με το gps δουλευει το ndrive, το wifi το θες μονο για να κατεβασεις την εφαρμογη και τους χαρτεςμετα αποθηκευονται στο κινητο σου και τους χρησιμοποιεις οποτε θες

 

Επειδή έχω λίγο μπερδευτεί.Οταν κατέβασα το NDrive δεν είχαν εγκατασταθεί οι χάρτες στο κινητό μου.Μπορείτε να εξηγείσετε λίγο την διαδικασία??

Link to comment
Share on other sites

Ίσως αν χρειαστείς την εγγύηση να κινηθεί πιο γρήγορα η διαδικασία.

 

Φίλε EOL το σκαναρα το εγκατέστησα αλλα δεν ανοίγει γράφει " υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής News and Weather ( διαδικασία com.google.android.apps.genie.geniewidget ). Προσπαθήστε ξανά."

Δεν έπρεπε εξαρχής να βγάλεις το μαμίσιο.Το genie widget ακόμα και στο nexus μου τρώει πολλά force close.Εαν δε σε ενδιαφέρουν τα news κατέβασε άλλα widget καιρού καλύτερα κατ εμέ (ΒW,FW και simi clock.)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω λίγο μπερδευτεί.Οταν κατέβασα το NDrive δεν είχαν εγκατασταθεί οι χάρτες στο κινητό μου.Μπορείτε να εξηγείσετε λίγο την διαδικασία??

Aφού το κατεβάσεις προφανώς το ανοίγεις και εκεί σου δείχνει βήμα βήμα πως να κατεβάσεις χάρτες και φώνες.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω..ήταν και η πρώτη εφαρμογή που πήγα να κατεβάσω..μπορεί να έκανα κάτι λάθος.Πάντως όταν κατέβασα το NDrive,στην εγκατάσταση μου έβγαζε κάτι κινέζικα παράθυρα,αλλά μετά το πρόγραμμα ήταν σε English(αν θυμάμαι καλά).Why?Δηλαδή δεν έχει καμία "ιδιαίτερη" ενέργεια?Και όλα αυτά είναι free έτσι?Μόνο το NDrive παρέχει αυτή την δυνατότητα?Είμαι λίγο noobie στο android,αλλά ρωτώντας μαθαίνεις.
Link to comment
Share on other sites

α) Καλημέρες

β) Ας αρχίσουμε τις ερωτήσεις...Λεπόν!

Θέλω να μάθω αν υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να να σου λέει που είναι εγκαταστημένη η κάθε εφαρμογή και να μπορείς να της αλλάξεις τον φάκελο εγκατάστασης directory ... ούτως ώστε να μπούνε (συμμαζευτούνε) όλα τα apps σε ένα φάκελο στην sd

γ) έχω ενεργοποιημένο το suser (root) και διέγραψα to talk, car και μερικά live wallpapers...και έχω free rom/mobile memory 38mb....είμαι καλά ή πρέπει να το πάω και άλλο...

δ) τι πρόγραμμα πρέπει να χρησιμοποιήσω για να μπορέσω να μπω στο κινητό από terminal....

ε) έχω δοκιμάσει 2-3 προγράμματα για την απαγόρευση εκτέλεσης κατά start up αλλά βλέπω ότι μερικά αρχεία τρέχουν ακόμη στο παρασκήνιο κατά την εκκίνηση (μέσω zdbox)...π.χ. Wiki Encyclopedia & tune in radio...

ς) υπάρχει περίπτωση να μένουν άχρηστα αρχεία μετά από uninstall..και όταν κατεβάζω ένα app να μου κρατάει setup files & tmp files...αν ναι που ...και αν υπάρχει εύκολη αφαίρεση αυτών

ζ) έχετε να προτείνετε κανένα καλό βιβλίο/site για το os android...(όπου να κάνει ανάλυση για το OS και πως δουλεύουν τα X Windows του (ας τα πούμε x windows μιας και είναι unix/linux based system)

 

Ευχαριστώ πολύ ...(προκαταβολικά :D )

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω..ήταν και η πρώτη εφαρμογή που πήγα να κατεβάσω..μπορεί να έκανα κάτι λάθος.Πάντως όταν κατέβασα το NDrive,στην εγκατάσταση μου έβγαζε κάτι κινέζικα παράθυρα,αλλά μετά το πρόγραμμα ήταν σε English(αν θυμάμαι καλά).Why?Δηλαδή δεν έχει καμία "ιδιαίτερη" ενέργεια?Και όλα αυτά είναι free έτσι?Μόνο το NDrive παρέχει αυτή την δυνατότητα?Είμαι λίγο noobie στο android,αλλά ρωτώντας μαθαίνεις.

 

Oχι δεν είναι free αλλα σου δίνει την δυνατότητα να το δοκιμάσεις για μερικές ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω εγω. Στειλε mail με pm να στο στειλω

 

Σε εμένα αναφέρεσε για να μου στείλεις την εφαρμογή.Αν ναι δεν είναι θέμα μάλλον ότι δεν είναι σωστή μια χαρά ειναι αυτή που μου εδωσε ο φίλος EOL απλά δεν ξέρω γιατί δεν δουλεύει.Συνδέεται και με το ρολόι απο ότι είδα ( όταν ανοιγείς το ρολόι σου βγάζει και τον καιρό ) και μπορεί για αυτό να μην δουλεύει.

 

Δεν έπρεπε εξαρχής να βγάλεις το μαμίσιο.Το genie widget ακόμα και στο nexus μου τρώει πολλά force close.Εαν δε σε ενδιαφέρουν τα news κατέβασε άλλα widget καιρού καλύτερα κατ εμέ (ΒW,FW και simi clock.)

 

Για αυτό ρώτησα αν υπάρχουν και μπορούμε να ξαναβάλουμε τις εφαρμγές που κάνουμε απεγκατάσταση.Για τον καιρό έχω βάλει το fancy widget και είναι πολύ καλό.

Edited by GeOVaG
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αναφέρεσε για να μου στείλεις την εφαρμογή.Αν ναι δεν είναι θέμα μάλλον ότι δεν είναι σωστή μια χαρά ειναι αυτή που μου εδωσε ο φίλος EOL απλά δεν ξέρω γιατί δεν δουλεύει.Συνδέεται και με το ρολόι απο ότι είδα ( όταν ανοιγείς το ρολόι σου βγάζει και τον καιρό ) και μπορεί για αυτό να μην δουλεύει.

 

 

 

Για αυτό ρώτησα αν υπάρχουν και μπορούμε να ξαναβάλουμε τις εφαρμγές που κάνουμε απεγκατάσταση.Για τον καιρό έχω βάλει το fancy widget και είναι πολύ καλό.

 

Εγώ το απεγκατέστησα με το root unistaller και το έκανα backup .Θα δοκιμάσω να το κάνω restore να δω άμα θα δουλέψει για να σου πω

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή ψάχνω θηκούλα για το p500 και δεν έχω βρει κάτι της lg λέω για καμία HTC που τις βρίσεις παντού. Το ερώτημα είναι αν θα είναι στα μέτρα του κινητού η θήκη. Απ’ αυτές που είδα (3 κυκλοφορούν συνολικά) αυτές που είναι πιο κοντινές είναι του wildfire και του Desire (η 3η είναι για το Desire HD). Ποια από τις δυο προηγούμενες θα ταιριάζει καλύτερα?? Έχει κάνει κανείς κάτι παρόμοιο?? Πουθενά δεν μπορώ να βρω διαστάσεις των θηκών αυτών.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...