Jump to content

Θέματα και Widgets για Bada OS


gesamfunai
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kοίτα δεν έχω τροποιήσει ποτέ widget για χαμηλότερη ανάλυση,αλλά στο forum που φτιάχνουμε τα widgets ένας χρήστης,κάτοχος του 525 είπε το εξής :

 

"hmmm i thought reducing the pixels of the existing widgets and reducing their dimensions will help. now i feel bad for buying this phone(525) since all awesome widgets are for 8500"

 

Δεν ξέρω αν έκανε κάτι λάθος στην επεξεργασία του widget αλλά αν τα έκανε όλα σωστά τότε....

Πάντως αν βρω χρόνο θα κάνω ένα πείραμα.

 

Το που θα βρεις widgets και applications για το 723 είναι απλό. Mπαίνεις στο samsung apps,διαλέγεις το 723 αριστερά πάνω και σου εμφανίζει όσα widgets έχουν φτιαχτεί για το 723.:)

 

Θα το εκτιμούσα πολύ αν έβρισκες χρόνο για πείραμα. Θα με ενδιέφερε πολύ το ρολόι και η ημερομηνία του post 135 και ένα απλό widget καιρού της ημέρας και με δυνατότητα πρόβλεψης.

 

Υπάρχει περίπτωση τα θέματά σου να παίζουν στην οθόνη μου ;

Θα ήθελα να τα δοκιμάσω αλλά φοβάμαι μήπως "κολλήσει" και δεν μπορώ να το επαναφέρω ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 451
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ένα πολύ όμορφο βιτζετ NickNameDial v2.5 , και απλό στην χρήση του απλά στης επαφές σας δώστε υποκορεστικο όνομα σε όσες επαφές θέλετε να εμφανιστούν στο NickNameDial v2.5 το καλό είναι ότι παίρνει πάνω από 9 σκρολαροντας με το δάχτυλο.

άμα πατήσετε κάτω αριστερά στην ημερομηνία θα ανοίξει το ημερολογειο , τα διάφορα ραντεβού σας στο ημερολογειο σας θα εμφανιστούν κάτω δεξεια , πράσινο χρώμα γεια ημερήσιες υπενθυμίσεις , κίτρινο χρώμα γεια επαναλαμβανόμενες καθημερινές , εβδομαδιαίες κλπ , και κοκινο χρώμα γεια κάθε χρόνω. η ανανέωση γίνεται μια φορά το 24 ορώ μετά τα μεσάνυχτα, εκτός και εάν και όποτε θέλετε ακουμπήσετε κάτω δεξεια στα LEDακια.:)

υπάρχει σε διάφορα χρώματα μέσα στο rar αρχείο, εκτός από το ασημή της φώτο.

 

http://rapidshare.com/files/443621355/NickNameDial-v2.5.zip

γεια 10 κατεβάσματα

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

ένα πολύ όμορφο βιτζετ NickNameDial v2.5 , και απλό στην χρήση του απλά στης επαφές σας δώστε υποκορεστικο όνομα σε όσες επαφές θέλετε να εμφανιστούν στο NickNameDial v2.5 το καλό είναι ότι παίρνει πάνω από 9 σκρολαροντας με το δάχτυλο.

άμα πατήσετε κάτω αριστερά στην ημερομηνία θα ανοίξει το ημερολογειο , τα διάφορα ραντεβού σας στο ημερολογειο σας θα εμφανιστούν κάτω δεξεια , πράσινο χρώμα γεια ημερήσιες υπενθυμίσεις , κίτρινο χρώμα γεια επαναλαμβανόμενες καθημερινές , εβδομαδιαίες κλπ , και κοκινο χρώμα γεια κάθε χρόνω. η ανανέωση γίνεται μια φορά το 24 ορώ μετά τα μεσάνυχτα, εκτός και εάν και όποτε θέλετε ακουμπήσετε κάτω δεξεια στα LEDακια.:)

υπάρχει σε διάφορα χρώματα μέσα στο rar αρχείο, εκτός από το ασημή της φώτο.

