Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δουλευει κανονικα. Νομιζω βγηκε και επομενη εκδοση που φτιαχνει καπως την καμερα. Αυτη που εχω εγω δεν τραβαει καθολου φωτο. Θα παω σπιτι και θα ποσταρω παλι γιατι πηρα κατι screen protectors και ειναι παρα πολυ καλης ποιοτητας.

 

edit: επανερχομαι στο θεμα των screen protectors γιατι πηρα απο το ebay τις προαλλες απο ενα νεο πωλητη απλα για δοκιμη. Τα screen protectors ειναι αυτα http://goo.gl/6TFlk και ειναι 5 στο πακετο. Επισης περιλαμβανει πανακι καθαρισμου οθονης και ενα soft card το οποιο ομως δεν ειναι απο τα πιο καλα που εχω χρησιμοποιησει. Εχει στογγυλεμενες γωνιες και δεν βολευει τοσο πολυ στις ακρες που χρειαζεται να βγαλεις τον αερα απο μεσα. Το υλικο κατασκευης απο την αλλη ειναι πολυ καλο σε ποιοτητα σχεδον διαφανο δεν φαινεται αν κολληθει σωστα και δεν αφηνει δαχτυλιες. Η εφαρμογη του καλυπτει ολη την οθονη και δεν αφηνει περιθωρια γυρω γυρω απο την οθονη οπου μαζευεται σκονη και αλλα υπολειματα. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Edited by nikosk31

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

η JIBwich 1,1 που φοράω τραβάει φωτό πάντως

όμως μπορεί 1 στις 5 να μη βγει καλή (γραμμές χρωμάτων εμφανίζει/τραβαει)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Andromadus.. έχει αρκετά προβληματάκια... το φώς στα κουμπιά μπροστά καθώς και στο πληκτρολόγιο δεν ανάβουν μόνα τους.. πρέπει να πειράξω την φωτεινότητα για να ανοίξουν αλλά μόλις σβήσει η οθόνη πάλι δεν ανοίγουν αυτόματα μετά... επίσης είναι λίιγο αργή κατανοητό μιας και είναι ακόμα σε alpha στάδιο.. και τέλος στις φωνητικές κλίσεις ο άλλος ακούει την φωνή του.. για αυτό διάβασα ότι φταίει το radio θα φλασάρω άλλο και θα δώ τι θα γίνει... αα και δεν τραβάει καλές φωτογραφίες αλλά αυτό διορθώνεται με την εγκατάσταση του angel camera από το μαρκετ..

 

Νίκο μόλις είδα ότι έχεις βάλει το ράδιο που θέλω να περάσω και εγώ.. αν έχεις χρόνο μπορείς να μου εξηγήσεις πως το πέρασες? αυτές τις οδηγίες ακολούθησες? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=970809

 

edit: εντάξει Νίκο το έκανα, έφτιαξε ο αντίλαλος!

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Με προλαβες και απαντησες μονος σου στην ερωτηση σου αλλα οπως και να εχει για την ιστορια της υποθεσης σου απανταω. Ναι αυτες τις οδηγιες ακολουθησα και εγω με μονη σημειωση μου οτι δεν παιζουν ολα τα radio με ολες τις ROM που κυκλοφορουν. Υπαρχουν ROM που απαγορευουν την αλλαγη radio σε αλλο εκτος απο αυτο που εχουν γιατι μετα αντιμετωπιζονται κολληματα και δυσλειτουργιες. Αν νιωθεις την Andromadus να ειναι καπως αργη δοκιμασε να υπερχρονισεις τον επεξεργαστη στο 1,3GHz περιπου απο το tool που εχει προεγκατεστημενο η ROM μεσα και θα δεις αρκετη διαφορα. Σε καταναλωση μπαταριας μην ελπιζεις και πολλα. 20 ωρες μεσης χρησης και μετα χρειαζεσαι μπριζα οποσδηποτε.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Με προλαβες και απαντησες μονος σου στην ερωτηση σου αλλα οπως και να εχει για την ιστορια της υποθεσης σου απανταω. Ναι αυτες τις οδηγιες ακολουθησα και εγω με μονη σημειωση μου οτι δεν παιζουν ολα τα radio με ολες τις ROM που κυκλοφορουν. Υπαρχουν ROM που απαγορευουν την αλλαγη radio σε αλλο εκτος απο αυτο που εχουν γιατι μετα αντιμετωπιζονται κολληματα και δυσλειτουργιες. Αν νιωθεις την Andromadus να ειναι καπως αργη δοκιμασε να υπερχρονισεις τον επεξεργαστη στο 1,3GHz περιπου απο το tool που εχει προεγκατεστημενο η ROM μεσα και θα δεις αρκετη διαφορα. Σε καταναλωση μπαταριας μην ελπιζεις και πολλα. 20 ωρες μεσης χρησης και μετα χρειαζεσαι μπριζα οποσδηποτε.

