Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γραφει για το εβο. Λες να κανει και για το δικο μας; καλη φαση θα ναι

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει και για άλλα τηλέφωνα... το διάβασα στο xda που το προτείνει ένας για το κινητό μας και λέει ότι δουλεύει.. πραγματικά θα είναι τέλειο αν δουλεύει!!
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κάποιος custom roms;

οverclock μέχρι πόσα mhz το έχετε κάνει;

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα συμβαίνει ένα άλλο κουφό. Δείτε στην παρακάτω φώτο, πως εμφανίζονται δυο επαφές.

Η μία λέει "συνδεδεμένη" και η άλλη όχι! Αυτή που δεν είναι συνδεδεμένη, παρόλο που έχω κάνει συγχρονισμό στη συσκευή, ΔΕΝ την βλέπω στο google contacts.

 

Αυτήν που είναι συνδεδεμένη, την βλέπω και από το κινητό αλλά και από τον υπολογιστή μου, από το site: Google Contacts

http://twitpic.com/6sf406

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα! έχω πρόβλημα δεν μου αλλάζει τον ήχο του ξυπνητηριού! ενώ βάζω άλλο δεν μου τον αλλάζει με τίποτα παίζει το δικό του.. όλους τους άλλους ήχους μπορώ να τους αλλάξω.. τι τρέχει?
Link to comment
Share on other sites

τι "προβλήματα" σας εχει βγάλει βρε παιδιά; εμένα, όσο το είχα με την μαμα ρομ, ήταν κομπλέ! :D

 

 

edit

ποιά η γνώμη σας για την παρακάτω θήκη αλουμινίου;

http://www.ebay.com/itm/Aluminium-Metal-Case-HTC-Desire-Z-T-mobile-G2-S-/370460155271?pt=PDA_Accessories&hash=item5641255d87

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

ναι η αλήθεια είναι ότι πετάει κάτι κουλά ώρες ώρες έχουμε καμία ιδέα γιατί δεν μου αλλάζει τον ήχο????

 

η θήκη να σου πώ την αλήθεια δεν μου άρεσε πολύ άσχημη και ογκώδες την βρίσκω και επίσης αυτό το στρογγυλό που έχει για να κουμπώνει αυτό που μπαίνει στην ζώνη την χαλάει ακόμα περισσότερο!!!!

 

Για δές αυτή http://www.otterbox.com/HTC-G2-/-HTC-Desire-Z-Commuter-Series-Case/HTC4-G2XXX-20-E4OTR_A,default,pd.html μου αρέσει πολύ έχω ακούσει και καλά λόγια αλλά είναι λίγο ακριβή ρε ****το!

 

ps. τι ρομ φοράει το κινητό σου? και ποια έκδοση android έχεις?

Link to comment
Share on other sites

την έχω δει τη θήκη που λες xander αλλά είναι λίγο τσιμπημένη η τίμη της (για μένα)

 

αυτή τη στιγμή φοραω cyanogenmod cm7.0.3 και μου φαίνεται οτι ρολάρει καλύτερα η συσκευή. λέω τις επόμενες μέρες να δοκιμάσω την 7.1 έκδοση και κάποια miui rom

 

για τον ήχο που λες δε το χω ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

δεν τα πολύκατάλαβα αυτά που λές αλλά δεν πειράζει :p όταν πάρω απόφαση να περάσω άλλη ρομ θα σε ρωτήσω παραπάνω πράγματα!!!

 

 

ναι το ξέρω είναι πολύ ακριβή... την βρήκα όμως και στο ebay πιο φτηνά!

 

δές http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=360396018359#ht_8221wt_1185

 

εγώ σκέφτομαι σοβαρά να την πάρω γιατί είναι από τις λίγες θήκες που μου αρέσουν για το κινητό μας :)

 

ΑΑ και όσο για τον ήχο βρήκα λύση.. τον αλλάζεις από εκεί που ρυθμίζεις τα ξυπνητήρια και είσαι οκ....

Link to comment
Share on other sites

πάρ το απόφαση γρήγορα :lol: δε ξέρεις τι χάνεις :p

 

θα ήθελα να δω το κινητό μας σε λευκή θήκη. ίσως πάρω κάποια gel από ebay σε ασπρο χρώμα... :p

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε κάποιο πληκτρολόγιο Ελληνικών εκτός του Greek Input Method (το οποίο είχα αλλά ενοχοποίησα για κάποια κολλήματα στην 2.3) που να προσφέρει συνδυασμό στο hardware πληκτρολόγιο έτσι ώστε να τονίζονται τα φωνήεντα;

Έχω προσπαθήσει τα GO Keyboard και anysoftkeyboard που με καλύπτουν στο software αλλά όχι στο hardware πληκτρολόγιο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

 

το πήρες τελικά;:worry:

 

η htc κάνει δωρεαν αλλαγή στα πλαστικά μέρη που ξεβάφουν; :!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο μενα. Ειμαι σχετικα νεος κατοχος του Desire Z αλλα τα γονιδια μου δεν μπορουσαν να μην το αφησουν χωρις custom rom.

