Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@nikosk31

αύγουστο του 2011 το πήρα. άρα έχω 6-7 μήνες ακόμη.

δε πατιούνται καλά κάποια πλήκτρα στο πληκτρολόγιο και θέλω να το στείλω να το δουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@nikosk31

αύγουστο του 2011 το πήρα. άρα έχω 6-7 μήνες ακόμη.

δε πατιούνται καλά κάποια πλήκτρα στο πληκτρολόγιο και θέλω να το στείλω να το δουν

 

Καλη υπομονη.... :)

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

ώχ... με αγχώνεις!

και δεν έχω Back up συσκευή :/

 

έχει βάλει κάποιος "άλλο" λειτουργικό; κάτι Ligux είδα

Link to comment
Share on other sites

ώχ... με αγχώνεις!

και δεν έχω Back up συσκευή :/

 

έχει βάλει κάποιος "άλλο" λειτουργικό; κάτι Ligux είδα

 

Ποια ρομ εχεις ειπαμε; και ποτε παρατηρησες το προβλημα με τα κουμπια; Η αληθεια ειναι οτι και εμενα καποιες φορες δεν πατιεται το "τ" και το "ν" αλλα δεν ειναι τοσο συχνο το φαινομενο και δεν με ενοχλει καθολου.

Με την ευκαιρια να γραψω και την εμπειρια μου απο JB. Πολυ καλη ρομ. Σταθρη χωρις προβληματα, το κλειδωμα του GPS μειωθηκε αισθητα κορυφαιο interface αλλα......

 

γυρναω στην παλια αγαπημενη μου ILWT μιας και η συσκευη τρωει ωρες ωρες κατι lag που μου ερχεται να την πεταξω στον τοιχο. Και την δουλευω στο 1.4ghz. Νομιζω οτι μετα την αλλαγη σε ILWT δεν θα αλλαξω αλλη ρομ, αρκετα με τα πειραματα. Η νεα μου συσκευη για πειραματα πλεον ειναι ενα Ainol novo7 fire.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

την προτελευταία ilwt φοράει εδώ και λίγες μερες. πέρασε καιρός που συνειδητοποίησα το θέμα με τα πλήκτρα, αλλά δε το δωσα και πολύ σημασία. πρίν λήξει η εγγύηση όμως θέλω να το στείλω να το δουν, για καλό και για κακό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι κάτοχος αυτού του κινητού σχεδόν 2 χρόνια. Χθες το έβαλα για φόρτιση όπως συνήθως. Όταν πήγα να το πάρω μετά από μισή ώρα, είχε απενεργοποιηθεί από μονο του και δεν άναβε κανένα από τα ledακια. Όταν επιχείρησα να το ενεργοποιήσω ξανά, δεν άνοιγε με τίποτα. Έκανα ότι ήταν δυνατό για να το επαναφέρω (έβγαλα την μπαταρία για 15 λεπτά κλπ...) όμως δεν άνοιγε με τίποτα. Έχει συμβεί αυτό σε κάποιον και αν ναι, πως το αντιμετώπισε? Μπορεί να χαάλασε η μπαταρία? Αυτό το κινητό με έχει βολέψει αφάνταστα και δεν θέλω να το αλλάξω :worry:
Link to comment
Share on other sites

Βαλτο εκτος απο το φορτιστη του τοιχου και σε ενα usb να δοκιμασεις αν μπορει να φορτισει. Μετα βγαλε τελειως τη μπαταρια αλλα αστο στη φορτιση και δοκιμασε να το ανοιξεις

Αν και παλι δεν ανοιγει δοκιμασε να κρατησεις πατημενο το vol - μαζι με το power. Να μπεις δηλαδη στο bοοtloader μηπως και εχει κανα θεμα καποιος driver και δεν ξεκιναει.

Δυστυχως το να μην ανοιγει ειναι πολυ γενικο οποτε θα παμε ψαχνοντας.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

446 ώρες ανοιχτό και δεν έχει κάνει κιχ!!!

