Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καπου(εδω ή xda) πηρε το ματι μου οτι γινεται καλυτερη διαχειρηση μπαταριας!

μονο για αυτο το λόγο. λεω να το κανω να δω πως θα συμπεριφερεται το κινητο αλλα δε γνωριζω αν υπαρξει ανεπανορθωτο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανεπανορθωτο προβλημα δεν υπαρχει εκτος και αν καψεις, λογω θερμοκρασιας η αυξηση της τασης λειτουργιας, τον επεξεργαστη η το bus. Παντα σε ολους τους επεξεργαστες υπαρχει ενα οριο ανοχης. Επειδη ομως δεν το εχω ψαξει περισσοτερο το θεμα overclocking σε smartphones δεν θα επεκταθω αλλο.

@mol: Το μονο που θα καταφερεις ειναι μαλλον χειροτερη διαρκεια μπαταριας μιας και idle η συσκευη θα δουλευει στα 600hz και οχι στα 245hz που οπως ειναι λογικο καταναλωνει λιγοτερη ενεργεια. Το call blocker το δοκιμασες; Κανει αυτο που θελεις;

 

@Xander: Οντως με αλλαγη απο την stock rom σε καμια καλη υλοποιηση μιας custom ειναι σαν να αγοραζεις αλλη συσκευη. Ταχυτερη, οικονομικοτερη σε ενεργεια, μιας και ειναι πολυ λιγοτερες οι υπηρεσιες που εκτελουνται και κυριως πολλα μικρα πραγματακια που δεν φαινονται αμεσα αλλα μας κανουν τη ζωη πιο ευκολη οπως συντομευσεις για wifi, BT, GPS κα στην μπαρα ειδοποιησεων. Και περναμε και στη συσκευη μας updates που δεν μας δινονται official απο την εκαστοτε κατασκευαστρια.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

το καψιμο φοβαμαι και γω. στο setcpu έχει και αλλες επιλογές εκτός από min/max συχνότητα;

απλα έκανα οβερκλοκ(στην max) χωρις να αλλάξω κάτι άλλο

 

συμφωνω μαζί σου για την idle λειτουργια και τηην κατανάλωση! απλά θυμάμαι ότι κάποιοι ανέφεραν αξηση διάρκεις μπαταριας. ρωτησα μήπως και το έχει κάνει κάποιος από σας :)

 

ναι, το δοκίμασα. όλα οκ. θενξ

 

παρατήρησα αυτες τις μέρες ότι πέφτει η γραμμή κατά την διάρκεια κλήσης. με virtuous 2.0.0 είμαι. (wu έχω. δε δοκίμασα άλλη κάρτα)

παρατήρησε κάποιος κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω δοκιμασει overclock περα απο αυτο που εχει η virtuous rom 2.0. Ετσι και αλλιως δεν μου χρειαστηκε παραπανω ταχυτητα στη συσκευη. Για τον τερματισμο της κλησης δεν εχω παρατηρισει κατι. Ισως ειναι καποι θεμα με το radio που εχεις. Ποια εκδοση ειναι;

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και νεοτερη version. Δοκιμασε να την περασεις και δοκιμασε. Επισης στο xda forum αναφερει ποια συνεργαζεται πιο καλα με αυτη τη rom. Εγω παντως με αυτη τη rom του virtuous δεν ειχα ποτε προβλημα

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειμαι καινουργιος και θα ηθελα να γνωριστουμε καλυτερα ωστε να μπορεσω να μπω κ εγω σε αυτον τον ωραιο κοσμο που λεγεται android.μολις χθες αγορασα το htc desire z κ μπορω να πω οτι ειναι ενα εντιποσιακο κινητο, το αγορασα απο το πλαισιο.αυτο που με ανησηχει ειναι οτι δεν εχει κανει ακομη ενημερωση αφου παταω το check now.θα ηθελα επισης να μου πει καποιος πως να κανω root το τηλεφωνο μου κ πως να περναω custom rom. σας παρακαλω να ειστε επιεικεις μαζι μου γιατι η προσαρμογη απο windows phone ειναι αρκετα δυσκολη. ;P
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. δεν πιστευεις οτι θα ηταν καλυτερο να δημιουργουσαμε ενα νεο θεμα το οποιο θα ηταν ενας οδηγος για τους νεους χρηστες android smartphones απο το να καθετε κ να καθεται να διαβαζει ωρες ατελειωτες προσπαθοντας να καταλαβει τι σημαινουν ολα αυτα απο την στιγμη που ξερει καποια μονο βασικα πραγματα περι android? νομιζω οτι θα ηταν το καλυτερο για ολους τους καινουργιους χρηστες android. σκεφτειτε το! 2. τωρα παρατηρησα οτι το τηλεφονο ειναι σε εκδοση 2.3.3 ομως εγω το αγορασα χθες που σημενει οτι το εκαναν ενημερωση οι υπαλυλοι του πλαισιο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πάρα πολλά τέτοια θέματα στο myphone. Μήπως δεν έψαξες καλά; :p

Κοίταξε τα links στην υπογραφή μου αλλά και το subforum των οδηγών για android! ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

toroman Καλως ηρθες στην παρεα μας. Οντως ειναι μια πολυ εντυπωσιακη συσκευη και θα το καταλαβεις πολυ περισσοτερο με την χρηση και τον καιρο. Οδηγους για root θα βρεις παρα πολους στο forum του xda και οποιες αποριες/διευκρινησεις θελεις εδω ειμαστε να τις λυσουμε και να τις συζητησουμε ολοι μαζι.

