Jump to content

[Modding] Motorola Milestone


xoulis_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Mixed Theme για την Cyanogen του nadlabak 22.12.2010 είναι έτοιμο ΕΔΩ το No4...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 865
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ολοσωστα το εκανες,ετσι θελει μετα την πρωτη φορα,μονο τα δυο wipe.

 

Παιδια καλησπερα κ χρονια πολλα!Μια ερώτηση εκανα update την καινουργια cyanogen 6.1 22.12.2010 0.04-10.12.22 και νομιζω οτι ειναι η καλυτερη απο ολες κ μαλλον εχει λυθει το θεμα της μπαταριας,αλλα δεν εχω ελληνικα στο keyboard(εχει πολλες γλωσσες αλλα οχι ελληνικα) μπορω με καπιο τροπο να τα βαλω????

τι score έχει στο quadrant?

Link to comment
Share on other sites

Ολοσωστα το εκανες,ετσι θελει μετα την πρωτη φορα,μονο τα δυο wipe.

 

Παιδια καλησπερα κ χρονια πολλα!Μια ερώτηση εκανα update την καινουργια cyanogen 6.1 22.12.2010 0.04-10.12.22 και νομιζω οτι ειναι η καλυτερη απο ολες κ μαλλον εχει λυθει το θεμα της μπαταριας,αλλα δεν εχω ελληνικα στο keyboard(εχει πολλες γλωσσες αλλα οχι ελληνικα) μπορω με καπιο τροπο να τα βαλω????

Αν εννοεις στο gingerbread keyboard,χλωμος...

Καποιος ρωταγε και στο xda αλλα τπτ,δε θυμαμαι αν ησουν εσυ...

 

 

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Πρίν 2 μέρες αγόρασα το κινητό απο συνφορουμίτη. Εχει περασμένη τη cyanogen 6.1.0.

Μπαίνω μεσα στο φάκελο του Open recovery απο το file manager και στα update αρχεία βλέπω οτι υπάρχει και η 6.1.1.

Τώρα δε ξέρω γιατί υπάρχει εκει μέσα.

Το κινητο δουλευει πολύ καλά οπως ειναι. Λέτε να περάσω τη 6.1.1;;

Φυσικα δεν έχω επιχειρήσει να πειράξω το κινητο γιατι,αν και έχω διαβάσει ολες τις οδηγειες φοβάμαι λίγο.

Ως το recovery έφτασα αλλά οταν επέλεξα το update zip μου έβγαλε fail και δεν με εστειλε στο επομενο μενου.

Το update zip που είναι χύμα στη κάρτα μνήμης πάντως είναι ένα πολύ μικρο αρχείο

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

To update.zip που ειναι χυμα στην καρτα δεν το πειραζεις,ειναι της open recovery.

To ζιπ που θες εσυ ειναι στο φακελο open recovery/updates,και δεν ειναι αναγκη να χρησιμοποιησεις αυτο,σιγουρα θα υπαρχει νεοτερο. Αν θες να ασχοληθεις βεβαια.

Αν σε καλυπτει δεν ασχολησεισαι,μην κοιτας εμας που μας τρωει το χερι μας να εχουμε οτι νεωτερο.

Οδηγιες αλλα και links για το που θα βρεις το καθε τι στα how to.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το χρόνο σου. Εγώ απλώς ήθελα να μπω.στο επόμενο μενου να δω τι επιλογές έχει αλλά δε με βάζει μέσα. Γράφει fail και επομένως δε μπορώ να κάνω back up τη rom κλπ
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω κι εγώ την νέα έκδοση της CM, 6.1.2, για να δούμε τι έφτιαξε πάλι ο nadlabak..!

Διαβάζω για νέο kernel για καλύτερη μπαταρία και WiFi Drivers.

 

Λέτε να δούμε 3 μέρες αυτονομία με τον νέο kernel?? :p

 

Και ένα πολύ όμορφο Theme, "Epicor Theme" που κατεβάζω και θα περάσω. Για δείτε το, νομίζω αξίζει.

Μία ερώτηση μονάχα παιδιά, τα Θέματα πώς τα εγκαθιστούμε? Κι αυτά σαν apply update στο /OpenRecovery/Updates?

Δεν έχω ξαναπεράσει ποτέ κανένα, γι'αυτό και ρωτάω..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να δούμε 3 μέρες αυτονομία με τον νέο kernel?? :p

Όχι, απλά πλέον δε θα χρειάζεται το κόλπο με το batterystats.bin (αν το χεις ακουστά), θα φορτίζει μέχρι 100% κι όχι μέχρι 60-70 και το κινητό θα δείχνει τα πραγματικά ποσοστά της μπαταρίας πλέον.

