Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Done... :)

Εχω ενα προβλημα ομως με το root...

Επειδη δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει το adb θελω λιγη βοηθεια...

Βασικα θα το κανω με τον τροπο του Αλεξανδρου (the hard way :) )

Βασικα ξεζιπαρω το adb μεσα στο C και παταω εναρξη run cmd μου ανοιγει το παραθυρο αλλα δινοντας την εντολη cd 'c:\adb' μου πεταει μνμ ''Η συνταξη του ονοματος αρχειου , του ονοματος καταλογου ή της ετικετας του τομου ειναι εσφαλμενη''

Και απο κατω γραφει:

C:\Documents and Settings\MARIA>

Τι κανω λαθος;

Δειξτε λιγη ανεκτικοτητα ρε παιδια :) .Ειπαμε τωρα μαθαινουμε (τωρα που μας επεσαν τα μαλλια :) )

bodo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες την βοήθεια σας παρακαλώ. Έλαβα πριν λίγο το εξής email:

Λοιπόν την πάτησα σαν νουμπάς.....

 

Ήθελα να βάλω το lagFix και αφού είχα διαβάσει άπειρα ποστ

στο ιντερνετ από εδώ και από εκεί βάζω ένα μικρό προγραμματάκι

για να γίνω root. Όλα καλά όλα ωραία και είχε και επιλογή για

"προσωρινό" root οπότε έπαιζα με αυτό.

 

Αφού τελικά το πρόγραμμα έπαιζε κανονικά έκανα και μερικές

επανεκκινήσεις για να δω ότι όλα είναι κομπλέ και έβλεπα

και συνέχεια το recovery mode στο ιντερνετ αποφάσισα

να κάνω εγκατάσταση το lagFix

 

Κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης, θυμήθηκα ότι πάλι

το είχα τρέξει σε "προσωρινό" root και αν το πρόγραμμα χρειάζεται full root.

 

Δυστυχώς χρειαζόταν........

 

Το κινητό λοιπόν τώρα δεν ξεπερνάει την αρχική οθόνη του μπουτ μετά

το σήμα και κάνει δονήσεις όπως όταν κολλάει ένα πρόγραμμα από πίσω.

 

Λέω "δεν υπάρχει πρόβλημα" θα μπώ σε recovery mode

(πατάς 3 κουμπιά κατά την εκκίνηση) και ΤΟΤΕ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΙΝΗΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ

και να δοκιμάσετε πρώτα αν παίζει στο κινητό σας πριν κάνετε βλακείες.

 

Όποιος έχει κάποια ιδέα πως μπορώ να το επαναφέρω σε εργοστασιακές

ρυθμίσεις να μου το πει. Backup έχω για τα αρχεία μου αλλά...

Αύριο μάλλον θα πάω στην Ο2 να δω τι γίνεται.

Υπάρχει σωτηρία;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!να ρωτησω κατι σχετικα ασχετο?:p που μπορω να βρω θεματα για το κινητακι μας??εχετε καποια στο νου σας??για να βαλω θεματα θα πρεπει να εχω recovery 2e??
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βγάλει άκρη με τη εγκατάσταση του Recovery 2e. Έχετε κανεναν οδηγό υπ'όψιν?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες την βοήθεια σας παρακαλώ. Έλαβα πριν λίγο το εξής email:

 

Υπάρχει σωτηρία;

 

Όπως έχει γραφτεί άπειρες φορές μέσα σε αυτό το φόρουμ χρειάζεται ένα usb jig, να ένα video

να και το thread στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=819551 . Μπορεί να στο δανείσει αναλόγως την περιοχή που μένεις κάποιος φίλος από εδώ.
Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βγάλει άκρη με τη εγκατάσταση του Recovery 2e. Έχετε κανεναν οδηγό υπ'όψιν?

 

κανεις root με cf root αν υπαρχει για την εκδοση που εχεις και ετσι θα εχεις και recovery 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βγάλει άκρη με τη εγκατάσταση του Recovery 2e. Έχετε κανεναν οδηγό υπ'όψιν?

 

Πρώτη σελίδα του φόρουμ.

Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις απο το κινητο σου στο Google και πατας Google maps 5.0 πατας search και σου βγαζει ενα download google maps.apk το κατεβαζεις και οταν τελειωσεις απλα το τρεχεις και σου κανει αντικατασταση και σωζει οτι ρυθμισεις εχεις ταυτοχρονα!Με γειες!:)

 

 

 

 

Παρα πολυ καλο!!!Μπραβο στα παιδια που συνεχιζουν και ασχολουνται τοσο με το κινητακι μας και ελπιζω με το καλο να βγει ολοκληρωμενη η εκδοση για να την παρουμε και εμεις!!:p

 

Ερωτηση:Αυτη ειναι η πολυαναμενομενη Cyonogen mod 6.0? Η κατι ποιο καινουργιο με βαση την Gongerbread 2.3?:blink:

 

Δες τις φωτο φίλε μου... Είνια η έκδοση 7 με 2.3.1 Gingerbread kernel!

Apple iPhone 3G,Apple iPhone 3Gs, Samsung Galaxy S1, Sony Xperia Mini Pro, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!να ρωτησω κατι σχετικα ασχετο?:p που μπορω να βρω θεματα για το κινητακι μας??εχετε καποια στο νου σας??για να βαλω θεματα θα πρεπει να εχω recovery 2e??

 

Βασικα πρεπει να εχεις deodexed rom. Δηλαδη οχι επισημη. Αν εχεις λοιπον ο,τι χρειαζεται, oι xda ειναι παραδεισος. Search for Androdena, Light Blue για αρχη. ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλα στις επισημες δεν γινεται τιποτα????ουτε επισημα θεματα υπαρχουν??
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει γραφτεί άπειρες φορές μέσα σε αυτό το φόρουμ χρειάζεται ένα usb jig, να ένα video
να και το thread στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=819551 . Μπορεί να στο δανείσει αναλόγως την περιοχή που μένεις κάποιος φίλος από εδώ.

Ευχαριστώ αν και όπως γράφω στο quote το παιδί βρίσκεται Αγγλία.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Done... :)

Εχω ενα προβλημα ομως με το root...

Επειδη δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει το adb θελω λιγη βοηθεια...

Βασικα θα το κανω με τον τροπο του Αλεξανδρου (the hard way :) )

Βασικα ξεζιπαρω το adb μεσα στο C και παταω εναρξη run cmd μου ανοιγει το παραθυρο αλλα δινοντας την εντολη cd 'c:\adb' μου πεταει μνμ ''Η συνταξη του ονοματος αρχειου , του ονοματος καταλογου ή της ετικετας του τομου ειναι εσφαλμενη''

Και απο κατω γραφει:

C:\Documents and Settings\MARIA>

Τι κανω λαθος;

Δειξτε λιγη ανεκτικοτητα ρε παιδια :) .Ειπαμε τωρα μαθαινουμε (τωρα που μας επεσαν τα μαλλια :) )

 

To λαθος ειναι οτι η εντολη πρεπει να γραφτει χωρις '' δηλαδη cd c:\adb και θα προχωρησεις.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

To λαθος ειναι οτι η εντολη πρεπει να γραφτει χωρις '' δηλαδη cd c:\adb και θα προχωρησεις.

Προσπαθώ να θυμηθώ πόσες φορές έχεις απαντήσει το ίδιο πράγμα. Χαρά στο κουράγιο σου φίλε.

Αλέξανδρε επειδή πολλά παιδιά δεν γνωρίζουν από εντολές dos (λογικό), και επειδή βλέπω ότι το έχουν ρωτήσει πολλές φορές το συγκεκριμένο, βάλε μια σημείωση στον οδηγό στην πρώτη σελίδα ότι στο command prompt δεν χρειάζονται οι απόστροφοι στις εντολές που γράφουμε.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω παρα πολυ για ολα...Εχω ομως ενα θεμα...Προσπαθω να σβησω με astro file manager μεσα απο το system/app τα ξενα τα αρχεια (πχ Telegraaf ) και δε μπορω...Μου βγαζει μνμ Error deleting files...

