Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά!Έχω το εξή πρόβλημα με το galaxy s και θέλω τη βοήθειά σας. Ενεργοποιείται χωρίς να κάνω τίποτα το mp3 player. Υπάρχει κάποια εξήγηση και θεραπεία?

 

Η εξηγηση ειναι αυτη που εδωσε ο drclan, αν και ενεργοποιειται και με βαση αλλες μεταβλητες. Η θεραπεια ειναι ενα προγραμμα που λεγεται autostarts. Απο κει επιλεγεις ποιες εφαρμογες δεν θελεις να ανοιγουν μονες τους κατα το boot αλλα και οταν γινονται αλλες διεργασιες που τις ενεργοποιουν. Το προγραμμα λεει ποια διεργασια ανοιγει ποιες εφαρμογες...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά!! Έκανα εγκατάσταση την GoodBye RFS και το super kernel. Όλα πάνε γρήγορα και η ram αυξήθηκε όπως αναμενόταν. Μου εμφανίζει όμως το μήνυμα:internal phone storage getting low και στα setting βλέπω ότι έχω ελεύθερα 152mb χωρίς να έχω περάσει κάποια εφαρμογή..Υπάρχει κάποια λύση?

 

φιλε μου γυρνατο σε εργοατασιακεσ ρυθμισεισ και ολα ρολοι

Link to comment
Share on other sites

χτες ξαναπερασα τον κερνελ γιατι απο οτι φαινεται δεν εκατσε καλα στην αρχη και κλωτσαγε το κντ μετα απο κλησεις

οποτε ξεφορτισα και ξαναφορτισα για να καλιμπραρω τη μπαταρια επι ευκαιριας

 

σημερα ολα ηταν οκ μπηκα το μεσημερι σπιτι μετα απο κανα 30λεπτο συνολικα κλησεων και λιγο ιντερνετ και μειλ και η μπαταρια ηταν στο 76% κατα τις 4μμ ολες οι κλησεις με bluetooth

στις 5μιση ανεβηκε μονη της στο 82 (ειχα ξεσυνδεσει το bluetooth απο τις 4) το επαληθευσα βεβαια εκανα ενα ρεβουτ αλλα εμεινε στο αρχικο(82)

τωρα ειναι στο 77 παλι με κλησεις

οποτε μια χαρα παει πιστευω η μπαταρια η εγινε κανα μπερδεμα οπως χτες με τις κλησεις?

το μηνυμα που μου πεταγε χτες ηταν phone android stoped working σημερα δε μου το κανε καθολου αυτο το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

η εκδοση που λεει ο τυχερακιας(αλεξ) για ΕΛΛΑΔΑ ειναι και εδω αλλα μεσω odin

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9000.htm

 

εγω θα προτεινα να μην αναβαθμισετε το kies γιατι μετα δε παιρνει το registry hack απ οσα διαβασα

ας παρουμε το γιαουρτακι με το hack και μετα το αναβαθμιζουμε το !@#! κιες

 

Όχι δεν είναι αυτή η έκδοση για Ελλάδα ακριβώς... αυτή είπαμε, είναι για τις βόρειες χώρες.. δεν έχει ούτε Ελληνικό πληκτρολόγιο ούτε Swype.

 

μπορουμε να κανουμε downgrade σε 2,1 ? και αν ναι που μπορουμε να βρουμε την original rom του galaxy s

Στο θέμα για root κτλ, στο Samsung Android OS section.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μου συνδεεται με τιποτα στο Kies. ανοιξα και το προγραμματακι που βρισκει τα αρχεια με μεγαλες επεκτασεις, μου βρηκε δυο , τα εσβησα αλλα τιποτα.

εχω απεγκαταστησει και εγκαταστησει ξανα αλλα τιποτα.

εβαλα και δυο παλιοτερες εκδοσεις αλλα και παλι τιποτα.

καμια λυση ?

 

πηρα πριν λιγο ενα backup με το mybackup pro ολες τις εφαρμογες και ολα τα δεδομενα.

