Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιεργο...

Για δοκιμασε μια που μοιαζει με monotype cosiva. Αυτη νομιζω πως εχει ελληνικα. Για να δεις αν παιζει προβλημα με τα fonts ή με το firmware, δοκιμασε ενα οποιοδηποτε και αλλαξε την γλωσσα στα αγγλικα για να δουμε τι παιζει.

Εγω το ειχα δοκιμασει στην 2.2 παρεμπιπτοντως.

 

οπως ηταν αναμενομενο δεν αλλαζει καμια γλωσσα.

αρα ειναι καποιο αλλο προβλημα

ουτε οταν το εχω γυρισμενο στα αγγλικα δεν αλλαζει τα fonts

περιεργο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα

επειδη με ετρωγε το χερι μου περασα την doc v9

αλλα ενω καταφερα να περασω το swype δε μπορω με τπτ να περασω το samsung keybord ελληνικο

καμια ιδεα καποιος?

γιατι δεν περνας κατευθειαν το πληκτρολογιο του HTC ?

Δες στις οδηγιες του αλεχ!

το περασα εγω εχθες και ειναι τρομερο!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν περνας κατευθειαν το πληκτρολογιο του HTC ?

Δες στις οδηγιες του αλεχ!

το περασα εγω εχθες και ειναι τρομερο!!!

 

για δωσε λινκ που θα το βρω?

ακυρο το βρηκα

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

δικέ μου έχεις δίκιο!!! από τη μία όμως φταις και εσύ που δεν έκανες καλή έρευνα αγοράς.

οι επιλογές είναι 3, η το δίνεις πίσω,

η το φτιάχνεις μόνος σου,

η το φέρνεις σε μένα και στο σενιάρω μέσα σε μισή ώρα(για πληρωμή θέλω ένα marlboro light γιατί έχω ξεμείνει)

 

Όσοι γράφουνε περί ποιότητας, σταματίστε να λέτε χαζομάρες η ποιότητα κατασκευής είναι από τις καλύτερες αυτό που σας χαλάει λέγεται πλαστικό!

το κινητό είναι ΠΛΑΣΤΙΚΟ! γιατί; γιατί είναι ΕΛΑΦΡΥ!

Δεν μπορείς να το έχεις και ελαφρύ και μουράτο και όλα αναγκαστικά κάτι θα χάσεις.

 

τι θα κανεις και θα το σενιαρεις?εχεις τιποτα custom roms και τετοια?πες μας και εμας...με πληρωμη φυσικα...:p

Link to comment
Share on other sites

τι θα κανεις και θα το σενιαρεις?εχεις τιποτα custom roms και τετοια?πες μας και εμας...με πληρωμη φυσικα...:p

 

απο οσα λιγα ξερω υπαρχουν 4-5 καλες custom rom στο xda

εγω εχω τωρα την doc v9 και βγαζει quandrant χωρις lagfix/tweeks κοντα στο 1000

και πριν τοσο εβγαζα με την 8 αλλα ειναι λιγο πιο smooth αυτη

ψαξε λιγο στο xda και θα βρεις αρκετα να κανεις στο κντ σου με ευθυνη παντα δικια σου

Link to comment
Share on other sites

Εχω το παρακάτω πρόβλημα..

 

το ξυπνητήρι μου ΔΕΝ δουλευει οταν το θέτω για τις καθημερινές:cry:

Δ,Τ,Τ,Π,Π.

 

ΔΕΝ χτυπάει καθόλου.:!:

 

Δουλευει μόνο οταν το βάζω μια ημέρα...!!!

 

φταίει κάποια εφαρμογή που έχω περάσει ίσως?

αλλα μου το έκανε απο την πρώτη μέρα που το πήρα.

Gamer - gadgetακιας ετων...37

XBOX LIVE: BOSS the DRAGON

IKARIAM kappa κόσμος: ΔΙΑΣ_7

Samsung Galaxy S ΙΙΙ...ενας ερωτας γεννηθηκε.

και προσοχή...ΣΤΟΝ ΠΕΡΑΙΑ..ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΥ:mad:

Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις βαλει καποιο autokill σε task manager σημαινει οτι αυτοματα "σκοτωνει" το ξυπνητηρι ανα καποια ωρα που το βαζεις οποτε βγαινει εκτος.Αν παλι εχεις την συνηθεια να κλεινεις το κινητο το βραδυ...μην περιμενεις να χτυπησει το ξυπνητηρι το πρωι.;)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις βαλει καποιο autokill σε task manager σημαινει οτι αυτοματα "σκοτωνει" το ξυπνητηρι ανα καποια ωρα που το βαζεις οποτε βγαινει εκτος.Αν παλι εχεις την συνηθεια να κλεινεις το κινητο το βραδυ...μην περιμενεις να χτυπησει το ξυπνητηρι το πρωι.;)

 

ουπς...εχω κανει και τα δυο...αλλα...οταν το εχω κλειστό δεν λειτουργει τ οΞΥΠΝΗΤΙΡΗ?????!!!!ΣΟΒΑΡΑ?

