Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ηρακλη περασα τις επαφες.να πατισω αυτο που μου εγραψες?

 

Μην βιαζεσαι...ολα θα γινουν...Εαν εισαι ροοτ παρε με το titanium backup ενα buckup τις εφαρμογες που εχεις βαλει διοτι διαφορετικα θα τις χασεις και μετα πρεπει να τις ξαναπερασεις μια μια...

Αφου λοιπον δημιουργησεις τα αντιγραφα ασφαλειας που θες μπορεις να κανεις φορματ ετσι οπως σου ειπα.

ΟΜΩΣ πρεπει να ελεγξεις πρωτα απο ολα εαν λειτουργει ο συνδυασμος vol down+power button+κεντρικο κουμπι δηλαδη download mode οπου σε περιπτωση που κατι παει στραβα να μπορεις να ξαναφλασαρεις.

 

Sent from my GT-I9000

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

jvr με jvq εχει παρατηρησει κανεις διαφορα στο wifi range?

 

Η εμβελεια του wifi και στις δυο που αναφερεις δεν ειναι απο τις καλυτερες, παρα ταυτα παρατηρω μια μικρη βελτιωση στην jvr...

 

Sent from my GT-I9000

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι ροοτ.για τις εφαρμογες θα τις ξαναπερασω.δεν μου κανει κοπος.ο συνδυασμος αυτων των πληκτρων δεν λειτουργει
Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι ροοτ.για τις εφαρμογες θα τις ξαναπερασω.δεν μου κανει κοπος.ο συνδυασμος αυτων των πληκτρων δεν λειτουργει

Δοκίμασε με την σειρά volume down + κεντρικό κουμπί + power button, πρώτα δηλαδή έχε συνέχεια πατημένα τα "volume down + κεντρικό κουμπί" και μετά το power button. Πρέπει να έχεις και τα τρια πατημένα ταυτόχρονα, απλά το power πάτησε το τελευταίο στη σειρά.

 

Αν δεν δουλεύει, τότε πρέπει να ακολουθήσεις τον οδηγό που υπάρχει εδώ για να το ενεργοποιήσεις... οι παλιοί ξέρουν καλύτερα :lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι ροοτ.για τις εφαρμογες θα τις ξαναπερασω.δεν μου κανει κοπος.ο συνδυασμος αυτων των πληκτρων δεν λειτουργει

 

Τελικα λειτουργει ο συνδυασμος...

 

Sent from my GT-I9000

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια χτες περασα τον semaphore 1.5 σε jvr και απλα ειμαι κατευχαριστημενος.Εχω μονο μια ερωτηση.Επειδη ξεχασα να κανω wipe cache-dalvik πειραζει να τα κανω τωρα που εχω ψιλοστησει το κινητο?Επισης θελω να περασω και το ελληνικο πληκτρολογιο του τυχερακια.Για να μπω στο cwm παω στην εφαρμογη cwm και παταω reboot into cwm ετσι???
Link to comment
Share on other sites

Για να μπω στο cwm παω στην εφαρμογη cwm και παταω reboot into cwm ετσι???

 

Ναι κι ετσι γινεται...

 

Sent from my GT-I9000

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τα wipe cache-dalvik να τα κανω τωρα ή δεν χρειαζεται???

 

Δεν εχει νοημα τωρα αλλα αφου δεν χανεις τιποτα κανε τα...

 

Sent from my GT-I9000

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιος με καλει για 1-2 δευτερα ακουγεται σιγα ο ηχος και μετα δυναμωνει.Αυτο φτιαχνει με το Voodoo sound ή γενικα με καποιο τροπο;

Επισης προτεινομενες ρυθμισεις για το voodoo sound;Εχει να προτεινει κανεις τιποτα;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιος με καλει για 1-2 δευτερα ακουγεται σιγα ο ηχος και μετα δυναμωνει.

 

Αυτό είναι feature της samsung. Όλες οι stock roms το έχουν, μόνο σε custom roms έχει αφαιρεθεί.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι feature της samsung. Όλες οι stock roms το έχουν, μόνο σε custom roms έχει αφαιρεθεί.

 

 

Καλημερα!Εχω το ιδιο προβλημα και εχω custom rom.Αρα σε ορισμενες custom εχει αφαιρεθεί.

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενα fix για να αφαιρεσουμε την αυξανομενη ενταση;H rom που εχω με εχει βολεψει και ειναι βαρετο να ξανασβηνω.
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Εχω το ιδιο προβλημα και εχω custom rom.Αρα σε ορισμενες custom εχει αφαιρεθεί.

 

Δεν εννοούσα ότι εξ' ορισμού έχει αφαιρεθεί από όλες τις custom roms. Πριν τις περάσεις τσεκάρεις τα χαρακτηριστικά τους. Εάν αναφέρουν "disabled increasing ringtone" τότε συνήθως το εννούν.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενα fix για να αφαιρεσουμε την αυξανομενη ενταση;H rom που εχω με εχει βολεψει και ειναι βαρετο να ξανασβηνω.

Ειχα βρει αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=759537 πιο παλια, αλλα πλεον ειναι απαρχαιωμενο και (ουτως η αλλως) αρκετα risky. Επομενως προτεινω custom rom που να περιεχει τη λυση, αν ειναι τοσο μεγαλο το προβλημα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Nai οντως παλιο ειναι.Εχω μια ιδεα που μπορει και να πιασει.σκεφτομαι να κατεβασω μια custom που εχει το fix να την αποσυμπιεσω και να ψάξω να βρω το phone apk.Μετα να το αντικαταστησω με αυτο που εχω μεσω του ροοτ explorer.Λετε να πετυχει;
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Nai οντως παλιο ειναι.Εχω μια ιδεα που μπορει και να πιασει.σκεφτομαι να κατεβασω μια custom που εχει το fix να την αποσυμπιεσω και να ψάξω να βρω το phone apk.Μετα να το αντικαταστησω με αυτο που εχω μεσω του ροοτ explorer.Λετε να πετυχει;

 

Ποιά rom φοράς;

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Norbis's rom v.2.1

 

Aυτο λετε να κανει?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=967297

 

Όχι, είναι για froyo. Ποιά είναι η βάση της rom σου; JVP, JVQ,JVR;

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Norbis's rom v.2.1

 

Aυτο λετε να κανει?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=967297

Aυτο δουλευει σε 2.2.1. Τωρα τη ρομ που φορας ομολογω οτι πρωτη φορα τη βλεπω. Gingerbread ειναι?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Norbis's rom v.2.1

 

Aυτο λετε να κανει?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=967297

 

Αυτο κανει μονο για Froyo.

Edit:Κλασσικα με προλαβαν τα αλλα παιδια...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...