Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το ματ προστατευτιξο οθονης που λες ειχα παρει και εγω παλιοτερα και δεν μου αρεσε καθολου. Σκοτεινιαζει η οθονη, η αισθηση στην αφη δεν ειναι αυτο που περιμενα και επισης μπορουσα ανετα να διακρινω τα pixel στην οθονη μου. Αν γυρισεις μερικες σελιδες πιο πισω θα βρεις το παλιοτερο post μου.

Οσον αφορα την μπαταρια δεν εχω κατι να σου προτεινω μιας και δεν εχω δοκιμασει καποια. Δισταζω για το μονο λογο οτι υπαρχει πιθανοτητα υπερθερμανσης της μπαταριας και κατοπιν της συσκευης. Τωρα για διαρκεια σιγουρα θα δεις αυξηση αυτονομιας αλλα δεν ξερω αν θα ειναι αναλογη της αυξησης των mah της μπαταριας

Edited by nikosk31

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

Και 'γω καινούργιος είμαι, έχω την συσκευή περίπου 6 μήνες και δεν αντιμετώπισα μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα απ' όσα διάβασα στο φόρουμ (ναι, διάβασα και τις 63 σελίδες).

Ήθελα να πληροφορήσω όσους φίλους ήθελαν να κάνουν root ότι εγώ το έκανα με την μέθοδο της HTCDev.com (για να κάνω unlock το bootloader) και μετά χρησιμοποίησα το Super Tool 3 και τώρα πλέον έχω permaroot, αλλά με S-OFF. Έβαλα το Titanium Backup και έκανα backup τα πάντα, όλα.

Έβαλα και το ROM Manager, έκανα Flash ClockworkMod Recovery και μετά όταν προσπάθησα να κάνω Boot into Recovery από το ROM Manager, δεν έγινε τίποτα.

Μήπως κάποιος φίλος έχει καμιά ιδέα να προτείνει;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε θα το ξαναπω χωρις να θελω να κανω διαφημηση και να γινω κουραστικος. Δοκιμασε αντι για το rom manager να βαλεις το 4EXT recovery. Ειναι πολυ πιο σταθερο και λειτουργει 100% χωρις να μου εχει παρουσιασει ποτε κανενα προβλημα σταθεροτητας. Αν δεν δουλεψει και αυτο προφανως εχεις καποιο θεμα με τα root δικαιωματα στη συσκευη σου. For the record ουτε εγω εχω αντιμετωπισει καποιο απο τα προβληματα που αναφερονται στις προηγουμενες σελιδες. Οτι αλλο θεμα εχεις εδω ειμαστε να βοηθησουμε.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε θα το ξαναπω χωρις να θελω να κανω διαφημηση και να γινω κουραστικος. Δοκιμασε αντι για το rom manager να βαλεις το 4EXT recovery. Ειναι πολυ πιο σταθερο και λειτουργει 100% χωρις να μου εχει παρουσιασει ποτε κανενα προβλημα σταθεροτητας. Αν δεν δουλεψει και αυτο προφανως εχεις καποιο θεμα με τα root δικαιωματα στη συσκευη σου. For the record ουτε εγω εχω αντιμετωπισει καποιο απο τα προβληματα που αναφερονται στις προηγουμενες σελιδες. Οτι αλλο θεμα εχεις εδω ειμαστε να βοηθησουμε.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Διάβασα και πιο πριν στο φόρουμ που το είχες προτείνει, και αφού το λες, θα το δοκιμάσω τώρα κιόλας.

Νομίζω ότι κάπου στο xda διάβασα ότι όταν κάποιος εφαρμόσει την μέθοδο του HTCDev.com, ο μοναδικός τρόπος να φλασάρει είναι μέσω του adb manager και όχι από το ROM Manager, αλλά πάλι μπορεί να κάνω και λάθος.

Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω nandroid με το ROM Manager γιατί θέλω να κρατήσω την υπάρχουσα ROM (για την περίπτωση που τυχόν η HTC αποφασίσει να διαθέσει το 4 για το Desire Z).

 

Και πάλι ευχαριστώ για την ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε θα το ξαναπω χωρις να θελω να κανω διαφημηση και να γινω κουραστικος. Δοκιμασε αντι για το rom manager να βαλεις το 4EXT recovery. Ειναι πολυ πιο σταθερο και λειτουργει 100% χωρις να μου εχει παρουσιασει ποτε κανενα προβλημα σταθεροτητας. Αν δεν δουλεψει και αυτο προφανως εχεις καποιο θεμα με τα root δικαιωματα στη συσκευη σου. For the record ουτε εγω εχω αντιμετωπισει καποιο απο τα προβληματα που αναφερονται στις προηγουμενες σελιδες. Οτι αλλο θεμα εχεις εδω ειμαστε να βοηθησουμε.