Εκανα ολη τη διαδικασια εκανα και εγκατασταση το superuser και αναβαθμηση μολις μου ζητησε αλλα...τιποτα...

Μηπως φταει που περασα πριν το root το astro file manager;

bodo
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω παρα πολυ για ολα...Εχω ομως ενα θεμα...Προσπαθω να σβησω με astro file manager μεσα απο το system/app τα ξενα τα αρχεια (πχ Telegraaf ) και δε μπορω...Μου βγαζει μνμ Error deleting files...

Εκανα ολη τη διαδικασια εκανα και εγκατασταση το superuser και αναβαθμηση μολις μου ζητησε αλλα...τιποτα...

Μηπως φταει που περασα πριν το root το astro file manager;

 

Όχι, φταίει ότι προσπαθείς με το άστρο.. δοκίμασε με τον root explorer, αυτός είναι για αρχεία συστήματος. Είναι επι πληρωμή. Αλλιώς δοκίμασε κάποιον άλλον root file manager, (android mate?) αλλά όχι τον astro.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στη παρέα,

Δείτε εδώ ενα απ΄ τα πιο ωραία boot animation που έχω δει ως τώρα (νομίζω δεν υπάρχει στο kitchen ακόμα):

Όποιος θέλει το δοκιμάζει με τα αρχεία απο εδω: http://www.multiupload.com/3JW0EBJNFR

Με root explorer αντικαθιστάτε τα 2 αρχεία στο system/media (με R/W)

Δουλέυει μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Τα προβλήματα συνεχίζονται. Υπενθυμίζω οτι είμαι σε JPY.

 

Έχω κάνει root χειροκίνητα επιτυχημένα.

Έχω περάσει superuser και lagfix. Έκανα unlagfix για να φτιάξω τα 3buttons(done) και να περάσω άλλη rom (Darkys v9.0 Extreme Edition).

Θέλω να επαναφέρω 2e και μόλις ανοίγω το root explorer, crashάρει το superuser.

 

EDIT: Εγκατάσταση από την αρχή με επανεκκινήσεις και συνήλθε.

Edited by KostasSTi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα την JS3 μπορουμε να την περασουμε με kies patser κι αν ναι μπορει καποιος φιλος επιγραμματικα να γραψει τι γραφουμε στο patser ?
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα την JS3 μπορουμε να την περασουμε με kies patser κι αν ναι μπορει καποιος φιλος επιγραμματικα να γραψει τι γραφουμε στο patser ?

 

οχι δεν υπαρχει μεσω kies patcher..διαβασε στην πρωτη σελιδα για το πως θα την βαλεις...

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει μεσω kies patcher..διαβασε στην πρωτη σελιδα για το πως θα την βαλεις...

 

 

Την εχω βαλει απο εκει αλλα οταν προσπαθω να γραψω μηνυμα lagarei υπερβολικα , χτυπαω γραμμα και περιμενω 1-2 δευ/τα να προχωρησει .

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Την εχω βαλει απο εκει αλλα οταν προσπαθω να γραψω μηνυμα lagarei υπερβολικα , χτυπαω γραμμα και περιμενω 1-2 δευ/τα να προχωρησει .

 

δεν ξερω φιλε μου γιατι...εκανες hard reset μετα??

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω φιλε μου γιατι...εκανες hard reset μετα??

 

Εκανα , θα προσπαθησω να μαγειρεψω καμμια απο kitsen .

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Εκανα , θα προσπαθησω να μαγειρεψω καμμια απο kitsen .

 

πως εκανες hard reset??

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την πάτησα... Άλλαξα τα αρχεία για επαναφορά 2e και μετά το reboot το κινητό άνοιξε μια φορά και τώρα δεν περνάει το splash screen. Υπάρχει λύση η έμεινε?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την πάτησα... Άλλαξα τα αρχεία για επαναφορά 2e και μετά το reboot το κινητό άνοιξε μια φορά και τώρα δεν περνάει το splash screen. Υπάρχει λύση η έμεινε?

 

πηγαινε να φλασαρεις με odin αν σου λειτουργουν τα 3 κουμπια...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...