Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

agnandi

ΕΝΤΙΤ παρατηρησα οτι ανοιγοντας τις επαφες και τον ενσωματομενο browser οταν παταω το πληκρο πισω δεν μου κλεινει αυτες τις δυο εφαρμογες μονο το εχει παρατηρηση κανενας αλλος στην 2.2.1? κλεινουν ποιο μετα οποτε θελει το τηλ απο μονο του συνηθος οταν το αφεινω αρκετη ωρα σε αναμονη

 

η ενδειξη της μπαταριας δεν ειναι σωστη

 

kies δε δουλευει...

 

και ισως βγουν και αλλα...

μονο στο κλειδωμα gps εχουμε ουσιαστικο οφελος...;)

 

ο browser ποτε δεν εκλεινε, οι επαφες εκλειναν, κλεινουν και τωρα στο δικο μου. Η μπαρα της μπαταριας κατεβαινει σε βημα των 25% δηλ οτν η μπαρια ειναι 51% η μπαρα θα δειχνει 3/4 οταν πεσει 49 % η μπαρα θα παει στη μεση. Ετσι δεν ηταν παντα ρε παιδια; δεν αλλαξε τιποτα.

Το κιες αστο κσλυτερα. . .

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση...

δε μπορουμε να ενσωματωσουμε το ελληνικο CSC(EUR) στη 2.2.1?

εγω το εχω βαλει δες το ποστ του argam 1096

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3418051#post3418051

 

ο browser ποτε δεν εκλεινε, οι επαφες εκλειναν, κλεινουν και τωρα στο δικο μου. Η μπαρα της μπαταριας κατεβαινει σε βημα των 25% δηλ οτν η μπαρια ειναι 51% η μπαρα θα δειχνει 3/4 οταν πεσει 49 % η μπαρα θα παει στη μεση. Ετσι δεν ηταν παντα ρε παιδια; δεν αλλαξε τιποτα.

Το κιες αστο κσλυτερα. . .

 

+++++

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καποιος που να εχει περασει την jpu και εχει βαλει ρυθμισεις mms cosmote μπορει να πει τα apn?

 

ονομα cosmote MMS

APN mms

MMSC http://mmsc.cosmote.gr:8002

διακομιστης 10.10.10.20

θυρα mms 8080

MCC 202

MNC 01

Τυπος APN mms

 

αυτες φιλε ειναι οι ρυθμισεις, δεν εχω στειλει ομως ποτε κανενα, λογικα θα ειαι οκ

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

μονο αυτο το οφελος?

πιο γρηγορο γενικα σε αισθηση κινητο, 35mb ακομη διαθεσιμη ram, υποστηριξη OTA,

 

To ΟΤΑ τι ειναι ρε παιδια?:O:blink:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ονομα cosmote MMS

APN mms

MMSC http://mmsc.cosmote.gr:8002

διακοσμιτης 10.10.10.20

θυρα mms 8080

MCC 202

MNC 01

Τυπος APN mms

 

αυτες φιλε ειναι οι ρυθμισεις, δεν εχω στειλει ομως ποτε κανενα, λογικα θα ειαι οκ

 

δε δοκιμαζεις να στειλεις να ειμαι σιγουρος?

Link to comment
Share on other sites

To ΟΤΑ τι ειναι ρε παιδια?:O:blink:

 

αναβαθμιση over the air :)

απευθειας απο το κινητο δηλαδη μεσω ιντερνετ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καποιος που να εχει περασει την jpu και εχει βαλει ρυθμισεις mms cosmote μπορει να πει τα apn?

 

δε δοκιμαζεις να στειλεις να ειμαι σιγουρος?

 

βρε βαλτες απο το eur ειναι προρυθμισμενες

Link to comment
Share on other sites

 

το χω γραψει πριν καμια βδομαδα και γω αυτο εδω στο φορουμ

βεβαια ο τροπος προσωπικα σε μενα ειχε κολησει στο s και δεν ανοιγε με τπτ

υποτιθεται επρεπε να ανοιγει

 

βρε βαλτες απο το eur ειναι προρυθμισμενες

δεν μου κανει τπτ ρε φιλος αυτη η λυση

δε μπαινει το eur

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

το χω γραψει πριν καμια βδομαδα και γω αυτο εδω στο φορουμ

βεβαια ο τροπος προσωπικα σε μενα ειχε κολησει στο s και δεν ανοιγε με τπτ

υποτιθεται επρεπε να ανοιγει

 

 

δεν μου κανει τπτ ρε φιλος αυτη η λυση

δε μπαινει το eur

 

μ αυτες τις ρυθμισεις που ειναι απο το EUR δεεν στελνεις MMS; ε τοτε τι να πω ρε φιλε εισαι ατυχος ρουτ δεν μπορεις να κανεις, το eur δεν μπαινει

Εγω θα ξαναπροσπαθουσα τη jpu.

