Jump to content

Motorola FLIPOUT


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε μένα ανοίγει πια κανονικά. Το πρόβλημα με το κουμπί "Κορυφαίες δωρεάν εφαρμογές" συνεχίζεται όμως.

 

Sent from my MB511 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

έχω και εγώ το κινητό εδω και κάποιες μέρες, προς το παρών δεν έχω κάποιο απο τα προβλήματα που λέτε, όμως τελευταία συμβαίνει το εξης: όταν με παίρνουν τηλ ή παίρνω εγώ σε κάποιον για πρώτη φορά, συνήθως κάνει ένα περίεργο ήχο το ακουστικό και κλείνει. Μόλις πάρω αμέσως μετά ή με ξαναπάρουν (το ίδιο άτομο), τότε όλα οκ.. είναι εκνευριστικό γιατι το κάνει συχνά πυκνά. Έχετε παρατηρήσει τίποτα παρόμοιο? Υπάρχει κάποια λύση ή να πάω απο εκεί που το αγόρασα για service?

 

Τέλος, οταν το φυσικό qwerty είναι κλειστό και χτυπάει το κιν, ο μόνος τρόπος είναι να απαντήσω είναι να το ανοίξω..έψαξα για κάποια εφαρμογή αλλά τζίφος. Δεν θέλω να το σηκώνω πάντα έτσι..

 

Ευχαριστώ:O

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω δε γίνεται να μην το ανοίξεις για να απαντήσεις επειδή μόνο έτσι εμφανίζεται το μικρόφωνο. Όταν το κινητό είναι κλειστό το μικρόφωνο είναι καλυμμένο.

 

Το πρόβλημα που περιγράφεις με την πρώτη φορά κλήσης το έχω παρατηρήσει και εγώ. Εγώ χρησιμοποιώ το κινητό με μια κάρτα Q, εσύ σε ποιο δίκτυο είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω δε γίνεται να μην το ανοίξεις για να απαντήσεις επειδή μόνο έτσι εμφανίζεται το μικρόφωνο. Όταν το κινητό είναι κλειστό το μικρόφωνο είναι καλυμμένο.

 

Το πρόβλημα που περιγράφεις με την πρώτη φορά κλήσης το έχω παρατηρήσει και εγώ. Εγώ χρησιμοποιώ το κινητό με μια κάρτα Q, εσύ σε ποιο δίκτυο είσαι;

 

Εγώ έχω vodafone..απλά το θέμα μου είναι ότι το κάνει αρκετά συχνά..:(

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατον να εχει 199 στα multirama κ 299 στον κωτσοβολο?

τελοσ παντων,να ρωτησω ποσα καλυμματα εχει μεσα η συσκευασια και ποια?ξερετε αν πουλιουνται ξεχωριστα?τ twitter δουλευει καλα γιατι το χρησιμοποιω αρκετα...?

εμενα το μονο που με χαλαει βασικα εινια οτι δε μπορεισ ν μιλησεισ με τ τηλεφωνο κλειστο...:(

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία περιέχει καλύμματα στα εξής χρώματα: μαύρο, πράσινο (ανοιχτό), μωβ, κοκκινοπορτοκαλί.

 

Όσο για καλύμματα, ένα ψάξιμο στο google μου έβγαλε αυτά:

http://www.onlyflipoutaccessories.com/flipout-covers.html

http://www.clove.co.uk/motorola-flipout-coloured-covers-pack

 

Καθώς και το επίσημο αμερικάνικο Motorola Store, αν κοιτάξεις εκεί σε όλες τις σελίδες που έχουν καπάκια για μπαταρίες θα βρεις και για το Flipout.

 

Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και άλλα, ίσως κάποια στιγμή να τα έχει και το ελληνικό Motorola Store.

Link to comment
Share on other sites

Ειστε ευχαριστημενοι ρε παιδια απο το φλιπαουτ?

Σκεφτομαι να το αγορασω στην κοπελα μου αλλα δεν διαβαζω και πολυ θετικα σχολια...

Ποια ειναι τα πιο σημαντικα μειονεκτηματα που εχει ???

Link to comment
Share on other sites

Στα γρηγορα:

Μειονεκτήματα:

- Η ασυνήθιστη ανάλυση της οθόνης (320x240) για android κινητό που κάνει αρκετές εφαρμογές να φαίνονται "στριμωγμένες" όταν τρέχουν.

- Η μικρή διάρκεια αντοχής της μπαταρίας (1 με 1,5 ημέρα, με root και underclocking φτάνει και τις 2).

 

Πλεονεκτήματα (ξέρω ότι δεν ρώτησες αλλά είπα να αναφέρω μερικά):

- Το μικρό του μέγεθος.

- Το hardware πληκτρολόγιό του παρά το μικρό μέγεθος της συσκευής (για εμένα μεγάλο πλεονέκτημα).

