Jump to content

Paintball


william blake
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 163
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KCB (22 Μάρ. 2004 , 21:44)

 

Έχω κι εγώ άλλους 4 για συμμετοχή. Αν και βλέπω ότι χαλάρωσε το θέμα :p

 

 

Όχι ρε....

 

Είναι άπαιχτο. Εγώ τελικά μπορεί να μην πάω την Πέμπτη γιατί οι συμμαθητές του φίλου μου θέλουν να πάνε σε ένα άλλο που είναι μακριά. :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

:cry: :( Τελικά δεν θα πάω γιατί θα πάνε Ανάβυσσο. Άντε να κανονίσουμε να πάμε και μεταξύ μας σύντομα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Κριμα :(

 

Εγώ πάντως έχω κάποιες εκκρεμότητες, οπότε μέχρι τα μέσα του επόμενου μήνα δεν θα μπορώ να έρθω.

 

Αμα μαζευτούμε πολλοί πάντως ίσως να μπορώ να μας κλείσω για μεταξύ μας παιχνίδι :D

 

we'll keep in touch

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με το κολλητάρι μου είμαστς τρελαμένοι με την φάση αλλά δεν βρίσκουμε άλλους που να το θέλουν για να πάμε να παίξουμε. Όποτε αν ενδιαφέρεστε ή αν κανονίσετε κάτι, στείλτε ενα PM και υπολογίστε μας! Ευχαριστώ :D
http://www.atlantisfm.gr/Atlantis_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τι θα λέγατε αν κανονίζαμε ένα επίσημο Myphone Paintball Game! Να μαζευτούμε αρκετοί για να γίνουν 2 - 3 ομάδες!! Πιστεύω πως θα γίνει πολύ γέλιο!!! :D :p :p
.
Link to comment
Share on other sites

Πως θα οργανώσετε μια ημέρα paintball

 

1. ΔΙΑΛΕΞΤΕ ΗΜΕΡΑ: Αποφασίστε την ημέρα που θέλετε να παίξετε και επικοινωνήστε μαζί μας για επιβεβαίωση και θα σας απαντήσουμε αν η ημέρα που ζητάτε είναι διαθέσιμη. Πρέπει να γνωρίζετε ότι τα περισσότερα σαββατοκύριακα κλείνονται τουλάχιστον μια ή δύο εβδομάδες νωρίτερα.

 

2. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ: Μιλήστε με τα μέλη του group σας για την επιβεβαίωση της ημέρας που όλοι θα θέλατε να παίξετε. ΕΠίσης συζητήστε αν θέλετε να παίξετε μόνοι σας ή με άλλους μαζί.

 

3. PRIVATE GAME: Παιχνίδια για να διεξαχθούν private θα πρέπει να έχουν το minimum 25 άτομα . Σε περίπτωση που είστε κάτω από 25 θα προκαταβάλετε το αντίστοιχο αντίτιμο των 25 ατόμων (375e)

 

4. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ: Όταν έχετε κάνει ήδη την κράτηση ενημερωθείτε για το πως θα έρθετε (μέσα από το site μας "ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ") και φροντίστε να είστε συνεπείς στην άφιξη σας για να έχετε περισσότερο χρόνο παιχνιδιού

 

5. PRIVATE ΠΙΣΤΕΣ / ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ: Ισχύει για 25+ άτομα (βλ. παράγραφο 3). Θα παίζει μόνο το group σας. Αυτό σημαίνει δικές σας πίστες, εξοπλισμό, διαιτητές και σενάρια παιχνιδιού

 

6. ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ-ΕΚΠΤΩΣΗ ΤΙΜΩΝ (σε ειδικές περιπτώσεις): Πιθανές εκπτώσεις επί των τιμών και κρατήσεων γίνονται κατόπιν επικοινωνίας μαζί μας

 

7. ΗΛΙΚΙΑ ΠΑΙΚΤΩΝ: Οι παίκτες θα πρέπει να είναι το λιγότερο 15 ετών για να παίξουν, διαφορετικά απαιτείται υπεύθυνη δήλωση γονέα και η παρουσία του.

