Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε σιγα σιγα να ετοιμαζεται. Απλα μην το βγαλουν πριν τις 4-3 ρε γμτ γιατι παει η εξεταστικη...Και δεν με παιρνει αλλο!!!!:O

 

Προσωπικη εκτιμηση, θα δουμε πρωτα gingerbread απο samsung και ΙΣΩΣ μετα ενα σωστο CM7. Οποτε μην ελπιζεις αδικα νεε μου. :lol:

 

 

λοιπον εχω κανει αναβαθμιση κι εχω βαλει την 2,2.

οι εντυπωσεις ετσι κι ετσι καθως το κινητο πολυ συχνα δε δουλευει και τοσο σταθερα.

κανει μικρα κολληματα,οχι επανεκιννησεις.

τι πρεπει να κανω για να το ξεπερασει αυτο?

Αν και postαρεις σε λαθος topic, εν ταχει περασε μια rom 2.2.1 (jpy,js3)

Μια βολτα απο οδηγους λοιπον στη πρωτη σελιδα και θα εχεις ενα πολυ καλυτερο Galaxy.

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικη εκτιμηση, θα δουμε πρωτα gingerbread απο samsung και ΙΣΩΣ μετα ενα σωστο CM7. Οποτε μην ελπιζεις αδικα νεε μου. :lol:

 

 

 

Αν και postαρεις σε λαθος topic, εν ταχει περασε μια rom 2.2.1 (jpy,js3)

Μια βολτα απο οδηγους λοιπον στη πρωτη σελιδα και θα εχεις ενα πολυ καλυτερο Galaxy.

 

λοιπον,εβαλα την 2.2.1. με odin froyo τωρα δεν εχω ετσι?

απο δω και περα τι κανω?

root?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,εβαλα την 2.2.1. με odin froyo τωρα δεν εχω ετσι?

απο δω και περα τι κανω?

root?

 

Ναι froyo εχεις.

Το τι κανεις απο εδω και περα το ξερεις εσυ μονο. :lol:

Αν τρεχεις προγραμματα που απαιτουν χρηση account superuser καντο και root.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να μην τρεξετε να βαλετε την testing CM7...

Η ομαδα του Cyanogen "αναγκαστηκε" κατα καποιο τροπο να μοιρασει την συγκεκριμενη testing εκδοση καθώς κάποιοι βλάκες (βλ http://www.galaxyroot.com) εχτισαν απτο repo της ομαδας μια rom και την μοιραζαν στον κοσμο...

 

Κατι τετοιο θα σημαινει πολλα bricked phones,οποτε προτιμησαν να βγαλουν μια official testing για να μην εχουν καποιοι τρεχαματα...

 

released a buggy test-release of #cm for #sgs because #galaxyroot released a build from our repo without telling us. f*** you galaxyroot!

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ναι froyo εχεις.

Το τι κανεις απο εδω και περα το ξερεις εσυ μονο. :lol:

Αν τρεχεις προγραμματα που απαιτουν χρηση account superuser καντο και root.

 

λοιπον,το εκανε οπως ειπα το update αλλα απο κει και περα μου κλεινει συνεχως εφαρμογες,ακομα και φοντο να παω να αλλαξω μου πεταει οτι η εφαρμογη flickie οτι εκλεισε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να μην τρεξετε να βαλετε την testing CM7...

Κατι τετοιο θα σημαινει πολλα bricked phones,οποτε προτιμησαν να βγαλουν μια official testing για να μην εχουν καποιοι τρεχαματα...

 

Δεν ειπε κανεις ποτε οτι ειναι μια καθημερινη rom. Οποιος την περασει θα την περασει καθαρα για πειραματισμο και μονο.

Θεμα brick αντιμετωπιζεις καθε φορα που flashαρεις το τηλ σου με οποιοδηποτε τροπο. To build των galaxyroot με το build που "αναγκαστηκαν" να δωσουν σημερα δεν εχει καμμια απολυτως διαφορα.

 

 

λοιπον,το εκανε οπως ειπα το update αλλα απο κει και περα μου κλεινει συνεχως εφαρμογες,ακομα και φοντο να παω να αλλαξω μου πεταει οτι η εφαρμογη flickie οτι εκλεισε.

Δε μπορω να γνωριζω τη διαδικασια με την οποια flashαρες, με πια σειρα εκανες τι κτλπ. Μπορω να βοηθησω αν δωσεις λεπτομερειες για τις κινησεις σου, αλλα μαγος ακομα δεν εχω γινει. :p

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

 

Δε μπορω να γνωριζω τη διαδικασια με την οποια flashαρες, με πια σειρα εκανες τι κτλπ. Μπορω να βοηθησω αν δωσεις λεπτομερειες για τις κινησεις σου, αλλα μαγος ακομα δεν εχω γινει. :p

 

λοιπον,εβαλα την ολλανδικη 2.2.1 που ειναι στην αρχικη σελιδα,μεσο odin οπως ακριβως λεει ο οδηγος.