Μόλις τώρα το κοίταξα και θέλει S-OFF, εγώ εχω S-ON, οπότε ίσως να μην κάνει....

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγουμενο post σου ειπες οτι μαζι με το bootloader εκανες καο S-off γι αυτο στο προτεινα. Οντως και τα 2 recoveries θελουν S-off οποτε μαλλον αυτο ειναι το προβλημα και δεν παιζουν. Οπως και να εχει μπορεις να μπεις στο bootloader της συσκευης πατωντας το volume down + power button ενω ειναι κλειστη για να χρησιμοποιησεις το recovery του rom manager που εχεις ηδη περασει στη συσκευη. Απο εκει μπορεις να κανεις και backup τη stock rom λογικα.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Nικο, σαν τι προβλημα σου χει προκυψει απο χρηση CWM? Εγω μεχρι στιγμης το χρησιμοποιω σε 3 κινητα (galaxy, nexus, desire z) και δεν μου χει βγαλει καποιο προβληματακι μεχρι στιγμης, nandroid backups δουλευουν κανονικα.. ολα καλα.. αν ακολουθεις τις οδηγιες της καθε rom πριν το φλασαρισμα δεν νομιζω να τιθεται θεμα για "εμπλοκη"... :-$ σωστα?
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Θεμα εμπλοκης οχι. Αλλα υπηρχαν φορες που το rom manager στη συσκευη δεν ηθελε να συνεργαστει με το recovery οταν η συσκευη εκανε επανεκκινηση. Και υπηρξαν και φορες που δεν εγιναν wipe καποια partitions που επελεξα. Οπως και να εχει περα απο το λειτουργικο θεμα εμενα το 4ΕΧΤ με εχει βολεψει και το δεν μπορω να αποχωριστω :)

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγουμενο post σου ειπες οτι μαζι με το bootloader εκανες καο S-off γι αυτο στο προτεινα. Οντως και τα 2 recoveries θελουν S-off οποτε μαλλον αυτο ειναι το προβλημα και δεν παιζουν. Οπως και να εχει μπορεις να μπεις στο bootloader της συσκευης πατωντας το volume down + power button ενω ειναι κλειστη για να χρησιμοποιησεις το recovery του rom manager που εχεις ηδη περασει στη συσκευη. Απο εκει μπορεις να κανεις και backup τη stock rom λογικα.

Καλησπέρα Νίκο,

Ναι πράγματι έχεις απόλυτο δίκιο, εγώ έκανα λάθος για το S-OFF. Η συσκευή είναι σε S-ON. My bad.

 

Δοκίμασα την συμβουλή σου, αλλά δυστυχώς παίρνω το γνωστό σήμα με το κόκκινο θαυμαστικό και δεν γίνεται τίποτα.

Εχθές δοκίμασα να κάνω S-ON αλλά ούτε αυτό το κατάφερα. Δοκίμασα με το Super Tool v3 (έχει μια επιλογή, το 4 νομίζω) αλλά παίρνω ένα μήνυμα σφάλματος ότι δεν μπορεί να κάνει power cycle την κάρτα και παίρω αυτό το μήνυμα:

 

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

--secu_flag off set

--cid set. CID will be changed to: 11111111

--sim_unlock. SIMLOCK will be removed

Section header entry size: 40

Number of section headers: 44

Total section header table size: 1760

Section header file offset: 0x000138b4 (80052)

Section index for section name string table: 41

String table offset: 0x000136fb (79611)

Searching for .modinfo section...

- Section[16]: .modinfo

-- offset: 0x00000a14 (2580)

-- size: 0x000000cc (204)

Kernel release: 2.6.35.10-g7b95729

New .modinfo section size: 204

Attempting to power cycle eMMC... Failed.

Module failed to load: Operation not permitted

Press any key to continue . . .

