Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελες να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός οσον αφορά τα bugs etc. ωστε να ξέρουμε και εμεις τί να περιμένουμε

Ευχαριστώ για τις ευχές

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ήθελες να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός οσον αφορά τα bugs etc. ωστε να ξέρουμε και εμεις τί να περιμένουμε

Ευχαριστώ για τις ευχές

 

να μην περιμένεις τίποτα!:p

άμα θες να κάνεις την δουλειά σου βάλε μια 2.2.1 που είναι super-duper, διαλέγεις και πέρνεις

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας. Εχω βάλει τη 2.3.2 και το έχω ήδη μετανιώσει. Πώσ μπορώ να βάλω την darky 9.3? ; ή να γυρίσω σε οποιαδήποτε άλλη;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας. Εχω βάλει τη 2.3.2 και το έχω ήδη μετανιώσει. Πώσ μπορώ να βάλω την darky 9.3? ; ή να γυρίσω σε οποιαδήποτε άλλη;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3538057#post3538057

 

φλασάρεις μέσω odin, περνάς την cwm μέσω recovery(2 φορές) και μετά φλασάρεις το ζιπάκι του darky μέσω recovery. :)

απλά πράγματα, εκτός άμα θες να βάλεις καμιά ξερή js5 οπότε κοιτάς στο πρώτο ποστ του τυχεράκια

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Εχω την υποχρεωση να πω ενα τεραστιο ευχαριστω στον φιλο Saliez που με τη βοηθεια του περασα στο κινητακι μου πολλα πραγματα και πραγματικα πεταει.

Επειδη δεν ειμαστε εδω μονο για να κανουμε ερωτησεις αλλα και για να ευχαριστουμε καποιους που χωρις καμια υποχρεωση αφιερωνουν μερος του ελευθερου χρονου τους για να μας βοηθησουν

Link to comment
Share on other sites

Ναι, o voodoo! :p

 

 

 

Την έβαλα εγώ σήμερα... Πολύ καλή! Τώρα από την 9 μικρες οι αλλαγές. Βασίζεται στην JS5. Η 9.0 αν θυμάμαι καλά ήταν JS3 ή ακόμα JPY;

ο Voodoo δεν εχει θεμα με το battery drain?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει απο kitchen μια rom και JS5 με speedmod. Τα αποτελεσματα ειναι ακριβως τα ιδια στο battery drain, τουλαχιστον στο δικο μου τηλ.

 

Βασικα απο χθες με darky 9.3 και voodoo εχω παρατηρησει πολυ καλη καταναλωση μπαταριας με ενεργοποιημενα τα παντα (data sync, 3g).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ειμαι με νταρκυ 9.3 με R64 θεμα, θελω να αλλαξω τα 5 εικονιδια στην notification bar, (gps..bluetooth...κτλ), οπως πχ εχει η το θεμα Generation_X_v2.0B_JPUXY_JS3_NOBOOT, ξερει κανεις τι αλλαζουμε ακριβως, ( γινετε να παρω μονο τα εικονιδια της notification bar απο την Generation_X απο το zip φακελο της), ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,με darky 9.3 σημερα ειδα το εξης(το εκανε μονο σημερα)ηχογραφει μονο του την κληση χωρις να πατησω το rec εγω τι να γινε;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει κάποιο link για το tar του

Vodafone BUJP5 Modem

ώστε να το περάσω μέσω Odin 1.3 ;

 

 

edit: Το βρήκα. Ευχαριστώ.

edit: Δεν το βρήκα τελικά το tar. Ένα zip είναι με κάτι περίεργα αρχεία μέσα. Άρα... no tar, no Odin, no flash!

 

Καμιά ιδέα;

 

edit: Το zip που βρήκα(άκου Storm) μπαίνει μέσω CWM. Κομπλέ. Ευχαριστώ.

Edited by nikoskon
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά,

 

 

Πριν από κανά 2 περίπου ώρες φλασάρισα την συσκευή ενός φίλου μου που φορούσε τη ελληνική jph, και βάλαμε την js5 μέσω odin,

 

Ήταν η πρώτη φορά που το δοκίμασα το συσκεκριμένο πρόγραμμα, διότι στην δική μου συσκευή μέχρι και πριν κανά 2 μήνες έκανα φλασαρίσματα μέσω kies reg patcher.

 

Το θέμα ποιο είναι τώρα.....

 

Ο λόγος που απέφευγα το odin, ήταν διότι χανόντουσαν τα data στην συσκευή (ή τουλάχιστον έτσι είχα καταλάβει). Όμως, πριν λίγο μέσω odin περάστηκε η js5 και τα πάντα μείνανε απείρακτα, εκτός από desktops και επαφές και λογαριασμούς. Δηλαδή οι εφαρμογές και ότι είχε αποθηκευμένο δεν χάθηκε (βλ saves σε games).

 

Η απορία μου είναι ότι ήταν τυχαίο ότι ακόμα και η φωτό στο desktop έμεινε από την jph ή όντως έτσι γίνεται πάντα???? Διότι αν χάνοντε μόνο οι επαφές και τα άλλα που είπα, είναι εντελώς αστείο να τα ξαναπεράσεις.

