Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να ελαφρώσω λιγάκι το /data και να μετακινήσω κάποιες εφαρμογές στην εξωτερική SDcard , αλλά από τις Εφαρμογές-->Διαχείριση εφαρμογών , η επιλογή "μετακ. στην κάρτα SD" είναι απενεργοποιημένη :mad:

 

Πώς αλλιώς μπορώ να το κάνω ? :rolleyes:

 

Γίνεται αλλα οχι για όλες τις εφαρμογές. Αυτή που ειναι απενεργοποιημένη μάλλον δεν θα μετακινείται.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι έχεις δίκιο, αλλά το youtube έχει να κάνει με το internet, και με login accounts... κουφό μεν, αλλά όχι και τόσο απίθανο... απ'την άλλη το να χάνεται το σήμα δεν έχει καμία σχέση με τα accounts, αλλά με το radio connectivity. Δε λέω, μπορεί κάποια έκδοση του παιχνιδιού να είναι τόσο χάλια κωδικοποιημένη που να ανακατεύεται με τη λήψη (εγώ έχω την 3.1.3 χωρίς πρόβλημα), αλλά το βρίσκω τραγικά απίθανο εως εξωπραγματικό. Επιπλέον το να είναι η έκδοση που δίνει επίσημα η samsung σε εκατομμύρια χρήστες και να μην την αποσύρανε ήδη, ενισχύει την απιθανότητα.

Καλή η εις άτοπον απαγωγή δε λέω, αλλά υπάρχουν και οι συμπτώσεις...

Το σύστημα δίνει δικαιώματα στο asphalt για να διαβάζει την κατάσταση του τηλεφώνου, ώστε να μπαίνει στο pause όταν σε παίρνουν τηλέφωνο, αλλά το να κόβει το σήμα ένα παιχνίδι όταν δε λειτουργεί, δεν έχει ξαναγίνει...

Αλλά τί να πω, λάθη μπορεί να συμβούν, ο άλλος στη NASA έστειλε δορυφόρο στο θεό επειδή μπέρδεψε τα μέτρα με τις ίντσες. Γιατί δεν ξαναβάζεις το Asphalt να δεις αν επιστρέψει το πρόβλημα;

 

καλησπέρα....μια ερωτησούλα:όταν ανοίγω το market μου εμφανίζει μόνο τις εφαρμογές που είναι δωρεάν....δεν θα έπρεπε να εμφανίζει&αυτές που είναι με πληρωμή?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα....μια ερωτησούλα:όταν ανοίγω το market μου εμφανίζει μόνο τις εφαρμογές που είναι δωρεάν....δεν θα έπρεπε να εμφανίζει&αυτές που είναι με πληρωμή?

 

όχι... διάβασε τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

Δεν επιτρέπονται αγγελίες εκτός Buy&Sell.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα....μια ερωτησούλα:όταν ανοίγω το market μου εμφανίζει μόνο τις εφαρμογές που είναι δωρεάν....δεν θα έπρεπε να εμφανίζει&αυτές που είναι με πληρωμή?

 

στην Ελλαδα δεν εχουμε τη δυνατοτητα ακομη να αγορασουμε εφαρμογες απο το market...

δεν μπορω να καταλαβω ομως το λογο και κατι πρεπει να γινει με αυτο γιατι ηδη εχει περασει πολυ καιρος με αυτο το θεμα... :mad:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα να κανω μια κουλη ερωτηση η εσωτερικη μνυμη ειναι 5,78GB η 7,78GB. Γιατι εμενα εδω και 2μερες ειναι 5,78

 

Aπό τα 8 GB τα ~2 GB είναι κρατημένα για αρχεία/εφαρμογές/δεδομένα του συστήματος. Οπότα τα διαθέσιμα σε σένα είναι ~6GB, στην /sdcard. Καλά είσαι λοιπόν :) Δεν έγινε εδώ και 2 μέρες αυτό, πάντα έτσι ήτανε.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

στην Ελλαδα δεν εχουμε τη δυνατοτητα ακομη να αγορασουμε εφαρμογες απο το market...

δεν μπορω να καταλαβω ομως το λογο και κατι πρεπει να γινει με αυτο γιατι ηδη εχει περασει πολυ καιρος με αυτο το θεμα... :mad:

 

ευχαριστώ πολύ...αν&είχα διαβάσει τον οδηγό δεν το 8υμόμουνα ότι ήταν μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα κάτι, όταν είσαι στις σελίδες με τις εφαρμογές και σε ένα κενό σημείο κάνεις με τα δυο δάκτυλα να ζουμάρεις, μπαίνει σε άλλο mode και βλεπεις τις σελίδες με μικρογραφίες.

Εγώ έχω froyo το κάνει και στο eclair;

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα κάτι, όταν είσαι στις σελίδες με τις εφαρμογές και σε ένα κενό σημείο κάνεις με τα δυο δάκτυλα να ζουμάρεις, μπαίνει σε άλλο mode και βλεπεις τις σελίδες με μικρογραφίες.

