Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά επειδή το έψαξα πολύ το θέμα και δεν είναι δυνατόν να ξεμπρικαριστεί , τουλάχιστον στην διακιά μου περίπτωση , αν έχει κάποιος jtag και μένει Χαλάνδρι ή κάπου κοντά εκεί ας με ενημερώσει είτε να τον συναντήσω να το χρησιμοποιήσω άμεσα είτε να μου το πουλήσει.

 

Στειλτε pm στον jimacid

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ρε γτμ και μενα μου ειχε βγαλει αυτο με το τριγωνακι με τον υπολογιστη οταν ειχα φλασαρει λαθος κερνελ, αλλα κατι εκανα και το εφτιαξα, αλλα δεν θυμαμαι τι... :mad:

 

σε recovery mode μπαινει?

σε download mode μπαινει?

το κινητο ανοιγει?

αμα βγαλεις τη μπαταρια και δοκιμασεις τα απο πανω τι γινεται?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με τον gusmin?

 

game over folks τι κάνουμε?

 

Υποθετω πως ειχες το 3 button combo ετσι? Λοιπον μην τρελαινεσαι, προσπαθησε πολλες φορες να μπεις σε dmode. Πατημενα τα volume down, home button, power button. Λογικα θα σου μπει και θα ξαναφλασαρεις, εχω δει και εγω αυτο το σημα 3-4 φορες κατα τα φλασαρισματα και δεν ειχα προβλημα να μπω σε download mode. Coin up ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια σας το ειπα απο την αρχη οτι δεν εχω τα 3 κουμπια combo...

 

ουτε ανοιγει ουτε downloading mode μαινει ουτε recoverey ουτε τιποτα

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

το μεταφερω εδω αυτο που ρωτησα στο κεντρικο θέμα

 

και επαναλαμβανω την ερωτηση

 

Λοιπόν μέσω odin γίνεται η διαδικασία και μόνο

 

μπορεί κάποιος να εξηγήσει την διαδικασία να το φλασαρουμε στην 2.2.1?

 

ευχαριστω

 

υγ δεν ξερω αν ισχυει ο οδηγος του τυχερακια ... μπορει κανεις να επιβεβαιώσει?

 

 

updated ειμαι κατα την διάρκεια της διαδικασίας...

το odin κατα σειρα μου εχει βγαλει τα παρακατω

 

<ID:0/005> Added!!

<ID:0/005> Removed!!

<ID:0/005> Added!!

<ID:0/005> Odin v.3 engine (ID:5)..

<ID:0/005> File analysis..

<ID:0/005> Enter CS for MD5..

<ID:0/005> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<ID:0/005> Please wait..

<ID:0/005> Checking MD5 finished Sucessfully..

<ID:0/005> Leave CS..

<ID:0/005> Enter CS for MD5..

<ID:0/005> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<ID:0/005> Please wait..

<ID:0/005> Checking MD5 finished Sucessfully..

<ID:0/005> Leave CS..

<ID:0/005> Enter CS for MD5..

<ID:0/005> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<ID:0/005> Please wait..

<ID:0/005> Checking MD5 finished Sucessfully..

<ID:0/005> Leave CS..

<ID:0/005> SetupConnection..

 

στο τελευταίο ειμαι εδω και ΄5 λεπτα και δεν βλέπω να προχωρά....ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ? τι λετε?

 

Ακριβώς τα ίδια μου έχει κάνει και εμένα. Έκανα την μαμακία χωρίς να ενεργοποιήσω το 3button download να δοκιμάσω να περάσω JPA. Στο σημείο που λες ξεσύνδεσα το τηλ και απο τότε έβγαζε τριγωνο pc τηλ εικονίδιο. Usb jingle δεν έφτιαξα. Το πήγα smartec και το πήρα 2 μέρες μετά χωρίς χρέωση. Μου είχαν ξαναπεράσει την 2.1 και δεν είχα χάσει τα αρχεία μου. Έπειτα πέρασα από τον οδηγό του τυχεράκια το 3button και ακίνδυνα πέρασα την 2.2.

Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια σας το ειπα απο την αρχη οτι δεν εχω τα 3 κουμπια combo...

 

ουτε ανοιγει ουτε downloading mode μαινει ουτε recoverey ουτε τιποτα

 

Αφου δεν εχεις το 3 Button combo γιατι το πειραξες??

