Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το lagfix θα το βγαλεις θες δεν θες γιατι αν δεν το βγαλεις δεν θα δουλευει το kies.

απο εκει και περα, αναλογως με το product code που εχει η συσκευη σου, μπορει να μην σου εμφανιζει την αναβαθμιση το kies και να χρειαστει να κανεις ενα edit στην registry σου για να μπορεσει να σου δωσει το update.

 

μην αγχωνεσε για αυτο, ειναι πολυ απλη η διαδικασια.

ας ερθει πρωτα το froyo και κανεις δεν θα σε αφησει να μεινεις με το eclair :happy:

 

ρωταω γτ ειναι η πρωτη φορα που θα κανω απο το kies μπορεις να μου δωσεις καποιες περισσοτερες λεπτομεριες τι να κανω για να αρχισω να βλεπω σιγα σιγα αν εχει ερθει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το lagfix θα το βγαλεις θες δεν θες γιατι αν δεν το βγαλεις δεν θα δουλευει το kies.

απο εκει και περα, αναλογως με το product code που εχει η συσκευη σου, μπορει να μην σου εμφανιζει την αναβαθμιση το kies και να χρειαστει να κανεις ενα edit στην registry σου για να μπορεσει να σου δωσει το update.

 

μην αγχωνεσε για αυτο, ειναι πολυ απλη η διαδικασια.

ας ερθει πρωτα το froyo και κανεις δεν θα σε αφησει να μεινεις με το eclair :happy:

 

Αυτό το γνωρίζω λες για το disable lagfix αρχείο μάλλον..θέλω όμως να το δοκιμάσω το voodoo γιατί αναφέρει ότι στην beta 4 εκδοση δεν έχει θέμα συνδεσης...θα το τσεκάρω όμως..

EDIT

ΩΧ μάλλον wrong post...

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εντυπώσεις από όσους φλάσαραν froyo με το odin?

Εννοώ, για τη διαδικασία αλλά και για το firmware.

 

φιλε θελεις να flashαρεις το froyo?

γτ δεν περιμενεις οπως ειπαν τα παιδια πριν και σε εμενα!

σε μια-δυο βδομαδες θα ερθει το απισημο στην ελλαδα και θα το περασουμε απο το kies!

εμενα παντως με πισανε και θα περιμενω!

αλλωστε ειχα περασει καποια στιγμη μια beta εκδοση του froyo και ειχα προβλημα με το destinator!

οποτε πιστευω με την γνησια εκδοση δεν θα υπαρχει ουτε αυτο το προβλημα!

εγ θα περιμενω!

το destinator που εδεινε δωρο ο γερμανος και η cosmote ειναι φτιαγμενο για 2.1 εκδοση και στο 2.2 επρεπε να κσανα κανει αγορα του προγραμματος!

πιστευω οτι αυτο με το επισημο froyo δεν θα ειναι προβλημα γτ αλλιως η destinator θα ειναι για το π..τ.ο!

Edited by kavoukoglouE
Link to comment
Share on other sites

Ναι και τι πρέπει να κάνω? Μπορείς να με βοηθήσεις?

Μπορείς να περιμένεις να αναβαθμίσεις τη συσκευή στην έκδοση Android 2.2 (froyo) επίσημα όταν έρθει στην Ελλάδα (λογικά θα κάνει λίγες μέρες). Ή αν είσαι βιαστικός να διαβάσεις λίγο στο xda* πώς να "ξεγελάσεις" το KIES για την εγκατάσταση του σκανδιναυικού froyo...

Τετοια λεγε μου και ημουν ετοιμος να την παραγγειλω...μηπως δεν καθαρισες καλα κινητο και θηκη πριν τα χρησιμοποιησεις μαζι?Βαζεις-βγαζεις συχνα το κινητο?Ειναι εμφανεις οι γρατζουνιες?

Τίποτα, την τοποθέτησα σε ατμόσφαιρα συναρμολόγησης δορυφόρων, ούτε κόκκος σκόνης. Δεν την ξαναέβγαλα από τότε παρά μόνο τώρα για το 3br fix.

Άσε, απογοήτευση, τους έστειλα ήδη παράπονο. Από την άλλη δεν είχα ξαναχρησιμοποιήσει θήκη σιλικόνης, μήπως είναι σύνηθες να στο γρατζουνάει η σκόνη σε τέτοιες περιπτώσεις;

όταν λες έχοντας επαναφέρει??? με ποιό τρόπο???? αλλαγή sales code???