πιστεύω βρήκα τη ρομ που με ταιριάζει! ilwt το όνομα αυτής!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Gingerbread δεν είναι αυτή; νομίζω την είχε πάρει το μάτι μου αλλά με χαλάει να γυρίσω εκεί... τόσο καλή είναι;
Link to comment
Share on other sites

gb είναι, ναι! θα την βρεις εδω

όλα λειτουργούν τόσο τέλεια! (δεν έχω δοκιμάσει 3g κλησεις ή ιντερνετ)

την έχω oc στο 1.4ghz όλο αυτό το διαστημα! η μπαταρία κρατάει λίγο πανω από 4 ώρες (με ανοιχτή την οθόνη)

ακόμη και στο 1ghz ρολάρει πολύ καλά!

 

βέβαια ψήνομαι να αλλάξω πάλι ρομ (αν και θα ξαναγυρίσω σε αυτήν που είμαι)

Link to comment
Share on other sites

gb είναι, ναι! θα την βρεις εδω

όλα λειτουργούν τόσο τέλεια! (δεν έχω δοκιμάσει 3g κλησεις ή ιντερνετ)

την έχω oc στο 1.4ghz όλο αυτό το διαστημα! η μπαταρία κρατάει λίγο πανω από 4 ώρες (με ανοιχτή την οθόνη)

ακόμη και στο 1ghz ρολάρει πολύ καλά!

 

βέβαια ψήνομαι να αλλάξω πάλι ρομ (αν και θα ξαναγυρίσω σε αυτήν που είμαι)

 

Τι εκανες με το πληκτρολογιο τελικα; εγω θα σου πω οτι εδω και καμποσες μερες ειμαι unrooted και με την εργοστασιακη rom!!!!!!

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν εκανα Νικο.

αλλες φορες δρουν αμεσα τα πληκτρα και αλλες με περισσοτερη πιεση.

 

πως και γυρισες σε στοκ?

επισης τι διαδικασια ακολουθησες για να γυρισεις ατην εργοστασιακη?

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα απλα κατεβασα το .exe της official rom απο τη λιστα του xda και εγινε μονο του. Ειναι απλα η stock rom δεν εκανα παλι S-ON τη συσκευη για να μπορω να βαλω παλι ilwt οταν μου ερθει η ορεξη.

Την εβαλα, γιατι μου ελειψε η εμφανιση του κινητου οπως ηταν οταν το πρωτοπηρα. Και επισης ηθελα να δοκιμασω αν ειναι πιο σταθερο η πιο αξιοπιστο αλλα δεν...........

Θα δοκιμασω καποια στιγμη μετα την εξεταστικη, να ανοιξω το κινητο να δω αν τα πληκτρα εχουν καποιο προβλημα που ειναι διορθωσιμο και θα ποσταρω φωτογραφιες μηπως καποιος θελει να μπει στο εσωτερικο του.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

απορω πως και δεν έβαλες την virtuous sense 2.0.0 που είναι ίδια φάση με την στοκ!

 

κάποια στιγμή θα το γυρίσω σε τελειως στοκ κατάσταση για να το στειλω στο σερβις. αλλά ακόμη δε βιάζομαι

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μετά από 2 μήνες σχεδόν που χρησιμοποιώ τη rom Andromadus Test builds - Jelly Bean 4.1/4.2 έχω παρατηρήσει κάποια κολλήματα μόνο στις κλήσεις , πχ μετά από μισό λεπτό κόβεται η κλήση και άντε πάλι κάτι άλλες φορές , μάλλον θα αλλάξω rom. θέλω τα φώτα σας. Ποια να δοκιμάσω που να μη κολλάει και να δουλεύουν όλα ; Αλλά να είναι από 4 και πάνω. Η ILWT αξίζει ;

Από το site :\http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1242480

κατεβάζω μόνο από εκεί που λέει

"Download Links

new: SourceForge

old: minus | mediafire"

και κάνω εγκατάσταση τη rom ? Είμαι ήδη root.

Δηλαδή ακολουθώ τις οδηγίες στο σχόλιο 1222 και είμαι οκ ? Περιμένω νέα σας να αρχίσω να flash άρω το βράδυ

Link to comment
Share on other sites

η ilwt είναι 2.3.7

για μενα ειναι η καλύτερη ρομ που υπάρχει για τη συσκευή μας

 

δε χρειάζεται να κανεις ολη την διαδικασια που υπάρχει στο ποστ 1222.