 

http://rapidshare.com/files/443621355/NickNameDial-v2.5.zip

γεια 10 κατεβάσματα

 

φίλε μακη βλεπω εχεις ενα ωραιο θέμα μπορεις να το ανεβασεις καπου η να μου πεις που το βρηκες;; ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/443634460/wDark2.0.rar

 

ναι έτσι λέγετε wDark2.0 ορίστε γεια 10 κατεβάσματα.

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

ένα πολύ όμορφο βιτζετ NickNameDial v2.5 , και απλό στην χρήση του απλά στης επαφές σας δώστε υποκορεστικο όνομα σε όσες επαφές θέλετε να εμφανιστούν στο NickNameDial v2.5 το καλό είναι ότι παίρνει πάνω από 9 σκρολαροντας με το δάχτυλο.

άμα πατήσετε κάτω αριστερά στην ημερομηνία θα ανοίξει το ημερολογειο , τα διάφορα ραντεβού σας στο ημερολογειο σας θα εμφανιστούν κάτω δεξεια , πράσινο χρώμα γεια ημερήσιες υπενθυμίσεις , κίτρινο χρώμα γεια επαναλαμβανόμενες καθημερινές , εβδομαδιαίες κλπ , και κοκινο χρώμα γεια κάθε χρόνω. η ανανέωση γίνεται μια φορά το 24 ορώ μετά τα μεσάνυχτα, εκτός και εάν και όποτε θέλετε ακουμπήσετε κάτω δεξεια στα LEDακια.:)

υπάρχει σε διάφορα χρώματα μέσα στο rar αρχείο, εκτός από το ασημή της φώτο.

 

http://rapidshare.com/files/443621355/NickNameDial-v2.5.zip

γεια 10 κατεβάσματα

 

φιλε makinan πως λειτουργει το wdt??πως θυα περασω τα ονοματα?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

φιλε makinan πως λειτουργει το wdt??πως θυα περασω τα ονοματα?

 

 

ένα πολύ όμορφο βιτζετ NickNameDial v2.5 , και απλό στην χρήση του απλά στης επαφές σας δώστε υποκορεστικο όνομα σε όσες επαφές θέλετε να εμφανιστούν στο NickNameDial v2.5 το καλό είναι ότι παίρνει πάνω από 9 σκρολαροντας με το δάχτυλο.

 

το λέει εδώ.

 

πας επαφές > διαλέγεις μα επαφή > επεξεργασία> προσθήκη περισσότερων πεδίων> υποκοριστικό, γραφείς εκεί ένα παρατσούκλι , ι και το ειδιο το όνομα. Ο.Κ. κε τελος μετα πατας κάτω δεξεια στο βιτζετ ώστε να κάνει ανανεώσει , και είσαι ο.κ.

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

το λέει εδώ.

 

οκ δεν το διαβασα καλα μαλλον..

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι μου , βλεπω πως αρκετοι απο εσας επεμβενετε στα widgets και τα μετατρεπετε σε ελληνικα ή αλλαζετε τις εικονες.

Προσπαθησα και εγω να μετατρεψω καποιο widget σε ελληνικα, και αφου

 

1-το εκανα απο wgt σε zip

2-το αποσυμπιεσα

3-εκανα τις αλλαγες στα ελληνικα

4-εσβησα το signature1.xml

5-το ξανασυμπιεσα σε zip

6-το μετετρεψα σε wgt

7-το περασα στο κινητο

και πηγα να το εγκαταστησω με εβγαλε μυνημα αποτυχιας.

 

Αν ειναι ευκολο για καποιους που ξερουν πως γινετε ακριβως , ας φτιαξουν εναν οδηγο να μαθουμε και εμεις να μετατρεπουμε τα widgets και να τα μοιραζομαστε με ολους.

 

Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι μου , βλεπω πως αρκετοι απο εσας επεμβενετε στα widgets και τα μετατρεπετε σε ελληνικα ή αλλαζετε τις εικονες.