Όχι ρε φίλε, μη λέμε τα ίδια και τα ίδια, αναζήτησε το 3br fix** σε αυτό το thread. Δύο από εμάς το επιχειρήσαμε επιτυχώς μέχρι τώρα.

 

* google is your best friend!

**3br fix: Fix για το 3 button recovery-download, συνδυασμός πλήκτρων για να βάλουμε τη συσκευή σε κατάσταση φλασαρίσματος, ή να την επαναφέρουμε μετά από κάποιο κόλλημα όταν δοκιμάζουμε "διάφορα".

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, την τοποθέτησα σε ατμόσφαιρα συναρμολόγησης δορυφόρων, ούτε κόκκος σκόνης. Δεν την ξαναέβγαλα από τότε παρά μόνο τώρα για το 3br fix.

Άσε, απογοήτευση, τους έστειλα ήδη παράπονο. Από την άλλη δεν είχα ξαναχρησιμοποιήσει θήκη σιλικόνης, μήπως είναι σύνηθες να στο γρατζουνάει η σκόνη σε τέτοιες περιπτώσεις;

 

Όχι ρε φίλε, μη λέμε τα ίδια και τα ίδια, αναζήτησε το 3br fix σε αυτό το thread. Δύο από εμάς το επιχειρήσαμε επιτυχώς μέχρι τώρα.

 

τι ειναι το 3br fix?

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι γινετε αν ξεχασει καποιος το μοτιβο ξεκλειδωματος (εγω) και δε αλλαζει το πληκρτολογιο στα αγγλικα για να γρψει το username & password για το google για να ξεκλειδωσει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι λίγο περίεργο μετα απο τόσες μέρες να μην έχει δοθεί σε καμία άλλη χώρα ;

 

Τι περιμένουν?

Οποιος θέλει ας το κατεβάσει με κάνοντας την χακερια στο kies. Με τον ρυθμό που πανε θα φτάσουν Χριστούγεννα μέχρι να έλθει Ελλάδα. Πληκτρολογια υπάρχουν.

Τόσο το IME-HTC όσο και το swype μέσω XDA.

 

Όταν αποφασίσουν να το δώσουν στη Ελλάδα, κάνετε πάλι την χακεριια και το ρίχνετε απο πάνω χωρίς να χάσετε τίποτα.

 

Απευθύνομαι σ αυτούς που ξέρουν τι κάνουν και τους αρέσει το power using.:)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι λίγο περίεργο μετα απο τόσες μέρες να μην έχει δοθεί σε καμία άλλη χώρα ;

 

Τι περιμένουν?

Οποιος θέλει ας το κατεβάσει με κάνοντας την χακερια στο kies. Με τον ρυθμό που πανε θα φτάσουν Χριστούγεννα μέχρι να έλθει Ελλάδα. Πληκτρολογια υπάρχουν.

Τόσο το IME-HTC όσο και το swype μέσω XDA.

 

Όταν αποφασίσουν να το δώσουν στη Ελλάδα, κάνετε πάλι την χακεριια και το ρίχνετε απο πάνω χωρίς να χάσετε τίποτα.

 

Απευθύνομαι σ αυτούς που ξέρουν τι κάνουν και τους αρέσει το power using.:)

και για μας που δεν ξερουμε δεν θ μας βοηθησει κανεις?

plz ρε παιδια ας μας ανοιξει καποιος τα ματια να μην κανουμε καμια χαζομαρα και κλαιμε μετα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι λίγο περίεργο μετα απο τόσες μέρες να μην έχει δοθεί σε καμία άλλη χώρα ;

 

Τι περιμένουν?

Οποιος θέλει ας το κατεβάσει με κάνοντας την χακερια στο kies. Με τον ρυθμό που πανε θα φτάσουν Χριστούγεννα μέχρι να έλθει Ελλάδα. Πληκτρολογια υπάρχουν.

Τόσο το IME-HTC όσο και το swype μέσω XDA.

 

Όταν αποφασίσουν να το δώσουν στη Ελλάδα, κάνετε πάλι την χακεριια και το ρίχνετε απο πάνω χωρίς να χάσετε τίποτα.

 

Απευθύνομαι σ αυτούς που ξέρουν τι κάνουν και τους αρέσει το power using.:)

 

Συμφωνω. Ετσι κι αλλιως ο,τι εχει η εκδοση που πηραν οι Σκανδιναβοι θα εχει και η εκδοση που θα ειναι για την χωρα μας. Με μονη εξαιρεση το Swype το οποιο ειναι ζητημα 3 λεπτων να το περασει κανεις :)

 

Εν τω μεταξυ δεν θελει και καμια τρελη χακερια το Kies. Κανω μια μεταφραση του οδηγου απο τους xda.