Μία ερώτηση μονάχα παιδιά, τα Θέματα πώς τα εγκαθιστούμε? Κι αυτά σαν apply update στο /OpenRecovery/Updates?

Δεν έχω ξαναπεράσει ποτέ κανένα, γι'αυτό και ρωτάω..

Ναι και καλό θα ταν από το zip αρχείο να σβήσεις όσες εφαρμογές δεν χρειάζεσαι ή εχεις αφαιρέσει για να μην αντικατασταθούν/επανεγκατασταθούν.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως γνωρίζετε που θα βρω την stock camera.apk (απο τη 2.1) για το milestone? Θελω να αντικαταστήσω την camera της cm 6.1.1. By the way μηπως στην cm 6.1.2 ειναι καλυτερη η καμερα? Ευχαριστώ και καλή πρωτοχρονιά!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το χρόνο σου. Εγώ απλώς ήθελα να μπω.στο επόμενο μενου να δω τι επιλογές έχει αλλά δε με βάζει μέσα. Γράφει fail και επομένως δε μπορώ να κάνω back up τη rom κλπ

Κάτι έχει γίνει (η έκανες) με τη recovery.

Σβήσε από την Κάρτα σου τους φακέλους open recovery +update.zip.

Μπες στα how to αν θες λινκ,κατέβασε την androidiani recovery.

Θα είναι ένα αρχείο ζιπ.το ξεζιπαρεις,και θα έχεις ένα φάκελο open recovery και ένα αρχείο update.zip.

Αυτά όπως είναι,τα πετάς χύμα στην Κάρτα sd,και είσαι ετοιμος.

Μπαίνεις recovery πατάς apply update αν θυμάμαι καλά,και σε βγάζει στη recovery του androidiani.

Mετα,το να περασεις μια νεα ρομ,ειναι ευκολο.

 

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Πριν ξεκινήσω Themes κλπ έκανα ένα Nandroid BackUp, αφού είχα περάσει την τελευταία CM6.1.2.

Πέρασα το Theme και τελικά δεν μπορώ να πω ότι ήταν του γούστου μου και είπα να το βγάλω. Επειδή όμως δεν ήθελα να περνάω πάλι .sbf και να χάσω εφαρμογές, κλπ έκανα απλά:

Wipe Dalvik/Cache, Nandroid Restore και πάλι Wipe Dalvic/Cache.

Το κινητό είναι όπως πριν. Έκανα και το Overclock και πάλι στο 1GHz και λέω όλα οκ λογικά.

Άνοιξα όμως το Quadrant κι εκεί που έβλεπα ~1350 με την 6.1, τώρα βλέπω 1150.

Μήπως έχει μείνει τίποτα από την σημερινή διαδικασία? :(

Έχετε κάποια πρόταση?

 

ΥΓ. Γενικά είμαι κι εγώ "ψείρας" και θέλω όλα να είναι στην εντέλεια (όπως και οι περισσότεροι που ασχολούμαστε με το Modding των Milestone μας :) ) αλλά δεν θα ήθελα να ξαναστήνω το κινητό πάλι από την αρχή..

 

Εν τω μεταξύ, η διαχείρηση μνήμης του Theme ήταν πολύ καλή, δεν ξέρω τι έχει αφαιρέσει ο δημιουργός του, αλλά για πρώτη φορά είδα 100+ ΜΒ ελεύθερα σε ένα Kill All & Memory Boost που έκανα για δοκιμή..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Προτεινω να μην κατεβασετε την cm6.1.2 γιατι εχει Bug Με το scrolling.Τρεμοπαιζει τουλαχιστον οταν ειναι συνδεδεμενο στην φορτιση.Οταν ειναι εκτος δεν παρουσιαζεται κατι τετοιο.Λεω να γυρισω αν γινετε στην 6.1.1 και ας κανω καθε φορα reboot μετα την φορτιση...

Καποιοι αντιμετωπισαν και συνεχομενα restarts.

Edited by nekisia1
Link to comment
Share on other sites

Πριν ξεκινήσω Themes κλπ έκανα ένα Nandroid BackUp, αφού είχα περάσει την τελευταία CM6.1.2.

Πέρασα το Theme και τελικά δεν μπορώ να πω ότι ήταν του γούστου μου και είπα να το βγάλω. Επειδή όμως δεν ήθελα να περνάω πάλι .sbf και να χάσω εφαρμογές, κλπ έκανα απλά:

Wipe Dalvik/Cache, Nandroid Restore και πάλι Wipe Dalvic/Cache.

