Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι...

 

Sent from Galaxy !

 

και δεν μενει τιποτα ε??ηταν οπως αρχικα?:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ πηρα backup...εβγαλα sim ακι sd και ξεκιναω...:cry:

τον συνδιασμο των 3 κουμπιών τον κανω με κλειστο το τηλ ή δεν παιζει ρόλο ?

 

Δεν γινεται να κανεις το συνδυασμο αν το τηλ δεν ειναι σβηστο. Θα σε παρακαλεσω να διαβασεις ΠΟΛΥ προσεκτικα φιλε. Μην τρεχεις και δεν φτανεις μετα. Στο λεω γιατι αποτι βλεπω ειναι η πρωτη φορα που δοκιμαζεις

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα όλα...ΕΧΩ FROYO !!!!!!!! :w00t: τελικά δεν ηταν και δυσκολο, τσαμπα περιμενα τοσο καιρο :worry:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ και ιδιως το γειτονάκι μου !!

 

επειδη μου βγαζει την οθονη λιγο στραβα:wacko: και καπου ειχε παρει το ματι μου οτι το ειχαν αναφερει και άλλοι τι κανουμε γι αυτό ??

 

τι εννοεις οτι σου δειχνει στραβα?

 

η οθόνη όλο το UI φαινεται σαν να γέρνει λιγο..σαν να μην ειναι κεντραρισμένο σωστα:confused:. Για παράδειγμα στην γραμη εργασιών την επάνω στην αριστερή μεριά ειναι πιο φαρδια απ την δεξια..

καπου το ειχα διαβάσει ότι παρουσιαζόταν το πρόβλημα αυτο...απλα στην eclair δεν μου ειχε τύχει !

 

δεν ξερω πρωτη φορα το ακουω... :blink:

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πρωτη φορα το ακουω... :blink:

 

Kι εγω επισης. Μηπως φιλε δεν εκατσε καλα η ROM? Στη θεση σου θα την ξαναφλασαρα...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Kι εγω επισης. Μηπως φιλε δεν εκατσε καλα η ROM? Στη θεση σου θα την ξαναφλασαρα...

 

Και εγώ πρώτη φορά το ακούω !

Θα έλεγα και εγώ να ξαναφλασαρεις,η διαδικασία του imei αφου την έκανες δεν θα σου χρειαστεί

 

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πρώτη φορά το ακούω !

Θα έλεγα και εγώ να ξαναφλασαρεις,η διαδικασία του imei αφου την έκανες δεν θα σου χρειαστεί

 

Sent from Galaxy !

 

εντάξει όταν λέμε στραβό μην φανταστείτε και πολύ...μια πολύ μικρή διαφορά...ίσως να αρχίζουν και τα μάτια μου να κουράζονται:blink:

επισης παω να περάσω OCLF και μου λεει δεν εισαι ρουτ :wacko: εχει χαθει και το εικονιδιο superuser. Διαβάζω στον οδηγό για το z4root για να ξαναρουταρω και δεν υπάρχει στο μαρκετ...

Δεν επιτρέπονται αγγελίες εκτός Buy&Sell.
Link to comment
Share on other sites

εντάξει όταν λέμε στραβό μην φανταστείτε και πολύ...μια πολύ μικρή διαφορά...ίσως να αρχίζουν και τα μάτια μου να κουράζονται:blink:

επισης παω να περάσω OCLF και μου λεει δεν εισαι ρουτ :wacko: εχει χαθει και το εικονιδιο superuser. Διαβάζω στον οδηγό για το z4root για να ξαναρουταρω και δεν υπάρχει στο μαρκετ...

 

ποια ρομ ειπαμε εβαλες?

κατεβασε το απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εντάξει όταν λέμε στραβό μην φανταστείτε και πολύ...μια πολύ μικρή διαφορά...ίσως να αρχίζουν και τα μάτια μου να κουράζονται:blink:

επισης παω να περάσω OCLF και μου λεει δεν εισαι ρουτ :wacko: εχει χαθει και το εικονιδιο superuser. Διαβάζω στον οδηγό για το z4root για να ξαναρουταρω και δεν υπάρχει στο μαρκετ...

 

Έχεις pm

 

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

εντάξει όταν λέμε στραβό μην φανταστείτε και πολύ...μια πολύ μικρή διαφορά...ίσως να αρχίζουν και τα μάτια μου να κουράζονται:blink:

επισης παω να περάσω OCLF και μου λεει δεν εισαι ρουτ :wacko: εχει χαθει και το εικονιδιο superuser. Διαβάζω στον οδηγό για το z4root για να ξαναρουταρω και δεν υπάρχει στο μαρκετ...