 

όπου και με στέλνει στο site της HTCDev.com να κάνω unlock to bootloader (το οποίο είναι ήδη unlocked).....:blink:

 

Μήπως έχεις καμιά ιδέα;

Σε κάθε περίπτωση σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Super Tool v3 αλλα με δυσκολευει λιγο γιατι η γραμματοσειρα ειναι μπλε σε μαυρο φοντο στο command. Η επιλογη 4 οντως λεει για S-OFF αλλα η δικια μου συσκευη ειναι ηδη S-OFF και δεν λειτουργει για να το δοκιμασω. Θα σου προτεινα αν εχεις το Android SDK στο PC σου να δοκιμασεις απο τον οδηγο αυτο http://goo.gl/sYhg9 να εκτελεσεις με το χερι τη διαδικασια που περιγραφεται τελευταια, απο το "Απαραίτητα αρχεία/HBoot/clockwork recovery" και μετα. Ειναι η ιδια διαδικασια που κανει και το Super Tool απλα ειναι βημα βημα και θα δουμε που ακριβως ειναι το σφαλμα. Μπορεις να παρακαμψεις το recovery.img μιας και ηδη εχεις το Clockwork recovery. Το powercycle eMMC σου εμφανιζει το Super Tool ουσιαστικα ειναι αυτο που κανεις με το gfree στον οδηγο αυτον. Αν βγαλει παλι σφαλμα θα το κοιταξουμε πιο διεξοδικα. Καλη αρχη με τη συσκευη. Ελπιζω να εχεις διαθεση να μαθεις γιατι προβλεπω αρκετο διαβασμα..... :lol::lol::lol::lol:

Επισης φανταζομαι οτι εχεις ενεργοποιησει το debugging στη συσκευη γιατι μου μυριζεται οτι για καποιο λογο δεν ειναι ενεργοποιημενο και εκει ειναι το θεμα.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Super Tool v3 αλλα με δυσκολευει λιγο γιατι η γραμματοσειρα ειναι μπλε σε μαυρο φοντο στο command. Η επιλογη 4 οντως λεει για S-OFF αλλα η δικια μου συσκευη ειναι ηδη S-OFF και δεν λειτουργει για να το δοκιμασω. Θα σου προτεινα αν εχεις το Android SDK στο PC σου να δοκιμασεις απο τον οδηγο αυτο http://goo.gl/sYhg9 να εκτελεσεις με το χερι τη διαδικασια που περιγραφεται τελευταια, απο το "Απαραίτητα αρχεία/HBoot/clockwork recovery" και μετα. Ειναι η ιδια διαδικασια που κανει και το Super Tool απλα ειναι βημα βημα και θα δουμε που ακριβως ειναι το σφαλμα. Μπορεις να παρακαμψεις το recovery.img μιας και ηδη εχεις το Clockwork recovery. Το powercycle eMMC σου εμφανιζει το Super Tool ουσιαστικα ειναι αυτο που κανεις με το gfree στον οδηγο αυτον. Αν βγαλει παλι σφαλμα θα το κοιταξουμε πιο διεξοδικα. Καλη αρχη με τη συσκευη. Ελπιζω να εχεις διαθεση να μαθεις γιατι προβλεπω αρκετο διαβασμα..... :lol::lol::lol::lol:

Επισης φανταζομαι οτι εχεις ενεργοποιησει το debugging στη συσκευη γιατι μου μυριζεται οτι για καποιο λογο δεν ειναι ενεργοποιημενο και εκει ειναι το θεμα.

Νίκο καλησπέρα και σε ευχαριστώ που μπήκες στο κόπο να απαντήσεις.

Πράγματι το Super Tool v3 είναι αρκετά καλό απ' όσο διάβασα και δεν είδα τίποτα για bricks όπως με τα άλλα που κυκλοφορούν. Όπως ίσως είδες σε αυτό, χρησιμοποιεί την ίδια μέθοδο (gfree).

Έχω το adb εγκατεστημένο ήδη και θα δοκιμάσω την ιδέα σου. Όσο για το Debugging, ναι το έχω ενεργοποιημένο και δεν οφείλεται σε αυτό.

Επίσης, δες αυτό (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1453066&page=2) στο 19 (Ερώτηση: Is there any way of getting S-Off after you've used the HTC Dev Unlock?) και 20 (No, not yet. As soon as we have figured out a way I'll update the OP). :(

Και πάλι. Θα δοκιμάσω την ιδέα σου και θα σου πω άμεσα.

 

Και πάλι ευχαριστώ,

Να 'σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως το ειδα. Προφανως η HTC σου επιτρεπει να ξεκλειδωσεις το bootloader στις συσκευες της, αυτο δεν σημαινει απαραιτητα ομως οτι σου ξεκλειδωνει και το Security. Γιαυτο πιθανοτατα μαζι με το ξεκλειδωμα απο HTCDev δεν γινεται και S-Off η συσκευη. Ειναι παρατυπο δηλαδη και δεν μπορει η HTC να το δωσει "επισημα".