Hard reset πριν, φλας τη jm8, hard rest meta, flash την jpu ξανα hard rest,

Eτσι για το γαμ ωτο, δεν μπορει μονο στη δικη σου συσκευη.

Αν θες να σου στειλω και το csc που ειχε η jpu πριν το διαγραψουν

Link to comment
Share on other sites

 

με εχετε βαλει στην πριζα απο χθες που σας παρακολουθω με την 2.2.1 και εχω τρελαθει. εγω με την jg1 ειμαι ακομα και ισα που κρατιεμαι.

απλα επειδη δεν εχω διαβασει ολα οσα πρεπει, για adb, odin κ.τ.λ, δεν νιωθω ακομα ετοιμος. ας ελπισω οτι θα μας ερθει το γιαουρτι γρηγορα.

 

Αντωνη δεν ξερω ποσο εχεις ψηθει, αλλα πραγματικα αν αξιζει να βαλεις καποια rom, τοτε αυτη ειναι η JPU.

To adb δεν σου χρειαζεται για flash (εκτος αν θελεις το swype, οποτε πασο, αλλα ο Αλεξ εξηγει τελεια την διαδικασια), και η μεθοδος του Odin ειναι ασφαλης. Περισσοτερο αγχος ειχα με το RUU στο hd2.

Γενικα δεν προτρεπω καποιον να βγει απο stock (ιδιαιτερα αν δεν εχει το μικροβιο), αλλα πραγματικα διαβασε για το odin και προχωρα.

Για backup παρε με το Mybackup Pro τις εφαρμογες μονο (το titanium εχει θεματακια με αυτην την ρομ, τα οποια λυνονται βεβαια, αλλα μην ασχοληθεις).

Απο κει και περα αν θελεις περνας ελληνικο csc (εγω δεν το εβαλα) για τα apn, αλλιως αν βαριεσαι να τα γραφεις παλι κατεβασε πριν φλασαρεις την εφαρμογη apn backup, και μολις βαλεις την νεα rom κανε το restore.

Τεσπα δεν σε μπρηζωνω αλλο :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

μ αυτες τις ρυθμισεις που ειναι απο το EUR δεεν στελνεις MMS; ε τοτε τι να πω ρε φιλε εισαι ατυχος ρουτ δεν μπορεις να κανεις, το eur δεν μπαινει

Εγω θα ξαναπροσπαθουσα τη jpu.

Hard reset πριν, φλας τη jm8, hard rest meta, flash την jpu ξανα hard rest,

Eτσι για το γαμ ωτο, δεν μπορει μονο στη δικη σου συσκευη.

Αν θες να σου στειλω και το csc που ειχε η jpu πριν το διαγραψουν

 

το εχω το csc της jpu πριν το διαγραψουν

αλλα

Η jpu δεν υποστηριζει ολα τα csc

 

εξαλου η νταρκυ που φοραω τωρα βασισμενο σε αυτην ειναι

Link to comment
Share on other sites

agnandi

ΕΝΤΙΤ παρατηρησα οτι ανοιγοντας τις επαφες και τον ενσωματομενο browser οταν παταω το πληκρο πισω δεν μου κλεινει αυτες τις δυο εφαρμογες μονο το εχει παρατηρηση κανενας αλλος στην 2.2.1? κλεινουν ποιο μετα οποτε θελει το τηλ απο μονο του συνηθος οταν το αφεινω αρκετη ωρα σε αναμονη

 

η ενδειξη της μπαταριας δεν ειναι σωστη

 

kies δε δουλευει...

 

και ισως βγουν και αλλα...