 

Δεν μας βαζεις κανενα screenshot γιατι ειμαι περιεργος να δω πως μπορει να ειναι. Αν σου ευκολο φυσικα και αν δεν ξαναφλασαρες.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

 

επειδη μου βγαζει την οθονη λιγο στραβα:wacko: και καπου ειχε παρει το ματι μου οτι το ειχαν αναφερει και άλλοι τι κανουμε γι αυτό ??

 

 

 

η οθόνη όλο το UI φαινεται σαν να γέρνει λιγο..σαν να μην ειναι κεντραρισμένο σωστα:confused:. Για παράδειγμα στην γραμη εργασιών την επάνω στην αριστερή μεριά ειναι πιο φαρδια απ την δεξια..

καπου το ειχα διαβάσει ότι παρουσιαζόταν το πρόβλημα αυτο...απλα στην eclair δεν μου ειχε τύχει !

Η jpa που εβαλες καπου στις ρυθμισεις,δεν θυμαμαι που ακριβως,εχει ενα calibration,τοποθετεις το κινητο καπου επιπεδα να μην γερνει και το σεταρεις,για κοιτα μηπως το φερεις απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το z4root και μου εβγαλε οτι υπαρχει update στο superuser...πως το κανω?? Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω την εκδοση eclair.xwjm2 kernel 2.6.9 firmware 2.1 (δεν δουλευει ο συνδυασμος των 3πληκτρων) μπορω να κανω root με το z4root ..???

ευχαριστω

LG G4
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω την εκδοση eclair.xwjm2 kernel 2.6.9 firmware 2.1 (δεν δουλευει ο συνδυασμος των 3πληκτρων) μπορω να κανω root με το z4root ..???

ευχαριστω

 

Το z4root ειναι για froyo. Μπορεις να κανεις root μεσω του one click lag fix που θα βρεις στο market

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Γειας παιδια μολις εβαλα την JPU, θα κανω την διαδικασια με το imei οπως η JPA, το backup για τα ΑΡΝ που ειχα στην JM2 ποτε να το κανω ....μετα το imei; ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

παιδεια μια σημειωση τωρα που αναβαθμιστηκε το μαρκετ εχω (2.1) δεν μπορω να δω την εφαρμογη z4root ενω πριν την εβλεπα κανονικα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδεια μια σημειωση τωρα που αναβαθμιστηκε το μαρκετ εχω (2.1) δεν μπορω να δω την εφαρμογη z4root ενω πριν την εβλεπα κανονικα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Παρτο απο την...πηγή:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953

 

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εωρτηξης...η JPU που εχει στο βιντεακι ο Pratein aloga ειναι η 2.2.1?:blink:

 

Αν υπαρχει το λινκ please καποιος για να την κατεβασω.Αν γινει η ολη διαδικασια σωστα,μετα πως σωζουμε επαφες,φωτο,βιντεο κτλ στον υπολογιστη σε περιπτωση που χαθει/κλαπει/brickαρει το κινητο εφοσον με το kies μετα δεν συνδεεται με την 2.2.1?:O

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εωρτηξης...η JPU που εχει στο βιντεακι ο Pratein aloga ειναι η 2.2.1?:blink:

 

Αν υπαρχει το λινκ please καποιος για να την κατεβασω.Αν γινει η ολη διαδικασια σωστα,μετα πως σωζουμε επαφες,φωτο,βιντεο κτλ στον υπολογιστη σε περιπτωση που χαθει/κλαπει/brickαρει το κινητο εφοσον με το kies μετα δεν συνδεεται με την 2.2.1?:O

 

ναι η jpu ειναι

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9697902&postcount=687

το κινητο δεν συνδεεται μονο με το Kies στον υπολογιστη, υπαρχει και η μαζικη αποθηκευση...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εωρτηξης...η JPU που εχει στο βιντεακι ο Pratein aloga ειναι η 2.2.1?:blink:

 

Αν υπαρχει το λινκ please καποιος για να την κατεβασω.Αν γινει η ολη διαδικασια σωστα,μετα πως σωζουμε επαφες,φωτο,βιντεο κτλ στον υπολογιστη σε περιπτωση που χαθει/κλαπει/brickαρει το κινητο εφοσον με το kies μετα δεν συνδεεται με την 2.2.1?:O

 

Ναι αυτη ειναι. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=865701 (την εχει και το ποστ με το βιντεο)

