Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ truckman.Ναι παλι καλα που υπαρχουν κ οι ποιο ψαγμενοι γιατι δεν θα εβγαζα ακρη με τπτ. :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον αφου το πηρα αποφαση λοιπον να περιμενω το γαλαξια 2 με τον Οριονα θα παω να παρω ενα γαλαξια να την παλεψω μεχρι τοτε .

 

Αυτα που θελω να ρωτησω ειναι τα εξης , μολις το αγορασω καταρχας βλεπω αν εχει το συνδιασμο με τα τρια κουμπια και μετα βρισκω μια ρομ και την φλασαρω συμφωνα με τον οδηγο που ειναι στη πρωτη σελιδα ? Τα λεω καλα ?

Επισης ποια προτεινεται να βαλω , ποια θεωρειται οτι ειναι η καλυτερη απο τι διαβαζω πολυ καλη ειναι του darky ? τα λεω σωστα ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Απο modems εχει δοκιμασει καποιος καποιο συγκεριμενο, κατα προτιμηση σε Wind και να ειδε καλυτερη συμπεριφορα ?

 

Μερικοι λενε για JP5 και οι αλλοι μισοι για JPP, αλλα αναλογα με τη χωρα και τον provider αυτα ειναι καπως ρευστα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφου το πηρα αποφαση λοιπον να περιμενω το γαλαξια 2 με τον Οριονα θα παω να παρω ενα γαλαξια να την παλεψω μεχρι τοτε .

 

Αυτα που θελω να ρωτησω ειναι τα εξης , μολις το αγορασω καταρχας βλεπω αν εχει το συνδιασμο με τα τρια κουμπια και μετα βρισκω μια ρομ και την φλασαρω συμφωνα με τον οδηγο που ειναι στη πρωτη σελιδα ? Τα λεω καλα ?

Επισης ποια προτεινεται να βαλω , ποια θεωρειται οτι ειναι η καλυτερη απο τι διαβαζω πολυ καλη ειναι του darky ? τα λεω σωστα ?

 

Yeap! Με αυτη ξεκινησα κ γω, πριν 4 μερες και δεν βλεπω λογο να την αλλαξω, εκτος και αν βαρεθω και αρχιζω να παιζω με overclock και undervolt :P

Link to comment
Share on other sites

Ωραια παραγγειλα το τηλεφωνο 446 καινουργιο μια χαρα τιμη λογικα Παρασκευη Σαββατο θα την εχω οποτε θα αρχισω να της πεταω και τα ματια εξω .

 

Υπαρχει περιπτωση να μην εχει το συνδιασμο με τα τρια κουμπια ? σε τετοια περιπτωση τη κανουμε ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ωραια παραγγειλα το τηλεφωνο 446 καινουργιο μια χαρα τιμη λογικα Παρασκευη Σαββατο θα την εχω οποτε θα αρχισω να της πεταω και τα ματια εξω .

 

Υπαρχει περιπτωση να μην εχει το συνδιασμο με τα τρια κουμπια ? σε τετοια περιπτωση τη κανουμε ?

 

Οχι, εχουν ολα recovery menu. Μετα πετας το ClockWork Mod (update.zip) στην εσωτερικη SD και απο το recovery τρεχεις το update.zip (2 φορες).

 

Μετα εχουν CWM recovery.

Η κυριως διαφορα ειναι οτι η 2e του CWM επιτρεπει να τρεχεις unsigned zips ( roms, kernel κλπ) ενω η αλλη οχι.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια παραγγειλα το τηλεφωνο 446 καινουργιο μια χαρα τιμη λογικα Παρασκευη Σαββατο θα την εχω οποτε θα αρχισω να της πεταω και τα ματια εξω .

 

Υπαρχει περιπτωση να μην εχει το συνδιασμο με τα τρια κουμπια ? σε τετοια περιπτωση τη κανουμε ?