Το κινητό είναι όπως πριν. Έκανα και το Overclock και πάλι στο 1GHz και λέω όλα οκ λογικά.

Άνοιξα όμως το Quadrant κι εκεί που έβλεπα ~1350 με την 6.1, τώρα βλέπω 1150.

Μήπως έχει μείνει τίποτα από την σημερινή διαδικασία? :(

Έχετε κάποια πρόταση?

 

ΥΓ. Γενικά είμαι κι εγώ "ψείρας" και θέλω όλα να είναι στην εντέλεια (όπως και οι περισσότεροι που ασχολούμαστε με το Modding των Milestone μας :) ) αλλά δεν θα ήθελα να ξαναστήνω το κινητό πάλι από την αρχή..

 

Εν τω μεταξύ, η διαχείρηση μνήμης του Theme ήταν πολύ καλή, δεν ξέρω τι έχει αφαιρέσει ο δημιουργός του, αλλά για πρώτη φορά είδα 100+ ΜΒ ελεύθερα σε ένα Kill All & Memory Boost που έκανα για δοκιμή..

 

Αν κανεις αλλη στιγμη το quadrant μπορει να βγαλει παραπανω,εγω εχω παρατηρησει οτι οταν το κινητο ειναι αμμεσως μετα απο reboot,ΔΕ βγαζει τα υψηλοτερα σκορ,σε αντιθεση με λεγομενα πολλων.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σας πω να δοκιμασετε οπως και δηποτε το νεο launcher adw ex,ειναι ΠΟΛΥ καλος και παρα πολυ παραμετροποιησιμος,και ιιιισως για πρωτη φορα καλυτερος συνολικα απο τον launcher pro.

Kαμια σχεση με το δωρεαν adw.

Eγω τον εχω αρκετες μερες και επιτελους βλεπω κατι καλο,γιατι o launcher pro oσο παει και βαραινει και μας εχει ρημαξει αν και σφαιρατος.

 

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις αλλη στιγμη το quadrant μπορει να βγαλει παραπανω,εγω εχω παρατηρησει οτι οταν το κινητο ειναι αμμεσως μετα απο reboot,ΔΕ βγαζει τα υψηλοτερα σκορ,σε αντιθεση με λεγομενα πολλων.

 

Sent from my Milestone

 

Βαγγέλη καλημέρα. Θα δοκιμάσω αργότερα γιατί τώρα είμαι online με Wireless Tether και δεν θέλω να το ζορίσω.. :)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σας πω να δοκιμασετε οπως και δηποτε το νεο launcher adw ex,ειναι ΠΟΛΥ καλος και παρα πολυ παραμετροποιησιμος,και ιιιισως για πρωτη φορα καλυτερος συνολικα απο τον launcher pro.

Kαμια σχεση με το δωρεαν adw.

Eγω τον εχω αρκετες μερες και επιτελους βλεπω κατι καλο,γιατι o launcher pro oσο παει και βαραινει και μας εχει ρημαξει αν και σφαιρατος.

 

 

Sent from my Milestone

 

Επετρεψε μου να διαφωνησω φιλε Βαγγελη. Ας μιλησουμε λιγο με νουμερα. Launcher Pro με 4 απο τα widget του ενεργα, (contacts, tweeter, facebook, calendar) καταναλωνει μολις 21mb ram. Με απενεργοποιημενα ολα τα widget του καταναλωνει μολις 15mb ram. Ο adw ex τελειως stock χωρις καμια συντομευση καθως και ουτε ενα widget επι της οθονης καταναλωνει 29!!mb.

 

 

 