μπορω να κανω επαναφορα η format για να το δει το παλιο Kies ?

οποιαδηποτε προταση δεκτη :) Ευχαριστω εκ'των προτερων :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μου συνδεεται με τιποτα στο Kies. ανοιξα και το προγραμματακι που βρισκει τα αρχεια με μεγαλες επεκτασεις, μου βρηκε δυο , τα εσβησα αλλα τιποτα.

εχω απεγκαταστησει και εγκαταστησει ξανα αλλα τιποτα.

εβαλα και δυο παλιοτερες εκδοσεις αλλα και παλι τιποτα.

καμια λυση ?

 

πηρα πριν λιγο ενα backup με το mybackup pro ολες τις εφαρμογες και ολα τα δεδομενα.

μπορω να κανω επαναφορα η format για να το δει το παλιο Kies ?

οποιαδηποτε προταση δεκτη :) Ευχαριστω εκ'των προτερων :).

 

Δοκίμασε και αυτό: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9013273&postcount=199.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

κατσε να καταφερουμε πρωτα να συνδεθουμε στο Kies και μετα βλεπουμε.

δυστυχως εγω δεν εχω καταφερει τιποτα. τι αρχεια εχω σβησει, τι διαγραφη cache Ολων των εφαρμογων εκανα, τι επανεκινηση pc και galaxy.

τιποτα δυστυχως. εχω απογοητευτει πολυ σε σημειο να το παρατησω για σημερα. τι να πω πια :(.

 

Αντώνη δεν ξέρω αν τα καταφερες δεν έχω διαβάσει τα επόμενα μηνύματα.

Θα σου πρότεινα να περιμένεις να βγει το froyo και να κανεις format στην εσωτερική καρτα. Μετα θα το δει σίγουρα. Απλά θα χρειαστεί στήσιμο απο την αρχή. Κάτι που το θεωρώ σωστό όταν έχουμε νέα έκδοση λειτουργικού. θα ξέρεις ότι δεν υπάρχει κάτι που μπορει να δημιουργήσει προβλήματα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω φιλε. δυστυχως δεν εβγαλα ακρη :(.

 

Αντώνη δεν ξέρω αν τα καταφερες δεν έχω διαβάσει τα επόμενα μηνύματα.

Θα σου πρότεινα να περιμένεις να βγει το froyo και να κανεις format στην εσωτερική καρτα. Μετα θα το δει σίγουρα. Απλά θα χρειαστεί στήσιμο απο την αρχή. Κάτι που το θεωρώ σωστό όταν έχουμε νέα έκδοση λειτουργικού. θα ξέρεις ότι δεν υπάρχει κάτι που μπορει να δημιουργήσει προβλήματα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το πιο πιθανο ετσι θα γινει. θα κανω Backup τις εφαρμογες για να τις εχω και θα κανω format πριν βαλω το froyo.

ουτως η αλλως πριν περασω το froyo ειχα σκοπο να κανω format και επαναφορα για να δω πως θα δουλευει η νεα εκδοση με στησιμο απο την αρχη.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μου συνδεεται με τιποτα στο Kies. ανοιξα και το προγραμματακι που βρισκει τα αρχεια με μεγαλες επεκτασεις, μου βρηκε δυο , τα εσβησα αλλα τιποτα.

εχω απεγκαταστησει και εγκαταστησει ξανα αλλα τιποτα.

εβαλα και δυο παλιοτερες εκδοσεις αλλα και παλι τιποτα.

καμια λυση ?

 

πηρα πριν λιγο ενα backup με το mybackup pro ολες τις εφαρμογες και ολα τα δεδομενα.

μπορω να κανω επαναφορα η format για να το δει το παλιο Kies ?

οποιαδηποτε προταση δεκτη :) Ευχαριστω εκ'των προτερων :).

 

Kάνε κι αυτά που λέει ο οδηγός για νέους χρήστες (unmount/remount την εσωτερική και εξωτερική κάρτα, και εγκατάσταση των drivers χειροκίνητα). Eπίσης, τί γίνεται όταν το συνδέεις; Βλέπεις το USB εικονίδιο, λέει initializing και ποτέ connected?

