Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάλι τα ιδια ρε γμτ... Τι το ήθελα το φλασαρισμα??... Επρεπε να περιμενω για το official... :cry:

Τουλαχιστον, αν το παω σε κανενα service της samsung, θα το καλύπτει η εγγύηση?? Χωρις φυσικά να τους πω οτι πηγα να το φλασαρω...

 

και τι θα πεις στο σερβις?πηγα να φλασαρω και μου εμεινε στα χερια?

τι ρομ ειχες πριν φλασαρεις την 2.3.3?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και τι θα πεις στο σερβις?πηγα να φλασαρω και μου εμεινε στα χερια?

τι ρομ ειχες πριν φλασαρεις την 2.3.3?

 

Θα τους πω οτι ξαφνικα δν ανοιγει το τηλεφωνο. Πριν ειχα 2.2.1 official

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απλα κατα την διαδικασια φλασαρισματος ειχα παθει jig η συσκευη(αυτο που βγαζει ενα κινητο και ενα pc και αναμεσα ενα θαυμαστικο) η ερωτηση μου ειναι οσες φορες και να παθει jig η συσκευη φτιαχνεται με τους 2 τροπους που αναφερω πιο πανω?

 

Για το usb jig συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309302

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ιδια ρε γμτ... Τι το ήθελα το φλασαρισμα??... Επρεπε να περιμενω για το official... :cry:

Τουλαχιστον, αν το παω σε κανενα service της samsung, θα το καλύπτει η εγγύηση?? Χωρις φυσικά να τους πω οτι πηγα να το φλασαρω...

 

 

Αν είσαι Αθήνα μπορώ να σε βοηθήσω εγώ αν θέλεις :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Θα τους πω οτι ξαφνικα δν ανοιγει το τηλεφωνο. Πριν ειχα 2.2.1 official

Μα αφου...ανοιγει:) Κοιτα, οπως σου ειπαν και τα αλλα παιδια, απο τη στιγμη που μπαινεις σε download mode θα λυθει το προβλημα σου. Απλα κατι δεν κανεις σωστα. Κατεβασε τα αρχεια απο samfirmware και ακολουθησε τον οδηγο κατα γραμμα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Θα τους πω οτι ξαφνικα δν ανοιγει το τηλεφωνο. Πριν ειχα 2.2.1 official

 

δε ξερω αν θα πιασει,για περιμενε να μπει και κανενας πιο εμπειρος να σου πει καμια ιδεα...

edit:οντως αφου ανοιγει κατι μαλλον δε εχει γινει σωστα.μηπως να δοκιμαζες να περασεις μια αλλη ρομ?λεω εγω τωρα...

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα μπορώ να σε βοηθήσω εγώ αν θέλεις :)

Ειμαι κρητη..

δε ξερω αν θα πιασει,για περιμενε να μπει και κανενας πιο εμπειρος να σου πει καμια ιδεα...

edit:οντως αφου ανοιγει κατι μαλλον δε εχει γινει σωστα.μηπως να δοκιμαζες να περασεις μια αλλη ρομ?λεω εγω τωρα...

Τωρα θα κανω και αλλη προσπαθεια.. Αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι τα πολλα κοκκινα γραμματα με failed που γραφει οταν το κανω..

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κρητη..

 

Τωρα θα κανω και αλλη προσπαθεια.. Αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι τα πολλα κοκκινα γραμματα με failed που γραφει οταν το κανω..

λοιπον,δοκιμασε να περασεις την jvr.απλα μετανομασε τα αρχεια απο md πως τα λενε σε σκετο .tar.

κανε τα βηματα ακριβως οπως λεει ο οδηγος μην αλλαξεις απολυτως τπτ.στην αναγκη χρονομετρα κιολας.πιστευω να εισαι κομπλε μετα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,δοκιμασε να περασεις την jvr.απλα μετανομασε τα αρχεια απο md πως τα λενε σε σκετο .tar.

