Jump to content

Τι επιδόσεις έχετε στο κινητο σας? (benchmarks)


vagelisda
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν εχω παρατηρησει ποτε την παραμικρη υπερθερμανση και ειχα για 4 μηνες και το απλο Desire ωστε να εχω μετρο συγκρισης. Πανω στον φορτιστη με benchmark να τρεχουν το maximum που εχω δει ειναι 34 βαθμοι.

Σε κανονικη χρηση εχει τυχει να το αφησω καμια ωρα ησυχο και ανοιγωντας το να δω 22 βαθμους θερμοκρασια.

Δεν ξερω αν παιζει ρολο και το υλικο κατασκευης παντως πραγματικα κανενα θεμα με θερμοκρασιες.

οκ σε ευχαριστω :)...ησουν πολυ κατατοπιστικος!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 313
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με x10 mini και jit enabled βγαζω 550

:)

 

Εμείς με Desire 2.2 + data2ext βγάζουμε πάνω από 2000.. πως σου φάνηκε;;

:Ρ :Ρ :Ρ :Ρ :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Εμείς με Desire 2.2 + data2ext βγάζουμε πάνω από 2000.. πως σου φάνηκε;;

:Ρ :Ρ :Ρ :Ρ :Ρ

 

Xωρις το jit εβγαζε 335 οποτε τωρα μου φενεται γρηγορο...Απλα οταν το ανοιγω το κινητο μερικες φορεσ κολλαει..εκει εχω ενα θεματακι...κατα τα αλλα ειναι καλα ολα..Το data2ext τι ειναι?(app2sd?)

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Xωρις το jit εβγαζε 335 οποτε τωρα μου φενεται γρηγορο...Απλα οταν το ανοιγω το κινητο μερικες φορεσ κολλαει..εκει εχω ενα θεματακι...κατα τα αλλα ειναι καλα ολα..Το data2ext τι ειναι?(app2sd?)

 

Εμένα πάει βαριά μέχρι 612. Το data2ext, αναφέρεται σε μεταφορά του /data/data. Σαν το app2sd μόνο που μεταφέρεις και άλλους φακέλους. Το mini βγάζει μικρό benchmark λόγω 2.1 και stock rom. Για να δούμε 1000+ θέλει οπωσδήποτε modded rom & kernel.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

 

Με επισημο updated Froyo, root και lagfix ειμαι γυρω στο 1950. Σχετικα ευχαριστημενος μπορω να πω και απο την πραγματικη συμπεριφορα της συσκευης.

Πριν την αναβαθμιση, με eclair root lagfix μου εβγαζε κοντα στα 2200.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάει βαριά μέχρι 612. Το data2ext, αναφέρεται σε μεταφορά του /data/data. Σαν το app2sd μόνο που μεταφέρεις και άλλους φακέλους. Το mini βγάζει μικρό benchmark λόγω 2.1 και stock rom. Για να δούμε 1000+ θέλει οπωσδήποτε modded rom & kernel.

 

Nα δουμε ποτε θα βγαλουν κανενα rom και για το δικο μας....Εχεις μηπως πληροφοριες για το ποτε?

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάει βαριά μέχρι 612. Το data2ext, αναφέρεται σε μεταφορά του /data/data. Σαν το app2sd μόνο που μεταφέρεις και άλλους φακέλους. Το mini βγάζει μικρό benchmark λόγω 2.1 και stock rom. Για να δούμε 1000+ θέλει οπωσδήποτε modded rom & kernel.

 

Xωρις φρογιο δυστυχως δεν πας με τιποτα απο 700,και πολλα ισως λεω.

Μην κοιτας που εθελοτυφλουν πολλοι κατοχοι x10 και λενε σιγα τις διαφορες των εκδοσεων απο 1.6 σε 2.1 και σε 2.2 ...

Οι διαφορες ειναι μεγαλες,εως πολυ μεγαλες...

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Xωρις φρογιο δυστυχως δεν πας με τιποτα απο 700,και πολλα ισως λεω.

Μην κοιτας που εθελοτυφλουν πολλοι κατοχοι x10 και λενε σιγα τις διαφορες των εκδοσεων απο 1.6 σε 2.1 και σε 2.2 ...

Οι διαφορες ειναι μεγαλες,εως πολυ μεγαλες...

Sent from my Milestone

 

Με "καθαρό" vanila eclair και χωρίς τα σκουπίδια της SE σίγουρα πήγαινε και πολύ πάνω από 700. Απλά οι επεμβάσεις της εταιρείας πάνω στο λογισμικό πραγματικά το "ευνουχίζουν". Άμεσο παράδειγμα το mini μου που απλά με ενεργοποίηση JIT χτύπησε στο quadrant από 514, τα 612 (περίπου +20%) και στο linpack από 4.5xx τα 7.5xx ΜFLOPS.