 

Σίγουρα, δεν είναι ούτε Milestone ούτε Defy, αλλά μια ιδιαίτερη και πρωτότυπη συσκευή που εμένα μέχρι στιγμής με έχει βολέψει. Αν ισχύει ακόμα η τιμή των 199 ευρώ στο Saturn είναι καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι η ενταση στο ακουστικο,να εχει καλο σημα και η καλη ποιοτητα κατασκευης.Αυτα τα εχει?Η κοπελα μου ειναι ασχετη απο smartphones οποτε δεν 8α το παραφορτωσει με εφαρμογες.Και εγω πιστευω οτι με 200Ε ειναι καλη επιλογη
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι η ενταση στο ακουστικο,να εχει καλο σημα και η καλη ποιοτητα κατασκευης.Αυτα τα εχει?Η κοπελα μου ειναι ασχετη απο smartphones οποτε δεν 8α το παραφορτωσει με εφαρμογες.Και εγω πιστευω οτι με 200Ε ειναι καλη επιλογη

 

Το έχει και εμένα η κοπέλα μου και δεν ασχολείτε με εφαρμογές (τα smartphones για τις περισσότερες κοπέλες είναι απλώς phones..) και το κινητό λειτουργεί πολύ γρήγορα χωρίς task killers (αντε να τις εξηγείς τι είναι) και κρατάει 2 μέρες χωρίς underclocking όπως είπε ο φίλος παραπάνω, πάντα όμως με μια normal χρήση. Κατα τ'αλλα είναι πολύ ωραίο και στα saturn έχει 199 ευρώ (επιβεβαιώνω). Το μόνο αρνητικό για μένα είναι ότι για να απαντάς κλήσεις πρέπει να το ανοίγεις διότι το μικρόφωνο καλύπτεται. Για μένα όμως. Αυτά :)

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

το έχω πάρει κι εγώ το flipout και είμαι ευχαριστημένος προς το παρόν. Δύο προβληματάκια έχω. 1. σε άσχετες στιγμές τα widget στην οθόνη εμφανίζονται με τα γράμματα κρυμμένα, δηλαδή δε φαίνονται πολύ καλά, σα να έχουν κατέβει πιο κάτω. Λύνεται μονάχα με απενεργοποίηση και ενεργοποίηση της συσκευής. Μήπως το έχει αντιμετωπίσει και κανένας άλλος? 2.επειδή έχω περάσει αρκετές εφαρμογές, δοκίμασα με διάφορα tutorials που βρήκα να περάσω εφαρμογές στην κάρτα μνήμης, αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα ως τώρα. αν έχει κάνει κάποιος κάτι πάνω σ αυτό αν θέλει ας μας πει. το ξέρω ότι σε android 2.1 δε γίνεται αλλά με διάφορους τρόπους σε άλλες συσκευές το έχουν καταφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Απαντήσεις:

1. Μου έχει συμβεί και εμένα, συμβαίνει πάντα όταν μετά από εκκίνηση συγκεκριμένης εφαρμογής επιστρέφεις στη αρχική οθόνη. Αν θυμόμουν κιόλας ποια εφαρμογή είναι αυτή... :O (έχει καιρό να μου συμβεί)

2. Χρησιμοποιώ το app2card έκδοση 2.8.2 και μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά. Η ιδέα μου ήρθε διαβάζοντας αυτό. Την κάρτα μνήμης (2GB) την έβγαλα από το κινητό και την έκανα repartition σε ένα PC με το GPartEd. Μίκρυνα την υπάρχουσα FAT partition έτσι ώστε να μπορώ να δημιουργήσω μια ακόμα ext2 partition μεγέθους 512ΜΒ. Κατόπιν εγκατέσησα το app2card και του είπα να μεταφέρει τις εφαρμογές στην κάρτα. Χρειάστηκαν επανεκκινήσεις και repairs των εγκατεστημένων εφαρμογών μέσα από τα menu του app2card αλλά στο τέλος είχα πλέον τις εφαρμογές μου στην κάρτα.

Μια-δυο φορές έτυχε στην εκκίνηση του κινητού να "εξαφανιστούν" οι εφαρμογές μου αλλά με ένα γρήγορο repair επανήλθαν.

Μπορώ τώρα να εγκαθιστώ εφαρμογές χωρίς να χρειάζεται κάθε τόσο να πρέπει να θυσιάζω άλλες. Πολύ χρήσιμο εργαλείο.

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει partition στο pc στην κάρτα μνήμης με το mini tool partition wizard, είχα δοκιμάσει να μεταφέρω τις εφαρμογές με το link2sd, τώρα δοκίμασα και με το app2card που ανέφερες (δυσκολεύτηκα να το βρω, δεν υπήρχε στο market) αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέρνω. μου βγάζει συνεχώς auto mount script error auto mount script cannot be created. καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει root τη συσκευή; Το App2Card χρειαζεται root access. Εγώ χρησιμοποίησα το Universal Androot για να το κάνω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://shop.orange.co.uk/mobile-phones/motorola-flipout

 

το σκοτωνουν το flipout στην αγγλια. ιδια τιμη με το blade το δινουν

 

ισως να εχει σχεση με την ανακοινωση οτι δε θα παρει ποτε 2.2 οπως και το charm:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν φτάνει που δεν θα το αναβαθμίσουν σε 2.2