κανε τα βηματα ακριβως οπως λεει ο οδηγος μην αλλαξεις απολυτως τπτ.στην αναγκη χρονομετρα κιολας.πιστευω να εισαι κομπλε μετα.

 

Τωρα την κατεβάζω και θα δοκιμασω.. Τι μπορει να σημαινει αυτο που μου γραφει μετα το 2ο βημα? : Can't mount /dbdata your storage not prepared yet, please use UI menu for format and reboot. ?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τη JVR αλλα δν βρισκω μεσα στο φακελο το PDA

 

Εάν είναι μόνο ένα αρχείο μέσα, το βάζει στο PDA. Τι αρχεία έχει μέσα? Και επίσης γράψε μας τι σου γράφει failed με κόκκινα γράμματα ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι μόνο ένα αρχείο μέσα, το βάζει στο PDA. Τι αρχεία έχει μέσα? Και επίσης γράψε μας τι σου γράφει failed με κόκκινα γράμματα ακριβώς.

 

 

Μπορείς να τα δεις στη συννημενη εικονα..

 

Οσο για τα fail, εχω ανεβασει πιο πριν συννημενη εικονα, στο #12509

Edited by Nikosjuve
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα δεις στη συννημενη εικονα..

 

Οσο για τα fail, εχω ανεβασει πιο πριν συννημενη εικονα, στο #12509

 

Edit: Έγινε δουλειά με τη JVR!! Αλλά τωρα δεν έχω ελληνικό πληκτρολόγιο και swype!

 

 

 

για Ελληνικό πληκτρολόγιο και swype ΕΔΩ για το Ελληνικό swype στην ίδια σελίδα το 4ο ποστ του Αλεξ (tyxerakias) έχει λινκ να κατεβάσεις το πακέτο σε zip και να το περάσεις μέσω CMW:)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

για Ελληνικό πληκτρολόγιο και swype ΕΔΩ για το Ελληνικό swype στην ίδια σελίδα το 4ο ποστ του Αλεξ (tyxerakias) έχει λινκ να κατεβάσεις το πακέτο σε zip και να το περάσεις μέσω CMW:)

Ναι, αλλα θελεις πρωτα εναν custom kernel ωστε να αποκτησεις το cwm και να γινεις και root φυσικα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα θελεις πρωτα εναν custom kernel ωστε να αποκτησεις το cwm και να γινεις και root φυσικα.

 

 

Σωστός ο Παναγιώτης, είχα υποθέσει ότι θα ειχε ήδη περάσει κάποιον από τους δημοφιλείς εδώ μέσα κερνελς ;)

 

Εγω θα πρότεινα τον semaphore 1.5.0

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Παναγιώτης, είχα υποθέσει ότι θα ειχε ήδη περάσει κάποιον από τους δημοφιλείς εδώ μέσα κερνελς ;)

 

Εγω θα πρότεινα τον semaphore 1.5.0

Παρομοιως, θα προτεινα τον semaphore (τον οποιο χρησιμοποιησα χωρις κανενα προβλημα στην JVQ) ή τον speedmod.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα θελεις πρωτα εναν custom kernel ωστε να αποκτησεις το cwm και να γινεις και root φυσικα.

 

Στις οδηγίες για το root αναφερεται μονο σε jvi και jvq. Εγω που έχω jvr τι θα κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες για το root αναφερεται μονο σε jvi και jvq. Εγω που έχω jvr τι θα κάνω?

Δεν υπαρχει προβλημα, ακολουθεις κατα γραμμα τον οδηγο, απλα προσεξε να κατεβασεις το σωστο αρχειο απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788108