Η συσκευη δεν συνδεεται με το Kies. Με το PC ομως συνδεεται κανονικα, οποτε βιντεο, φωτο κλπ ειναι ασφαλη. Τα τηλεφωνα στο Gmail και ολα καλα :)

ΕΝΤΙΤ: Με προλαβε ο Suspect :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ωραια την κατεβαζω τωρα...το εψαξα για να κατεβασω το Odin αλλα δεν βρισκω κατι ουτε εδω μεσα αλλα ουτε και στο net.Τι στο καλο εφτασφραγιστο μυστικο ειναι?:blink:

 

Ελληνικο μενου και Ελληνικο swype εχει η JPU ετσι?Μην μου βγαλει τιποτα κινεζικα και ψαχνω να βρω ακρη με μεταφραστες να βρω τι εννοει ο ποιητης.:lol::lol::lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ωραια την κατεβαζω τωρα...το εψαξα για να κατεβασω το Odin αλλα δεν βρισκω κατι ουτε εδω μεσα αλλα ουτε και στο net.Τι στο καλο εφτασφραγιστο μυστικο ειναι?:blink:

 

Ελληνικο μενου και Ελληνικο swype εχει η JPU ετσι?Μην μου βγαλει τιποτα κινεζικα και ψαχνω να βρω ακρη με μεταφραστες να βρω τι εννοει ο ποιητης.:lol::lol::lol:

 

ελληνικο μενου εχει, ελληνικο πληκτρολογιο ομως δεν εχει

μπορεις να κατεβασεις το greek ime αν θες η αλλιως για ελληνικο swype δες εδω στο 4ο ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335181#post3335181

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ωραια την κατεβαζω τωρα...το εψαξα για να κατεβασω το Odin αλλα δεν βρισκω κατι ουτε εδω μεσα αλλα ουτε και στο net.Τι στο καλο εφτασφραγιστο μυστικο ειναι?:blink:

 

Ελληνικο μενου και Ελληνικο swype εχει η JPU ετσι?Μην μου βγαλει τιποτα κινεζικα και ψαχνω να βρω ακρη με μεταφραστες να βρω τι εννοει ο ποιητης.:lol::lol::lol:

 

Λοιπον οριστε το βιντεο. Θα μπορουσε να ειναι καλυτερο αν ειχα χρονο. Λοιπον κατεβαζουμε το Odin (ειναι μεσα στις ρομ που δινει ο Αλεξ στο πρωτο ποστ) και την JPU απο εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9697902&postcount=687 (ειναι self extraxting αρχειο).

Το pda για να κανουμε root απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788108 ( CF-Root-XX_OXA_JPU-v1.3-BusyBox-1.17.1.zip ).

ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΜΕ τα lagfix.

Και ξεκιναμε αφου εχουμε διαβασει και το πρωτο ποστ προφανως. Εννοειται πως δεν φερω ευθυνες κλπ :ninja:

 

 

Τελειωνει αποτομα το βιντεο γιατι τελειωσε η μπαταρια :lol:

Ελεγα πως το περασμα του root κραταει γυρω στα 30 δευτερολεπτα.

LOL το Odin ειναι στις ΡΟΜ που δινει ο Αλεξ στο πρωτο ποστ. Υπαρχει και στους xda, αλλα βαριεμαι να το ψαχνω :O

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να ευχαριστησω των jimacid για την υπερπολυτιμη βοήθεια του στο να εγκαταστήσω την 2.2.1. jpu στο κινητο μου. Το μονο που δεν δουλευει ειναι το Μarket (εμφανιζεται κανονικα,απλα δεν μπορω να κατεβάσω εφαρμογες) και το ελληνικο πληκτρολογιο. Καμια βοήθεια για αυτα τα δυό? Ευχαριστω εκ τον προτέρων....
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να ευχαριστησω των jimacid για την υπερπολυτιμη βοήθεια του στο να εγκαταστήσω την 2.2.1. jpu στο κινητο μου. Το μονο που δεν δουλευει ειναι το Μarket (εμφανιζεται κανονικα,απλα δεν μπορω να κατεβάσω εφαρμογες) και το ελληνικο πληκτρολογιο. Καμια βοήθεια για αυτα τα δυό? Ευχαριστω εκ τον προτέρων....

 

Για το πληκτρολογιο δες δυο ποστ πιο πανω...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο. Αλλα ολα καλα με το root που αναφέρει (cf-root)? Μπορώ αφοβα να το κάνω? Εχει φοβηθεί το μάτι μου λίγο...
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...