Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μενα κανεις? Ψαχνω 7αρι για browsing και μονο (οχι παιχνιδια η ταινιες)

Λεω το Ν70 (ποιο απο ολα?) το pipo s2 (αλλα με απασχολει η no-ips οθονη αλλα σημερα ειδα και το venus.

Σημ επειδη θα παραγγειλω 2 και το ενα ειναι για ενα φιλο, θελω ενα που να μην εχει θεματα(εστω με καποια custom rom, το πολυ μεχρι 100 ευρα!

 

Βεβαια τυχον προτασεις π δεν ειδα ειναι καλοδεχουμενες, αν ξερετε καποιο καλο! Γι αυτο ρωταω αλλωστε!

N70HD στα ~90€

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ψάχνω για ένα android tablet για πλοήγηση στον δρόμο μιας και έχω ήδη ένα windows ce6 το οποίου φυσικά η απόκριση είναι αργή και δεν μπορώ να βλέπω βίντεο λόγω τις χαμηλής ταχύτητας του επεξεργαστή. Θέλω το gps να είναι ενσωματωμένο και κάτι δυνατό όπως σε αυτά που παραθέτω παρακάτω :

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/2013-New-7-Car-GPS-Navigation-HD-Android-40-Tablet-WIFI-512MB-FM-8GB-Free-Map/171044444273/item

 

http://www.alibaba.com/product-gs/691630721/High_Quality_GPS_Navigator_CityNavi_Android.html

 

http://www.alibaba.com/product-gs/948911907/Android_4_1_1_RK2928_ARM.html με gps αλλά χωρίς περιγραφή του και δεν γνωρίζω εάν είναι επαρκές σε σχέση με τα παραπάνω.

 

Ο επεξεργαστής και τα 512 μνήμης σηκώνουν ικανοποιητικά παρακολούθηση βίντεο, πλοήγηση, ανάγνωση pdf αρχείων και λιγότερο σερφάρισμα στο ιντερνετ μιας και το μηχάνημα θα βρίσκεται αποκλειστικά στο αμάξι; Έχω για το σπίτι ήδη το Hyundai X800 και είμαι πολύ ικανοποιημένος οπότε δεν γνωρίζω την δυνατότητα του επεξεργαστή Α13 ή Α10 πάντα βέβαια για τις ανάγκες που το θέλω.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για ένα android tablet για πλοήγηση στον δρόμο μιας και έχω ήδη ένα windows ce6 το οποίου φυσικά η απόκριση είναι αργή και δεν μπορώ να βλέπω βίντεο λόγω τις χαμηλής ταχύτητας του επεξεργαστή. Θέλω το gps να είναι ενσωματωμένο και κάτι δυνατό όπως σε αυτά που παραθέτω παρακάτω :

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/2013-New-7-Car-GPS-Navigation-HD-Android-40-Tablet-WIFI-512MB-FM-8GB-Free-Map/171044444273/item

 

http://www.alibaba.com/product-gs/691630721/High_Quality_GPS_Navigator_CityNavi_Android.html

 

http://www.alibaba.com/product-gs/948911907/Android_4_1_1_RK2928_ARM.html με gps αλλά χωρίς περιγραφή του και δεν γνωρίζω εάν είναι επαρκές σε σχέση με τα παραπάνω.

 

Ο επεξεργαστής και τα 512 μνήμης σηκώνουν ικανοποιητικά παρακολούθηση βίντεο, πλοήγηση, ανάγνωση pdf αρχείων και λιγότερο σερφάρισμα στο ιντερνετ μιας και το μηχάνημα θα βρίσκεται αποκλειστικά στο αμάξι; Έχω για το σπίτι ήδη το Hyundai X800 και είμαι πολύ ικανοποιημένος οπότε δεν γνωρίζω την δυνατότητα του επεξεργαστή Α13 ή Α10 πάντα βέβαια για τις ανάγκες που το θέλω.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

γτ δεν παιρνεις ενα bluetooth gpr receiver οπως αυτα που εχουν προτεινει κατα καιρους τα παιδια στο φορουμ με 20$ απο το ebay να κανεις την δουλεια σου με το x800? Το λεω γτ θα φορτωθεις ενα ταμπλετ που με 512 μνημη θα σερνεται...τα προγραμματα προηγησης ειναι σχετικα βαρια κ απαιτητικα...