Ενα γενικο σχολιο για τον νεο kernel που ενσωματωνει η cm 6.1.2

Με εξαιρεση τους επιτελους αψογους wifi drivers (συνδεση σε λιγοτερο απο ενα δεπτερολεπτο αφου ενεργοποιηθει το wifi ) και ισως την καλυτερη αυτονομια που εχω δει ποτε στο milestone παροτι το 1.2gh overclock ειμαι στο 80% μετα απο 26(!) ωρες με μονιμα ενεργο wifi καθως και αρκετο σκαλισμα, εχει επισης αρκετα αρνητικα που μονο ως υποβαθμιση μπορουν να χαρακτηριστουν σε σχεση με τον kernel του πρωτου leak. Για αρχη χασαμε το 4point multitouch και επιστρεψαμε σε 2point multitouch το οποιο ομως ειναι και προβληματικο! Το accuracy ειναι αισθητα μειωμενο σε σχεση με τον προηγουμενο kernel. Για πρωτη φορα με 2.2 kernel αντιμετωπιζω freezes καθως και 2 restarts καθως το τηλεφωνο ειναι σε κατασταση idle. Φημολογειται οτι αυτος ο kernel θα ειναι αυτος που θα διαθεσει η μοτο στο επισημο froyo update σε λιγες ημερες και ελπιζω αυτο να μην ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνω,μπορει οντως να ισχυει αυτο που λες,απλα ο adw πλεον μου φαινεται σχεδον αντιστοιχα γρηγορος και πολυ πιο αμμεσος στην επαναφορα του πατωντας το home button,και δεν κρασαρει με τοση ευκολια (παραδεχομαι βεβαια οτι δεν κανω συνηθισμενη χρηση,κυριολεκτικα το ρημαζω καθε μερα,του ρουφαω το αιμα με το καλαμακι :p)

Aν αυτο οφειλεται στο οτι διαχειριζεται πολλη μνημη δεν το ξερω.

Εχω αρχισει και εχω θεμα με τη μνημη ρε γμτ.

Εχω συνεχεια πανω απο 100-120 εφαρμογες εγκατεστημενες,και καπου σιγουρα υπαρχουν και διαρροες μνημης,και εχω το autokiller σε πιο χαλαρη ρυθμιση,γιατι ουσιαστικα δεν ειχα multitasking πια.

 

Edit

O κερνελ πολυ χλωμο να αλλαξει,αυτοι μεχρι να κουνησουν το δεξι βρωμησε το αριστερο...ααααντε μηπως κανουν κανα tweakακι εκει χαμω :p

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ενα γενικο σχολιο για τον νεο kernel που ενσωματωνει η cm 6.1.2

Με εξαιρεση τους επιτελους αψογους wifi drivers (συνδεση σε λιγοτερο απο ενα δεπτερολεπτο αφου ενεργοποιηθει το wifi ) και ισως την καλυτερη αυτονομια που εχω δει ποτε στο milestone παροτι το 1.2gh overclock ειμαι στο 80% μετα απο 26(!) ωρες με μονιμα ενεργο wifi καθως και αρκετο σκαλισμα, εχει επισης αρκετα αρνητικα που μονο ως υποβαθμιση μπορουν να χαρακτηριστουν σε σχεση με τον kernel του πρωτου leak. Για αρχη χασαμε το 4point multitouch και επιστρεψαμε σε 2point multitouch το οποιο ομως ειναι και προβληματικο! Το accuracy ειναι αισθητα μειωμενο σε σχεση με τον προηγουμενο kernel. Για πρωτη φορα με 2.2 kernel αντιμετωπιζω freezes καθως και 2 restarts καθως το τηλεφωνο ειναι σε κατασταση idle. Φημολογειται οτι αυτος ο kernel θα ειναι αυτος που θα διαθεσει η μοτο στο επισημο froyo update σε λιγες ημερες και ελπιζω αυτο να μην ισχυει.

 

Νίκο μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις ένα link για το ότι ο kernel που χρεισιμοποιεί ο Nadlabak στο τελευταίο release είναι καινούργιος και όχι αυτός που είχε και η GOT 2.2.1???

Γιατί στην περιγραφή του Nadlabak για το τελευταίο release γράφει μόνο:

"28.12.2010 0.05-10.12.27

- battery top charge level fixed, updated WLAN driver, ..."

Το έχω διαβάσει και στο xda ότι χρησιμοποιεί καινούργιο kernel αλλά δεν το έχω δει πουθενά γραμμένο από τον ίδιο τον nadlabak....

Εν το μεταξύ δεν έχω πολυψάξει κιόλας....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνω,μπορει οντως να ισχυει αυτο που λες,απλα ο adw πλεον μου φαινεται σχεδον αντιστοιχα γρηγορος και πολυ πιο αμμεσος στην επαναφορα του πατωντας το home button,και δεν κρασαρει με τοση ευκολια (παραδεχομαι βεβαια οτι δεν κανω συνηθισμενη χρηση,κυριολεκτικα το ρημαζω καθε μερα,του ρουφαω το αιμα με το καλαμακι :p)

Aν αυτο οφειλεται στο οτι διαχειριζεται πολλη μνημη δεν το ξερω.

Εχω αρχισει και εχω θεμα με τη μνημη ρε γμτ.