Εγώ έχω froyo το κάνει και στο eclair;

 

Όχι, είναι του φρόγιο κόλπο..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα πρόβλημα όχι σημαντικό βέβαια στην οθόνη που πρέπει να μετακινήσεις το «γυαλί» για να ξεκλειδώσει το κινητό κάτω αριστερά εκεί που λέει το μήνα δίπλα αντί να μου λέει την ημερομηνία έχει τρεις τελείες.Πως μπορώ να το βάλω να λέει την ημερομηνία;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα πρόβλημα όχι σημαντικό βέβαια στην οθόνη που πρέπει να μετακινήσεις το «γυαλί» για να ξεκλειδώσει το κινητό κάτω αριστερά εκεί που λέει το μήνα δίπλα αντί να μου λέει την ημερομηνία έχει τρεις τελείες.Πως μπορώ να το βάλω να λέει την ημερομηνία;

 

Πρέπει να περιμένεις να περάσει ο Νοεμβριος :p

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περιμένεις να περάσει ο Νοεμβριος :p

 

Και μετά θα φτιάξει μόνο του; νομίζω ότι αυτό έγινε όταν άλλαξε η ώρα παίζει κάποιο ρόλο αυτό;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα έτσι για πλάκα να βάλω το κινητό στο KIES να δω τι παίζει και μου λέει:

"Τρέχουσα έκδοση: PDA:JM2/PHONE:JM1/CSC:JM1

Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής"

Τι πάει να πει αυτό πάλι;

Μέχρι τώρα μου έλεγε ότι δεν υπάρχει πιο καινούργια έκδοση υλικολογισμικού...

 

Το κινητό είναι από τη Cosmote, όχι καμία Αγγλία, Γερμανία ή τιποτα τέτοιο

Edited by zavarakatranemia
Link to comment
Share on other sites

γεια σας..!!

 

παιδια αν και διαβασα τους οδηγους στην αρχη ηθελα να κανω μια ερωτηση γιατι καπου μπερδευτικα.

 

σε froyo για να γινω root ειναι μια απλη διαδικασια(οπως λεει στην αρχη) και δεν πρεπει να με ανυσηχει που δεν εχω τον συνδυασμο των 3 κουμπιων( αν και ειδα τον οδηγο δισταζω λιγο να το κανω)..??

 

ευχαριστω πολυ....!!

Antonis..
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα απλα αναφερω κατι μηπως εχεται καποια εξηγηση εδω και 2 μερες οταν μπαινω στο μαρκετ μου δεινει και την επιλογη για κορυφαιες επι πληρωμη εφαρμογες εχω κανει root με oclf εχω 2.1 και jm1 δεν εχω πειραξει τιποτα αλλο αυτα τα ολιγα
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα έτσι για πλάκα να βάλω το κινητό στο KIES να δω τι παίζει και μου λέει:

"Τρέχουσα έκδοση: PDA:JM2/PHONE:JM1/CSC:JM1

Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής"

Τι πάει να πει αυτό πάλι;

Μέχρι τώρα μου έλεγε ότι δεν υπάρχει πιο καινούργια έκδοση υλικολογισμικού...

 

Το κινητό είναι από τη Cosmote, όχι καμία Αγγλία, Γερμανία ή τιποτα τέτοιο

Για δοκίμασε μήπως το KIES θέλει αναβάθμηση.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε μήπως το KIES θέλει αναβάθμηση.

 

σωστός, σε ευχαριστώ.

επέστρεψε στο ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και μετά θα φτιάξει μόνο του; νομίζω ότι αυτό έγινε όταν άλλαξε η ώρα παίζει κάποιο ρόλο αυτό;

 

Ναι δεν χωράει να γράψει και το νούμερο γιατι πιάνει πολύ χώρο το Νοέμβ...ενω τον Δεκέμβριο τον δείχνει Δεκ οπότε χωράει και το νούμερο. Bug μάλλον λόγω μετφρασης , αμα το γυρίσεις σε pattern lock δεν θα εχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε μήπως το KIES θέλει αναβάθμηση.

 

Έγώ έχω την έκδοση PDA:JG1/PHONE:JF5/CSC:JF9 και την τελευταία έκδοση του ΚΙΕΣ . Μου βγάζει πάντοτε το μήνυμα Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής... το μήνυμα αυτό μου το έβγαζε πάντα . Το κινητό έιναι αγορασμένο από ΓΕΡΜΑΝΟ χωρίς να έχω κάνει καμία επέμβαση ... Ξέρω ότι αυτή η ερώτηση έχει γίνει πολλές φορές ... Την επαναλαμβάνω λόγο ότι δεν βρήκα άλλη αναφορά με ίδια χαρακτηριστικά... Θα έχω πρόβλημα με την αναβάθμιση του froyo?