εκανα το update κι ολα πηγαν ρολοι.

παω λοιπον να αλλαξω wallpaper και μολις βρω την εικονα και παω να πατησω την ρυθμιση για wallpaper κανει μια δονηση και μετα μου βγαζει αναγκαστικο κλεισιμο της εφαρμογης flickie wallpapers hd.για να επαναφερω την 2.2 τι πρεπει να κανω αν θελω ξανα να την επαναφερω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,εβαλα την ολλανδικη 2.2.1 που ειναι στην αρχικη σελιδα,μεσο odin οπως ακριβως λεει ο οδηγος.

εκανα το update κι ολα πηγαν ρολοι.

παω λοιπον να αλλαξω wallpaper και μολις βρω την εικονα και παω να πατησω την ρυθμιση για wallpaper κανει μια δονηση και μετα μου βγαζει αναγκαστικο κλεισιμο της εφαρμογης flickie wallpapers hd.για να επαναφερω την 2.2 τι πρεπει να κανω αν θελω ξανα να την επαναφερω.

 

Με τον ιδιο τροπο που περασες την 2.2.1 η και μεσω kies (the hardway) δεν υπαρχει λογος να γυρισεις παλι σε 2.2, ειναι αρκετα πιο αργη απο την 2.2.1.

Απο recovery δοκιμασε να κανεις wipe davlik cache και δες παλι αν εχεις fc κατα την επιλογη του wallpaper.

Link to comment
Share on other sites

Με τον ιδιο τροπο που περασες την 2.2.1 η και μεσω kies (the hardway) δεν υπαρχει λογος να γυρισεις παλι σε 2.2, ειναι αρκετα πιο αργη απο την 2.2.1.

Απο recovery δοκιμασε να κανεις wipe davlik cache και δες παλι αν εχεις fc κατα την επιλογη του wallpaper.

 

λοιπον βρηκα τι εχει.

πρεπει να κανω απεγκατασταση και επανεγκατασταση οποια εφαρμογη ειχα βαλει.το γιατι,αγνωστο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ερμμ. Πριν την περασεις το καλυτερο ηταν να κανεις wipe data / wipe davlik cache αφου πρωτα επερνες backup τις εφαρμογες σου μεσω Titanium.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον βρηκα τι εχει.

πρεπει να κανω απεγκατασταση και επανεγκατασταση οποια εφαρμογη ειχα βαλει.το γιατι,αγνωστο.

 

Θα προτεινα παντως ενα προσεκτικο διαβασμα των οδηγων, πριν κανεις καποια ταρζανια. Μια σελιδα ειναι ολη κι ολη.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν εχω καμια ορεξη για να κανω τον καομπου. ουτε καν τις αποκριες δεν εχω ορεξη να ντυθω καομποης :lol::lol::lol::lol:

Παναγιωτη, εμεις οι δυο παλι τελευταιοι θα την περασουμε. μετα που θα εχει δοκιμαστει για τα καλα !!!!

 

Καλα Αντωνη αυτο ειναι σιγουρο. Εδω την darky και το παλευω εδω και ποσο καιρο να δω αν την βαλω, αλλα με ψιλοαπογοητευσε ο τυπος με τα συνεχη release, ασε που ακουσα απο τον Βασιλη/κυβοχια τα χειροτερα για τις τελευταιες και τον εμπιστευομαι απολυτα. Αρα με την JPY μεχρι νεωτερας. Παντως περιμενω πολλα απο την CM7 :)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπε κανεις ποτε οτι ειναι μια καθημερινη rom. Οποιος την περασει θα την περασει καθαρα για πειραματισμο και μονο.

Θεμα brick αντιμετωπιζεις καθε φορα που flashαρεις το τηλ σου με οποιοδηποτε τροπο. To build των galaxyroot με το build που "αναγκαστηκαν" να δωσουν σημερα δεν εχει καμμια απολυτως διαφορα.

 

Εχουν τεραστια διαφορα ομως οι οδηγιες εγκαταστασης απτους ιδιους τους developers...

 

Γιατι πολλα κλαματα και "τουβλα" εχουμε γεμισει τελευταια...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Η darky πάντως απο την 8.0 μέχρι την 9.1 που είμαι τώρα με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο και απο πλευράς επιδόσεων αλλά και αυτονομίας.Εξάλλου είναι και πολύ εύκολη να την περάσεις γιαυτό θα σου πρότεινα να την δοκιμάσεις :)
Link to comment
Share on other sites

Η cm είναι πολύ ευχάριστα νέα για το γαλαξία. Και το λέω εγώ που τη δούλευα τόσους μήνες στο nexus one.

 

Φυσικά και δεν είναι ακόμα καιρός για να τη βάλουν οι κοινοί θνητοί, δηλαδή εμείς άλλα το ότι βγήκε test build είναι σπουδέο νέο.