 

ευχαριστώ Νίκο για την απάντηση.. να σε ρωτήσω τώρα για το πρώτο σκέλος... δηλαδή η κάθε ρομ έρχεται με το δικό της radio?

 

όσο για το υπερχρονισμό το έκανα αλλά σε καμία περίπτωση δεν φτάνει σε ταχύτητα την miui που είχα πριν, άντε να δούμε πότε θα γίνει stable η έκδοση... πέρα από προβλήματα κτλ η ics είναι πάρα πολύ όμορφη... και για την μπαταρία το διαπίστωσα κατευθείαν γιατί από 100% που το είχα με μια ώρα πειράγματος πήγε στο 38%!!! αλλά είμαι συνηθισμένος γιατί με την χρήση που κάνω η μπαταρία ποτέ δεν με βγάζει για παραπάνω από 16 ώρες σε όποια ρομ και να έχω περάσει...

Link to comment
Share on other sites

Οχι συνηθως οι περισσοτερες ROM χρησιμοποιουν το radio που εχει ηδη η συσκευη σου. Απλα το ανεφερα γιατι παραδειγμα η GLite του Virtuous επειδη ειναι για το G2 εχει δικο της radio μεσα. Ουσιαστικα ειναι το τελευταιο official radio που εδωσε η T-Mobile με αριθμο 12.62.60.27_26.13.04.19.

Αυτο που χρησιμοποιουν οι περισσοτερες rom που προοριζονται για το ευρωπαικο μοντελο εχουν αριθμο 12.56.60.25_26.10.04.03 το τελευταιο δηλαδη official που δωθηκε για sense απο την HTC.

Τωρα επειδη οι περισσοτερες ICS ειναι ports απο αλλες συσκευες μπορει με καποιο radio να συνεργαζονται καλυτερα η με καποιο αλλο μπορει και καθολου.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες,

Μια ερώτηση παιδιά. Έχω την virtuous_sense-vision-v2.0.0 και έβαλα το το SetCPU gia Overclocking. Ποιες είναι ασφαλείς ρυθμίσεις σε σχέση με την σταθερότητα, φυσικά;

Είδα κάτι που έ3γραψε ο Νίκος για 1.3. Να δοκιμάσω κάτι τέτοιο;

 

Σε ευχαριστώ πολύ Νικόλα.

Τι είναι καλύτερο, να ενεργοποιήσω το "Set on Boot" ή να το αφήσω και να το ενεργοποιώ χειροκίνητα μετά από μπουτάρισμα;

Edited by kater
Link to comment
Share on other sites

Σε 1.3 χρησιμοποιω τη συσκευη εδω και πολυ καιρο... οποτε απο σταθεροτητα μπορω να σου πω οτι ειναι απροβληματιστο. Ακομα και σε 1.5 η συσκευη λειτουργει χωρις προβληματα αλλα δεν ξερω για ποσο και τι κανει η μπαταρια.....

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

το φώς στα κουμπιά μπροστά καθώς και στο πληκτρολόγιο δεν ανάβουν μόνα τους.. πρέπει να πειράξω την φωτεινότητα για να ανοίξουν αλλά μόλις σβήσει η οθόνη πάλι δεν ανοίγουν αυτόματα μετά.

 

ενεργοποίησε την αυτόματη φωτεινότητα και θα είναι οκ :)

Link to comment
Share on other sites

@kater Εγω το εχω ρυθμισμενο στο set on boot μιας και δεν βλεπω το λογο να το ρυθμιζω καθε φορα χειροκινητα αφου δεν προκειτε μετα απο καποιο boot να πω οτι "αυτη τη φορα δεν θελω το overclock". Επισης χρησιμοποιησε την επιλογη on demand για να μην ταλαιπωρεις τον επεξεργαστη ολη την ωρα αλλα μονο οταν το χρειαζεται η συσκευη.