Σε καθε περιπτωση αν και το Super tool χρησιμοποιει το gfree δεν θα καταφερεις και πολλα αν το τρεξεις με το χερι οπως σου ειπα στο πρηγουμενο post. Δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις δηλαδη αλλα μαλλον πρεπει να ξεκινησεις απο την αρχη με την κλασικη μεθοδο downgrade & root. Απλα θα χρειαστει να κανεις backup απο ολα τα δεδομενα σου γιατι θα χαθουν.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως το ειδα. Προφανως η HTC σου επιτρεπει να ξεκλειδωσεις το bootloader στις συσκευες της, αυτο δεν σημαινει απαραιτητα ομως οτι σου ξεκλειδωνει και το Security. Γιαυτο πιθανοτατα μαζι με το ξεκλειδωμα απο HTCDev δεν γινεται και S-Off η συσκευη. Ειναι παρατυπο δηλαδη και δεν μπορει η HTC να το δωσει "επισημα".

Σε καθε περιπτωση αν και το Super tool χρησιμοποιει το gfree δεν θα καταφερεις και πολλα αν το τρεξεις με το χερι οπως σου ειπα στο πρηγουμενο post. Δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις δηλαδη αλλα μαλλον πρεπει να ξεκινησεις απο την αρχη με την κλασικη μεθοδο downgrade & root. Απλα θα χρειαστει να κανεις backup απο ολα τα δεδομενα σου γιατι θα χαθουν.

Ναι Νίκο,

Το έχω υπόψη μου και έχω ήδη κάνει backup με Titanium.

Θα δοκιμάσω την ιδέα σου, αλλά μου φαίνεται ότι θα πρέπει να εφαρμόσω την γνωστή μέθοδο.

 

Και πάλι ευχαριστώ πολύ, ;)

Καλό βράδι.

 

Νίκο καλημέρα,

Δυστυχώς δεν κατάφερα να κάνω τίποτα και αναγκάστηκα να κάνω relock το bootloader, downgrade κ.λπ.

Το καλό είναι ότι τώρα έχω S-OFF. ;)

Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν δεν σε πειράζει, να κάνω update σε 2.3.4 ή θα το κάνω τούβλο;

 

Ευχαριστώ πολύ για ΟΛΗ την βοήθεια,

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Update σε 2.3.4 η οποιαδηποτε αλλη εκδοση λογικα πλεον δεν μπορεις να κανεις μεσω OTA, απο τη επιλογη δηλαδη του μενου για "System Update". Μπορεις ομως να περασεις οποιαδηποτε ROM σου αρεσει, ασχετως εκδοσης, μεσω του ROM manager η 4ΕΧΤ. To μονο που χρειαζεται να προσεξεις ειναι η ROM που θα κατεβασεις να ειναι για Desire Z/G2/Vision που ουσιαστικα ειναι τα ιδια μοντελα και να διαβασεις τις οδηγιες εγκαταστασης απο το δημιουργο της ROM.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν από λίγο έκανα flash την virtuous_sense-vision-v2.0.0, γιατί θεώρησα ότι θα είναι η πιο σταθερή (αν και να σου πω την αλήθεια μπήκα στον πειρασμό να βάλω την Quattro με ICS, αλλά επ' όσα διάβασα, έχει κάποια προβλήματα με την κάμερα...) μιας και είναι περισσότερο δοκιμασμένη.

Μέχρι τώρα, αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι είδε όλες μου τις εφαρμογές και δεν χρειάστηκε να κάνω restore τίποτα από το Titanium (!!!). Μέχρι και το Live Wallpaper που είχα επανέφερε!! Έτσι γίνεται πάντα στο flash;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν από λίγο έκανα flash την virtuous_sense-vision-v2.0.0, γιατί θεώρησα ότι θα είναι η πιο σταθερή (αν και να σου πω την αλήθεια μπήκα στον πειρασμό να βάλω την Quattro με ICS, αλλά επ' όσα διάβασα, έχει κάποια προβλήματα με την κάμερα...) μιας και είναι περισσότερο δοκιμασμένη.

Μέχρι τώρα, αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι είδε όλες μου τις εφαρμογές και δεν χρειάστηκε να κάνω restore τίποτα από το Titanium (!!!). Μέχρι και το Live Wallpaper που είχα επανέφερε!! Έτσι γίνεται πάντα στο flash;

 

αυτή που έβαλες είναι όντως απο τις πιο σταθερές.. όταν βαρεθείς το sense δοκίμασε αυτή!!! πολύ καλή και γρήγορη...