(A, επίσης δοκίμασε με κλειστό το Kies, να πει connected ΠΡΙΝ ανοίξεις το Κies)

 

Εγώ τώρα θα βάλω το Froyo με το Κies... wish me luck.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Kάνε κι αυτά που λέει ο οδηγός για νέους χρήστες (unmount/remount την εσωτερική και εξωτερική κάρτα, και εγκατάσταση των drivers χειροκίνητα). Eπίσης, τί γίνεται όταν το συνδέεις; Βλέπεις το USB εικονίδιο, λέει initializing και ποτέ connected?

(A, επίσης δοκίμασε με κλειστό το Kies, να πει connected ΠΡΙΝ ανοίξεις το Κies)

 

Εγώ τώρα θα βάλω το Froyo με το Κies... wish me luck.

Ναι, οταν το συνδεω και επιλεγω συνδεση Kies, ανοιγει το kies και λεει initializing αλλα δεν συνδεεται.

εχω δοκιμασει και με κλειστο το kies αλλα τιποτα :(.

εχω κανει και εγκατασταση των drivers χειροκινητα και μου λεει οτι υπαρχουν ηδη. το προχωραω ομως και κανω εγκατασταση κανονικα αλλα και παλι μετα δεν συνδεεται στο Kies.

 

εχεις καμια αλλη σκεψη τι μπορω να κανω ?

 

 

καλη επιτυχια με το froyo φιλε :). αντε να μας πεις και τις εντυπωσεις σου. ολοι εδω περιμενουν τις εντυπωσεις σου με αγωνια :).

 

για πες μας λιγο, θα κανεις απλα αναβαθμιση οπως ειναι, η θα κανεις πρωτα format Και επαναφορα, και μετα θα κανεις την αναβαθμιση ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

To upgrade φαίνεται να έγινε κανονικά, τώρα έχει κολλήσει στο αρχικό σήμα, ποιός ξέρει πόση ώρα θα μείνει εκεί μέχρι να σετάρει από πίσω τα πάντα... θα σας δώσω screenshots σε λίγο να δείτε τί κάνει το Kies, μιας και πολλοί δεν τό'χουν ξαναχρησιμοποιήσει για upgrade. Αντώνη έκανα απλά upgrade, ούτε format ούτε τίποτα... το είχα ξανακάνει με την JM1, που τότε έχανες τα πάντα, τώρα είπα να μη χάσω τίποτα.

.... OK, άρχισε. Μου έδωσε πάλι κάτι οδηγίες για το πώς χρησιμοποιούμε το keyboard όπως όταν το άνοιγεις για πρώτη φορά... και όταν τα πέρασα αυτά αρχισαν όλα κανονικά. Η αρχική οθόνη είναι ελάχιστα διαφορετική, έχουν χαθεί όλες οι homescreens, αλλά και οι 10 σελίδες εφαρμογών, τα μηνύματα και οι επαφές μου είναι ανέγγιχτα (μόνο που τώρα είναι σε αλφαβητική σειρά και πρέπει να τα ξαναφτιάχνω :P). Έχω δίκτυο 3G κανονικά, και φαίνεται ότι όλα δουλεύουν :)

 

Μερικά screenshots από την αναβάθμιση...

[ATTACH]17513[/ATTACH]

Έτσι αρχίζει όταν συμφωνήσεις να κάνεις αναβάθμιση.

 

[ATTACH]17514[/ATTACH]

Μετά σου βγάζει αυτό, που ζητάνε λέει το τηλέφωνό σου σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά για λόγους εγγύησης...Δεν έδωσα το δικό μου γιατί δεν ήθελα.

 

[ATTACH]17515[/ATTACH]

Και μετά αρχίζει η αναβάθμιση... χάνεται το connection στο Kies, αλλά μην ανησυχήσετε και ΜΗ βγάλετε το καλώδιο.