 

8. ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ: Είναι δυνατόν να συμμετάσχουν εφόσον υπάρχει χώρος και εξοπλισμός διαθέσιμος

 

9. ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΕΝΤΥΠΩΝ: Όλοι οι παίκτες θα πρέπει πριν ξεκινήσουν το παιχνίδι απαραίτητα να συμπληρώσουν κάποια έντυπα που θα τους δοθούν από το προσωπικό του Greek Paintball Park Αθηνών

 

Όσο για τον εξοπλισμο;

http://www.evenco.gr/gpp/ath_equip.htm

.
Link to comment
Share on other sites

to kalitero pedio vriskete stin parnitha (barimpompi)

einai telio exo peksei arketes fores ekei

exo peksei kai se ola ta ola kai sas diaveveo oti einai to kalitero

exei spitakia potamaki polemistres dentra lofakia ktl ktl

poli rambo fasi :) :) xaxaxaxaxaxa

http://www.mourmour.gr/upload/iphone_court.thumbnail.jpg I-phone FTW
Link to comment
Share on other sites

s2000 του Κουνάδη δεν λες; Αυτό που έχει ένα ρυάκι με 2 γέφυρες κ έφτιαξε και πίστα speedball τώρα. Εκεί θα είμαι εγώ μάλλον την Κυριακή, δέν θα παίξω προσωπικά αλλα όποιος θέλει να έρθει για να παίξει, pm με να κανονίσουμε :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τον akpe

 

Επειδή δεν έχω παίξει ποτέ Paintball και μου αρέσει αρκετά απο αυτά που βλέπω και διαβάζω, θέλω να ρωτήσω αν μια κοπέλα μπορεί να παίξει Paintball και πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι

.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω παίξει ποτέ Paintball και μου αρέσει αρκετά απο αυτά που βλέπω και διαβάζω, θέλω να ρωτήσω αν μια κοπέλα μπορεί να παίξει Paintball και πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι

 

Δεν υπάρχει καμία απολύτως δυσκολία. Απεναντίας, έχω δεί κοπέλες να αποδίδουν πολύ καλύτερα απο τους περισσότερους εμάς. Το μόνο που ίσως χρειάζεται είναι παραπάνω προστασία (με ειδικό γιλέκο ή παραπανίσιο ρουχισμό) στην περιοχή του θώρακα, για ευνόητους λόγους.

 

( ο γραφών έχει μαρκαριστεί απο κοπέλα 2 φορές :o )

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

εξοπλισμο εχω εγω , στα νιατα μου ασχοληθηκα λιγακι
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ιδέα θα ήταν, όπως είπατε πολλοί, να οργανωθεί myPhone paintball meet, όπως είχε κάνει παλιότερα και ο server του groovy chat.

 

@bluesea, πιστεύω θα είναι δύσκολο για να γίνει παιχνίδι αποκλειστικά για το myPhone. Άλλωστε όπως έχω δεί δύσκολα μαζεύονται 25 άτομα Κυριακή πρωί, και είναι και το ζήτημα της μετακίνησης. Άσε που για τους περισσότερους πρωτάρηδες δεν θα συνιστούσα τα Greek paintball parks, για πολλούς και διάφορους λόγους. Τα περισσότερα παιχνίδια τα έχω παίξει στην Πάρνηθα, οπου υπάρχει ενα καταπληκτικό πεδίο, μέσα σε δάσος, θα το πρότεινα ανεπιφύλαχτα. Το μόνο κόλλημα είναι οτι το δρομάκι που βγάζει απο το δρόμο στο πεδίο, δεν είναι για χαμηλά αυτοκίνητα :worry:

 

Ακόμα, θα σας παραπέμψω στην ιστοσελίδα της ομάδας μου, εδώ, οπου μπορείτε να μαθαίνετε για παιχνίδια και γενικότερα :) Μην ντραπείτε να ζητήσετε πληροφορίες ή να παρευρεθείτε σε κάποιο παιχνίδι.

(σημ: μονο σε scenario - recball παιχνίδια μπορείτε να παίξετε, για speedball χρειάζεστε αποκλειστικά δικό σας εξοπλισμό, δεν μπορείτε να νοικιάσετε)

 

Για όσους ενδιαφέρονται να πραγματοποιηθεί κάποια στιγμή αυτό το meet μπορούν επικοινωνήσουν μαζί μου μέσω pm, ή μέσω της παραπάνω ιστοσελίδας.