Χρησιμοποιω την MIUI απο την οποια ειμαι 100% ευχαριστημενος. εχει κανεις αποψη σχετικα με αυτη τη ROM η καποια προτιμηση;

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

είμαι με cyanogen mod 7.0.3. ολα κομπλε εκτος του οτι ακόμη δεν έχω βρει ελληνικο πληκτρολόγιο για το hardware qwerty(στην μιυι υπαρχει;) και βγάζει σφάλμα δικτυου(wifi)/αποσυνδεση οταν είμαι μακρυα από το ρουτερ.
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις αν υπαρχει Vanilla Android 2.3 για τη συσκευη μας; Χωρις επιπλεον "καλουδια";

Οσο και να εψαξα δεν εχω βρει κατι.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήρα ένα μεταχειρισμένο Z και από ό,τι βλέπω φοράει την επίσημη 2.3.3. Υπάρχει τρόπος για root για να βάλω κάποια custom rom; Και αν ναι κανένας αναλυτικός οδηγός;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εχω οφισιαλ 2.3 ρομ..τα προβληματα ειναι τα εξης αρχικα κατα μερες κολαγε το κινητο.εκτος απο οτι καθυστερει γενικα πια ..κ εβγαζε που κ που σφαλμα συνδεσης το wifi Πια δεν το ανοιγη καθολου βγαζει σφαλμα συνεχως και δευτερον το πληκτρολογιο hardware Μετα απο καποια ωρα ας πουμε σερφαρω νετ κ παω να γραψω κιμενο κ παταω το S Με πεταει στα μνμτα...κ πρεπει. Να κανω επανακινηση γ να μ το περασει..οταν εκανα την αναβαθμιση δεν εκανα καποιο hard reset...τι να κανω γ να στρωσει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εχω οφισιαλ 2.3 ρομ..τα προβληματα ειναι τα εξης αρχικα κατα μερες κολαγε το κινητο.εκτος απο οτι καθυστερει γενικα πια ..κ εβγαζε που κ που σφαλμα συνδεσης το wifi Πια δεν το ανοιγη καθολου βγαζει σφαλμα συνεχως και δευτερον το πληκτρολογιο hardware Μετα απο καποια ωρα ας πουμε σερφαρω νετ κ παω να γραψω κιμενο κ παταω το S Με πεταει στα μνμτα...κ πρεπει. Να κανω επανακινηση γ να μ το περασει..οταν εκανα την αναβαθμιση δεν εκανα καποιο hard reset...τι να κανω γ να στρωσει?

δοκιμασε να βγάλεις την μπαταρία και να την ξαναβάλεις αν παίξει έχεις ενεργό το fast boot που τυπικά σημαίνει οτι δεν το κλείνεις ποτέ.

για το "s" δες στις ρυθμίσεις στις συντομεύσεις του keyboard και βγάλε αυτή που έχεις στο πλήκτρο "s"...

Ξερεις αν υπαρχει Vanilla Android 2.3 για τη συσκευη μας; Χωρις επιπλεον "καλουδια";

Οσο και να εψαξα δεν εχω βρει κατι.

με sence rooted => http://www.multiupload.com/OPHDCJ8HGV

αν εννοείς χωρίς sence => http://loadbalancing.modaco.com/download.php?url=mf/?1e515etfuwb13my

το πήρες τελικά;:worry:

 

η htc κάνει δωρεαν αλλαγή στα πλαστικά μέρη που ξεβάφουν; :!:

 

εμένα μου τα άλλαξε πάντως όταν το πήγα γι αυτό τον λόγο στην αρχη του χρόνου

Edited by a66fm
.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

το πήρες τελικά;:worry:

 

η htc κάνει δωρεαν αλλαγή στα πλαστικά μέρη που ξεβάφουν; :!:

 

όχι δεν το πήρα.. μπορεί να το παραγγείλω αργότερα:)

Link to comment
Share on other sites

θα επικοινωνησω γιατι έχει ξεβάψει όλο

 

και δεν πληρώνεις ούτε ένα ευρώ

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...