 

1) Τρεχουμε το Kies και ξεκιναμε την επιλογη αναβαθμισης υλικολογισμικου. Σιγουρευομαστε πως η συσκευη μας ανιχνευεται κανονικα.

 

2) Τωρα κλεινουμε την επιλογη της αναβαθμισης αλλα ΟΧΙ το Kies.

 

3) Aνοιγουμε την επιλογη Εκτελεση στα windows οπου παταμε regedit. Eντοπιζουμε το key HKEY_CURRENT_USER/Software/Samsung/Kies/DeviceDB/

Mεσα σε αυτο περιεχονται καποια αριθμιμενα keys. Ψαχνουμε να βρουμε αυτο που περιεχει τα HIDSWVER και ProductCode.

4) Στο "HIDSWVER" βαζουμε: I9000XXJF3/I9000DBTJF3/I9000XXJF3/I9000XXJF3

 

5) Στο "ProductCode" βαζουμε: GT-I9000HKDXEE

 

6) Τρεχουμε παλι την επιλογη αναβαθμισης oπου πρεπει να μας δωσει τωρα την επιλογη για Jp6.

 

7) Profit.

 

Σημειωση: Ο οδηγος περιειχε ενα ακομα βημα στο οποιο βαζει το Kies σε Test Mode. Αυτο υποτιθεται πως δεν το ζηταει παντα και ειναι region dependant. Εμενα δεν μου το ζητησε αρα θεωρω πως δεν θα το ζητησει ουτε σε εσας.

Σημειωση 2: Καποιες ανακριβειες στην μεταφραση εχουν να κανουν με το οτι μετεφρασα καθαρα και μονο τον οδηγο και οχι τις επιλογες που γραφει το Kies γιατι το εχω ετσι κι αλλιως στα Αγγλικα. Οποτε αν χρειαστει διορθωση tell me.

Σημειωση 3: Με αυτο το registry edit στην ουσια το Kies νομιζει πως εχουμε Σουηδικο firmware. Υπαρχουν επιλογες και για αλλες χωρες, εμενα αυτο μου δουλεψε σωστα.

Σημειωση 4: Εγω απλως μετεφρεσα. Αν κανει δεν παει καλα δεν φερω καμια ευθυνη. Αν δεν μπαινει η συσκευη σε Recovery mode, think twice πριν κανετε οτιδηποτε.

 

Αυτα. Τροποι για να μπει το swype και το HTC πληκτρολογιο εχουν δοθει παραπανω.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα δει καπου αλλα εχω σκαλωσει και δεν θυμαμαι που μια εφαρμογη για να αλλαζουμε τον τροπο ξεκλειδωματος του γαλαξια.δλδ απο αυτο που κινουμε ολο το πανελ ειχε μια που στα αριστερα ειχε το κουμπι ξεκλειδωματος που το κινουσες προς τα δεξια και απο την αλλη ειχε για τον ηχο νομιζω.μπορειτε να μου. πειτε αν γνωριζετε ποια εφαρμογη ειναι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα δει καπου αλλα εχω σκαλωσει και δεν θυμαμαι που μια εφαρμογη για να αλλαζουμε τον τροπο ξεκλειδωματος του γαλαξια.δλδ απο αυτο που κινουμε ολο το πανελ ειχε μια που στα αριστερα ειχε το κουμπι ξεκλειδωματος που το κινουσες προς τα δεξια και απο την αλλη ειχε για τον ηχο νομιζω.μπορειτε να μου. πειτε αν γνωριζετε ποια εφαρμογη ειναι?

 

Διαβασε απο αυτο το ποστ και επειτα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3353500#post3353500

ΕΝΤΙΤ: Παραπανω αναφερεται τροπος για να αλαξεις lockscreen εντελως.

Μαλλον το προγραμμα που ψαχνεις ειναι το widget locker

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Ετσι κι αλλιως ο,τι εχει η εκδοση που πηραν οι Σκανδιναβοι θα εχει και η εκδοση που θα ειναι για την χωρα μας. Με μονη εξαιρεση το Swype το οποιο ειναι ζητημα 3 λεπτων να το περασει κανεις :)

 

Εν τω μεταξυ δεν θελει και καμια τρελη χακερια το Kies. Κανω μια μεταφραση του οδηγου απο τους xda.