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα παντως ενα προσεκτικο διαβασμα των οδηγων, πριν κανεις καποια ταρζανια. Μια σελιδα ειναι ολη κι ολη.

 

Λες να χει γίνει κι άλλο λάθος?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν εχω καμια ορεξη για να κανω τον καομπου. ουτε καν τις αποκριες δεν εχω ορεξη να ντυθω καομποης :lol::lol::lol::lol:

Παναγιωτη, εμεις οι δυο παλι τελευταιοι θα την περασουμε. μετα που θα εχει δοκιμαστει για τα καλα !!!!

 

για σενα τονυ δεν ξερω ο παναγιωτης μεσα του τρωγεται παντως το ενα χερι βασταει το αλλο μην κανει το βημα και το συνδεσει στον κομπιουτορα!!!χαχαχαχαχα πλακα κανω φιλε μου παναγιωτη :lol: .παιδια κατι ακομη η μλς θα δωσει σε λιγες μερες 2.2 αναβαθμιση.ξερω δεν σας νοιαζει αλλα για τυπικους σαν εμενα με γνησια 2.2 το λεω χαχαχα

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

για σενα τονυ δεν ξερω ο παναγιωτης μεσα του τρωγεται παντως το ενα χερι βασταει το αλλο μην κανει το βημα και το συνδεσει στον κομπιουτορα!!!χαχαχαχαχα πλακα κανω φιλε μου παναγιωτη :lol: .παιδια κατι ακομη η μλς θα δωσει σε λιγες μερες 2.2 αναβαθμιση.ξερω δεν σας νοιαζει αλλα για τυπικους σαν εμενα με γνησια 2.2 το λεω χαχαχα

καλησπερα φιλε,

φυσικα και μας ενδιαφερει. τουλαχιστον εμενα σιγουρα με ενδιαφερει. το destinator εχει απο τους καλυτερους χαρτες και αφου το εχουμε καλο ειναι να δουλευει.

απο που εμαθες οτι θα βγαλει αναβαθμιση ? πηρες στην mls ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Darky's ROM Resurrection Edition..!!!

Darky's Resurrection Edition is an Odin packaged Darky's v9.2 Extreme Edition which contains only the base ROM (imagine that you have installed Darky with system options by default and all app options unchecked, i.e no Fonts, no Live Wallpapers, no Samsung Social Apps, etc.).

xdadevelopers

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλά,αυτός ο Δάρκυς,όλο "εξτρίμ" και "ούλτιμεϊτ" εκδόσεις βγάζει και όλες μέσα στα bugs είναι:lol:

Από τότε που έφυγα και πήγα σε Κουζίνα,ησύχασα:O

Link to comment
Share on other sites

Καλά,αυτός ο Δάρκυς,όλο "εξτρίμ" και "ούλτιμεϊτ" εκδόσεις βγάζει και όλες μέσα στα bugs είναι:lol:

Από τότε που έφυγα και πήγα σε Κουζίνα,ησύχασα:O

 

και εγω επισης..;)

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλά,αυτός ο Δάρκυς,όλο "εξτρίμ" και "ούλτιμεϊτ" εκδόσεις βγάζει και όλες μέσα στα bugs είναι:lol:

Από τότε που έφυγα και πήγα σε Κουζίνα,ησύχασα:O

 

και εγω επισης..;)

 

add me to the list ;)

 

καλημερα

τι παιζει και δε κραταει το stecpu τις ρυθμισεις μετα απο επανακινηση?

 

1. Προφανώς το Set on boot το τσεκάρεις έτσι?

2. Autodetect Device έκανες?

3. Το Superuser update που σου είπα εχθές έκανες?

4. Εάν τίποτα από αυτά δεν σου δουλέψει δοκίμασε να αλλάξεις κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

add me to the list ;)

 

 

 

1. Προφανώς το Set on boot το τσεκάρεις έτσι?

2. Autodetect Device έκανες?

3. Το Superuser update που σου είπα εχθές έκανες?

4. Εάν τίποτα από αυτά δεν σου δουλέψει δοκίμασε να αλλάξεις κερνελ.

 

add me too

παιζει να ξεχασα το πρωτο,εχω ενα θεμα με τις lockscreen/wallpaper που δε μου βγαζει αυτη που του βαζω + το θεμα με το setcpu ελπιζω να στρωσει τουλαχιστον το 1 και με το weather & toggle που ενω του βαζω κανονικα τις ρυθμισεις που το θελω αυτο τις αλλαζει στις default σε καθε reboot

 

edit στο setcpu ενω εχω τσεκαρει το set on boot και κανω autodetect μετα απο επανακινηση πρεπει να ξανακανω autodetect και δεν ειναι ενεργοποιημενα τα profiles κοινως σαν να το εβαλα μολις το superuser ειναι ενημερωμενο

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...