Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτη εντύπωση απο JVB: WOW :eek: ..Είναι η πιό smooth ROM που έχω δοκιμάσει ποτέ.. (έχω βάλει JS3,JS5,JS8,ZSJPJ/JPG)..Όποιος δε βαριέται να φλασάρει, αξίζει πραγματικά...

 

vS CM7 δεν είναι τόσο smooth πίστεψε με :), αλλά είναι σχεδόν το ίδιο γρήγορη... φυσάει όντως

δεν ξέρω αν είναι η ρομ η ο cfroot kernel που έχει κάποια tweaks, δεν τα έχω πειράξει ξέρει κανένας τι παίζει ακριβώς ; :O

 

υγ; είναι η μόνη ρομ που το vplayer παίζει αέρα τα .flv

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aφού όλες που αναφέρεις είναι Froyo... λογικό είναι. Σύγκριση με νόημα είναι μεταξύ gingerbread. JV1 - JVK - JVB - custom ginger. :p

 

Την JV1 δεν την έχω δοκιμάσει αλλά συγκρίνοντας την με την JVK και Juwe's v3.2 καμία σχέση, απείρως καλύτερη...

Link to comment
Share on other sites

έχει περάσει τόσο καιρός ρε παιδιά και ακόμα έχουμε για σημείο αναφοράς τις 2 broken gingerbread LEAKED που βγήκανε ;

έλεος!!!!!

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

έχει περάσει τόσο καιρός ρε παιδιά και ακόμα έχουμε για σημείο αναφοράς τις 2 broken gingerbread LEAKED που βγήκανε ;

έλεος!!!!!

 

Mιλούσαμε για επίσημες. Αυτές μόνο βγήκανε, επίσημα.

Επίσης μόνο η JV1 είναι 'broken', απ'ότι φαίνεται η JVK είναι η επίσημη Αγγλική... την βγάλανε σήμερα το πρωί από το Kies.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

αλέξανδρε αδυνατώ να πιστέψω οτι είναι η ίδια ακριβώς, σίγουρα έχει διορθώσεις. :)

τις έχω δοκιμάσει ρε συ και μπορώ να σου πω με σιγουριά οτι η jkb είναι 2-3 κλάσεις παραπάνω, αρκετές εφαρμογές ανοίγουν ακαριαία όπως στην cm7 :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

αλέξανδρε αδυνατώ να πιστέψω οτι είναι η ίδια ακριβώς, σίγουρα έχει διορθώσεις. :)

τις έχω δοκιμάσει ρε συ και μπορώ να σου πω με σιγουριά οτι η jkb είναι 2-3 κλάσεις παραπάνω, αρκετές εφαρμογές ανοίγουν ακαριαία όπως στην cm7 :)

 

Mπορεί να έχεις δίκιο, αν ξαναξεμυτίσει μέχρι αύριο θα τη βάλω και θα σου πω... πάντως η JPO Froyo ήταν ολόιδια με αυτή που είχε γίνει leak αρκετά πριν... ίδια κατάσταση δηλαδή.

 

Το JKB είναι υβρίδιο, η ultimate rom :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ειπα και εγω να το γαργαλισω λιγο αλλα δεν....

κατεβασα το superoneclicroot αλλα ενω οι οδηγοι ειναι περασμενοι κανονικα κολαει το προγραμμα γιατι δεν τους βρισκει...

δοκιμασα με το oneclikroot αλλα ενω κανει επανεκινηση και μοθ δινει επιλογη να περασω το sdcard/update.zip μολις το επιλεγω κανει open package και μου πεταει failed (unothorized signature) τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι jvb μην βαράτε κιόλας :lol:

 

Πάντως σίγουρα δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα γιατί έχω τον cfroot kernel αν και αμφιβάλω οτι τα tweaks κάνουνε θαύματα..

 

anyways περιμένω λίγο voodoo love να κουμπώσω και τα ext4 και να είμαι μάγκας :lol::lol:

 

 

ειπα και εγω να το γαργαλισω λιγο αλλα δεν....

κατεβασα το superoneclicroot αλλα ενω οι οδηγοι ειναι περασμενοι κανονικα κολαει το προγραμμα γιατι δεν τους βρισκει...

δοκιμασα με το oneclikroot αλλα ενω κανει επανεκινηση και μοθ δινει επιλογη να περασω το sdcard/update.zip μολις το επιλεγω κανει open package και μου πεταει failed (unothorized signature) τι παιζει?

μάγκα αν έχεις 2.2 αυτομάτως συνεπάγεται οτι έχεις 3e recovery ~

νομίζω οτι αν δεν θες να ασχοληθείς με odin θα χρειαστεί να κάνεις το ρουτ μέσω adb..

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι jvb μην βαράτε κιόλας :lol:

 

Πάντως σίγουρα δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα γιατί έχω τον cfroot kernel αν και αμφιβάλω οτι τα tweaks κάνουνε θαύματα..