 

Ταυτόχρονα το τηλέφωνο σβήνει, και βγαίνει αυτή η οθόνη:

[ATTACH]17516[/ATTACH]

 

Τέλος, όταν κατέβουν όλα, γίνεται το upgrade στο τηλέφωνο, και βλέπεις κάτι τέτοιο:

[ATTACH]17517[/ATTACH]

 

Μετά το Kies λέει ότι τελείωσε, και μπορείς να το κλείσεις... Το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνηση, και μένει για ΠΟΛΥ ώρα (πάνω από 5 λεπτά) στο σήμα... και τέλος ανάβει και έχεις το επίσημο γιαούρτι... χειμώνιασε κι ακόμα περιμένουμε το παγωμένο γιαούρτι, ελπίζω να μη με πιάσουν τα λαιμά μου... άντε να δούμε. Και στα δικά σας!!

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εβαλα παλι την 2.1 γιατι με την 2.2 δεν εμεινα ευχαριστημενος αλλα στην storage εμειναν τα αρχεια απο τα προγραμματα που ειχα εγκατεστημενα. πως γινεται να κανω διαγραφη και να γινει το κινητο οπως οταν το πηρα ?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εβαλα παλι την 2.1 γιατι με την 2.2 δεν εμεινα ευχαριστημενος αλλα στην storage εμειναν τα αρχεια απο τα προγραμματα που ειχα εγκατεστημενα. πως γινεται να κανω διαγραφη και να γινει το κινητο οπως οταν το πηρα ?

 

Κάνε format την κάρτα σου, και μια επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις, και τα 2 υπάρχουν στο μενου των ρυθμίσεων.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

To upgrade φαίνεται να έγινε κανονικά, τώρα έχει κολλήσει στο αρχικό σήμα, ποιός ξέρει πόση ώρα θα μείνει εκεί μέχρι να σετάρει από πίσω τα πάντα... θα σας δώσω screenshots σε λίγο να δείτε τί κάνει το Kies, μιας και πολλοί δεν τό'χουν ξαναχρησιμοποιήσει για upgrade. Αντώνη έκανα απλά upgrade, ούτε format ούτε τίποτα... το είχα ξανακάνει με την JM1, που τότε έχανες τα πάντα, τώρα είπα να μη χάσω τίποτα.

.... OK, άρχισε. Μου έδωσε πάλι κάτι οδηγίες για το πώς χρησιμοποιούμε το keyboard όπως όταν το άνοιγεις για πρώτη φορά... και όταν τα πέρασα αυτά αρχισαν όλα κανονικά. Η αρχική οθόνη είναι ελάχιστα διαφορετική, έχουν χαθεί όλες οι homescreens, αλλά και οι 10 σελίδες εφαρμογών, τα μηνύματα και οι επαφές μου είναι ανέγγιχτα (μόνο που τώρα είναι σε αλφαβητική σειρά και πρέπει να τα ξαναφτιάχνω :P). Έχω δίκτυο 3G κανονικά, και φαίνεται ότι όλα δουλεύουν :)

Ετοιμάζω screenshots.

 

ΚΑΛΟΡΊΖΙΚΟ! Άντε και στα δικά μας οι υπόλοιποι! Εννοείται πως περιμένουμε εντυπώσεις...ΞΕΤΙΝΑΞΕ ΤΟΟΟ!

Αντώνη,

Δοκίμασες και σε κάποια άλλη έκδοση του kies; Κάπου είχα δει σαν λύση να μπεις με παλαιότερη έκδοση και μετά να δοκιμάσεις με την τελευταία

 

Sent from GALAXY!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κάνε format την κάρτα σου, και μια επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις, και τα 2 υπάρχουν στο μενου των ρυθμίσεων.

στην internal storage θελω, αν κανω format θα μεινουν τα αρχεια του συστηματος ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟΡΊΖΙΚΟ! Άντε και στα δικά μας οι υπόλοιποι! Εννοείται πως περιμένουμε εντυπώσεις...ΞΕΤΙΝΑΞΕ ΤΟΟΟ!