 

1) Τρεχουμε το Kies και ξεκιναμε την επιλογη αναβαθμισης υλικολογισμικου. Σιγουρευομαστε πως η συσκευη μας ανιχνευεται κανονικα.

 

2) Τωρα κλεινουμε την επιλογη της αναβαθμισης αλλα ΟΧΙ το Kies.

 

3) Aνοιγουμε την επιλογη Εκτελεση στα windows οπου παταμε regedit. Eντοπιζουμε το key HKEY_CURRENT_USER/Software/Samsung/Kies/DeviceDB/

Mεσα σε αυτο περιεχονται καποια αριθμιμενα keys. Ψαχνουμε να βρουμε αυτο που περιεχει τα HIDSWVER και ProductCode.

4) Στο "HIDSWVER" βαζουμε: I9000XXJF3/I9000DBTJF3/I9000XXJF3/I9000XXJF3

 

5) Στο "ProductCode" βαζουμε: GT-I9000HKDXEE

 

6) Τρεχουμε παλι την επιλογη αναβαθμισης oπου πρεπει να μας δωσει τωρα την επιλογη για Jp6.

 

7) Profit.

 

Σημειωση: Ο οδηγος περιειχε ενα ακομα βημα στο οποιο βαζει το Kies σε Test Mode. Αυτο υποτιθεται πως δεν το ζηταει παντα και ειναι region dependant. Εμενα δεν μου το ζητησε αρα θεωρω πως δεν θα το ζητησει ουτε σε εσας.

Σημειωση 2: Καποιες ανακριβειες στην μεταφραση εχουν να κανουν με το οτι μετεφρασα καθαρα και μονο τον οδηγο και οχι τις επιλογες που γραφει το Kies γιατι το εχω ετσι κι αλλιως στα Αγγλικα. Οποτε αν χρειαστει διορθωση tell me.

Σημειωση 3: Με αυτο το registry edit στην ουσια το Kies νομιζει πως εχουμε Σουηδικο firmware. Υπαρχουν επιλογες και για αλλες χωρες, εμενα αυτο μου δουλεψε σωστα.

Σημειωση 4: Εγω απλως μετεφρεσα. Αν κανει δεν παει καλα δεν φερω καμια ευθυνη. Αν δεν μπαινει η συσκευη σε Recovery mode, think twice πριν κανετε οτιδηποτε.

 

Αυτα. Τροποι για να μπει το swype και το HTC πληκτρολογιο εχουν δοθει παραπανω.

 

 

Σε κάποιες αναφορές είτε εδώ είτε στο xda εδώ δει και έναν τρίτο κωδικό που βάζουμε στο Software Revision...αυτός τελικά χρειάζεται ή όχι;

Επίσης να δηλώσω και εγώ ότι ο Rom Manager είναι η καλύτερη εφαρμογή που μπορεί να έχει ένα rooted κινητό και που ο χρήστης του ψάχνεται συνέχεια..όσοι είδαν τι τράβηξα πιο πάνω, τελικά έκανα επαναφορά με Rom Manager και το κινητό έγινε ΑΚΡΙΒΩΣ όπως ήταν πριν! Τρομερή εφαρμογή!

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Ετσι κι αλλιως ο,τι εχει η εκδοση που πηραν οι Σκανδιναβοι θα εχει και η εκδοση που θα ειναι για την χωρα μας. Με μονη εξαιρεση το Swype το οποιο ειναι ζητημα 3 λεπτων να το περασει κανεις :)

 

Εν τω μεταξυ δεν θελει και καμια τρελη χακερια το Kies. Κανω μια μεταφραση του οδηγου απο τους xda.

 

1) Τρεχουμε το Kies και ξεκιναμε την επιλογη αναβαθμισης υλικολογισμικου. Σιγουρευομαστε πως η συσκευη μας ανιχνευεται κανονικα.

 

2) Τωρα κλεινουμε την επιλογη της αναβαθμισης αλλα ΟΧΙ το Kies.

 

3) Aνοιγουμε την επιλογη Εκτελεση στα windows οπου παταμε regedit. Eντοπιζουμε το key HKEY_CURRENT_USER/Software/Samsung/Kies/DeviceDB/

Mεσα σε αυτο περιεχονται καποια αριθμιμενα keys. Ψαχνουμε να βρουμε αυτο που περιεχει τα HIDSWVER και ProductCode.