Εχω συνεχεια πανω απο 100-120 εφαρμογες εγκατεστημενες,και καπου σιγουρα υπαρχουν και διαρροες μνημης,και εχω το autokiller σε πιο χαλαρη ρυθμιση,γιατι ουσιαστικα δεν ειχα multitasking πια.

 

Edit

O κερνελ πολυ χλωμο να αλλαξει,αυτοι μεχρι να κουνησουν το δεξι βρωμησε το αριστερο...ααααντε μηπως κανουν κανα tweakακι εκει χαμω :p

Sent from my Milestone

Δε διαφωνω οτι ειναι ενας απο τους κορυφαιους launchers, απλα στα σημεια εχανε-χανει απο launcher pro.

 

Νίκο μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις ένα link για το ότι ο kernel που χρεισιμοποιεί ο Nadlabak στο τελευταίο release είναι καινούργιος και όχι αυτός που είχε και η GOT 2.2.1???

Γιατί στην περιγραφή του Nadlabak για το τελευταίο release γράφει μόνο:

"28.12.2010 0.05-10.12.27

- battery top charge level fixed, updated WLAN driver, ..."

Το έχω διαβάσει και στο xda ότι χρησιμοποιεί καινούργιο kernel αλλά δεν το έχω δει πουθενά γραμμένο από τον ίδιο τον nadlabak....

Εν το μεταξύ δεν έχω πολυψάξει κιόλας....

 

Δεν ειναι η πρωτη φορα που αλλαζει ο kernel απο nadlabak. Ειναι στη σειρα η τριτη φορα απο το official leak της got που με καποιο τροπο ο nadlabak βρηκε νεο kernel, τον οποιο ομως δε μοιραζει σε μορφη sbf, αλλα το ενσωματωνει μεσα στην cm του. Στο τελευταιο release οντως δεν αναφερει κατι σχετικα με αλλαγη kernel, αλλα μπορεις να το δεις ευκολα απο την εκδοση kernel στο ρυθμισεις/σχετικα με το τηλεφωνο/εκδοση kernel.

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την cm6.1.2 και όλα προς το παρών μια χαρά εκτός το ότι δεν έχει το android market μέσα.Το περνάμε χειροκίνητα αυτό(και αν ναι από που μπορώ να το βρω)?Η έχω κάνει κάτι λάθος??:worry:
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες να περάσεις τα Google Apps. Κατέβασέ τα από εδώ, για HDPI συσκευές:

http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=Latest_Version#Google_Apps

Και τα εγκαθιστάς όπως και την ROM, μέσω OpenRecovery, Apply Update.

Κάνε και τα Wipe πάλι (πριν και μετά) και είσαι έτοιμος.

;)

 

Γενικά για οτιδήποτε σχετικό με την CM για Milestone μπορείς να διαβάζεις εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=784750

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να σβήσει το post αυτό γιατί έγραψα τα ίδια με το φίλο babis200sx από πάνω.... Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι η πρωτη φορα που αλλαζει ο kernel απο nadlabak. Ειναι στη σειρα η τριτη φορα απο το official leak της got που με καποιο τροπο ο nadlabak βρηκε νεο kernel, τον οποιο ομως δε μοιραζει σε μορφη sbf, αλλα το ενσωματωνει μεσα στην cm του. Στο τελευταιο release οντως δεν αναφερει κατι σχετικα με αλλαγη kernel, αλλα μπορεις να το δεις ευκολα απο την εκδοση kernel στο ρυθμισεις/σχετικα με το τηλεφωνο/εκδοση kernel.

Δεν παρατηρώ ποτέ μου την έκδοση του kernel από το "Σχετικά με το τηλέφωνο"...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατηρώ ποτέ μου την έκδοση του kernel από το "Σχετικά με το τηλέφωνο"...

 

Ναι απλα απο εκει ειναι ο ευκολοτερος τροπος να δεις τις οποιες διαφοροποιησεις στο kernel. Οι τελευταιες 7-8 CM παροτι ειχαν προσθηκες και επιλυση διαφορων bugs, βαση το id ειχαν κοινο kernel.

Το ιδανικο κατα την αποψη μου με τα μεχρι τωρα release ειναι να κρατησει τον προηγουμενο kernel, μαζι με τους νεους wifi drivers καθως να επιλυσει τα προβληματα του προηγουμενου release. (διακοπη φορτισης ενω το τηλ ειναι στο 60% καθως και το non sleep θεμα που ειχε αμεσως μετα απο φορτιση αν δεν εκανες reboot την στιγμη που το εβγαζες απο τη μπριζα.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...