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Οταν φλασαρουμε μονο αρχειο στη θεση pda δε τικαρουμε το repartition ρε παιδες...πιστευω οτι αυτο προκαλει το boot loop ετσι λεγεται το συνεχομενο ρεσταρτ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Χτες περασα την jvr και πραγματικα ειμαι κατευχαριστημενος.Θα ηθελα την συμβουλη σας σε κατι.Θελω να κανω root το κινητο και απο οτι εχω καταλαβει πρεπει να περασω καποιον custom kernel.Θα ηθελα ο custom kernel να ειναι οσο πιο κοντα στον stock.Αναμεσα στα 2 ( CF-Root και semaphore 1.5) ποιον μου προτεινεται?Επισης ξερουμε ποτε και αν θα βγει ο stock Kernel για να το βαλω με fuguroot???Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Χτες περασα την jvr και πραγματικα ειμαι κατευχαριστημενος.Θα ηθελα την συμβουλη σας σε κατι.Θελω να κανω root το κινητο και απο οτι εχω καταλαβει πρεπει να περασω καποιον custom kernel.Θα ηθελα ο custom kernel να ειναι οσο πιο κοντα στον stock.Αναμεσα στα 2 ( CF-Root και semaphore 1.5) ποιον μου προτεινεται?Επισης ξερουμε ποτε και αν θα βγει ο stock Kernel για να το βαλω με fuguroot???Ευχαριστω...

Βαλε τον semaphore. Ο Στρατος εχει κανει εξαιρετικη δουλεια. Θα εχεις εναν απο τους σταθεροτερους κερνελ με δυνατοτητα για πειραγμα και BLN, αλλα και πολυ κοντα σε στοκ αν τον αφησεις οπως ειναι. Φυσικα θα γινεις και root.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τον semaphore. Ο Στρατος εχει κανει εξαιρετικη δουλεια. Θα εχεις εναν απο τους σταθεροτερους κερνελ με δυνατοτητα για πειραγμα και BLN, αλλα και πολυ κοντα σε στοκ αν τον αφησεις οπως ειναι. Φυσικα θα γινεις και root.

 

Οκ σε ευχαριστω πολυ.Αν κ δεν ηθελα να μπλεξω και πολυ με custom kernel γιατι συνεχεια βγαινουν εκδοσεις και δεν εχω και πολυ χρονο να φλασαρω καθε λιγο και λιγακι...Αλλα αφου δεν υπαρχει η λυση με το fuguroot πρεπει να βαλω εναν απο τους 2.Να σε ρωτησω κατι στο xda εχει εναν Semaphore_kernel_JVR_1.5.0v.tar και εναν Semaphore_kernel_JVR_1.5.0.tar.Ποιον απο τους 2 να βαλω?Επισης μηπως ξερεις αν θα βγει stock kernel για το fuguroot?

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστω πολυ.Αν κ δεν ηθελα να μπλεξω και πολυ με custom kernel γιατι συνεχεια βγαινουν εκδοσεις και δεν εχω και πολυ χρονο να φλασαρω καθε λιγο και λιγακι...Αλλα αφου δεν υπαρχει η λυση με το fuguroot πρεπει να βαλω εναν απο τους 2.Να σε ρωτησω κατι στο xda εχει εναν Semaphore_kernel_JVR_1.5.0v.tar και εναν Semaphore_kernel_JVR_1.5.0.tar.Ποιον απο τους 2 να βαλω?Επισης μηπως ξερεις αν θα βγει stock kernel για το fuguroot?

Aπλα, ο 1.5.0v.tar περιεχει και voodoo color. Αν δεν το θελεις βαλε τον αλλον. Και οι 2 θα κανουν τη δουλεια σου. Για το τελευταιο που ρωτας εννοεις οτι θελεις τον στοκ απειραχτο κερνελ της JVR?

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Aπλα, ο 1.5.0v.tar περιεχει και voodoo color. Αν δεν το θελεις βαλε τον αλλον. Και οι 2 θα κανουν τη δουλεια σου. Για το τελευταιο που ρωτας εννοεις οτι θελεις τον στοκ απειραχτο κερνελ της JVR?

 

Ααα οκ..Οταν λες voodoo color ειναι το χρωμα στο status bar?Ναι τον στοκ κερνελ ωστε να το κανω root με fuguroot.Κοιταξα στον οδηγο του τυχερακια και εχει μονο μεχρι την jvq σε στοκ κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...