αυτό που λές για τις εφαρμογές δεν έχει να κάνει με το flash των rom αλλά με την google... δηλαδή με το που συνδέεις τον λογαριασμό σου σου βάζει και όλες τις εφαρμογές που έχεις..το κακό με αυτό (που προσωπικά μου σπάει τα νεύρα και αν ξέρει κάποιος πως το απενεργοποιούμε να το πεί) είναι ότι σου τις κατεβάζει "καινούργιες" με όλα σου τα δεδομένα να έχουν χαθεί.. πχ η πρόοδος που έχεις κάνει σε ένα παιχνίδι.. και αν πας να επαναφέρεις τα δεδομένα μέσω titanium βγάζει error.. για να έχεις την εφαρμογή μαζί με τα δεδομένα πρέπει να την απεγκαταστήσεις και να την επαναφέρεις εξ'ολoκλήρου μέσω titanium.. και αν έχεις μπόλικες εφαρμογές είναι ταλαιπωρία...

Link to comment
Share on other sites

Δεν σύνδεσα τίποτα Νίκο, ούτε Google, ούτε κάτι άλλο. Μέχρι που είδε το WiFi, το password και συνδέθηκε μόνο του....:confused:

Η διαδικασία που ακολούθησα ήταν να κάνω wipe με το 4EXT (είχες δίκιο, είναι καλύτερο από το Rom Manager) και μετά flash από το Power Menu>Reboot into recovery του 4EXT.

Όσο για αυτή που λες, βλέπω ότι είναι Cyanogen.

Χαζή ερώτηση: Κάπου πήρε το μάτι μου στο xda ότι αυτές έχουν κάτι με το kernel και μετά έχεις δυσκολίες να γυρίσεις σε standard kernel;

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγουμενο post δεν σου απαντησα εγω αλλα ο Xander!!!!!! :lol::lol::lol:

Οπως και να εχει οντως η virtuous sence ειναι μια απο τις πιο σταθερες ROM που υπαρχουν για τη συσκευη μας. Αυτο με τις εφαρμογες που επανεφερε πρεπει οντως να εγινε λογω του οτι εβαλες το mail & password στην αρχικη ρυθμιση της ROM. Εχει κρατησει στο google account σου η προηγουμενη ROM αυτα τα δεδομενα και επειδη η virtuous sence ουσιαστικα ειναι ιδιο build με αυτο που ειχες και πριν rootαρεις τη συσκευη γιαυτο επαναφερθηκαν.

Η ROM που προτεινει ο Xander επισης ειναι μια απο της καλυτερες που μπορεις να περασεις, αρκει να εχεις λιγο υπομονη στο διαβασμα για να την φερεις στα μετρα σου μεσα απο το ILWT.txt αρχειο που εχει για τις ρυθμισεις.

Οσον αφορα τα kernels δεν εχω ασχοληθει εκτεταμενα για να σου πω. Ολες τις φορες απλα αφηνα τον stock kernel που ειχε καθε ROM.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Γειαααα... να μαι πάλι με ics rom :D

Δε νομίζω να την κράτησω για πολυ. Λείπει ραδιο, κάμερα, λίγη ελεύθερη ραμ(χωρίς να με δημιουργήσει κάποιο προβλημα ακόμη), μπαταρία έτσι και έτσι(από το απόγευμα τη φοράω και με λίγη χρήση έπεσε στο 70% αλλά είναι νωρίς για συμπεράσματα)

Μάλλον θα ξαναγυρισω σε 2.3

Link to comment
Share on other sites

Περιμενα αρκετο καιρο για να δω δικο σου ποστ που θα ελεγε σιγουρα για ICS!!!!! Για ποια απ' ολες τις ICS μιλας; Την virtuous εβαλες;

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Ice Cream JIBwich 1.1|AOSP|Heavily Optimised

την παραπάνω πέρασα Νίκο. με oc στο 1.3πάει σφαίρα(στο 1ghz έκανε κάτι σπασιματάκια)! τελικά free ram περιπου 120-150mb έχω, όσο είχα και με την ILWT :D

 

επίσης ΔΕ λειτουργεί το hw keyboard. στην αρχή ήταν ok, κάτι πάτησα και πλεόν είναι σα να μην υπάρχει :lol: ψάχνω να το ενεργοποιησω ξανά αλλά τζίφος :(

Link to comment
Share on other sites

Ice Cream JIBwich 1.1|AOSP|Heavily Optimised

την παραπάνω πέρασα Νίκο. με oc στο 1.3πάει σφαίρα(στο 1ghz έκανε κάτι σπασιματάκια)! τελικά free ram περιπου 120-150mb έχω, όσο είχα και με την ILWT :D

 

επίσης ΔΕ λειτουργεί το hw keyboard. στην αρχή ήταν ok, κάτι πάτησα και πλεόν είναι σα να μην υπάρχει :lol: ψάχνω να το ενεργοποιησω ξανά αλλά τζίφος :(

 

Σαν αίσθηση είναι ωραία mol ???? πέρα απο τις ελλείψεις..