 

UPDATE: αύριο κατα πάσα πιθανότητα θα είμαι Πάρνηθα, θα ρωτήσω για πιθανότητα κρατήσεων πολλών θέσεων και θα ενημερώσω :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παντως τωρα με τα διαβασματα μου ειναι αδυνατο να ασχοληθω...Παντως μετα τις πανελλαδικες θα παω να παρω δικο μου εξοπλισμο μαζι με εναν φιλο μου και να αρχισουμε σιγα σιγα να παιζουμε σε κανα παιχνιδι....Οσο για ομαδα του myPhone,γιατι οχι?Βεβαια καλο θα ηταν να αρχισουμε να ασχολουμαστε το καλοκαιρακι,Ιουλιο που θα εχουμε τελειωσει με ολες τις υποχρεωσεις :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akpe ( 3 Απρ. 2004 , 12:11)

 

Πολύ καλή ιδέα θα ήταν, όπως είπατε πολλοί, να οργανωθεί myPhone paintball meet, όπως είχε κάνει παλιότερα και ο server του groovy chat.

 

@bluesea, πιστεύω θα είναι δύσκολο για να γίνει παιχνίδι αποκλειστικά για το myPhone. Άλλωστε όπως έχω δεί δύσκολα μαζεύονται 25 άτομα Κυριακή πρωί, και είναι και το ζήτημα της μετακίνησης. Άσε που για τους περισσότερους πρωτάρηδες δεν θα συνιστούσα τα Greek paintball parks, για πολλούς και διάφορους λόγους. Τα περισσότερα παιχνίδια τα έχω παίξει στην Πάρνηθα, οπου υπάρχει ενα καταπληκτικό πεδίο, μέσα σε δάσος, θα το πρότεινα ανεπιφύλαχτα. Το μόνο κόλλημα είναι οτι το δρομάκι που βγάζει απο το δρόμο στο πεδίο, δεν είναι για χαμηλά αυτοκίνητα :worry:

 

Ακόμα, θα σας παραπέμψω στην ιστοσελίδα της ομάδας μου, εδώ, οπου μπορείτε να μαθαίνετε για παιχνίδια και γενικότερα :) Μην ντραπείτε να ζητήσετε πληροφορίες ή να παρευρεθείτε σε κάποιο παιχνίδι.

(σημ: μονο σε scenario - recball παιχνίδια μπορείτε να παίξετε, για speedball χρειάζεστε αποκλειστικά δικό σας εξοπλισμό, δεν μπορείτε να νοικιάσετε)

 

Για όσους ενδιαφέρονται να πραγματοποιηθεί κάποια στιγμή αυτό το meet μπορούν επικοινωνήσουν μαζί μου μέσω pm, ή μέσω της παραπάνω ιστοσελίδας.

 

UPDATE: αύριο κατα πάσα πιθανότητα θα είμαι Πάρνηθα, θα ρωτήσω για πιθανότητα κρατήσεων πολλών θέσεων και θα ενημερώσω :cool:

 

Ενδιαφέρομαι όπως έχω ξαναγράψει μαζί με άλλα 4 άτομα. Για Κυριακή πρωί κι εγώ το βλέπω λίγο δύσκολο, προτιμώ Σάββατο για να έχω την Κυριακή για "αποθεραπεία" πριν ξαναπάω στη δουλειά :)

Εκτός αν είναι να παίξουμε μόνοι μας οπότε ευχαριστώ δεν θα πάρω! Χωρίς διαιτητές γίνεται το έλα να δεις, έχω πικρή εμπειρία!

 

Τι παίζει ακριβώς στην Πάρνηθα γιατί μου έχουν πει ότι είναι λίγο χύμα το ιδιοκτησιακό και μπορεί να βρεθείς να σε κυνηγάει ο ιδιοκτήτης του "πεδίου" ή να περνάνε αυτοκίνητα και να σε διακόπτουν :) :lol:

 

Οσο για εξοπλισμό, αυτός που νοικιάζουν δεν πολυλέει, την τελευταία φορά που πήγα μου έσπασε τα νεύρα γιατί το marker μου έκοβε τις μπίλιες και ψέκαζα χρώμα... :lol: Είναι όμως ακριβούτσικα να αγοράσεις δικό σου :(

 

Το γέλιο στην υπόθεση είναι ότι στο στρατό γκρινιάζαμε να περασουμε στίβο μάχης και τώρα τα σκάμε χοντρά :lol: :lol:

KCB
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιοκτησιακό; να σε κυνηγάει ο ιδιοκτήτης; Χμμ εννοείς τι παίζει με τον χώρο; το πεδίο στην πάρνηθα είναι ιδιόκτητο και γίνονται κάθε σ/κ παιχνίδια εκεί. Όσο για τα αυτοκίνητα, αυτό είναι πολύ χλωμό καθώς το πεδίο είναι πολύ μακριά απο τον δρόμο...