 

Yπαρχει ναι. Σε πτετοια περιπτωση διαβαζεις στην υπογραφη μου αν θελεις. Επισης αφου εχεις 2-3 μερες μπροστα σου μεχρι να ερθει ειναι μια πολυ καλη ευκαιρα για διαβασμα, γιατι μολις το παρεις θα εισαι ενθουσιασμενος, θα βαρεθεις να διαβαζεις και θα ποσταρεις τις κλασσικες 1000ειπωμενες ερωτησεις, οπως κανουμε ολοι μας:p Αρα ξεκινας απο τον οδηγο για νεους χρηστες και μετα πας στο hacks/root/βελτιωσεις. Ευλαβικο διαβασμα. Επισης εγω προτεινω να κατσεις καμια βδομαδα ως την πρωτοχρονια με οτι rom εχει μεσα, να μαθεις το τηλεφωνο σου και μετα να ξεκινησεις. Που να τρεχει τωρα το κινητο στο service μεσα στις γιορτες κριμα δεν ειναι?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το τηλεφωνο ειναι η δευτερη φορα που θα το παρω γενικως με τα ανδροειδη εχουμε μια σχεση αγαπης αν και αυτο το touchwiz στο λαιμο μου καθεται αλλα οκ με εναν αλλο lancher απο πανω θα ειμαστε κομπλε :) και οσο για την αναγνωση τα ειχα διαβασει πριν κανα δυο βδομαδες και εννοειται οτι θα τα ξαναδιαβασω πριν κανω οτιδηποτε :P

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

@potokis βαλε μια φωνη οταν εχεις <παιξει> λιγο με την jpy να μας πεις εντυπωσεις.

 

 

Φιλε απο χθες που την εχω βαλει τοχω μουρλανει το τηλεφωνο και μονο αριστες εντυπωσεις μου εχει αφησει , ειδικα το gps που κλειδωνει σε 4-5 δευτερολεπτα μεσα στο σπιτι .Ειναι πολυ σταθερη , γρηγορη , τις εχω περασει 50 εφαρμογες και δεν παιρνει χαμπαρι τιποτα . Δεν χρειαζετε ουτε lagfix ουτε τιποτα . Μονο root με το CF ROOT ,του αλλαξα και το prodact code σβηνοντας τα δυο αρχειακια και τωρα ειναι COS . Γενικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος , ειναι απροβληματιστη και πολυ γρηγορη . Μονο το circle battery που πηγα να περασω μου δημιουργησε προβλημα (πολλα force closes )και το εβγαλα . Aυτα , για οποιον θελει να την βαλει μεσω KIES την συνιστω ανεπιφυλακτα .

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πληκτρολόγησε *#06#, και γράψε το IMEI σου σ'ένα χαρτί. Μετά γράψε *#272*ΙΜΕΙ#, όπου ΙΜΕΙ το νούμερο που μόλις σημείωσες. Θα βγεί τότε μια λίστα με κωδικούς 3ων γραμμάτων.

Διάλεξε COS ή EUR, το ίδιο μ'αυτό που είχες στο πρώτο βήμα (ή EUR αν δεν το είχες πάρει από Ελλάδα - είναι πιο γενικό), και μετά πάτα install. Το τηλέφωνο θα κάνει reboot, και θα έχει το επίσημο ελληνικό firmware. Συγχαρητήρια

 

Παιδιά το έκανα το βήμα και με βάζει να επιλέξεω μεταξυ

XEU

XEO

KOR (που ειναι το δικο μου)

DBT

CPW

 

τι κανω?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

μα γιατι αλλαζετε το product code?

ακομα δεν εχω καταλαβει

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα τρελαθω.

Εχεις κανεις αλλος τα παρακατω προβληματα με την JPY???

-Δεν βρισκει τοποθεσια στο maps με χρηση ασυρματων δικτυων. (και σε εφαρμογες που το χρησιμοποιουνε)

-Δεν υπαρχει αρχικη σελιδα στο utube. Βγαζει ενα error

Link to comment
Share on other sites

δεν το αλλαξα ηθελημένα μετα την αναβάθμιση σε 2.2.1. μου το εβγαλε

 

Γιατι θελεις να το επαναφερεις οπως ηταν εννοω?

Ποιο το προβλημα τωρα που ειναι kor?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα τρελαθω.

Εχεις κανεις αλλος τα παρακατω προβληματα με την JPY???

