Jump to content

προβλημα με το μοντεμ...


freddaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια χθες ηθελα να ανοιξω ενα port με το modem για το utorrent και παρατηρησα το εξης.......ΜΕΓΑΛΟ προβλημα το οποιο οσο και αν το εψαξα δεν μπορεσα να βγαλω ακρη.....

εχω το Siemens SL2-141

τοσο καιρο εκανα /portforward με τον εξης τροπο...

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Siemens/SL2-141/Warcraft_III.htm

 

σημερα παρατήρησα εντελως ξαφνικα...το εξης...

http://forum.portforward.com/YaBB.cgi?num=1216739122

 

το advanced μενου δηλαδη απο τις επιλογες του μοντεμ μου για να απελευθερώσω θυρα ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ εντελως ξαφνικα!!!! :blink::blink:

εχω conn-x στα 24 mb ...παιζει ρολο αυτο....?μπορειτε να βοηθήσετε παιδες γιατι πραγματικα εχουν σπασει τα νευρα μου.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχεις βρεί κάποια λύση οπότε έστω και ετεροχρονισμένα θα απαντήσω. Το ίδιο μου συνέβει και εμένα σε zyxel και TP-Link modems. Το μενού advanced χανόταν μετά από λίγο καιρό (ή αφότου αποθήκευα απλές ρυθμίσεις) για ασφάλεια. Η λύση που είχα βρεί ήταν δυστυχώς hard reset στα modem οπότε και έπαιρνα πάλι πίσω τις επιλογές advanced. Στα zyxel λυνόταν με fw update στο 100% των περιπτώσεων που είχα συναντήσει προσωπικά. Η γραμμή πάντως δεν αποτελεί πρόβλημα ώστε να αποκρυφθεί το μενού

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγινε φιλε μου σε ευχαριστω....

θα δοκιμασω το hard reset και θα σου πω...αν ειχε αποτελεσμα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...