Σε καμια περιπτωση αν το κουτι ηταν σφραγισμενο δεν το εκανα update οι του πλαισιου. Οστοσο πιθανοτατα η συσκευη σου ειναι απο την τελευταια παρτιδα οποτε εχει ηδη την τελευταια ενημερωση.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

@mol: Το call blocker το δοκιμασες; Κανει αυτο που θελεις;

Γειά χαρά.

Το Call Blocker το είχα δοκιμάσει κι εγώ πριν από 2 μήνες, αλλά δεν με άφηνε στην trial έκδοση να επιλέξω την απόρριψη σε κλήσεις με απόκρυψη.

Δεν έμεινα εκεί. 'Εστειλα ένα μαιλ και τους είχα ζητήσει έναν demo κωδικό για να ελέγξω ότι λειτουργεί στη συσκευή μου.

'Οσο μου απάντησε η Lady GAGA άλλο τόσο ασχολήθηκαν και αυτοί μαζί μου, οπότε και τους γείωσα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα ωραία αλλά εχω ένα πολύ σημαντικό κ ανησυχητικό πρόβλημα που είναι το εξεις: όταν ανειξα την συσκευή μετά από λίγη ώρα παρατήρησα κάποια μικρα σημαδακια στην οθόνη τα οποία φένονται μόνο σε μαύρο φόντο κ σε κανένα άλλο χρωμα είναι κάτι για το οποίο θα έπρεπε.να.ανησυχώ η μπορεί να διορθωθεί θα σας είμαι ευγνώμων αν με βοηθούσατε σας παρακαλώ πολύ !περιμένω νεώτερα σας. Edited by toroman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κολλημένα/καμμένα pixels; τι σημαδάκια;

 

πότε πήρες τη συσκευή; πήγαινέ την πίσω όσο είναι νωρις

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι κολλημένα η καμένα αλλά με κάτι προγράμματα πο κατέβασα για να εντοπίσω καμένα πιξελς υπήρχαν μόνο κάποια σημαδακια σαν κοκοι διασπαρτα σε κάποια σημεία της οθόνης αλλά μόνο σε μαύρο πλαίσιο.Τι να κανω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να πας παλι αμεσα στο πλαισιο. Δεν νομιζω να διορθωνεται το προβλημα με καποιο τροπο. Το συντομοτερο δυνατον.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο μου είπε να το παω στην ace Hellas κ πίστεψε δεν εχω διαβάσει τις καλυτερες κριτικές ακόμα κ εδώ όπου είναι έτοιμοι να τους κάνουν μινηση για την ανάρμοστη συμπεριφορά τους. Πατειστε το όνομα της εταιρίας στο Google κ θα δείτε περιπτώσεις που δεν θα το πιστευετε. Το μόνο μαλόν που μπορώ να κάνω είναι να σας ζητήσω να ανεβασετε κάποια σελίδα που να μπορέσω να αντικαταστησω την οθόνη μου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ!

 

το έχεις κάτω από 7 μέρες και ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ

 

πάνε, κάνε λίγο φασαρία και θα δικαιωθείς. ελπίζω

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια μπορεις να αντικαταστησεις την μπαταρια με αλλη συμβατη. Απλα μην περιμενεις καμια τεραστια διαφορα στη διαρκεια... Καποιοι φιλοι απο εδω το εχουν δοκιμασει να μας που την εμπειρια τους.

 

Οσο για τον αν πρεπει να πας στην Ace hellas, μην ακους τι λενε δεξια αριστερα. Πηγαινε παλι στο πλαισιο και να απαιτησεις να γινει αντικατασταση επι τοπου (το τονιζω) με καινουρια συσκευη αν εισαι μεσα στις 7 ημερες. Κανε και φασαρια αν χρειαστει και ζητα και τον υπευθυνο του service αν χρειαστει. Θα εξαντλησεις ολα τα περιθωρια σου στο πλαισιο και μετα θα πας στην Ace.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πλαίσιο μου είπε να το παω στην ace Hellas κ πίστεψε δεν εχω διαβάσει τις καλυτερες κριτικές ακόμα κ εδώ όπου είναι έτοιμοι να τους κάνουν μινηση για την ανάρμοστη συμπεριφορά τους.

 

Δεν έχουν ενημερωθεί στο Πλαίσιο ότι το επίσημο service των συσκευών της HTC το έχει αναλάβει πλέον η arvato;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317816

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το κινητο απο το πλαισιο στα 250 ευρω.Απο την εμπειρια σας τι λετε αξιζει?Οσα περισσοτερα κινητα βλεπω τοσο περισσοτερο μπερδευομαι...:p
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειμαι κατοχος αυτου του κινητου εδω και μερικες μερες,ειμαι πολυ ευχαριστιμενος απ'ολα τα θεματα.

με την μπαταρια εχουμε ενα μικρο προβληματακι,με παει 1 μερα αλλα με αρκετη χρηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...