-Δεν βρισκει τοποθεσια στο maps με χρηση ασυρματων δικτυων. (και σε εφαρμογες που το χρησιμοποιουνε)

-Δεν υπαρχει αρχικη σελιδα στο utube. Βγαζει ενα error

 

αυτο με to youtube το κανε και μενα μπες μαρκετ κανε αναζητηση gia youtube και κανε το εγκατασταση απο πανω θα το ενημερωσει και οκ.εμενα με το που το πατουσα μου εδειχνε error στην αρχικη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ας με βοηθησει καποιος! πειτε μου μεχρι στιγμης σαν ρομ ποια ειναι ποιο σταθερη και γρηγορη? και να υποστηριζει ελληνικη γραφη. η να μπορει να μπει.
Link to comment
Share on other sites

To αλλο με το maps σου δουλευει?

Κανει ευρεση τοποθεσιας? (Μονο με internet ομως, χωρις gps)

 

οχι αλλα το εφτιαξα μολις.

πας ρυθμισεις > τοποθεσια και ασφαλεια και τσεκαρε το wifi μετα πηγαινε maps και εισε οκ λογικα! πεσμου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έκανα το βήμα και με βάζει να επιλέξεω μεταξυ

XEU

XEO

KOR (που ειναι το δικο μου)

DBT

CPW

 

τι κανω?

 

για να επαναφερεις το product code σου σε cos η οτι αλλο ηταν οταν πηρες την συσκευη πρεπει να διαγραψεις δυο αρχεια (1. nv_data.bin και 2. nv_data.bin.md5) με τον root expolorer απο το φακελλο efs αρκει στο φακελλο να υπαρχει το αρχειο nv_data.bak (προκειται για backup του αρχικου product code).

Link to comment
Share on other sites

παιδια ας με βοηθησει καποιος! πειτε μου μεχρι στιγμης σαν ρομ ποια ειναι ποιο σταθερη και γρηγορη? και να υποστηριζει ελληνικη γραφη. η να μπορει να μπει.

 

σου εχω απαντησει στην αλλη ενοτητα...

Link to comment
Share on other sites

@potokis βαλε μια φωνη οταν εχεις <παιξει> λιγο με την jpy να μας πεις εντυπωσεις.

 

quadrant: 1200 no lagfix

τρέχει άψογα με pro launcher φορτωμένο με widgets γενικά φυσάει

αλλά έχει κάποιο πρόβλημα με τη σύνδεση ασύρματου δικτύου και ώρες ώρες τα πίνει

-Δεν βρισκει τοποθεσια στο maps με χρηση ασυρματων δικτυων. (και σε εφαρμογες που το χρησιμοποιουνε)

δοκίμασε το sgs tools από market και επέλεξε την επιλογή για gps fix Και βάλτο στην επιλογή EU

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα το εφτιαξα μολις.

πας ρυθμισεις > τοποθεσια και ασφαλεια και τσεκαρε το wifi μετα πηγαινε maps και εισε οκ λογικα! πεσμου.

 

Τικαρισμενο το εχω. Αλλα δε λεει να δουλεψει με τιποτα. Τοποθεσια προσωρινα μη διαθεσημη μου λεει.

Με ποιον τροπο την περασες εσυ να την ξαναπερασω?

Link to comment
Share on other sites

 

δοκίμασε το sgs tools από market και επέλεξε την επιλογή για gps fix Και βάλτο στην επιλογή EU

 

Δεν εχει προβλημα το gps. Μια χαρα δουλευει, πολυ καυτερα απο πριν μαλιστα. Η χαρτες εχουν προβλημα, ενω μπορω να κανω περιηγηση δεν μπορω να κανω εντοπισμο. Και αυτο χρειαζεται και σε διαφορες εφαρμος οπως για τον καιρος που πρεπει να γνωριζει τη θεση...

Link to comment
Share on other sites

Τικαρισμενο το εχω. Αλλα δε λεει να δουλεψει με τιποτα. Τοποθεσια προσωρινα μη διαθεσημη μου λεει.

Με ποιον τροπο την περασες εσυ να την ξαναπερασω?

 

με odin v1.0 και διαλεξα μονο το pda το αρχειο που κατεβασα δεν πειραξα τπτ αλλο μετα μπηκα με 3 button σε download mode εκανα flash οταν τελειωσε και ενα wipe/factory reset kai ok. αν δεν εκανεσ wipe/reset δοκιμασε αυτο πρωτα!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...