Γενικα απο το Χ800 εισαι ευχαριστημενος? εχει τπτ θεματακια? γτ εγω το Χ700 το εδωσα γτ δεν με τρελαινε κιολας (οχι οτι ηταν κ ασχημο, απλα ζεσταινοταν στην πολυ χρηση λογω του αλουμινιου και δεν μπορουσες να το χρισημοποιησεις κατα την φορτιση...ασε π δεν ειχε κ υποστηριξη απο την κοινοτητα)

Link to comment
Share on other sites

γτ δεν παιρνεις ενα bluetooth gpr receiver οπως αυτα που εχουν προτεινει κατα καιρους τα παιδια στο φορουμ με 20$ απο το ebay να κανεις την δουλεια σου με το x800? Το λεω γτ θα φορτωθεις ενα ταμπλετ που με 512 μνημη θα σερνεται...τα προγραμματα προηγησης ειναι σχετικα βαρια κ απαιτητικα...

Γενικα απο το Χ800 εισαι ευχαριστημενος? εχει τπτ θεματακια? γτ εγω το Χ700 το εδωσα γτ δεν με τρελαινε κιολας (οχι οτι ηταν κ ασχημο, απλα ζεσταινοταν στην πολυ χρηση λογω του αλουμινιου και δεν μπορουσες να το χρισημοποιησεις κατα την φορτιση...ασε π δεν ειχε κ υποστηριξη απο την κοινοτητα)

Φίλε μου,

Το tablet μου είναι θαυμάσιο εκτός από το ότι δεν μπαίνει σε deep sleep με την 4.1.1. Επίσης παρά το γεγονός ότι πήρα καλώδιο φόρτισης usb δεν φορτίζει ούτε από τον υπολογιστή ούτε στο αμάξι (βύσμα nokia)οπότε σε λίγη ώρα πάπαλα. Θα μου πεις αντέχει 4 με 5 ώρες. Σε μεγάλο ταξίδι Θεσ-Αθήνα τι κάνεις; Επίσης το wm ce6.0 που έχω το έχω πάντα στο αμάξι και φορτίζει από mini usb όπως και αυτά που βρήκα. Επίσης δεν θέλω να κουβαλάω πάντα μαζί μου το Χ800 και πόσο μάλλον να το αφήνω πίσω από το καυτό τζάμι και πάνω σε βάση που μπορεί να φύγει στα πόδια μου ανα πάσα στιγμή (τρέμω στην ιδέα). Πάντως σαν μηχάνημα μου αρέσει πολύ. Τέλος μήπως μπορείς να μου στείλεις το link με αυτά τα gps από ebay που βρήκα και εγώ αλλά δεν ξέρω αν αξίζουν (μήπως και καταλήξω εκεί εαν και εφόσον).

 

Πάντως για δες αυτό το βίντεο

Edited by dimkir
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είχα γράψει και άλλου εδώ στο forum και έψαχνα ενα 10αρι tablet. Μονο που σημερα που τα ειδα από κοντα παρατήρησα οτι παραείναι μεγάλο το 10αρι οποτε θα προτιμήσω 7" ή 8". Βασικό να έχει bluetooth, μπαταρια καλη ( για ταινιες εως 7 ώρες αν ειναι δυνατόν) ,να μη κολλάει μεχρι 150 ευρώ το πολύ! Είδα μερικά και θέλω τα φώτα σας ή αν υπάρχει κατι άλλο που εγω δεν το ξερω.

1. pipo M5

2.pipo U3

3.pipo U2

4.ainol novo fire-flame

 

Ευχαριστω πολυ. :)

Link to comment
Share on other sites

δες και ενα χιουνται απο αμαζον που βγαινει γυρω στα 130 αν θυμαμαι καλα. εχει και gps

νομιζω ειναι το Τ10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια τι γνωμη εχεται για το Ainol novo 7 crystal II quad core τα χρηματα που θελω να ξοδεψω ειναι λιγα το εχω βρει 92 δολλαρια.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

;)Σας ευχαριστώ πολυ απλα απο οσα εχω διαβάσει θελω να αποφυγω 4πυρηνα γιατι τρωνε πολυ μπαταρια (7ωρες το λιγοτερο αν ειναι δυνατο να κραταει σε ταινιες)! Δεν ξερω αν ισχυει...Να τονισω οτι ψαχνω καποιο οσο το δυνατό λιγοτερο απροβλημάτιστο.:wacko: Edited by wolf2002
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είχα γράψει και άλλου εδώ στο forum και έψαχνα ενα 10αρι tablet. Μονο που σημερα που τα ειδα από κοντα παρατήρησα οτι παραείναι μεγάλο το 10αρι οποτε θα προτιμήσω 7" ή 8". Βασικό να έχει bluetooth, μπαταρια καλη ( για ταινιες εως 7 ώρες αν ειναι δυνατόν) ,να μη κολλάει μεχρι 150 ευρώ το πολύ! Είδα μερικά και θέλω τα φώτα σας ή αν υπάρχει κατι άλλο που εγω δεν το ξερω.