Προσπαθησα και εγω να μετατρεψω καποιο widget σε ελληνικα, και αφου

 

1-το εκανα απο wgt σε zip

2-το αποσυμπιεσα

3-εκανα τις αλλαγες στα ελληνικα

4-εσβησα το signature1.xml

5-το ξανασυμπιεσα σε zip

6-το μετετρεψα σε wgt

7-το περασα στο κινητο

και πηγα να το εγκαταστησω με εβγαλε μυνημα αποτυχιας.

 

Αν ειναι ευκολο για καποιους που ξερουν πως γινετε ακριβως , ας φτιαξουν εναν οδηγο να μαθουμε και εμεις να μετατρεπουμε τα widgets και να τα μοιραζομαστε με ολους.

 

Σας ευχαριστω!

 

φίλε xkosm,

 

δεν είμαι ειδικός , αλλά τα 3/4 βιτζετ που πείραξα, ώστε να βάλω της δικές μου ρυθμίσεις, ????

 

ΑΚΟΛΟΎΘΗΣΑ ΆΛΛΟΝ ΔΡΌΜΟ ΑΠΟ ΑΦΤΟΝ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ.

ένα αρχείο που έχει κατάληξη .wgt δεν το ξεπακεταρουμε.

 

εγώ σε λίγα που έκανα παρεμβασει ???? εκανα τα ακολουθα .

 

1. το τάδε αρχείο με κατάληξη .wgt δεν το ξεπακεταρω , απλά κάνω δεξί κλικ και το ανοίγω, .

 

2. εφόσον το έχω ανοίξει !! διαλέγω το αρχείο , στο οποίο θέλω να κάνω της αλαγες μου, να προτιμήσεις ένα πρόγραμμα Notepad++, διοτι αφτο τον windos. είναι γεια κλάματα.

 

3. περιεργαζεσε το αρχείο που θέλεις ,ΠΆΝΤΑ μέσα στο WINRAR αρχείο. η εάν θέλεις κάνεις >> Εxtract without confirmation << αφτο το αρχείο που θα το κάνεις ως ανωτέρω, !!! θα ντο ανοίξεις με ένα Notepad++, editdor, ( ψαξε στο google, θα βρεις ).

 

4. εφόσον έχεις κάνει της αλαγες που θέλεις , στο αρχείο , το κάνεις drag and droop , πίσω στο ανοιχτό witzet rar.

 

5. κλείνεις το ανοιχτό witzet.rar ΚΑΙ ΑΙΝΤΕ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΑΦΤΟ ΗΤΑΝΕ !!!.

 

 

άμα ακόμα απορίες ???? ρώτα μου , εδώ είμαι , δεν είμαι και ο exper αλλά όσο πάμε και μαθαίνομε .:) :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε makiman ευχαριστω για τις συμβουλες σου.

Τις εφαρμοσα στο παρακατω widget ομως και παλι δεν πετυχε.

Απλως ηθελα να αλλαξω το εικονιδιο του widget.

Εδω περιεχει το widget και το εικονιδιο που θελω να αλλαξω.

 

[ATTACH]18238[/ATTACH]

 

Αν μπορεσεις να κανεις κατι δοκιμασε το.

Edited by xkosm
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα φίλε , αλλά δυστυχώς τα ίδια και σε μένα , ίσος κάποιο άλλο παιδί να γνωρίζει καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Ενα ενδιαφερων widget που βρηκα και τροποποιησα λιγο.