 

anyways περιμένω λίγο voodoo love να κουμπώσω και τα ext4 και να είμαι μάγκας :lol::lol:

 

 

 

μάγκα αν έχεις 2.2 αυτομάτως συνεπάγεται οτι έχεις 3e recovery ~

νομίζω οτι αν δεν θες να ασχοληθείς με odin θα χρειαστεί να κάνεις το ρουτ μέσω adb..

 

μπραβο 3e εχω...

τωρα ομως μπερδευτικα τελειως....οποτε ξεχναμε τον αδηγο στην 1 σελιδα... ποια ειναι η πιο ευκολη λυση?

Link to comment
Share on other sites

η εύκολη λύση είναι να βρεις κάποιον που ξέρει και να στο κάνει

αλλιώς και πάλι πας στους οδηγούς που δεν θα βρεις ποιο καλογραμμένους αλλού.:)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

η εύκολη λύση είναι να βρεις κάποιον που ξέρει και να στο κάνει

αλλιώς και πάλι πας στους οδηγούς που δεν θα βρεις ποιο καλογραμμένους αλλού.:)

 

εεεε χανω την μιση χαρα ετσι...

οποτε παλι διαβασμα για adb και επιστρεφω...

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμισεις-οθονη και ενεργοποιησε το μερικες κινησεις

 

edit: Αυτο με τα αναμενα κουμπακια,πολυς λογος για το τιποτα,προσωπικα δεν το θεωρω bug και δεν με χαλαει και καθολου (εχει δικιο ο suspect που λεει οτι δεν ξερουμε τι θελουμε :p)

 

Οχι οχι ξερουμε τι θελουμε. ΒLN απλα μεσω voodoo οπως ειχαμε ως τωρα και ειμεθα κυριοι. Τα κουμπακια συνεχεια αναμενα με χαλανε οταν εχω σβηστα φωτα και βλεπω videos απο utube πχ και εχω και τις 2 μυγες συνεχως απο διπλα να μου τη σπανε. Ομοιως και οταν παιζω με τα πτηνα:)

 

Βασικά είναι jvb μην βαράτε κιόλας :lol:

 

Πάντως σίγουρα δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα γιατί έχω τον cfroot kernel αν και αμφιβάλω οτι τα tweaks κάνουνε θαύματα..

 

anyways περιμένω λίγο voodoo love να κουμπώσω και τα ext4 και να είμαι μάγκας :lol::lol:

 

Αλεκο η cm7 ειναι ηδη φτιαγμενη με ext4 αν δεν κανω λαθος ετσι? Ειναι οντως το ultimate smoothness? (πες μου οχι κι ας ειναι ψεμα, μη με ψησεις αλλο για αυτην την αναθεματισμενη ρομ)

 

μπραβο 3e εχω...

τωρα ομως μπερδευτικα τελειως....οποτε ξεχναμε τον αδηγο στην 1 σελιδα... ποια ειναι η πιο ευκολη λυση?

 

Δωσε στους οδηγους αλλη μια ευκαιρια διαβαζοντας πρωτα και τους οδηγους για νεους χρηστες. Με λιγη προσπαθεια και υπομονη δεν γινεται να μην τα καταφερεις.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

εεεε χανω την μιση χαρα ετσι...

οποτε παλι διαβασμα για adb και επιστρεφω...

 

προσωπικά μισώ θανάσιμα το adb, το να γράφεις εντολές console style είναι τόσο 2000...

θα σου πρότεινα να διαβάσεις τα 3 κουμπάκια και μόλις τα περάσεις να κατεβάσεις το εξαιρετικό odin να βάλεις την JS8 και μετά να του φλασάρεις τον voodoo!

και μετά wellcome to another galaxy !

 

Αλεκο η cm7 ειναι ηδη φτιαγμενη με ext4 αν δεν κανω λαθος ετσι? Ειναι οντως το ultimate smoothness? (πες μου οχι κι ας ειναι ψεμα, μη με ψησεις αλλο για αυτην την αναθεματισμενη ρομ)

5 οθόνες φορτωμένες με widgets/shortcuts κτλπ και το smoothness είναι λες και δεν έχεις απολύτως τίποτα.

με όλους τους launchers...

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμισεις-οθονη και ενεργοποιησε το μερικες κινησεις

ρε συ Παρη, με κοροιδευεις ρε φιλε??? :lol:

εβαλα το καποιες κινησεις και δεν δειχνει τιποτα, απλα φαινεται σαν να ανοιγει γρηγορα το μενου, κανενα εφε...

vS CM7 δεν είναι τόσο smooth πίστεψε με :), αλλά είναι σχεδόν το ίδιο γρήγορη... φυσάει όντως

δεν ξέρω αν είναι η ρομ η ο cfroot kernel που έχει κάποια tweaks, δεν τα έχω πειράξει ξέρει κανένας τι παίζει ακριβώς ; :O

 

υγ; είναι η μόνη ρομ που το vplayer παίζει αέρα τα .flv

 

και εγω που τον εβαλα εχει καποια καλα tweaks

εχει και το cf root δυνατοτητα για ext4, απλα κατεβαζεις ακομη ενα αρχειακι απο το xda ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

εχω την 2.2.1 jpx και product code DBT. Ειχα αναβαθμισει με το γνωστο hack στο kies δεν θυμαμαι τι ειχα επιλεξει, ισως την Αγγλικη not sure.

