Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε, αυτό τέλος πάντων :lol:

 

 

@c0rpse_grinder

με sense 3.5 δοκίμασα την beatmod αλλά όχι στην final εκδοχή της. καλά πήγαινε αλλά την ξήλωσα σε καμια βδομάδα νομιζω (λόγω μόνο αγγλικής γλώσσας στο hw πληκτρολόγιο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. έχω τέτοιου τύπου θήκη(πλαστική) αλλά δε τη χρημοποιώ πλεόν. προτιμώ pouch ;)

είναι που είναι ογκώδες η συσκευή, με αυτή τη θήκη γίνεται τέρας :lol: με είχε βολέψει στο χέρι όμως!

την είχα πάρει πολύ φθηνά 1-2 ευρώ. κουμπωνει καλά στη συσκευή, παρόλο που έσπασαν 2 κλιψάκια

 

 

όταν ήμουν σε στοκ κατασταση έβγαζε δεν έβγαζε 12ωρο... (αν θυμάμαι καλά)

 

θενξ Νίκο! θα τον έχω στα υπόψιν τον φορτιστή

 

btw δοκίμασε κανείς καποια ics κάτι πήρε το μάτι μου ότι λειτουργεί η κάμερα σε καποιες εκδόσεις αλλά λόγω εξεταστικής δεν ασχολήθηκα παραπάνω. άν εχει να προτείνει κάποιος κάτι, καλώς :)

 

Για το θέμα θηκης και εγω εχω προτιμησει μια pouch. Ο φορτιστης ειναι οκ ολα μια χαρά. Φοβομουν οτι θα ζεσταινοταν αλλα δεν εχει προβλημα. εχω μείνει και εγώ πίσω με το θέμα της ICS λογω εξεταστικής αλλα θα επανελθω απο βδομαδα. Για το root της συσκευης φιλε μου αν δεις την υπογραφη μου θα βρεις σύνδεσμο για ελληνικό οδηγο αν σε ενδιαφερει.

 

εγώ που παρακολουθώ κάποιες rom με ics δεν είναι ακόμα λειτουργικές για να τις έχεις σαν κύρια.. και λόγω εξεταστικής και εγώ δεν έχω δοκιμάσει κάποια.. πάντως απο κάποια screenshots που είδα είναι πάρα πολύ όμορφες και ανυπομονώ να τις τελειοποιήσουν για να τις περάσουμε στο κινητό μας....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα link για την stock rom που απαιτει το rooting guide της συσκευης? αυτο που ειναι στον οδηγο δεν λειτουργει πλεον.

αν βαλεις www. μπροστα απο το link σε παει εκει που πρεπει αλλα μετα δεν λειτουργει κατι "file not found"

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

[ROM][28/12/11][bETA7R1]Desire S ICS AOSP PORT|STABLE|DD MATERIAL

--> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1374927

λεει stable, αν την δοκιμασει κανεις ας μας πει εντυπωσεις

 

edit: ακομα ψαχνω λινκ για το stock firmware που ζηταει ο οδηγος που υπαρχει εδω σαν sticky, αν καποιος εχει καποιο λινκ που λειτουργει ας μου στειλει pls

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

τσ'εκαρε εδώ

λειτουργουν τα rapidshare(298,44mb) και depositfiles(284.61mb)

δε γνωρίζω γιατί έχουν διαφορά στα mb

 

 

edit: μόνο depositfiles λειτουργεί τελικά ;)

Link to comment
Share on other sites

εχω κολλησει στην διαδικασια του downgrade!

μου λεει

 

"main version is older!

update fail!

press <power> to reboot"

 

εν το μεταξυ στην αρχη δεν μου βρισκει το PC10IMG.zip και μετα ψαχνει ψαχνει για ωρα και τελικα βγαζει το μηνυμα που εγραψα

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Reboot κανει κανονικα?

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

done and done!!!

●S-OFF, Super-CID, SIM-unlock, clockwork recovery & root!!

 

κατι ειχε γινει λαθος με τα δικαιωματα για temp root! παω να κατεβασω roms! χααχχα

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

τωρα που τα εκανες ολα με επιτυχια δοκιμασε το 4EXT recovery αντι για το clockwork. Πολλες περισσοτερες δυνατοτητες πιο ευκολο στη χρηση και πιο αποδοτικο.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο site του 4EXT και θα βρεις τα παντα αναλυτικα. Εχουν αρκετες διαφορες και ειναι πιο σταθερο.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο site του 4EXT και θα βρεις τα παντα αναλυτικα. Εχουν αρκετες διαφορες και ειναι πιο σταθερο.

αξιζει λες ε? εχει εναν οδηγο απ'οτι ειδα στο xda

τωρα ειμαι στη ρομ που λεει στην υπογραφη μου στα 1,1GHz και παει σφαιρα 1ον και 2ον ειναι κουκλακι.

το CWM το εχω συνηθισει απο το galaxy s ειναι η αληθεια και με βολευει πολυ, τι παραπανω θα μου προσφερει η μεταβαση σε 4ext recovery? εχει να κανει με τα partitions? 4ext και rfs? επισης, ολοι διαβαζω πως ψαχνονται για κατι που λεγεται Swap, τι ακριβως ειναι αυτο?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? πως γυρνάμε το κινητό σε stock μορφή? για να το πάμε πχ για service

και εγω θα ηθελα να το μαθω αυτο, αχρειαστο να ειναι...

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

done and done!!!