κανε τα βήματα από δω: Method via Recovery. σταματάς στο 9ο βήμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανα restory and back up και πήρα back up κατά τη διάρκεια , μου έβγαλε μήνυμα κάπως

nd sd ext... κάπως έτσι. Πρέπει να κάνω κάτι με την κάρτα sd πρίν το flasharisma ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε θυμάμαι αλλά άλλωστε δε με ενδιαφέρει να κάνω back up. Τις φώτο και ότι αρχείο θέλω για τη δουλειά μου το

είχα κρατήσει οπότε δεν με πειράζει. Σήμερα είμαι με την ilwt . Μπορώ να πω ότι με πείραξε λίγο η μετάβαση από jb σε 2.3.7 αλλά έχω να πω πράγματι πως περισσεύουν τώρα πάρα πάρα πολλά mb μνήμης ram (212 συνεχώς ελεύθερα στις υπηρεσιες που εκτελούνται). Ένα μικρό θέμα έχω με τα sms. Δεν μου έχει T9 . Κάνει και καλά ότι πάει να προβλέψει τι θα γράψω αλλά και το "καλημέρα' που το έγραψα με τόνο μετά δεν το ξαναβγάζει. Επίσης στις ρυθμίσεις δεν μπορώ να βρω το όριο των 160 χαρακτήρων . Ενώ το έχω επιλέξει δεν με αφήνει να γράψω 160 χαρακτήρες. Καμιά ιδέα ; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτήρες είναι με λατινικους χαρακτήρες, δυστυχώς. το χω συνιθήσει όμως και δε με ενοχλεί. σορρυ που δε το ανεφερα παραπάνω :/

όμως το θέμα ίσως διορθώνεται με κάποια εφαρμογή για σμσ

 

επίσης για τ9 δεν έχω ιδέα. ίσως να δοκιμάσεις κάποιο άλλο πληκτρολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

σιγά προς θεού δε χάθηκε ο κόσμος , απλά επειδή στέλνω πολλά μηνύματα και δεν μπορώ τα λατινικά σε μήνυμα θα βάλω ίσως τη ROM Gen.Y VisionX R3 (ICS 4.0.3 | Sense 4.0A | Virtuous-geny 3.x kernel) που αναφέρει ο aloakos. Αλλά επειδή αυτή είναι τρομερά ελαφριά μήπως ξερεις ποιο πρόγραμμα να βάλω για μηνύματα μπας και λυθεί το θέμα ; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε αυτήν: GO SMS Pro

 

πανε:

ΜΕΝΟΥ > ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ > ΠΡΟΗΓΜΕΝΕΣ > ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ > ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΓΙΑ ΤΟΠΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ > ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΓΛΩΣΣΑΣ > ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΟ "ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ SMS

 

 

σορρυ για τα κεφαλαία

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , ευχαριστώ όλους. Έβαλα την ilwt από χθες πραγματικά το κινητό ήταν πολύ γρήγορο. Δοκίμασα και αυτό με το go sms pro και λύθηκε το πρόβλημα με τα μηνύματα για τους 60 χαρακτήρες. Όμως πριν 2 ώρες έβαλα τελικά την ROM Gen.Y VisionX R3 (ICS 4.0.3 | Sense 4.0A | Virtuous-geny 3.x kernel). Είναι πολύ πιο κοντά στην jb που είχα οπότε θα πω πως μου αρέσει πολύ περισσότερο. Τώρα για ταχύτητα ή κολλήματα δεν έχω ακόμη άποψη αν και φαίνεται αρκετά γρήγορη και αυτή. Αν δε μου έκανε τα προβλήματα με την jb κατά τη διάρκει κλήσεων θα την κρατούσα. Για να δούμε πως θα πάμε με αυτή. Μου αρέσει πολύ και έχει widgets που είναι απίστευτα και τα χρησιμοποιούσα πολύ παλαιότερα. Ευχαριστώ όλους
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...