Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ο Κωτσόβολος πήγε να μου την κάνει.

Όταν είδα την πωλήτρια να κρατάει μόνο του κουτί του κινητού και όχι και της βάσης την ρώτησα και άρχισε τα δικά της,ότι δεν είναι ενημερωμένη,ότι δεν το έχουν χτυπήσει στο δελτίο παραγγελίας κτλ.Ζήτησα τον υπεύθυνο και μου την έδωσαν τελικά και την βάση...;)

 

Άριστες οι πρώτες εντυπώσεις από το τηλέφωνο...

Πολύ ωραία οθόνη,με ωραία χρώματα.Το τηλέφωνο έχει γρήγορη απόκριση στο άγγιγμα παρόλο που δεν έχω βγάλει την ζελατίνη από την οθόνη μέχρι να πάρω screen protector.

 

Σιγά σιγά όμως θα αρχίζω και τις ερωτήσεις....;)

1) Πού ρυθμίζουμε ώστε οι εφαρμογές να εγκαθιστούνται στην κάρτα αφού υπάρχει η δυνατότητα στο froyo?

2) Ποιά εφαρμογή μπορώ να χρησιμοποιήσω ώστε να δημοσιεύεται στο FB η θέση που βρίσκομαι?

3) Xρειάζεται να περάσω τις ρυθμίσεις για cosmote internet?

Είδα πως μπαίνει κι έτσι χωρίς να του έχω περάσει κάτι εγώ.

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες αν και εχει αναφερθει θυμηστε μου παλι τι πρεπει να κανω για να χτυπαει το ξυπνητηρι οταν εχω απενεργοποιησει την συσκευη.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ζελατίνα και θήκη σιλικόνης θα πάρω από το Amazon uk. Έχει πολύ καλές τιμές για παράδειγμα θήκη 6 ζελατίνες και στυλό £4.90 δηλαδή περίπου 6 ευρώ!!! Συμφέρει μακράν!!!

http://www.amazon.co.uk/OPTIMUS-P500-TRIPLE-ACCESSORY-PACK/dp/B004D45O8W/ref=sr_1_18?s=electronics&ie=UTF8&qid=1293040637&sr=1-18

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο Κωτσόβολος πήγε να μου την κάνει.

Όταν είδα την πωλήτρια να κρατάει μόνο του κουτί του κινητού και όχι και της βάσης την ρώτησα και άρχισε τα δικά της,ότι δεν είναι ενημερωμένη,ότι δεν το έχουν χτυπήσει στο δελτίο παραγγελίας κτλ.Ζήτησα τον υπεύθυνο και μου την έδωσαν τελικά και την βάση...;)

 

 

ενα μεγαλο μπραβο γιατι θα πρεπει να αρχισουμε να απαιτουμε οτι δικαιομαστε το ιδιο πρεπει να κανουμε ολοι για πολλα πραγματα στη ζωη μας.

Εγω το πειρα τηλεφωνικα απο cosmote και ηταν η βαση σε ξαχωριστο κουτι αλλα τα ειχαν σε μια ζελατινα και τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασε καποιος το κινητο απο πλαισιο με τους χαρτες ....τους βρηκε κανειςςςςςς????

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ζελατίνα και θήκη σιλικόνης θα πάρω από το Amazon uk. Έχει πολύ καλές τιμές για παράδειγμα θήκη 6 ζελατίνες και στυλό £4.90 δηλαδή περίπου 6 ευρώ!!! Συμφέρει μακράν!!!

http://www.amazon.co.uk/OPTIMUS-P500-TRIPLE-ACCESSORY-PACK/dp/B004D45O8W/ref=sr_1_18?s=electronics&ie=UTF8&qid=1293040637&sr=1-18

 

 

εχει σχετικα ακριβα εξοδα αποστολης ομως.

δες και αυτο http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180596239607

 

απο αυτους παραγγειλα εγω και ιδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Πέρασα το Handcent SMS αλλά με το πληκτρολόγιο LG που έχει και τα ελληνικά,όταν πατάω το enter να αλλάξω γραμμή κάνει αποστολή μηνύματος.

Με το πληκτρολόγιο android δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα αλλά έτσι δεν μπορώ να στείλω ελληνικά...

 

Τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! να ρωτησω κατι, περασα ενα gps στο κινητο και συγκεκριμενα το sygic αλλα για να λειτουργησει πρεπει να τικαρω στις ρυθμισεις το: χρηση δορυφορων gps. αν το τικαρω μονο τοτε ωρισκει σημα αλλιως οχι. ξερετε αν με αυτη την επιλογη εγω χρεωνομαι κατι???? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! να ρωτησω κατι, περασα ενα gps στο κινητο και συγκεκριμενα το sygic αλλα για να λειτουργησει πρεπει να τικαρω στις ρυθμισεις το: χρηση δορυφορων gps. αν το τικαρω μονο τοτε ωρισκει σημα αλλιως οχι. ξερετε αν με αυτη την επιλογη εγω χρεωνομαι κατι???? :wacko:

 

ειναι λογικο να θελει ενεργοποιηση του δεκτη gps. δεν χρεωνεται

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλαρακι!!! μου εφυγε ενα βαρος! επισης εχω να κανω μια παρατηρηση στο νοκια που ειχα εκανα να βρει σημα 5 λεπτα + ενω στο lg 5 δευτερα!
Link to comment
Share on other sites

εχει σχετικα ακριβα εξοδα αποστολης ομως.