1. pipo M5

2.pipo U3

3.pipo U2

4.ainol novo fire-flame

 

Ευχαριστω πολυ. :)

το fire δεν το βρισκεις πλεον αλλα κ εγω π το ειχα δεν εβγαζε 7 ωρες (περιπου 5-6, αναλογα την φωτεινοτητα)

Αν το θελεις ομως μονο για ταινιες γιατι να ανεβεις τοσο ψηλα σε τιμη? δες το S2 (αν και δεν εχει ips οθονη) ή καποιο αλλο με οσο το δυνατον μεγαλυτερη μπαταρια.

 

Εγω θα παραγγειλω το n70HD αλλα σκεφτομαι και το s3 για ενα φιλο π θελει μονο ιντερνετ για στοιχημα κ τπτ αλλο ή το ainol crystal. (ειναι κ τα δυο πολυ φθηνα και για ιντερνετ μονο πιστευω οτι θα ειναι μια χαρα)

Που;;;; :w00t:

Buyincoins με το κουπονι που θα βρεις στο νετ για 5%

Edited by dimitris_86
Link to comment
Share on other sites

Που;;;; :w00t:

http://www.aliexpress.com/item/2012-new-arrivel-7-inch-Yuandao-N70-Dual-engine-HD-Dual-core-Android-4-1-1/685919767.html με singapore ή hong kong post, άσε το buyincoins που στέλνει με china post

Καλησπέρα παιδιά είχα γράψει και άλλου εδώ στο forum και έψαχνα ενα 10αρι tablet. Μονο που σημερα που τα ειδα από κοντα παρατήρησα οτι παραείναι μεγάλο το 10αρι οποτε θα προτιμήσω 7" ή 8". Βασικό να έχει bluetooth, μπαταρια καλη ( για ταινιες εως 7 ώρες αν ειναι δυνατόν) ,να μη κολλάει μεχρι 150 ευρώ το πολύ! Είδα μερικά και θέλω τα φώτα σας ή αν υπάρχει κατι άλλο που εγω δεν το ξερω.

1. pipo M5

2.pipo U3

3.pipo U2

4.ainol novo fire-flame

 

Ευχαριστω πολυ. :)

onda v812

 

;)Σας ευχαριστώ πολυ απλα απο οσα εχω διαβάσει θελω να αποφυγω 4πυρηνα γιατι τρωνε πολυ μπαταρια (7ωρες το λιγοτερο αν ειναι δυνατο να κραταει σε ταινιες)! Δεν ξερω αν ισχυει...Να τονισω οτι ψαχνω καποιο οσο το δυνατό λιγοτερο απροβλημάτιστο.:wacko:

τα Α31 έχουν ίδιες επιδόσεις με τα RK3066 και λίγο καλύτερες, με μικρότερη κατανάλωση

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/2012-new-arrivel-7-inch-Yuandao-N70-Dual-engine-HD-Dual-core-Android-4-1-1/685919767.html με singapore ή hong kong post, άσε το buyincoins που στέλνει με china post

onda v812

 

 

τα Α31 έχουν ίδιες επιδόσεις με τα RK3066 και λίγο καλύτερες, με μικρότερη κατανάλωση

Σε ευχαριστω φιλε μου απλα διαβασεις πιο πανω θελω να εχει κ bluetoooth ;) Καποιο αλλο? ?

Edited by wolf2002
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου απλα αν διαβαζεις πιο πανω θελω να εχει κ bluetoooth ;) Καποιο αλλο?
CHUWI V88 .
Link to comment
Share on other sites

CHUWI V88 .