μονο στο κλειδωμα gps εχουμε ουσιαστικο οφελος...;)

 

σε καποιο αλλο ποστ αναφερω οτι αυτο που δεν κλεινουν οι δυο εφαρμογες ισως ειναι και καλυτερο και ισως λεω τωρα να ειναι ενα καινουργιο στοιχειο της 2.2.1 γιατι για μενα ειναι πολυ χρησιμο να μην κλεινουν αυτες οι δυο εφαρμογες αμεσως γιατι ειναι απο τις ποιο συχνες και ειπα σε προηγουμενο ποστ οτι κλεινουν οταν το κινητο μενει υσηχο για λιγη ωρα. Παντος η ουσια ειναι οτι το κινητο εχει γινει περιπου 4 φορες ποιο γρηγορο και δεν εχω βαλει ουτε λανγκ φιξ ουτε τιποτα και ουτε θα βαλω και για να μου φυγει η απορια θα ξανακανω ενα φλασαρισμα να διαπιστωσω αν ειναι οντως bug η ετσι πρεπει να ειναι αν και επαναλαμβανω εμενα πρωσοπικα με βολευει ετσι

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Μην με ψηνετε αλλο ρε γ%^$%το...Βγαινω απο δω μεσα, ηρεμω, λεω δεν την ξαναπαταω θα κατσω με stock για λιγο καιρο, ξαναμπαινω και κολαζομαι και παλι απο την αρχη. Δεν αντεχω...Ειναι και το κινητο μου ετοιμο και απο Δευτερα θα το παραλαβω, πρεπει να μονασω τελικα...Εκτος αν απο τη samsung μου το στειλουν με 2.2.1 μεσα! Ναι το πιστευω πραγματικα!

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

δε δοκιμαζεις να στειλεις να ειμαι σιγουρος?

 

ονομα cosmote MMS

APN mms

MMSC http://mmsc.cosmote.gr:8002

διακομιστης 10.10.10.20

θυρα mms 8080

MCC 202

MNC 01

Τυπος APN mms

 

αυτες φιλε ειναι οι ρυθμισεις, δεν εχω στειλει ομως ποτε κανενα, λογικα θα ειαι οκ

αυτες δουλευουν κανονικα γαλαξιακα μου παλικαρια. εχω στειλει πολλες φορες mms και ειναι μια χαρα.

 

@Πετρο

Ασε φιλε και ειμαι στην πριζα. σε λιγο παω στην δουλεια και το βραδυ θα καθισω να διαβασω οσο μπορω. πιστευω οτι η συσκευη μου "αδικειται" με την JG1 που εχω επανω. δεν συμφωνεις ?

 

@Παναγιωτη

Αφου θα την περασεις, ειμαι 100000% σιγουρος, γιατι μας κανεις προλογους ????

χα χα χα χα :lol: :lol: :lol: :lol:

εδω ψηνομαι εγω να την περασω που ειμαι στην κατηγορια των...."συντηρητηκων" !!!!

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι γιατι οταν στενουμε ενα μυνημα απλο δεν φενεται οτι φευγη παρα βλεπουμε μονο την αναφορα που μας ερχεται????????????:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι γιατι οταν στενουμε ενα μυνημα απλο δεν φενεται οτι φευγη παρα βλεπουμε μονο την αναφορα που μας ερχεται????????????:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

οταν πατησεις να σταλθει το μηνυμα, ακριβως κατω απο το μηνυμα σου γραφει "αποστολη...", και μολις φυγει το μηνυμα τοτ φευγει και το "αποστολη...".

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια το "προβλημα" που ειχα με τις εφαρμογες που δεν κλεινουν στην 2.2.1 λυθηκε!!!!!! απλα ειχα κανει μια ενημερωση στο program monitor απο το samsung apps και αυτο μου διμιουργουσε το ολο θεμα το επανεφερα στο εργοστασιακο program monitor και ΤΕΛΟΣ ολα καλα πλεον μονο ο broswer μενει ανοιχτος αλλα καποιος φιλος λιγο ποιο πριν ειπε οτι αυτο ειναι φυσιολογικο!!!

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

@Παναγιωτη

Αφου θα την περασεις, ειμαι 100000% σιγουρος, γιατι μας κανεις προλογους ????

χα χα χα χα :lol: :lol: :lol: :lol:

εδω ψηνομαι εγω να την περασω που ειμαι στην κατηγορια των...."συντηρητηκων" !!!!

 

Μας πηραν χαμπαρι και μας δουλευουν...:lol::lol:

 

Περα απο την πλακα γινεται μεγαλη μαχη μεσα στο κεφαλι μου. Πειτε ρε παιδια καποιος κατι αρνητικο, κανενα κολλημα ,κανενα bug, force closes, μαυρες οθονες:X:lol:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

οταν πατησεις να σταλθει το μηνυμα, ακριβως κατω απο το μηνυμα σου γραφει "αποστολη...", και μολις φυγει το μηνυμα τοτ φευγει και το "αποστολη...".