4) Στο "HIDSWVER" βαζουμε: I9000XXJF3/I9000DBTJF3/I9000XXJF3/I9000XXJF3

 

5) Στο "ProductCode" βαζουμε: GT-I9000HKDXEE

 

6) Τρεχουμε παλι την επιλογη αναβαθμισης oπου πρεπει να μας δωσει τωρα την επιλογη για Jp6.

 

7) Profit.

 

Σημειωση: Ο οδηγος περιειχε ενα ακομα βημα στο οποιο βαζει το Kies σε Test Mode. Αυτο υποτιθεται πως δεν το ζηταει παντα και ειναι region dependant. Εμενα δεν μου το ζητησε αρα θεωρω πως δεν θα το ζητησει ουτε σε εσας.

Σημειωση 2: Καποιες ανακριβειες στην μεταφραση εχουν να κανουν με το οτι μετεφρασα καθαρα και μονο τον οδηγο και οχι τις επιλογες που γραφει το Kies γιατι το εχω ετσι κι αλλιως στα Αγγλικα. Οποτε αν χρειαστει διορθωση tell me.

Σημειωση 3: Με αυτο το registry edit στην ουσια το Kies νομιζει πως εχουμε Σουηδικο firmware. Υπαρχουν επιλογες και για αλλες χωρες, εμενα αυτο μου δουλεψε σωστα.

Σημειωση 4: Εγω απλως μετεφρεσα. Αν κανει δεν παει καλα δεν φερω καμια ευθυνη. Αν δεν μπαινει η συσκευη σε Recovery mode, think twice πριν κανετε οτιδηποτε.

 

Αυτα. Τροποι για να μπει το swype και το HTC πληκτρολογιο εχουν δοθει παραπανω.

 

φιλε μπραβο για το post σου αλλα εμενα μου βγαζει JM2 για αναβαθμησηνα το κανω και να το ξανα κανω για να μου βγαλει τη JP6?

α!και επιπλεων δεν εχω βγαλει το oclf!

να το κανω εντελως απεγκατασταση η να κανω εγκατασταση την JM2 ετσι?

Edited by kavoukoglouE
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες αναφορές είτε εδώ είτε στο xda εδώ δει και έναν τρίτο κωδικό που βάζουμε στο Software Revision...αυτός τελικά χρειάζεται ή όχι;

Επίσης να δηλώσω και εγώ ότι ο Rom Manager είναι η καλύτερη εφαρμογή που μπορεί να έχει ένα rooted κινητό και που ο χρήστης του ψάχνεται συνέχεια..όσοι είδαν τι τράβηξα πιο πάνω, τελικά έκανα επαναφορά με Rom Manager και το κινητό έγινε ΑΚΡΙΒΩΣ όπως ήταν πριν! Τρομερή εφαρμογή!

Sent from my Galaxy S

 

Xμμ δεν εχω δει κατι τετοιο. Εγω ακολουθησα τα παραπανω βηματα και δεν χρειαστηκε κατι αλλο. Ετσι κι αλλιως βεβαια αναστρεψιμο ειναι το registry hack, αν κατι δεν δουλεψει (πχ δεν μας εμφανισει την JP6) απλως επαναφερουμε τις τιμες που ειχε και παμε για αλλα :)

 

Οντως ο Rom Manager ειναι το διχτυ ασφαλειας για τα πειραγματα ή/και τα λαθη που μπορει να κανουμε στην συσκευη μας. :lol:

 

φιλε μπραβο για το post σου αλλα εμενα μου βγαζει JM2 για αναβαθμησηνα το κανω και να το ξανα κανω για να μου βγαλει τη JP6?

 

Αυτην στην εβγαζε και πριν το hack?

Ποια ειναι η τωρινη σου εκδοση?

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτην στην εβγαζε και πριν το hack?

Ποια ειναι η τωρινη σου εκδοση?

 

η κανονικη μου ειναι JM5

πριν δεν μου εβγαζε τπτ! μου ελεγε οτι εχω την τελευταια

αλλα και πιο πριν που ειχα την JM8 και τοτε οτι εχω την τελευταια μου ελεγε

Link to comment
Share on other sites

η κανονικη μου ειναι JM5

πριν δεν μου εβγαζε τπτ! μου ελεγε οτι εχω την τελευταια

αλλα και πιο πριν που ειχα την JM8 και τοτε οτι εχω την τελευταια μου ελεγε

 

Αρα βγαινει η προηγουμενη εκδοση για αναβαθμιση?

Περιεργο. Ας απαντησει καποιος αλλος αν ξερει.