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

εχω μια μια απορια, στο xda αναφερει σαν Official Firmwares for Samsung Galaxy S I9000 την I9000XWJPA|2.2|2010 October και την I9000XWJPB|2.2|2010 Octomber ποια ειναι η διαφορα μεταξυ αυτων των δυο? απ οτι ξερω υποστήριξη ελληνικών εχουν οσες εχουν code XW αρα και οι δυο εχουν ελληνικα οποτε ποια αλλη διαφορα εχουν? επισης παλι στο XDA στο Froyo update - tracking countries την ελλαδα την εχει σαν available προς το παρών οτι δηλ περιμενουμε την επισημη 2.2 αυτη Greece: GT-I9000HKDCOS --> PDA: JM2 / PHONE:JM1 / CSC: JM1 και οχι την I9000XWJPA

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

βλεπεις εσυ πουθενα στον οδηγο του τυχεράκια να λεει οτι δεν το φλασαρεις αν δεν εχεις 3 button?

 

εκτος και αν εγω ειμαι στραβος ρε γμτ, τι να πω...μετά είδα στο xda οτι δεν το κανεις αν δεν εχεις 3 button κάτι το οποίο ομως αναιρούν πολλοί. αντιθέτως αναφέρει οτι η διαδικασία γίνεται και με adb.

 

βγαλε άκρη!

 

που ειναι η smartec περικλη?

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

βλεπεις εσυ πουθενα στον οδηγο του τυχεράκια να λεει οτι δεν το φλασαρεις αν δεν εχεις 3 button?

 

εκτος και αν εγω ειμαι στραβος ρε γμτ, τι να πω...μετά είδα στο xda οτι δεν το κανεις αν δεν εχεις 3 button κάτι το οποίο ομως αναιρούν πολλοί. αντιθέτως αναφέρει οτι η διαδικασία γίνεται και με adb.

 

βγαλε άκρη!

 

που ειναι η smartec περικλη?

 

Καλα γραφει πως αν δεν λειτουργει ο συνδυασμος δεν συνισταται να το κανεις.

Τετοια ωρα τετοια λογια βεβαια και ισως γινομαι σπαστικος αλλα το επαναλαμβανω και για τα αλλα παιδια:

Οι modιες χωρις να λειτουργει το download mode ειναι ρισκο. Μπορει να πετυχουν αλλα ΑΝ ΔΕΝ πετυχουν μπλεκει κανεις.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

μωρε καλα μου κανεις.... ετσι πρεπει να βαλω μυαλο...

 

κατι λιγο η σιγουριά μου κατι οτι ποτε οταν φλασαρα τηλ (ακομη απο το k750 se w800) δεν ειχα προβλημα εεεε καλά να πάθω ο αχόρταγος

 

τώρα τι κανουμε

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

ειδα αυτο τωρα κατα ποσο ισχυει δεν μπορω να ξερω

 

1. Take battery,sim card and sd card out of the phone.

2. Take the phone on the one hand, and hairdryer on the other.

3. Heat for 10-15 sec, so that the phone is warm/hot.

4. Put the battery in and press vol-, home and power.

5. You are ready to flash new rom!

 

 

so xda μου φαινεται μουσι

 

ειδα και αυτο

 

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

εχω μια μια απορια, στο xda αναφερει σαν Official Firmwares for Samsung Galaxy S I9000 την I9000XWJPA|2.2|2010 October και την I9000XWJPB|2.2|2010 Octomber ποια ειναι η διαφορα μεταξυ αυτων των δυο? απ οτι ξερω υποστήριξη ελληνικών εχουν οσες εχουν code XW αρα και οι δυο εχουν ελληνικα οποτε ποια αλλη διαφορα εχουν? επισης παλι στο XDA στο Froyo update - tracking countries την ελλαδα την εχει σαν available προς το παρών οτι δηλ περιμενουμε την επισημη 2.2 αυτη Greece: GT-I9000HKDCOS --> PDA: JM2 / PHONE:JM1 / CSC: JM1 και οχι την I9000XWJPA

 

Για τη διαφορα μεταξυ τους δεν γνωριζω να σου απαντησω.Αυτο που γραφει στο xda ειναι οτι η τωρινη εκδοση ειναι η Greece: GT-I9000HKDCOS --> PDA: JM2 / PHONE:JM1 / CSC: JM1 (eclair) .Αναποδα το καταλαβες

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ειδα αυτο τωρα κατα ποσο ισχυει δεν μπορω να ξερω

 

1. Take battery,sim card and sd card out of the phone.

2. Take the phone on the one hand, and hairdryer on the other.

3. Heat for 10-15 sec, so that the phone is warm/hot.

4. Put the battery in and press vol-, home and power.

5. You are ready to flash new rom!

 

 

so xda μου φαινεται μουσι

 

ειδα και αυτο

 

 

Τι να πω ρε φιλε...Μακαρι να πιασει το μπιστολακι

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια σας το ειπα απο την αρχη οτι δεν εχω τα 3 κουμπια combo...