@mol εσυ μου φαινεται εχεις σκοπο να μας τρελανεις!!!:lol::lol::lol:

Αυτο που λες μου φαινεται καπως απιθανο αλλα μιας και πολλα εχουν δει τα ματια μου δεν αμφιβαλω. Μαλλον κατι δεν εκανες σωστα στην εγκατασταση, πιθανολογω καποιο wipe σου εχε ξεφυγει και δεν λειτουργει σωστα η ROM. παντως ειχα πει και παλιοτερα οτι δεν εχω βρει στις ρυθμισεις καποιο τροπο να ενεργοποιησεις/απενεργοποιησεις τις συντομευσεις. Μπορεις να ανοιξεις το h/w πληκτολογιο και να πατησεις ενα απο τα shortcut buttons. Πρεπει λογικα να σε πηγαινει στο αντιστοιχο μενου για τη ρυθμιση του κουμπιου. Δοκιμασε απο εκει μηπως μπορεις να διορθωσεις τιποτα.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

άσε Νίκο, ούτε γω μπορώ να καταλάβω τι γίνεται

τώρα μολις ανακάλυψα οτι αν ανοίξω το πληκτρολόγιο ενώ βρισκομαι στην αρχικη οθόνη και πατήσω οποιοδήποτε κουμπί κάνει search. τελος(?) τα σορτκατς λοιπον:lol:

 

μια χαρά wipes έκανα

μπορεί να την ξαναφλασάρω

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ενδιαφερον.... παντως για την ιστορια αν βρεις λυση πες τη και σε εμας σε περιπτωση που συμβει και σε καποιον αλλο.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

πάλι άρχισε τα κουλά της η ρομ με το qwerty. ΕΛΕΟΣ...

 

η μπαταρία με βγάζει σύνολο περίπου 4 ώρες προβολής. καλά είναι;

δε θυμάμαι στη gb πόσες ώρες εβγαζε

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε ROM γιατι δεν σε βλεπω καλα.....!!!! Εγω γυριζω σε gingerbread γιατι κουραστικα να ασχολουμαι.... προς το παρον θελω κατι σταθερο μεχρι να βγει ICS σταθερη.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

@nikosk31

ναι, η επιστροφή σε gb είναι μάλλον μονόδρομος πλέον. αρκεί να βρω όρεξη για φλασάρισμα πάλι

 

@Xander

σε μενα λειτουργούν μια χαρά πάντως. μόλις έστειλα ενα sms και είναι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Απορω πως γινεται η ιδια ROM να λειτουργει διαφορετικα απο συσκευη σε συσκευη!!!!!! Αρχιζω να παιρνω ζεστα παλι την επιστροφη στο sense :lol::lol::lol:

Μπορει να δοκιμασω κατι με sense 3.5

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεσω σήμερα θα τραβήξω βίντεο να δεις τη συμπεριφορά της ρομ

 

λέω να γυρίσω πάλι στην virtuous 2.0.0. πφφφφφφ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Αντιλαμβανομαι οτι εδω που το ποσταρω ειναι ξεκαρφωτο μα αγαπητε moderator μετακινησε το οπου θεωρεις οτι ταιριαζει καλυτερα.

Θελω να πουλησω το Ζ μου (οχι οτι με απογοητευσαι βεβαιως!) και δεν εχω ιδεα τι τιμη μπορει να πιασει.

Η συσκευη ειναι αγορασμενη Μαρτη του 11 (εχει ακομα 1 χρονο εγγυηση ελλ.αντιπροσωπειας) χωρις εμφανη φθορα και με δευτερη μπαταρια (mugen 1800mAh)

 

Και παλι συγγνωμη

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

160-190 ευρω περιπου

 

Δες ομως και εσυ ποσο το πουλανε. Ψαξε σε διαφορα sites με αγοραπωλησιες να δεις περιπου που παιζει η συσκευη.

Αν και νομιζω ειναι στο ευρος των χρηματων που σου ειπα.

Edited by kollatos

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε και η πρώτη ρομ με sense 4.0 και ics !!!!! λινκ

 

Έσκασε και η πρώτη ρομ με sense 4.0 και ics !!!!! λινκ

 

ps: όμορφη είναι:happy:

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Με βαζεις στη μπριζα τωρα.....!!!!

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Με βαζεις στη μπριζα τωρα.....!!!!

 

:p απ'ότι διάβασα είναι πιο ελαφρύ το 4ο sense απο το 2κ3 και αν είδατε το βιντεάκι αν και σε beta μορφή η ρομ πάει πολύ καλά.. δεν κολλάει.. ανυπομονώ να γίνει σταθερή και να την δοκιμάσω.. btw ο dev είναι πιτσιρικάς απ'ότι λένε... που στο καλό τα μαθαίνουν αυτά??? και εγώ θέλω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...