 

ΒΑΣΙΚΑ εχω το autorun killer αλλα το ρολοι το εχω να ..τρεχει..!!!!

Gamer - gadgetακιας ετων...37

XBOX LIVE: BOSS the DRAGON

IKARIAM kappa κόσμος: ΔΙΑΣ_7

Samsung Galaxy S ΙΙΙ...ενας ερωτας γεννηθηκε.

και προσοχή...ΣΤΟΝ ΠΕΡΑΙΑ..ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΥ:mad:

Link to comment
Share on other sites

ουπς...εχω κανει και τα δυο...αλλα...οταν το εχω κλειστό δεν λειτουργει τ οΞΥΠΝΗΤΙΡΗ?????!!!!ΣΟΒΑΡΑ?

 

σοβαρότατα. είναι σαν να περιμένεις να σου βγάλει υπενθύμιση ο υπολογιστής σου ενώ είναι κλειστός.

Link to comment
Share on other sites

σοβαρότατα. είναι σαν να περιμένεις να σου βγάλει υπενθύμιση ο υπολογιστής σου ενώ είναι κλειστός.

 

πρωτη φορά το συναντώ σε κινητο αυτο το πρόβλημα...

θα το αφησω ανοιχτο το βραδυ και θα το επιβεβαιωσω..με δακρυα στα ματια γιατι δεν το εχω ξαναδει πουθενα αυτό.

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ.

Gamer - gadgetακιας ετων...37

XBOX LIVE: BOSS the DRAGON

IKARIAM kappa κόσμος: ΔΙΑΣ_7

Samsung Galaxy S ΙΙΙ...ενας ερωτας γεννηθηκε.

και προσοχή...ΣΤΟΝ ΠΕΡΑΙΑ..ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΥ:mad:

Link to comment
Share on other sites

sorry αμα ειμαι of-topic..θα ηθελα να ρωτησω αν το κιν ειναι απο αμερικη ή απο ευρωπη χρειαζετε καπιο unlock για να του βαλεις την ελληνικη sim(cosmote π.χ)??αν ναι πως μπορω να το κανω?
Link to comment
Share on other sites

ελα εδω εισαι!!http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

 

καλησπέρα...μπορεί κάποιος να μου πει πως θα εγκαταστήσω την 2.2(froyo) με απλά βήματα?? p.s:είμαι ακόμα νέος στο γαλαξία :O

Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα στο σερβις αλλα δεν εβγαλα ακρη απο γερμανια τηλ ειχα φρογιο κ επειδη ειχε θεμα με τη μπαταρια με γυρισαν στην jm1 αλλα στο κιες μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η αναβαθμιση αυτης της εκδοσης, γιατι ?αφου μου την εβγαλε παλιοτερα , θα πρεπει να παρω μολις ερθει για ελλαδα?αφου το product code ειναι γερμανια
Link to comment
Share on other sites

sorry αμα ειμαι of-topic..θα ηθελα να ρωτησω αν το κιν ειναι απο αμερικη ή απο ευρωπη χρειαζετε καπιο unlock για να του βαλεις την ελληνικη sim(cosmote π.χ)??αν ναι πως μπορω να το κανω?

 

δε χρειαζεται νομιζω να κανεις τπτ απλα βαλε τη καρτα σιμ μεσα

και να αλλαξεις το csc σε cos η eur βλεπε οδηγο του τυχερακια πανω σε αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153&page=52

πρωτη σελιδα αναλογα με το λειτουργικο σου διαλεξε τον τροπο

 

καλησπέρα...μπορεί κάποιος να μου πει πως θα εγκαταστήσω την 2.2(froyo) με απλά βήματα?? p.s:είμαι ακόμα νέος στο γαλαξία :O

το ιδιο και συ στη πρωτη σελιδα του παραπανω λινκ εχει πληρες οδηγο

ευθυνη ειναι μονο δικια σου

 

πηρα σημερα στο σερβις αλλα δεν εβγαλα ακρη απο γερμανια τηλ ειχα φρογιο κ επειδη ειχε θεμα με τη μπαταρια με γυρισαν στην jm1 αλλα στο κιες μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η αναβαθμιση αυτης της εκδοσης, γιατι ?αφου μου την εβγαλε παλιοτερα , θα πρεπει να παρω μολις ερθει για ελλαδα?αφου το product code ειναι γερμανια

 

ισως να το αλλαξαν αφου σου περασαν την εργοστασιακη jm1 οποτε θα περιμενεις μαζι με ολους

Link to comment
Share on other sites

αν δεν δουλευει ο συνδιασμος των 3κουμπιων τοτε τι γινετε?δεν θα μπορω να βαλω ελληνικη sim??