 

ουτε ανοιγει ουτε downloading mode μαινει ουτε recoverey ουτε τιποτα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=785201

 

Μπές εδώ και διάβασε

Link to comment
Share on other sites

γμτ να το ειχα διαβασει νωριτερα

 

τωρα μου ειναι αχρηστο τελειως φίλε μου αλλα σε ευχαριστω πολυ

 

 

αν εχει κανεις αλλος καμια ιδεα ενδιαμεσα ας την ριξει

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

οταν ερθει η ωρα να κανω update θα πρεπει να βγαλω και το autokiller??επισης κανουμε hard reset μονο μετα το update η και πριν το κανουμε??εχω τον συνδιασμο των 3 πληκτρων μου προτεινετε να βαλω την foryo απο εδω η να περιμενω??
Link to comment
Share on other sites

γμτ να το ειχα διαβασει νωριτερα

 

τωρα μου ειναι αχρηστο τελειως φίλε μου αλλα σε ευχαριστω πολυ

 

 

αν εχει κανεις αλλος καμια ιδεα ενδιαμεσα ας την ριξει

 

εχεις ΠΜ...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

κάνα jig ρε παιδιά παίζει πουθενά στην Αθήνα να περάσω να το πάρω το βράδυ. Έχω φάει τρελή φρίκη με το brickαρισμα.:cry:

 

εχεις και εσυ το ιδιο ΠΜ.... :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κολλησατε στην οθονη με το pc και το usb ΜΗΝ πανικοβαλλεστε!!! Με το usb jig κατα 90% θα δουλεψει οπως θα δειτε και στο αντιστοιχο θεμα στους xda. Αρκει να βρειτε/φτιαξετε ενα. Να θυμαστε οτι υπαρχουν και ΠΟΛΥ χειροτερα απο αυτο...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κολλησατε στην οθονη με το pc και το usb ΜΗΝ πανικοβαλλεστε!!! Με το usb jig κατα 90% θα δουλεψει οπως θα δειτε και στο αντιστοιχο θεμα στους xda. Αρκει να βρειτε/φτιαξετε ενα. Να θυμαστε οτι υπαρχουν και ΠΟΛΥ χειροτερα απο αυτο...

 

Το θέμα είναι να το βρούμε κιόλας από κανέναν στην Αθήνα γιατί έχω ξεμείνει από κινητό , αλλιώς θα το παράγγελνα από το παλικάρι στη Θεσ/νικη.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να το βρούμε κιόλας από κανέναν στην Αθήνα γιατί έχω ξεμείνει από κινητό , αλλιώς θα το παράγγελνα από το παλικάρι στη Θεσ/νικη.

 

Ε δεν μπορει ολο και καποιος θα εχει σε ολοπκληρη Αθηνα. Νομιζω ειχαν αναφερει καποιοι οτι ειχαν. Βρες ενα φιλο να το δανειστεις, δεν ειναι τιποτα βαζεις το usb jig και το κινητο μετα απο 2-3 sec θα μπει στο download mode.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

βλεπεις εσυ πουθενα στον οδηγο του τυχεράκια να λεει οτι δεν το φλασαρεις αν δεν εχεις 3 button?

 

εκτος και αν εγω ειμαι στραβος ρε γμτ, τι να πω...μετά είδα στο xda οτι δεν το κανεις αν δεν εχεις 3 button κάτι το οποίο ομως αναιρούν πολλοί. αντιθέτως αναφέρει οτι η διαδικασία γίνεται και με adb.

 

βγαλε άκρη!

 

που ειναι η smartec περικλη?

 

Smartec ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΟΥ 7 ΧΑΙΔΑΡΙ ΤΗΛ 2105820000 ειναι επισημο σερβις samsung

 

Sent from another galaxy

Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν μπορει ολο και καποιος θα εχει σε ολοπκληρη Αθηνα. Νομιζω ειχαν αναφερει καποιοι οτι ειχαν. Βρες ενα φιλο να το δανειστεις, δεν ειναι τιποτα βαζεις το usb jig και το κινητο μετα απο 2-3 sec θα μπει στο download mode.

 

Αυτό ψάχνω από το μεσημέρι και κανείς δεν έχει απαντήσει. Που να το αναρτήσω ρε ****το μπας και βρω κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...