 

οκ απλα ειχα μαθει με τα αλλα που μου εβγαζε κατι ενα συμβολο τελος παντον και γιαυτο ρωταω μου φανηκε καπος.ναι το ξερω αυο που μου ειπες και σε ευχαριστω πολυυυ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτες δουλευουν κανονικα γαλαξιακα μου παλικαρια. εχω στειλει πολλες φορες mms και ειναι μια χαρα.

 

@Πετρο

Ασε φιλε και ειμαι στην πριζα. σε λιγο παω στην δουλεια και το βραδυ θα καθισω να διαβασω οσο μπορω. πιστευω οτι η συσκευη μου "αδικειται" με την JG1 που εχω επανω. δεν συμφωνεις ?

 

@Παναγιωτη

Αφου θα την περασεις, ειμαι 100000% σιγουρος, γιατι μας κανεις προλογους ????

χα χα χα χα :lol: :lol: :lol: :lol:

εδω ψηνομαι εγω να την περασω που ειμαι στην κατηγορια των...."συντηρητηκων" !!!!

Εννοειται πως αδικειται. Με την 2.2.1 θα δεις τις πραγματικες δυνατοτητες και μαλιστα χωρις περιττες αλχημειες. Παντως δεν το περιμενα απο την samsung τετοιο βημα προς το καλυτερο για να ειμαι ειλικρινης. Εκτος αν εχει βαλει ατομα να παρακολουθουν τους xda, αλλιως δεν εξηγηται. :lol:

 

Παναγιωτη ουτε μισαωρο δεν σε βλεπω χωρις να φλασαρεις. Θα σκεφτεις "ας δοκιμασω την νεα πριν στησω το κινητο" και μετα θα ορμησεις :lol:

 

Α παρεμπιπτοντως αυτο που λετε για το kies και το οτι δεν συνδεεται ισχυει. Αλλα σας ειναι αδιαφορο για 4 λογους. 1. Το kies οπως ολοι ξερουμε ειναι αχρηστο, παρα μονο για firmware updates αλλα,

2. αυτη η εκδοση υποστηριζει ota updates, αλλα ακομα και να μην ισχυσει τελικα (χλωμο), τοτε,

3. οπως περασαμε (ή θα περασουμε) την JPU με το odin, ετσι θα κανουμε και με ενδεχομενο update.

Βεβαια ακουστηκε πως

4. το kies θα καταργηθει και να βγει νεο προγραμμα το οποιο θα μπορει να συνδεθει και με την JPU.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια το "προβλημα" που ειχα με τις εφαρμογες που δεν κλεινουν στην 2.2.1 λυθηκε!!!!!! απλα ειχα κανει μια ενημερωση στο program monitor απο το samsung apps και αυτο μου διμιουργουσε το ολο θεμα το επανεφερα στο εργοστασιακο program monitor και ΤΕΛΟΣ ολα καλα πλεον μονο ο broswer μενει ανοιχτος αλλα καποιος φιλος λιγο ποιο πριν ειπε οτι αυτο ειναι φυσιολογικο!!!

 

ναι φυσιολογικο ειναι

 

Μας πηραν χαμπαρι και μας δουλευουν...:lol::lol:

 

Περα απο την πλακα γινεται μεγαλη μαχη μεσα στο κεφαλι μου. Πειτε ρε παιδια καποιος κατι αρνητικο, κανενα κολλημα ,κανενα bug, force closes, μαυρες οθονες:X:lol:

 

απο οτι λεγεται, υπαρχει ενα bug σε λιγους με την εφαρμογη συλλογη, η οποια δεν ξερω για ποιο λογο καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια

αν τσεκαρουμε ομως τις λειτουργιες που καταναλωνουν τη μπαταρια μεσω του sgs tools στα στατιστικα και δεν υπαρχει αναφορα για την συλλογη ολα κομπλε :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το OTE updates με παραξενευει λιγακι...Δηλαδη θα παιρνουμε επισημα updates σε μια ανεπισημη ROM?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ναι φυσιολογικο ειναι

 

 

 

φυσιολογικο για την 2.2.1? η γενικα και στην 2.2 κ στην eclair?

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...