ελληνικη σιμ βαζεις σε καθε περιπτωση το θεμα ειναι αν θα εχεις το csc ωστε να εχεις τις ρυθμισεις του παροχου σου

αν δε το εχεις μπορεις να τις βαλεις μονος σου με το χερι

 

δε νομιζω να γραφει πουθενα για συνδιασμο 3 κουμπιων το κομματι που σε ενδιαφερει

πατα

*#272*ωωμμ# οπου ω=η ωρα που δειχνει το κντ σου με 2 ψηφια και μ=τα λεπτα που δειχνει το κντ σου με 2 ψηφια

βγαζει σε ενα κουτι που εμφανιζεται ολα τα csc που εχει η συσκευη σου

βλεπεις πουθενα cos η eur?

αν ναι επελεξε το αλλα να ξερεις πως το κντ θα κανει hard reset και θα σβησει τα παντα απο μεσα οποτε καλο ειναι να εχεις ενα back up απο titanium η mybackup pro

αν οχι χρειαζεσαι ρουτ για να περασεις το ελληνικο csc δε θυμαμαι που θα το βρεις

αλλα και παλι μπορεις παντα να τις περασεις μονο σου τις ρυθμισεις

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

1.αν δεν κανω τπτ κ βαλω απλα την sim θα μπορω να την χρισιμοποιηση σε τηλ.σμσ και τετια?

2.μπορει καπιος να μου πει πως μπορω να περασω τις ρυθμησεις με το χερι?(γιατι ειμαι ασχετοσ με το θεμα και δεν θελω να του προκαλεσω βλαβη)

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

1.αν δεν κανω τπτ κ βαλω απλα την sim θα μπορω να την χρισιμοποιηση σε τηλ.σμσ και τετια?

2.μπορει καπιος να μου πει πως μπορω να περασω τις ρυθμησεις με το χερι?(γιατι ειμαι ασχετοσ με το θεμα και δεν θελω να του προκαλεσω βλαβη)

Ευχαριστω...

λογικα θα μπορεις

με ενα απλο google search οριστε οι ρυθμισεις

http://greekandroid.blogspot.com/2010/07/mms.html

θα πας στο κντ σου

εφαρμογες-ρυθμισεις-ασυρματη επικοινωνια και δικτυα-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-ονοματα σημειων προσβασης

πατα αριστερο κουμπι και σου εχει μενου μετα νεο APN

πατα το και ξεκινα να γραφεις

 

αλλα κανε πρωτα το τεστ με το *#272*ΩΩΜΜ# που σου ειπα παραπανω να δεις αν το εχει

το πολυ να ξαναπερασεις τις ρυθμισεις σου και τα δεδομενα μετα αν το εχει

Link to comment
Share on other sites

οι ρυθμισεις αυτεσ ειναι για μμσ?εγv νωμιζα οτι πρεπει να κανω kapiew ρυθμισεις για να μπορω να παρω thl apo ellhnikh sim αν κ ειναι ξενο το κιν..ξερει κανεις σιγουρα αν χριαζετε κατι ή τπτ ?

 

αν δεν ειναι κλειδωμενο σε καποιο παροχο του εξωτερικου μπορεις να το χρησιμοποιησεις για κλησεις

Link to comment
Share on other sites

τι θα κανεις και θα το σενιαρεις?εχεις τιποτα custom roms και τετοια?πες μας και εμας...με πληρωμη φυσικα...:p

 

για να μη παρεξηγηθώ εδώ μέσα, δεν είναι οτι δεν θέλω να πάρω λεφτά(δεν είμαι χαζός)

είναι οτι δεν μπορώ να σου εγγυηθώ οτι δεν θα πάει κάτι στραβά, απλά πράγματα :)

 

θα βγω λίγο offtopic απλά να προσθέσω..

τα custom roms είναι μύθος , το κινητό με ένα απλό φλασάρισμα σε official 2.2

ένα root και lagfix είναι σένιο.

 

υγ; άμα θέλεις κάτι πμ η οποιοςδήποτε ~

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ειναι κλειδωμενο σε καποιο παροχο του εξωτερικου μπορεις να το χρησιμοποιησεις για κλησεις

 

1.και που θα το ξερω αυτο?

2.αμα ειναι τι μπορω να κανω για να το ξεκλιδωσω?

Link to comment
Share on other sites

1.και που θα το ξερω αυτο?

2.αμα ειναι τι μπορω να κανω για να το ξεκλιδωσω?

 

γιατι δε δοκιμαζεις να βαλεις τη καρτα μεσα και να δεις????

βγαζεις το πισω καπακι βγαζεις τη μπαταρια και βαζεις τη σιμ εκει που λεει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...