δες και αυτο http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180596239607

 

απο αυτους παραγγειλα εγω και ιδωμεν

 

Τα έξοδα αποστολής ήταν αουτς.. 6 λίγες Αγγλίας άστα να πάνε!!! Εσύ έξοδα αποστολής πόσο πλήρωσες? 29 Δεκεμβρίου θα έρθει λένε

Link to comment
Share on other sites

Αγορασε καποιος το κινητο απο πλαισιο με τους χαρτες ....τους βρηκε κανειςςςςςς????

 

Το πήρα εγω. Το Νdrive ειναι με ελληνικό χαρτη free για ενα ετος

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Ειχε κατι μεσα στο κινητο ή στην συσκευασια οδηγιες οτιδηποτε?

help.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

δες τα μυνηματα 457 και 460....

δεν χρειαζεται ναζητας help, μπορεις να κανεις αναζητηση...:-)

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ουτε μια μερα δεν το χαρηκα,reboot σφαλματα εφαρμογων κολληματα παντου και το εδωσα πισω σαν Doa μετα απο επικοινωνια με το service της Lg.το χειροτερο οτι η νεα παραλαβη θα ειναι απο 04/01/2011!!!:mad::mad:καλα χριστουγεννα και καλη χρονια σε ολους!:):)
Link to comment
Share on other sites

το google maps 5 καταφερε να το βαλει κανεις; Δεν ξερω αν υποστιριζει το συγκεκριμενο τηλεφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Τα έξοδα αποστολής ήταν αουτς.. 6 λίγες Αγγλίας άστα να πάνε!!! Εσύ έξοδα αποστολής πόσο πλήρωσες? 29 Δεκεμβρίου θα έρθει λένε

 

 

4.95 λιρες εκανε το gel case + stylus + 1 screen protector (ενω το δικο σου εχει παραπανω βεβαια) και 2 λιρες τα εξοδα αποστολης.

Link to comment
Share on other sites

To θέμα με το Handcent που αναφέρω εδώ το έχει κάποιος άλλος?

Και αν ναι,πώς λύνεται?

 

αυτο νομιζω οτι γινεται οταν κανεις ουσιαστικα quick reply οταν σου εμφανιζει στην οθονη το widget το μηνυμα που σου ηρθε.

θα το δοκιμασω και θα σου πω. δες και το Greek Virtual Keyboard μηπως με αυτο δεν εχεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

δες τα μυνηματα 457 και 460....

δεν χρειαζεται ναζητας help, μπορεις να κανεις αναζητηση...:-)

 

Eυχαριστω φιλε μου δεν ειχα προσεξει το post....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

αυτο νομιζω οτι γινεται οταν κανεις ουσιαστικα quick reply οταν σου εμφανιζει στην οθονη το widget το μηνυμα που σου ηρθε.

θα το δοκιμασω και θα σου πω. δες και το Greek Virtual Keyboard μηπως με αυτο δεν εχεις προβλημα

 

Και από το μενού του προγράμματος να μπω και να απαντήσω πάλι το ίδιο πρόβλημα έχω...

Θα το δοκιμάσω αυτό που λες και θα αναφέρω

 

edit

Το πρόβλημα μοιάζει να είναι θέμα πληκτρολογίου αλλά είναι θέμα ρυθμίσεων του Handcent που πιάνουν μόνο στο LG Keyboard και όχι στο Android.

Για να το φτιάξετε κάνε τε το εξής Ρυθμίσεις στο Handcent->Ρυθμίσεις αποστολής μηνύματος->Συντόμευση για την αποστολή και το βάζουμε στο "Τίποτα".

 

Εκτός από το να βγάλουμε την ειδοποίηση στο native πρόγραμμα για SMS υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να κάνουμε?

Edited by EOL
Link to comment
Share on other sites

οι χαρτες google 5 αποσυρθηκαν απο το market...δεν υπαρχουν...

παιδια εχω μια χαζη απορια...γιατι δεν εχει stop οταν παιζει ενα τραγουδι στη μουσικη μου.? μονο pause βλεπω...πως σταματαμε ενα τραγουδι?

και για να ξεκινησω μια πλοηγηση στο αμαξι ποια εφαρμογη ανοιγω?

το car home?

Link to comment
Share on other sites

για να ξεκινησω μια πλοηγηση στο αμαξι ποια εφαρμογη ανοιγω?

το car home?

 

Ψαξε στα διαφορα μαγαζακια για να περασεις ενα προγραμμα gps ωστε να μην χρεωνεσαι οταν το δουλευεις.Εγω χρησιμοποιω navigon.

 

 

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...