 

ps.. να ρωτήσω ρε παιδιά έχει βάλει κανένας την ILWT 350? την έβαλα και δεν βρίσκει δορυφόρο το gps...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μικρό BUG που ίσως το έχετε προσέξει κι εσείς...

 

'Εχω μια εφαρμογή chat (msn) και γράφω στα ελληνικά.

Γράφω από το querty.

 

Αν πατήσω το ελληνικό "σ", τότε με πετάει από το ΜΣΝ και με πάει στο "σύνταξη νέου μηνύματος".

Αν πατήσω το ελληνικό "γ", τότε με πετάει στα εισερχόμενα του Gmail.

Αν πατήσω το ελληνικό "β" τότε με πετάει στον explorer.

 

'Εχει κανείς ιδέα τι κάνω λάθος;

 

 

ΤΟ ΒΡΗΚΑ=>

Πας "ρυθμισεις" => εφαρμογές => Γρηγορη Εκκίνηση και απενεργοποιείς τα συγκεκριμένα γράμματα!

 

σε ics που θα κάνω το παραπάνω;:blink:

 

 

 

@Xander

είναι πολύυυυυυυυυυυ smoth... δοκίμασε την, αλλά κάνε και oc ;) στο 1.5 ΠΕΤΑΕΙ, στο 1.9 δε το δοκίμασα:lol:

γενικά δεν έχει κολλήματα

 

στην ilwt είχα μέινει στην 307.

έκανες full wipe πριν φλασάρεις την 350;

Link to comment
Share on other sites

@Xander Το προβλημα με το GPS εχει αναφερθει παλι σε αυτη τη ROM. Αν δεις στο ILWT.txt υπαρχει μια επιλογη για τους δορυφορους του GPS. Δεν θα σε αναγκασω να διαβασεις ολο το topic της ROM για να βρεις τη λυση. Απλα κοιτα στο .txt και σιγουρα θα βρεις ακρη. Το κακο ειναι οτι πιθανοτατα θα πρεπει να ξαναflashαρεις τη ROM. Αλλιως δοκιμασε αν μπορεις να το διορθωσεις απο τις ρυθμισεις του GPS. Αυτες ειναι οι δικες μου που παιζουν σε Miui ROM.

http://db.tt/FBP3iHlr

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

@Xander

είναι πολύυυυυυυυυυυ smoth... δοκίμασε την, αλλά κάνε και oc ;) στο 1.5 ΠΕΤΑΕΙ, στο 1.9 δε το δοκίμασα:lol:

γενικά δεν έχει κολλήματα

 

στην ilwt είχα μέινει στην 307.

έκανες full wipe πριν φλασάρεις την 350;

 

@Xander Το προβλημα με το GPS εχει αναφερθει παλι σε αυτη τη ROM. Αν δεις στο ILWT.txt υπαρχει μια επιλογη για τους δορυφορους του GPS. Δεν θα σε αναγκασω να διαβασεις ολο το topic της ROM για να βρεις τη λυση. Απλα κοιτα στο .txt και σιγουρα θα βρεις ακρη. Το κακο ειναι οτι πιθανοτατα θα πρεπει να ξαναflashαρεις τη ROM. Αλλιως δοκιμασε αν μπορεις να το διορθωσεις απο τις ρυθμισεις του GPS. Αυτες ειναι οι δικες μου που παιζουν σε Miui ROM.

http://db.tt/FBP3iHlr

 

όχι δεν έκανα full wipe απ'ότι διάβασα δεν χρειαζόταν.. ξαναπέρασα την 333 και θα δοκιμάσω το απόγευμα το gps αν δεν δουλεύει θα δοκιμάσω αυτό που είπες Νίκο αλλίως με κόβω να πηγαίνω σε καμία άλλη ρομ...

 

ps.. και εγώ ψήνομαι να βάλω καμία με ics...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...