Αντώνη,

Δοκίμασες και σε κάποια άλλη έκδοση του kies; Κάπου είχα δει σαν λύση να μπεις με παλαιότερη έκδοση και μετά να δοκιμάσεις με την τελευταία

Sent from GALAXY!

Φιλε δυστυχως δοκιμασα και τις 3 προηγουμενες εκδοσεις αλλα τιποτα :(.

δοκιμασα και στις 3 θυρες usb και τιποτα παλι.

δοκιμασα και με 2 διαφορετικα καλωδια αλλα τιποτα.

νομιζω οτι εξαντηλησα και τις πιθανοτητες αλλα και την υπομονη μου :lol:

Αυριο θα δοκιμασω και στον desktop υπολογιστη μου μηπως και εκει το δει.

Εχω την εξης απορια : εμενα που εχω την jg1, η οποια ειναι σχετικα παλια, δεν θα επρεπε να μου ειχε βγαλει ενημερωση σε καποια JM εκδοση τοσο καιρο ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

στην internal storage θελω, αν κανω format θα μεινουν τα αρχεια του συστηματος ?

 

Ναι θα μείνουν. Format κάνεις την εσωτερική κάρτα, δηλαδή το partition /sdcard. Τα αρχεία του συστήματος είναι αλλού.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα μείνουν. Format κάνεις την εσωτερική κάρτα, δηλαδή το partition /sdcard. Τα αρχεία του συστήματος είναι αλλού.

οκ ευχαριστω θα το κανω τωρα, παντως δεν ξερω για εσας αλλα εγω με την 2.2 δεν εμεινα ευχαριστημενος πολλα bug ρε παιδια, τωρα ξανα στην 2.1 και το κινητο πεταει

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω θα το κανω τωρα, παντως δεν ξερω για εσας αλλα εγω με την 2.2 δεν εμεινα ευχαριστημενος πολλα bug ρε παιδια, τωρα ξανα στην 2.1 και το κινητο πεταει

 

Ποιά έκδοση έβαλες; Εμένα μου φαίνεται μια χαρά για την ώρα... και τα μενού είναι τέλεια, χρωματιστά και ωραία... :)

 

Σε λίγο θα γίνω και root και βλέπουμε... πάντως ανταποκρίνεται μια χαρά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τώρα λόγω froyo, σκέφτομαι το format, αλλά δε θέλω να χάσω τις λέξεις που έχω προσθέσει στο λεξικό του swype. Ξέρει κανείς πως το παίρνουμε back up;
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση έβαλες; Εμένα μου φαίνεται μια χαρά για την ώρα... και τα μενού είναι τέλεια, χρωματιστά και ωραία... :)

 

Σε λίγο θα γίνω και root και βλέπουμε... πάντως ανταποκρίνεται μια χαρά.

GT-I9000_I9000XWJPA αυτη εβαλα, ειχε κολληματα στο scrolling μερικες φορες οι εφαρμογες δεν εκλειναν και μερικες αργουσαν να ανοιξουν. τωρα εβαλα τα μαμισια 2.1 και παει σφαιρα. καλυτερα να περιμενω την επισημη εκδοση απο την samsung

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση έβαλες; Εμένα μου φαίνεται μια χαρά για την ώρα... και τα μενού είναι τέλεια, χρωματιστά και ωραία... :)

 

Σε λίγο θα γίνω και root και βλέπουμε... πάντως ανταποκρίνεται μια χαρά.

 

τραβα και κανενα βιντεακι με κινηση να δουμε αν διορθωσαν το βιντεο, αν και πολυ αμφιβαλλω.

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Για να μου βγάλει και μένα update στο kies pia rom πρέπει να φοράω? Exw tin JM2 τώρα και δεν μου βγάζει να κανω update. Οταν πήρα το κινητό απ τον γερμανό είχε την JG1 νομίζω. Μήπως πρέπει να του ξαναβάλω αυτή?

 

όχι τπτ αλλο απλά δεν την έχω και δεν ξέρω απο που να την κατεβάσω :p

 

edit: Την έχω τελικά άκυρο.

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...