Link to comment
Share on other sites

Έγώ έχω την έκδοση PDA:JG1/PHONE:JF5/CSC:JF9 και την τελευταία έκδοση του ΚΙΕΣ . Μου βγάζει πάντοτε το μήνυμα Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής... το μήνυμα αυτό μου το έβγαζε πάντα . Το κινητό έιναι αγορασμένο από ΓΕΡΜΑΝΟ χωρίς να έχω κάνει καμία επέμβαση ... Ξέρω ότι αυτή η ερώτηση έχει γίνει πολλές φορές ... Την επαναλαμβάνω λόγο ότι δεν βρήκα άλλη αναφορά με ίδια χαρακτηριστικά... Θα έχω πρόβλημα με την αναβάθμιση του froyo?

Φίλε μου κι' εγώ την ίδια έκδοση με σένα έχω και μου βγάζει το ίδιο μήνυμα με σένα στο kies. Κι' εγώ την τελευταία έκδοση έχω και το κινητό απείραχτο.

Μην αγχώνεσαι καθόλου. όταν έρθει με το καλό το froyo θα το πάρουμε κανονικά.

Όσο η παρέα εδώ στο φόρουμ είναι τόσο καλή και τόσο ενημερωμένη, μην αγχώνεσαι για τίποτα !!!!

Καλημέρα :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Έγώ έχω την έκδοση PDA:JG1/PHONE:JF5/CSC:JF9 και την τελευταία έκδοση του ΚΙΕΣ . Μου βγάζει πάντοτε το μήνυμα Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής... το μήνυμα αυτό μου το έβγαζε πάντα . Το κινητό έιναι αγορασμένο από ΓΕΡΜΑΝΟ χωρίς να έχω κάνει καμία επέμβαση ... Ξέρω ότι αυτή η ερώτηση έχει γίνει πολλές φορές ... Την επαναλαμβάνω λόγο ότι δεν βρήκα άλλη αναφορά με ίδια χαρακτηριστικά... Θα έχω πρόβλημα με την αναβάθμιση του froyo?

 

Σωστά και σε εμένα το ίδιο.

Πριν από μια εβδομάδα, όμως έβαλα από odin την τελευταία 2.1 και από τότε έχει αλλάξει το μήνυμα στο "εχεις την τελευταία έκδοση"

Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα απλα αναφερω κατι μηπως εχεται καποια εξηγηση εδω και 2 μερες οταν μπαινω στο μαρκετ μου δεινει και την επιλογη για κορυφαιες επι πληρωμη εφαρμογες εχω κανει root με oclf εχω 2.1 και jm1 δεν εχω πειραξει τιποτα αλλο αυτα τα ολιγα

 

αυτο κι αν ειναι Χριστουγεννιατικο δωρο:lol:....ψωνισε τωρα οσο μπορεις ακόμα :!:

Δεν επιτρέπονται αγγελίες εκτός Buy&Sell.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλτατοι! Έχω παρατηρήσει το εξής κουλό στο κινητό.... Όταν μπαίνω στο μενού, η πρώτη σελίδα εφαρμογών πολλές φορές μου δείχνει τα εικονίδια σε διαφορετικές θέσεις. Πως ειναι δυνατον να μετακινούνται τα εικονίδια μόνα τους;;;;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια υπαρχει τροπος ωστε οταν χτυπαει το κινητο η αρχη της κλησης να μην ακουγεται σιγα και να δυναμωνει μετα?Δηλαδη απ την αρχη να χτυπαει δυνατα?

Επισης αλλη μια απορια.Οταν βαζω το κινητο στο αθορυβο απ το πλαγιο κουμπακι μπαινει αθορυβο αλλα χωρις δονηση.Για να το βαλω αθορυβο και να εχει και δονηση πρεπει να το κανω απ το μενου.Υπαρχει τροπος να γινεται αμεσα απ το κουμπακι πλαγιως?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλτατοι! Έχω παρατηρήσει το εξής κουλό στο κινητό.... Όταν μπαίνω στο μενού, η πρώτη σελίδα εφαρμογών πολλές φορές μου δείχνει τα εικονίδια σε διαφορετικές θέσεις. Πως ειναι δυνατον να μετακινούνται τα εικονίδια μόνα τους;;;;

 

 

Κι εγω το εχω παρατηρησει αυτο...δυο πραγματα υποψιαζομαι...το πρωτο και πιο πιθανο ειναι οτι οταν ανοιγεις το κινητο, πατας αμεσως να μπεις σε οποιαδηποτε εφαρμογη...αστο λιγο να στανιαρει και να ανοιξει κανονικα και παρατηρησε αν αλλαζουν... το δευτερο εχει να κανει με το sim toolkit, μαλλον αυτο ειναι που προκαλει το ανακατεμα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...