 

Δεν διαφωνώ όμως με αυτό που λες. Όσοι κάτοχοι της σειράς XPERIA δεν παραδέχονται τις διαφορές ανάμεσα στις πλατφόρμες είτε εθελοτυφλούν, είτε απλά δεν γνωρίζουν. Το κακό όμως ξεκινάει από την εταιρεία.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με "καθαρό" vanila eclair και χωρίς τα σκουπίδια της SE σίγουρα πήγαινε και πολύ πάνω από 700. Απλά οι επεμβάσεις της εταιρείας πάνω στο λογισμικό πραγματικά το "ευνουχίζουν". Άμεσο παράδειγμα το mini μου που απλά με ενεργοποίηση JIT χτύπησε στο quadrant από 514, τα 612 (περίπου +20%) και στο linpack από 4.5xx τα 7.5xx ΜFLOPS.

 

Δεν διαφωνώ όμως με αυτό που λες. Όσοι κάτοχοι της σειράς XPERIA δεν παραδέχονται τις διαφορές ανάμεσα στις πλατφόρμες είτε εθελοτυφλούν, είτε απλά δεν γνωρίζουν. Το κακό όμως ξεκινάει από την εταιρεία.

 

Παιδια πως ποσταρης το σκορ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Quadrant

 

Το κατέβασα το ετρεξα αλλά πως το ποστάρουμε δεν ξέρω... πως το κανουμε σκριν σειβ για να το ανεβάσουμε δεν ξερω,...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα το ετρεξα αλλά πως το ποστάρουμε δεν ξέρω... πως το κανουμε σκριν σειβ για να το ανεβάσουμε δεν ξερω,...

 

Πρέπει να είσαι rooted, να κατεβάσεις το shootme από το market και μετά να ανεβάσεις το screenshot στο ImageShack και να ποστάρεις το link εδώ

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στο Zte blade με froyo βγαζω 960...

Το φρουο που το βρήκες;;;

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το "ταπεινο" αλλα σκληροτράχηλο Motorola Defy ειναι θηριο

2.1 μαμα rom

1200mhz OC

 

Eφτασε τα 1548 :cool: μετα απο 2-3 δοκιμες!!

Νot bad!!:):)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αφού μου έφαγε την ψυχή να του κάνω downgrade,root και s-off τα κατάφερα και με αποζημίωσε :grin: Χωρίς καθόλου overclock -Desire HD- με Revolution HD 2.0.7 ROM :)
Link to comment
Share on other sites

εγω με το zte blade πιανω 900 σκορ με το quadrand ηη οπως λεγεται

 

Πως πιανεις 900??εχεις τα froyo??..εγω βγαζω μονο 400..

 

Στο Zte blade με froyo βγαζω 960...

 

 

Αν διαβάζατε και λίγο το νήμα της συσκευής σας ή ακόμα και τις σημειώσεις του Developer θα βλέπατε πως το συγκεκριμένο ρομ που έχετε έχει προβληματικούς codecs που κάνουν το quandrant να βγάζει ότι θέλει ;)

 

Και για του λόγου το αληθές περάστε JJ RLS7+ που έχει διορθωθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα και μετρήστε ξανά.

 

Για την ιστορία το περισσότερο που έχω πιάσει στο Blade είναι 615 @ 768Mhz με HW_UI και BUS_OC ενεργοποιημένα και απ'όσο ξέρω είναι το μεγαλύτερο απ'όσα έχουν ποσταριστεί εδώ :cool: (screenshot Στο νήμα του Blade).

 

Sorry guys too good to be true

 

 

Το φρουο που το βρήκες;;;

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

 

Κυκλοφορούν διάφορα port / mods με δημοφιλέστερα την custom του Modaco (r11) και το port από την offcial japanese (JJ RLS)

Link to comment
Share on other sites

Κι ένα με o/c στα 1132MHz..Έχω την εντύπωση οτι ο buzz kernel είναι bugz kernel...Ο smartass governor δε σηκώνει πάνω απ' τα 1017MHz και ο ondemand ψιλοσέρνεται..Μόνο με τον performance γίνεται δουλειά..Κανείς που να έχει πιάσει φιλίες με τον coutts ας του πεί να βγάλει ένα kernel και για μας? :p Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι διαφορετικό?
Link to comment
Share on other sites

Κι ένα με o/c στα 1132MHz..Έχω την εντύπωση οτι ο buzz kernel είναι bugz kernel...Ο smartass governor δε σηκώνει πάνω απ' τα 1017MHz και ο ondemand ψιλοσέρνεται..Μόνο με τον performance γίνεται δουλειά..Κανείς που να έχει πιάσει φιλίες με τον coutts ας του πεί να βγάλει ένα kernel και για μας? :p Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι διαφορετικό?

 

Αυτο ειναι κλασσικο προβλημα του smartass governor, προτιμαει παντα πιο low συχνοτητες για αυτο εχει και καλη καταναλωση μπαταριας.

Ο performance καλος αλλα πες αντιο στην μπαταρια σου γιατι δουλευει μονιμα στην μεγιστη συχνοτητα οποτε καιει και αναλογως.

Προσωπικα χρησιμοποιοω on demand για την καθημερινη λειτουργεια και και εχει μια χαρα αποκριση, και οσον αφορα τα καθαρα σκορ, πιανει 2300 - 2400 με LeeDroid 1.4.1 και o/c στα 1228.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
με το nexus s στα 1.5ghz on demand,χωρις μετρηση 3d λογο περιορισμων.. Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...