 

ΥΓ: Για να προλάβω κάποιους "κακούς"..... το τσέκαρα βέβαια ότι την περάσαμε την js5!!!! :lol::lol::p:p:D:D

Matt
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά,

Ο λόγος που απέφευγα το odin, ήταν διότι χανόντουσαν τα data στην συσκευή (ή τουλάχιστον έτσι είχα καταλάβει). Όμως, πριν λίγο μέσω odin περάστηκε η js5 και τα πάντα μείνανε απείρακτα, εκτός από desktops και επαφές και λογαριασμούς. Δηλαδή οι εφαρμογές και ότι είχε αποθηκευμένο δεν χάθηκε (βλ saves σε games).

 

Nαι, εφόσον δεν έκανες repartition και το JS5 που έβαλες (μάλλον αυτό από το πρώτο μήνυμα του θέματος) δεν περιέχει bootloaders, δε θα σβηστούν τα δεδομένα σου... αλλά καλύτερα να κάνεις αυτό το reset, δεν το συνιστούν όλοι τζάμπα... μπορεί να δουλεύει τώρα, αλλά μετά το reset όλα θα είναι ακόμα καλύτερα. Εγώ επειδή είχα δουλειά, είχα αναβάλει το reset όταν έβαλα τη 2.2.1 επίσημα μέσω Kies (Αγγλική). Όταν μετά τα Χριστούγεννα βρήκα χρόνο και το έκανα, είδα φοβερή διαφορά. Αν έχεις ένα backup με το titanium, είναι πολύ εύκολο να τα ξαναβάλεις όλα όπως ήταν πριν το reset...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, υπάρχει κάποια καλή εφαρμογή ώστε να παίζω city vile???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, υπάρχει κάποια καλή εφαρμογή ώστε να παίζω city vile???

places --> το κοντινοτερο νετκαφε

σορι φιλε αλλα δεν.... :)

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

καλα θα το σουταρω το galaxy , δεν μου ανοιγει καμια εφαρμογη , λεει τερματιστηκε απροσδοκητα , κ εχουν εξαφανιστει κ καποιες εφαρμογες. ουτε το titanium back up μου ανοιγει, το μονο που εκανα ειναι οτι αλλαξα καρτα σιμ κ εβαλα vodafone , παιζει να επηρεαστηκε? και πως το φτιαχνω τωρα?????
Link to comment
Share on other sites

καλα θα το σουταρω το galaxy , δεν μου ανοιγει καμια εφαρμογη , λεει τερματιστηκε απροσδοκητα , κ εχουν εξαφανιστει κ καποιες εφαρμογες. ουτε το titanium back up μου ανοιγει, το μονο που εκανα ειναι οτι αλλαξα καρτα σιμ κ εβαλα vodafone , παιζει να επηρεαστηκε? και πως το φτιαχνω τωρα?????
φιλε junior7,επειδη βλεπω οτι παιδευεσαι και ταλαιπωρεισαι μερες με διαφορα που σου συμβαινουν,δεν ξαναφλασαρεις την js5 με ολες τις <απαραιτητες προδιαγραφες> (φορματ sd,wipe/data ) να ησυχασεις μια και καλη?Δεν φταιει το galaxy σε καμια περιπτωση!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα ενω το samsung kies μου αναγνωριζει σωστα το κινητο Οταν προσπαθω να το βρω με το adb( adb devices) δε το βρισκει... εχω enabled το usb debbuging :blink:
Link to comment
Share on other sites

φιλε junior7,επειδη βλεπω οτι παιδευεσαι και ταλαιπωρεισαι μερες με διαφορα που σου συμβαινουν,δεν ξαναφλασαρεις την js5 με ολες τις <απαραιτητες προδιαγραφες> (φορματ sd,wipe/data ) να ησυχασεις μια και καλη?Δεν φταιει το galaxy σε καμια περιπτωση!!!

 

ειλικρινά το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι αυτό ακριβώς που λέει ο truckman. Το galaxy είναι απροβλημάτιστο αν ακολουθήσεις αυτό το δρόμο

 

 

Αν τελικά το σουτάρεις σφύρα μας το πού θα το κάνεις και το πότε να το πάρουμε εμείς.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα ενω το samsung kies μου αναγνωριζει σωστα το κινητο Οταν προσπαθω να το βρω με το adb( adb devices) δε το βρισκει... εχω enabled το usb debbuging :blink:

 

Δεν έχουν εγκατασταθεί σωστά οι drivers μάλλον. Σύνδεσέ το και μία φορά ως συσκευή αποθήκευσης, αν δε δει drivers oύτε έτσι ίσως πρέπει να τους ξαναεγκαταστήσεις. Περίεργο πάντως.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

πολυ περιεργο το samsung kies δουλευει μια χαρα, ως συσκευη αποθυκευσης το αναγνωριζει αλλα το adb τπτ,και το χρειζομαι για να to ροοταρω! Επισης παρατηρησα οτι και το superoneclick δεν το αναγνωριζει.
Link to comment
Share on other sites

πολυ περιεργο το samsung kies δουλευει μια χαρα, ως συσκευη αποθυκευσης το αναγνωριζει αλλα το adb τπτ,και το χρειζομαι για να to ροοταρω! Επισης παρατηρησα οτι και το superoneclick δεν το αναγνωριζει.

 

Το superoneclick χρησιμοποιεί το adb, οπότε είναι το ίδιο πράγμα. Τί λειτουργικό έχεις;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...