Εγω πηγα απο JF3 σε JM1 και μετα JP6. Δεν ειχα βαλει καποια αλλη εκδοση...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

η κανονικη μου ειναι JM5

πριν δεν μου εβγαζε τπτ! μου ελεγε οτι εχω την τελευταια

αλλα και πιο πριν που ειχα την JM8 και τοτε οτι εχω την τελευταια μου ελεγε

 

Σήμερα στο xda έλεγε ότι μετά την αναφορά ότι το froyo πάει για την επόμενη βδομάδα..κάποιοι εκεί είπαν ότι δεν έβλεπαν το Σκανδιναβικό froyo πια για να το περάσουν μέσω registry..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι, όταν το συνδέω στο Kies, το Galaxy μένει στην ένδειξη "Initialising" και η οθόνη του αναβοσβήνει. Το έχει κάνει σε άλλους?
Link to comment
Share on other sites

Αρα βγαινει η προηγουμενη εκδοση για αναβαθμιση?

Περιεργο. Ας απαντησει καποιος αλλος αν ξερει.

Εγω πηγα απο JF3 σε JM1 και μετα JP6. Δεν ειχα βαλει καποια αλλη εκδοση...

 

φιλε μου ευχαριστω για την προσπαθια σου αλλα μετα απο αυτο που ειπε και ο Tony θα περιμενω αλλη μια βδομαδα.

να ρωτησω το οτι δεν εβγαλα το oclf τι πειραζει?

πρεπει οπωςδηποτε να το κανω απεγκατασταση και λογικα και το superuser?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ευχαριστω για την προσπαθια σου αλλα μετα απο αυτο που ειπε και ο Tony θα περιμενω αλλη μια βδομαδα.

να ρωτησω το οτι δεν εβγαλα το oclf τι πειραζει?

πρεπει οπωςδηποτε να το κανω απεγκατασταση και λογικα και το superuser?

 

Βασικα δεν ξερω αν φταει το oclf για το οτι δεν σου εδωσε την JP6 (φανταζομαι οχι ομως), αλλα πρεπει οπωσδηποτε να το βγαλεις πριν προχωρησεις σε οποιαδηποτε αναβαθμιση! Το superuser (root) δεν ειναι απαραιτητο να βγει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ξερω αν φταει το oclf για το οτι δεν σου εδωσε την JP6 (φανταζομαι οχι ομως), αλλα πρεπει οπωσδηποτε να το βγαλεις πριν προχωρησεις σε οποιαδηποτε αναβαθμιση! Το superuser (root) δεν ειναι απαραιτητο να βγει.

 

το κανω απεγκατασταση απο τις εφαρμογες και θα ξαναδωκιμασω και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

το κανω απεγκατασταση απο τις εφαρμογες και θα ξαναδωκιμασω και θα σου πω

 

Ωπα, μισο! Δεν αρκει να καενεις απεγκατασταση την εφαρμογη, αλλα πρεπει να ανοιξεις την εφαρμογη και απο εκει να επιλεξεις Undo One Click LagFiχ.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ευχαριστω για την προσπαθια σου αλλα μετα απο αυτο που ειπε και ο Tony θα περιμενω αλλη μια βδομαδα.

να ρωτησω το οτι δεν εβγαλα το oclf τι πειραζει?

πρεπει οπωςδηποτε να το κανω απεγκατασταση και λογικα και το superuser?

 

Οταν κάνεις αναβάθμιση πρέπει το όποιο lag fix έχεις να το βγάζεις...μέσα από την εφαρμογή όχι την εφαρμογή όπως σου λέει πιο πάνω ο Πέτρος

Μιας και λέμε lag fix έχω βγάλει το one click fix απο μάρκετ το οποίο είχα για πάνω από μήνα στο κινητό, και τελικά πέρασα το voodoo beta 4 του supercurio για να το δοκιμάσω και αυτό...αρχικές εντυπώσεις πολύ καλές quantrant χαμηλότερο βέβαια πράγμα όμως ασήμαντο..η τιμή που μου έδινε στο One click ήταν σταθερά > 2200 τώρα με το voodoo είναι στα >1700...το έβαλα να το δω και αυτό ώστε εν οψη γιοπλέ να ξέρω τι θα περάσω αφού δυστυχώς βλέπω ότι μάλλον πάλι χρειάζεται..έτσι και αλλιώς ήδη και το voodoo είναι σε beta 5 για froyo και δείχνει ότι και εκεί παίζει καλά..σε λίγες μέρες θα έχω σχηματίσει καλύτερη εντύπωση και για αυτό έστω και σε 2.1 που είμαι τώρα..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...