 

Εχει αναβαθμισει καποιος με αντιστοιχο setup ? Οπως φαινεται απο το product code το τηλεφωνο ειναι απο Γερμανια (amazon.de)

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

5 οθόνες φορτωμένες με widgets/shortcuts κτλπ και το smoothness είναι λες και δεν έχεις απολύτως τίποτα.

με όλους τους launchers...

 

:hypno::ninja: Kανω σαν να μην το ειδα.........:whistle:

 

@gk1971 Φορας την simply 3.0 RC3 ετσι? Με ποιον launcher παιζεις μπαλα?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

επειδη θελω να βαλω τωρα την jvb μεσω odin, μιας και η συσκευη μου εχει αγγλικο p.code θα χαθει η εγγυηση μου...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

:hypno::ninja: Kανω σαν να μην το ειδα.........:whistle:

 

@gk1971 Φορας την simply 3.0 RC3 ετσι? Με ποιον launcher παιζεις μπαλα?

 

launcher pro φιλε, παιζει αψογα!

by the way, αρχισαν τα οργανα, εβγαλε 4.0 ο juwe. Θα τα καψουμε τα κινητακια μας με τοσα φλας.

Λεω να μεινω με την simply honey παντως. Δεν εχει κανενα προβλημα, μεχρι να βγει η ενημερωση με jvb.

red_herring εσυ με ποια εισαι?

Link to comment
Share on other sites

launcher pro φιλε, παιζει αψογα!

by the way, αρχισαν τα οργανα, εβγαλε 4.0 ο juwe. Θα τα καψουμε τα κινητακια μας με τοσα φλας.

Λεω να μεινω με την simply honey παντως. Δεν εχει κανενα προβλημα, μεχρι να βγει η ενημερωση με jvb.

red_herring εσυ με ποια εισαι?

 

Για juwe υπομονή παιδιά, οι 4 πρώτοι που την βάλανε κόλλησαν στο boot

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

launcher pro φιλε, παιζει αψογα!

by the way, αρχισαν τα οργανα, εβγαλε 4.0 ο juwe. Θα τα καψουμε τα κινητακια μας με τοσα φλας.

Λεω να μεινω με την simply honey παντως. Δεν εχει κανενα προβλημα, μεχρι να βγει η ενημερωση με jvb.

red_herring εσυ με ποια εισαι?

 

Με simply 3.0 RC3 ειμαι κι εγω φιλε και launcher pro. Το θεμα ειναι οτι αν εχω πχ για ωρα ανοιχτο τον browser η καποια εφαρμογη και κανω επαναφορα με το home button τρωει ενα ψιλοκολλημα μεχρι να φορτωσει. Υποψιαζομαι οτι σκαλωνει ειτε λογω των πολλων εικονιδιων που εχω πανω ειτε λογω της επιλογης που εχω ενεργοποιησει να περιστρεφονται και οι αρχικες οθονες (φοβερο εφεδακι) ειτε λογω και των 2. Δεν το εχω και lagfixed βεβαια...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Με simply 3.0 RC3 ειμαι κι εγω φιλε και launcher pro. Το θεμα ειναι οτι αν εχω πχ για ωρα ανοιχτο τον browser η καποια εφαρμογη και κανω επαναφορα με το home button τρωει ενα ψιλοκολλημα μεχρι να φορτωσει. Υποψιαζομαι οτι σκαλωνει ειτε λογω των πολλων εικονιδιων που εχω πανω ειτε λογω της επιλογης που εχω ενεργοποιησει να περιστρεφονται και οι αρχικες οθονες (φοβερο εφεδακι) ειτε λογω και των 2. Δεν το εχω και lagfixed βεβαια...

 

εγώ υποψιάζομαι οτι το σύστημα κλείνει τον launcher pro γιατί νομίζει οτι είναι απλή εφαρμογή :)

νομίζω κάπου έχει επιλογή ο lp να κρατιέται ανοιχτός όταν πάει να τον κλείσει το σύστημα

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

εγώ υποψιάζομαι οτι το σύστημα κλείνει τον launcher pro γιατί νομίζει οτι είναι απλή εφαρμογή :)

νομίζω κάπου έχει επιλογή ο lp να κρατιέται ανοιχτός όταν πάει να τον κλείσει το σύστημα

 

σωστη σκεψη, μαλον αυτο παιζει.

παντως με lagfix φιλε red_herring ειναι απλα σταθερο και απαιχτο συστημα.

Μεχρι να βγαλει ο simone τη νεα jvb έκδοση.

:D

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς GB με τον kernel του Damian (beta 5) ?

 

εγω τον εχω δοκιμασει και εχω να πω οτι cf root, και supercurio ειναι πολυ καλυτεροι...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...