Δεν μπορούν να βγάλουν ένα update τουλάχιστον για να μας λύσουν τα

προβλήματα που έχουμε;

Για αυτό απο δω και πέρα από μένα τουλάχιστον μόνο HTC. Αυτοί σέβονται τον

πελάτη τους τουλάχιστον και βγάζουν ανά τακτά χρονικά διαστήματα updates.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Πριν λιγους μηνες πηρα το x10 mini pro. Το 1ο μου κινητο με android και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος. Οποτε προτεινα στην κοπελα μου να παρει το flipout και της αρεσε οποτε μια απο αυτες τις μερες θα παει να το παρει κ εγω θελω να ρωτησω μερικα πραγματακια. Καταρχην πιστευω οτι σαν χαρακτηριστηκα ειναι καλυτερο απο το δικο μου (καλυτερο wifi, μεγαλυτερη οθονη, qwerty με πιο πολλα πληκτρα, πολυ καλυτερη μπαταρια, κτλ). Βεβαια ολα αυτα τα εχω παρατηρησει απο συγκρισεις στο ιντερνετ και οχι απο πρωτο χερι.

Οποτε αρχικα να ρωτησω αν ειναι οντως ετσι κ ειναι καλυτερο στην πραξη. Επισης για να το κανω root μπορω να χρησιμοποιησω το προγραμμα π χρησιμοποιω κ για το mini μου? (SuperOneClick ειναι το προγραμμα). Και τελος επειδη η κοπελα μ δν εχει ιδεα απο smartphones και android σαν χρηστικοτητα ειναι καλο? Δλδ για τα κλασσικα: τηλεφωνο, μηνυματα βολευει?

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να το δει γιατι μπορει να μη την βολεψει ο τροπος που βγαινει το qwerty σαν να γυρνας rubik cube δηλαδη. εχει περιεργο design το συγκεκριμενο κινητο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Πριν λιγους μηνες πηρα το x10 mini pro. Το 1ο μου κινητο με android και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενος. Οποτε προτεινα στην κοπελα μου να παρει το flipout και της αρεσε οποτε μια απο αυτες τις μερες θα παει να το παρει κ εγω θελω να ρωτησω μερικα πραγματακια. Καταρχην πιστευω οτι σαν χαρακτηριστηκα ειναι καλυτερο απο το δικο μου (καλυτερο wifi, μεγαλυτερη οθονη, qwerty με πιο πολλα πληκτρα, πολυ καλυτερη μπαταρια, κτλ). Βεβαια ολα αυτα τα εχω παρατηρησει απο συγκρισεις στο ιντερνετ και οχι απο πρωτο χερι.

Οποτε αρχικα να ρωτησω αν ειναι οντως ετσι κ ειναι καλυτερο στην πραξη. Επισης για να το κανω root μπορω να χρησιμοποιησω το προγραμμα π χρησιμοποιω κ για το mini μου? (SuperOneClick ειναι το προγραμμα). Και τελος επειδη η κοπελα μ δν εχει ιδεα απο smartphones και android σαν χρηστικοτητα ειναι καλο? Δλδ για τα κλασσικα: τηλεφωνο, μηνυματα βολευει?

 

Τελικα το αγορασε το τηλεφωνο σημερα και ειναι μια χαρα. Φαινεται πολυ καλο. Ομως υπαρχει ενα προβλημα. Οταν παει να συνδεθει στο λογαριασμο της gmail προκειμενου να μπορει να μπαινει και στο market δεν την αφηνει. Ομως δεν ξερω τι φταιει. Μεσω του εικονιδιου email συνδεεται κανονικα και μεσω του εικονιδιου internet. Ομως μεσω του gmail και του market προσπαθει ανεπιτυχως να συνδεθει και στο τελος πεταει το ακολουθο μηνυμα:

" Δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον το διακομιστη.

Αυτο ενδεχεται να ειναι προσωρινο προβλημα ή το τηλεφωνο σας να μην ειναι διαθεσιμο για υπηρεσιες δεδομενων."

Μπορει καποιος να με βοηθησει? Δεν εχω ιδεα τι φταιει.

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το αγορασε το τηλεφωνο σημερα και ειναι μια χαρα. Φαινεται πολυ καλο. Ομως υπαρχει ενα προβλημα. Οταν παει να συνδεθει στο λογαριασμο της gmail προκειμενου να μπορει να μπαινει και στο market δεν την αφηνει. Ομως δεν ξερω τι φταιει. Μεσω του εικονιδιου email συνδεεται κανονικα και μεσω του εικονιδιου internet. Ομως μεσω του gmail και του market προσπαθει ανεπιτυχως να συνδεθει και στο τελος πεταει το ακολουθο μηνυμα:

" Δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον το διακομιστη.

Αυτο ενδεχεται να ειναι προσωρινο προβλημα ή το τηλεφωνο σας να μην ειναι διαθεσιμο για υπηρεσιες δεδομενων."

Μπορει καποιος να με βοηθησει? Δεν εχω ιδεα τι φταιει.

Φιλε μου, συνδεση ιντερνετ εχεις? Τσεκαρε το με σιγουρια αυτο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola FLIPOUT

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...