 

http://img824.imageshack.us/img824/1743/exampleym.jpg

 

http://www.mediafire.com/?w44fiw59ww9mrnc

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για weather widget και τα συναφή:

Για να δουλέψουν πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η δυνατότητα για data connection του κινητού, σωστά; Αυτές οι εφαρμογές κάθε πότε "τραβάνε" data και περίπου σε τι μέγεθος;

Αν πχ βάλω 60MB/μήνα data plan (3 ευρω κοστίζει) θα είμαι καλυμμένος;

 

Αν χρησιμοποιώ και push email (πχ για το hotmail) θα συνδέεται για data όταν θα υπάρχει νέο μήνυμα; Και μόνο αν αυτό δεν το κατεβάσω πρώτα στον υπολογιστή; ή γίνεται πχ να συνδέεται μια φορά το βράδυ και να παίρνει όλα τα μηνύματα της μέρας;

 

Συνοπτικά, αξίζει τον κόπο να είναι ενεργοποιημένο το data connection ή θα τρώει λεφτά σε ανύποπτο χρόνο;;;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για weather widget και τα συναφή:

Για να δουλέψουν πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η δυνατότητα για data connection του κινητού, σωστά; Αυτές οι εφαρμογές κάθε πότε "τραβάνε" data και περίπου σε τι μέγεθος;

Αν πχ βάλω 60MB/μήνα data plan (3 ευρω κοστίζει) θα είμαι καλυμμένος;

 

Αν χρησιμοποιώ και push email (πχ για το hotmail) θα συνδέεται για data όταν θα υπάρχει νέο μήνυμα; Και μόνο αν αυτό δεν το κατεβάσω πρώτα στον υπολογιστή; ή γίνεται πχ να συνδέεται μια φορά το βράδυ και να παίρνει όλα τα μηνύματα της μέρας;

 

Συνοπτικά, αξίζει τον κόπο να είναι ενεργοποιημένο το data connection ή θα τρώει λεφτά σε ανύποπτο χρόνο;;;

 

Γενικά για οτιδήποτε συνδέεται μέσω 3G/GPRS/EDGE υπάρχει στις ρυθμίσεις να μπορείς να ορίσεις κάθε πότε θες να τραβάει δεδομένα. Εγώ πχ στο weather widget που χρησιμοποιώ το έχω στο manual και κάνω refresh όποτε θέλω να δω τον καιρό. Τώρα τα δεδομένα που τραβάει είναι κάτι Kb, καμία 20 νομίζω. Το ίδιο ισχύει και για το mail, αν και δεν γνωρίζω τι συμβαίνει με το push.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά για οτιδήποτε συνδέεται μέσω 3G/GPRS/EDGE υπάρχει στις ρυθμίσεις να μπορείς να ορίσεις κάθε πότε θες να τραβάει δεδομένα. Εγώ πχ στο weather widget που χρησιμοποιώ το έχω στο manual και κάνω refresh όποτε θέλω να δω τον καιρό. Τώρα τα δεδομένα που τραβάει είναι κάτι Kb, καμία 20 νομίζω. Το ίδιο ισχύει και για το mail, αν και δεν γνωρίζω τι συμβαίνει με το push.

 

εκτός από το να κάνεις μόνος σου refresh μπορείς δηλαδή να ορίσεις να γίνεται refresh του καιρού κάθε πρωί την τάδε ώρα και μετά να διακόπτεται η data σύνδεση;

Link to comment
Share on other sites

εκτός από το να κάνεις μόνος σου refresh μπορείς δηλαδή να ορίσεις να γίνεται refresh του καιρού κάθε πρωί την τάδε ώρα και μετά να διακόπτεται η data σύνδεση;

 

Ναι μπορει να προγραμματιστει να γινετε ενημερωση καθε 15 - 30 λεπτα ή καθε 1-3-6-12 ωρες.

Γινετε συνδεση εκεινη τη στιγμη ενημερωνετε ο καιρος και επειτα παλι κοβετε η συνδεση απο μονη της.

Παντως εγω με cosmokarta εχω βαλει 60mb με 3 ευρω για ενα μηνα και ειναι υπεραρκετα για τις αναγκες μου.

Δηλαδη βλεπω καθημερινα τον καιρο 1-2 φορες την ημερα, ελεγχω τα email μου, στελνω email, βλεπω μερικες σελιδες στο internet και μεσα σε 20 ημερες καταναλωσα μολις 20mb.