Αυτο κοιτουσα και εγω ... ;) Νομιζω δεν παιζει καποιο αλλο απροβληματιστο να προτεινεις, εκτος απο το CHUWI v88 που εχω διαβασει κ εγώ καλες κριτικες? Σε ευχαριστω πολυ παντως να εισαι καλα μαλλον εκει με βλεπω να καταληγω!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κοιτουσα και εγω ... ;) Νομιζω δεν παιζει καποιο αλλο απροβληματιστο να προτεινεις, εκτος απο το CHUWI v88 που εχω διαβασει κ εγώ καλες κριτικες? Σε ευχαριστω πολυ παντως να εισαι καλα μαλλον εκει με βλεπω να καταληγω!! :)

ποιο site ειναι καλυτερο να το παραγγειλω? Alienexpress, merimobile, spemall, minideals ή καποιο αλλο αξιοπιστο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φτηνά 4πύρηνα όπως αυτό http://www.pandawill.com/ainol-novo-7-crystal-2-quad-core-tablet-pc-7-inch-mva-hd-screen-android-41-8gb-white-p72688.html λένε τίποτα? τα έχει δοκιμάσει κάποιος?
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

ποιο site ειναι καλυτερο να το παραγγειλω? Alienexpress, merimobile, spemall, minideals ή καποιο αλλο αξιοπιστο?

Οποιο εχει paypal - εξασφαλιζεις τα μετοπσθεν! Το Aliexpress (αυτο εννοεις ως Alienexpress; ) απ΄οπου ψωνισα δυο φορες δεν εχει και μετανοιωσα (μου το αλλαξαν βεβαια, αλλα μεχρι να γινει...)

Link to comment
Share on other sites

Οποιο εχει paypal - εξασφαλιζεις τα μετοπσθεν! Το Aliexpress (αυτο εννοεις ως Alienexpress; ) απ΄οπου ψωνισα δυο φορες δεν εχει και μετανοιωσα (μου το αλλαξαν βεβαια, αλλα μεχρι να γινει...)

χαχαχα ναι αυτο εννοοω! πως το εγραψα ετσι :p οκ σε ευχαριστω πολυ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς πως μπορώ να κατεβασω τορεντ απο ταμπλετ; 2 μέρες παιδευομαι. Έχω κατεβάσει την εφαρμογή του (μ) αλλά όταν προσπαθώ να περάσω στο (μ) ενα τορεντ δεν το περνάει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς πως μπορώ να κατεβασω τορεντ απο ταμπλετ; 2 μέρες παιδευομαι. Έχω κατεβάσει την εφαρμογή του (μ) αλλά όταν προσπαθώ να περάσω στο (μ) ενα τορεντ δεν το περνάει

 

Οταν τορενταρεις κατι δεν σε ρωταει αν θες να το κατεβασεις με μτορεντ κλπ; εγω παντως κατεβαζα ανετα (αρκει βεβαια να εχεις το u(μ)torrent:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν με ρωταει.το προβλημα ομως δεν ειναι αυτο αλλα το οτι δεν το περναει καθολου μεσα.πρεπει να κανω καποια αλλη ρυθμιση μηπως;
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν με ρωταει.το προβλημα ομως δεν ειναι αυτο αλλα το οτι δεν το περναει καθολου μεσα.πρεπει να κανω καποια αλλη ρυθμιση μηπως;

 

Έχω την εντύπωση οτι δεν μπορεις να κατεβάσεις κι εσυ από το mytog. Δεν γίνεται εκτός και αν ξέρει κάποιος εδώ κάποιον τρόπο. Από pirate bay μπορείς

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φτηνά 4πύρηνα όπως αυτό http://www.pandawill.com/ainol-novo-7-crystal-2-quad-core-tablet-pc-7-inch-mva-hd-screen-android-41-8gb-white-p72688.html λένε τίποτα? τα έχει δοκιμάσει κάποιος?
Κουράστηκα να το λέω:p όπου βλέπεις Actions ATM ή/και Vivante GC1000,μακρυά. καλύτερα διπύρηνα amlogic και rk3066

Οποιο εχει paypal - εξασφαλιζεις τα μετοπσθεν! Το Aliexpress (αυτο εννοεις ως Alienexpress; ) απ΄οπου ψωνισα δυο φορες δεν εχει και μετανοιωσα (μου το αλλαξαν βεβαια, αλλα μεχρι να γινει...)

To aliexpress έχει το escrow που ναι καλύτερο απ το paypal

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι δεν μπορεις να κατεβάσεις κι εσυ από το mytog. Δεν γίνεται εκτός και αν ξέρει κάποιος εδώ κάποιον τρόπο. Από pirate bay μπορείς

 

..ακριβώς φιλέ. Εκτός του οτι δεν ν μπόρεσα να περάσω τορεντ απο τον crome έπρεπε να κατεβασω τον όπερα για να μπορώ να κατεβασω διαπιστωσα οτι απο το mytog δεν κατέβαζε ενω απί αλλά δούλευε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...