 

Ο εξοπλισμός σε όλα τα πεδία είναι πάνω κάτω στην ίδια κατάσταση, εξαρτάται βέβαια και απο το τι markers έχει...φαντάσου οτι κάθε marker περνάει απο τουλάχιστον δύο άτομα κάθε εβδομάδα και η συντήρηση όσο καλή και να είναι, ποτέ δεν το κρατάει σε άριστη κατάσταση :worry: Πάντως οι τιμές πέφτουν, με 150€ μπορείς να βρείς καλό και καινούριο εξοπλισμό :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akpe ( 5 Απρ. 2004 , 21:27)

 

Ο εξοπλισμός σε όλα τα πεδία είναι πάνω κάτω στην ίδια κατάσταση, εξαρτάται βέβαια και απο το τι markers έχει...φαντάσου οτι κάθε marker περνάει απο τουλάχιστον δύο άτομα κάθε εβδομάδα και η συντήρηση όσο καλή και να είναι, ποτέ δεν το κρατάει σε άριστη κατάσταση :worry: Πάντως οι τιμές πέφτουν, με 150€ μπορείς να βρείς καλό και καινούριο εξοπλισμό :)

 

 

Δεν θυμάμαι πως λέγονται τα marker που είχαμε αλλά αν έριχνες χωρίς να το κρατάς κάθετα, έκοβε τη μπίλια μέσα στην κάνη οπότε από εκεί και πέρα... Καλά εννοείται ότι ο ενοικιαζόμενος εξοπλισμός δεν είναι και σε άριστη κατάσταση αλλά όταν φτάνει να μην μπορείς να παίξεις και να πληρώνεις ουσιαστικά τις διπλές μπίλιες απόσες ρίχνεις...

 

Κάντε καμία πρόταση για marker, εγώ με μικρή εμπειρία έχω ακούσει καλά λόγια για τα Autococker. Αν και δεν έχω καταλάβει πως τραβάνε τις μπίλιες αυτά με την τροφοδοσία από το πλάϊ.

Δείτε και αυτό το site .

KCB
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά και φτηνά markers είναι τα Custom 98 της Tippman ενώ με λίγα ευρά παραπάνω μπορείς να πάρεις κάτι απο Spyder. Τα autocockers είναι μeν άριστα αλλα απευθύνονται κυρίως σε pro παίκτες, γι'αυτό και στις περισσότερες περιπτώσεις η τιμή τους ξεπερνά τα 1000€ :wacko:

 

Ε δεν άντεξα...να'μαι αγκαλιά με ενα cocker :cool: (μακάρι να ήταν και δικό μου :( )

 

http://server5.uploadit.org/files/akpez1-mecocker.JPG

Και ναί...έχει φάει μπίλλια μπροστά στο solenoid :worry: :p

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akpe ( 6 Απρ. 2004 , 17:05)

 

Πολύ καλά και φτηνά markers είναι τα Custom 98 της Tippman ενώ με λίγα ευρά παραπάνω μπορείς να πάρεις κάτι απο Spyder. Τα autocockers είναι μeν άριστα αλλα απευθύνονται κυρίως σε pro παίκτες, γι'αυτό και στις περισσότερες περιπτώσεις η τιμή τους ξεπερνά τα 1000€ :wacko:

 

Ε δεν άντεξα...να'μαι αγκαλιά με ενα cocker :cool: (μακάρι να ήταν και δικό μου :( )

 

http://server5.uploadit.org/files/akpez1-mecocker.JPG

Και ναί...έχει φάει μπίλλια μπροστά στο solenoid :worry: :p

 

 

 

Πολύ καλό φαίνεται αλλά είχα υπόψιν κάτι πιο φτηνό σε... cocker. Περίπου στα 400 χωρίς μπουκάλα αέρα. Καλά στο site που έβαλα παραπάνω είδα και κάτι oracle κλπ που σου φεύγει η μασέλα αλλά τι να λέμε αν είναι να δίνεις 1-2 μισθούς δεν είναι χόμπυ πλέον :lol:

KCB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Η χρέωση σε αυτό που ξέρω είναι 32 αν δεν έχεις δικό σου εξοπλισμό. Ενώ αν έχεις 5. Και επιπλέον αν χρειαστείς και άλλες σφαίρες... που είναι φτηνές.

 

Εγώ σε λίγο καιρό θα πάρω δικό μου εξοπλισμό.

 

Τώρα που τελείωσαν οι πανελλήνιες να κανονίσουμε να πάμε σε αυτό της Πάρνηθας. Ποιοι άλλοι είστε μέσα?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...