●S-OFF, Super-CID, SIM-unlock, clockwork recovery & root!!

 

κατι ειχε γινει λαθος με τα δικαιωματα για temp root! παω να κατεβασω roms! χααχχα

 

που βρικες οδηγο για root ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

που βρικες οδηγο για root ?

Οδηγος rooting για HTC Desire Z - http://goo.gl/sYhg9

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? πως γυρνάμε το κινητό σε stock μορφή? για να το πάμε πχ για service

 

και εγω θα ηθελα να το μαθω αυτο, αχρειαστο να ειναι...

 

Δειτε εδω. Ειναι link απο το wiki για τη συσκευη μας απο τους xda. Σχεδον ειναι η αναποδη διαδικασια αλλα εχει ενα μπερδεμα με τα root δικαιωματα και το S-off οποτε θελει λιγο παραπανω διαβασμα.

Link για rooting στα ελλινικα υπαρχει στην υπογραφη μου και στην υπογραφη του mol.

 

edit: εχει κανεις υπ'οψιν του κανενα keyboard που να μπορει να γραψει ελληνικα και στο εικονικο και στο hardware πληκτρολογιο της συσκευης;; Το Shift X που ειχα μεχρι τωρα δεν γραφει ελληνικα στο h/w πληκτολογιο.

Edited by nikosk31

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Δειτε εδω. Ειναι link απο το wiki για τη συσκευη μας απο τους xda. Σχεδον ειναι η αναποδη διαδικασια αλλα εχει ενα μπερδεμα με τα root δικαιωματα και το S-off οποτε θελει λιγο παραπανω διαβασμα.

Link για rooting στα ελλινικα υπαρχει στην υπογραφη μου και στην υπογραφη του mol.

 

edit: εχει κανεις υπ'οψιν του κανενα keyboard που να μπορει να γραψει ελληνικα και στο εικονικο και στο hardware πληκτρολογιο της συσκευης;; Το Shift X που ειχα μεχρι τωρα δεν γραφει ελληνικα στο h/w πληκτολογιο.

 

Ωχ είναι μπέρδεμα εε? Και εγώ νόμιζα ότι θα ήταν πιο εύκολο..

 

Το smart keyboard pro είναι το καλύτερο Νίκο που μπορείς να βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην φανταστεις οτι ειναι και καμια τρελα..... Αν η διαδικασια rooting σου φανηκε μετριας δυσκολιας και το unrooting ειναι ενα κλικ παραπανω.

 

Επισης ξερεις αν "παρακαμψω" την αγορα του smart keyboard pro θα μπορεσω μετα να κατεβασω το ελληνικο πακετο γλωσσας;

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Να

Καλα μην φανταστεις οτι ειναι και καμια τρελα..... Αν η διαδικασια rooting σου φανηκε μετριας δυσκολιας και το unrooting ειναι ενα κλικ παραπανω.

 

Επισης ξερεις αν "παρακαμψω" την αγορα του smart keyboard pro θα μπορεσω μετα να κατεβασω το ελληνικο πακετο γλωσσας;

 

Ελπίζω να μην χρειαστεί να το πάω για service...

 

Ναι μπορείς δεν θα έχεις κανενα πρόβλημα... εγώ έτσι το έκανα και όλα μια χαρά.. απλά ψάξε να βρεις από τις τελευταίες εκδόσεις του smart keyboard pro.... ;)

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχε παρει το ματι μου οτι καποιος γυρισε σε στοκ ρομ μονο και μονο επειδη δεν ειχε ελληνικα το πληκτρολογιο. Ε, μετα απο λιγο ψαξιμο και ωντας σε ΜΙUI rom περασα το smart keyboard pro και υπαρχει επιλογη εναλλαγης γλωσσας σε hard keyboard:

 

http://i1114.photobucket.com/albums/k522/arlinkolljiov/4-1.jpg

και μετα την ενεργοποιηση της επιλογης υπαρχει η δυνατοτητα εναλλαγης γλωσσων με shift+space

 

http://i1114.photobucket.com/albums/k522/arlinkolljiov/12.jpg

 

http://i1114.photobucket.com/albums/k522/arlinkolljiov/1-2.jpg

Edited by kollatos
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω ειχα βαλει την miui σε πολυ παλιοτερη εκδοση και δεν ειχε ελληνικα, αλλα τοτε εψαχνα και ελληνικα στο μενου. Μια χαρα το smart keyboard pro παιζουν ολα ρολοι.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω ειχα βαλει την miui σε πολυ παλιοτερη εκδοση και δεν ειχε ελληνικα, αλλα τοτε εψαχνα και ελληνικα στο μενου. Μια χαρα το smart keyboard pro παιζουν ολα ρολοι.

οσο και να αλλαζω rom κτλ.. παντα σε miui καταληγω..για μενα εχει το καλυτερο music player (βρισκει lyrics, εχει ωραια απεικονιση, ευκολο πολυ, τα σπαει) τον καλυτερο file explorer και settings (νιωθεις λες και εισαι σε ubuntu), FULL παραμετροποιησιμο απο θεματα.. μια χαρα. Στο nexus s που ειχα miui ηταν multi-lang εκδοση και ειχε και ελληνικα. τωρα αυτη που περασα στο Desire Z εχει μονο eng για το μενου αλλα προσωπικα δεν με πειραζει καθολου. αν βρω κανα greek_pack.zip θα σε ενημερωσω :cool:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...