Καλα ειναι. :):)

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς παίδες, τα widget τύπου ι/νετ , τα περισσότερα έχουνε επιλογή , όπως πότε θέλετε να κάνετε ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ,!!!! ενω αλλα δεν εχουνε αφτη την επιλογει , και γεια αφτο εγω πρωσοπικα δεν τα χρησιμοποιο.!

ωποτε το μονον που εχεται να κανετε εναι , να μπειτε στης ρυθμισεις του καθε witget, κα να κανεται της αναλογες ρυθμησεις.

 

ΕΑΝ εχεται witget _ το οποιο ινε ιντερνετικο , αλλα δεν εχει επιλογη , το πότε θα το κάνεις ανανεωσεις !??? ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΆ ΤΕΤΕΙΑ widget!!! απλά δεν τα χρησιμοποιώ, και τα σβήνω από το κινητό μου .

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

εδω ενα witzet ,

 

το οποιο εγω το προσαρμοσα στα δκα μου γουστα !!!!! οποιος ξερει καποια βασικα ,καλοσ, οσοι δεν ξερουνε κε θελουνε να προσαρμοσουνε τα δικα τους webcam ? δεν εναι δυσκολο,!! αλλα εαν εχουνε προβλημα !!!! ας μου στειλουνε πμ.

 

εδω το witzet το δικο μου. >>>>>

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω εγκατάσταση κάποιου widget που να παρουσιάζει την ώρα ,έχει μια ώρα διαφορά, ενώ το τηλέφωνο δείχνει κανονικά την ώρα.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω εγκατάσταση κάποιου widget που να παρουσιάζει την ώρα ,έχει μια ώρα διαφορά, ενώ το τηλέφωνο δείχνει κανονικά την ώρα.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

νομιζω κατι παιζει με την θερινη ωρα

Link to comment
Share on other sites

νομιζω κατι παιζει με την θερινη ωρα

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τελικά πρέπει να είναι θέμα αναβάθμισης της συσκευής .

Η συσκευή έχει Vodafone firmware και μάλλον αυτό είναι ή αιτία.

Θέλω να ρωτήσω αν χρησιμοποιήσω τον Οδηγό Ξεκλειδώματος Αναβάθμισης του Samsung Wave μέσω το Kies θα ξεφορτωθώ επιτέλους το Vodafone firmware;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τελικά πρέπει να είναι θέμα αναβάθμισης της συσκευής .

Η συσκευή έχει Vodafone firmware και μάλλον αυτό είναι ή αιτία.

Θέλω να ρωτήσω αν χρησιμοποιήσω τον Οδηγό Ξεκλειδώματος Αναβάθμισης του Samsung Wave μέσω το Kies θα ξεφορτωθώ επιτέλους το Vodafone firmware;

 

ακριβως.......

αν ακολουθησεις αυτον τον οδηγο θα κανεις αναβαθμηση και θα ξεφορτωθεις τις μλκιες της voda ....

επισης μπορεις να αλλαξεις μονιμα το product code απο vgr σε eur με τον αντιστοιχο οδηγο αλλαγης product code .

Καντα και τα δυο με οποια σειρα θες.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως.......

αν ακολουθησεις αυτον τον οδηγο θα κανεις αναβαθμηση και θα ξεφορτωθεις τις μλκιες της voda ....

επισης μπορεις να αλλαξεις μονιμα το product code απο vgr σε eur με τον αντιστοιχο οδηγο αλλαγης product code .

Καντα και τα δυο με οποια σειρα θες.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Μπορείς να μου πεις ποιος είναι ο ποιο κατατοπιστικός οδηγός και απο που τον κατεβάζω;

Εγώ βέβαια έχω έναν που αναφέρεται στο Kies 1.5.1. αυτός είναι σε .τχτ είναι οκ;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Ενα ενδιαφερων widget που βρηκα και τροποποιησα λιγο.

 

http://img824.imageshack.us/img824/1743/exampleym.jpg

 

http://www.mediafire.com/?w44fiw59ww9mrnc

 

προσπαθώ να το εγκαταστήσω και μου λέει αποτυχία εγκατάστασης. καμιά βοήθεια?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...