Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια γνωμη για αυτο http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Tablets/8-9_Android_Tablet_PC/Android_4.0_Tablet_Starlight_-_10.1_Inch_HD_Screen_1.6Ghz_Dual_Core_32GB_Black/ το site είναι αξιόπιστο;

Ευχαριστω:)

 

Έλα ρε γείτονα, το site μια χαρά αξιόπιστο είναι αλλά ακριβό και δεν εξειδικέυεται και σε τέτοια είδη....

 

Αν ψάχνεις για 10 ταμπλέτα (που δεν έχω ασχοληθεί και άρα δεν μπορώ να σου προτείνω), νομίζω καλύτερα να προχωρήσεις ως εξής:

1. κοιτάς εδώ στα αντίστοιχα threads για μοντέλα που έχουν οι χρήστες εδώ, με κριτήριο την υφιστάμενη υποστήριξη (π.χ. ύπαρξη ρομ, ευκολία ρουτ, συνήθη προβλήματα),

2. Κοιτάς στο thread με τα μαγαζιά για τα πιό αξιόπιστα μαγαζιά από όπου έχουν ψωνίσει παιδιά από εδώ (και αντίστοιχα εντοπίζεις αυτά που πρέπει να αποφύγεις!) και ψάχνεις για τα μοντέλα που σε ενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιο κινεζικο tablet θα μου προτεινατε (δεν με ενδιαφερει ποσων ιντσων ειναι) με κριτηριο την αξιοπιστια και την μπαταρια?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα εδω, τις πρωτες-φτηνες επιλογες, αξιζει κανενα?

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?&category=%D6%CF%D1%C7%D4%CF%C9+%D5%D0%CF%CB%CF%C3%C9%D3%D4%C5%D3&filter-5134=1

 

Παιδια μια γνωμη για αυτο http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Tablets/8-9_Android_Tablet_PC/Android_4.0_Tablet_Starlight_-_10.1_Inch_HD_Screen_1.6Ghz_Dual_Core_32GB_Black/ το site είναι αξιόπιστο;

Ευχαριστω:)

Το site αξιόπιστο, αλλά ακριβό σε ταμπλετ και κινητά. Προτίμησε κάποιο εξειδικευμένο σε τετοιες συσκευες. Επίσης το ταμπλετ αυτό ειναι κλώνος του Yuandao/Window N101 v1, κι ειναι πολύ καλό, με μόνο μειονέκτημα το χαμηλό wifi

O ΠΠ6210 τα λέει μια χαρά:

Έλα ρε γείτονα, το site μια χαρά αξιόπιστο είναι αλλά ακριβό και δεν εξειδικέυεται και σε τέτοια είδη....

Αν ψάχνεις για 10 ταμπλέτα (που δεν έχω ασχοληθεί και άρα δεν μπορώ να σου προτείνω), νομίζω καλύτερα να προχωρήσεις ως εξής:

1. κοιτάς εδώ στα αντίστοιχα threads για μοντέλα που έχουν οι χρήστες εδώ, με κριτήριο την υφιστάμενη υποστήριξη (π.χ. ύπαρξη ρομ, ευκολία ρουτ, συνήθη προβλήματα),

2. Κοιτάς στο thread με τα μαγαζιά για τα πιό αξιόπιστα μαγαζιά από όπου έχουν ψωνίσει παιδιά από εδώ (και αντίστοιχα εντοπίζεις αυτά που πρέπει να αποφύγεις!) και ψάχνεις για τα μοντέλα που σε ενδιαφέρουν.

 

Ποιο κινεζικο tablet θα μου προτεινατε (δεν με ενδιαφερει ποσων ιντσων ειναι) με κριτηριο την αξιοπιστια και την μπαταρια?

Ευχαριστω!

Γίνει ποιο συγκεκριμένος. Σε τι κατηγορία τιμής;
Link to comment
Share on other sites

Τιμη μεχρι 200 ευρω. Το tablet θα ειναι για σχετικα απλη χρηση οχι ας παιχνιδια και τετοια.
ainol novo 10 hero, sta 140€
Link to comment
Share on other sites

ainol novo 10 hero, sta 140€

 

Κάτι προβλήματα με το wifi που εχω διαβασει ισχύουν? Eπίσης που κανει 140 ?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι προβλήματα με το wifi που εχω διαβασει ισχύουν? Eπίσης που κανει 140 ?

Ευχαριστω!

Απ 'ότι θυμάμαι είχαν λυθεί με νεότερη ρομ. Δεν ξέρω, θα το χω σε καμιά δεκαριά μέρες και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Τιμη μεχρι 200 ευρω. Το tablet θα ειναι για σχετικα απλη χρηση οχι ας παιχνιδια και τετοια.

PIPO M9 Quad Core First RK3188 στα 185€ ολα απο pandawill

Link to comment
Share on other sites

PIPO M9 Quad Core First RK3188 στα 185€ ολα απο pandawill

 

Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα, η PiPO καθυστέρησε μερικές μέρες.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα, η PiPO καθυστέρησε μερικές μέρες.

kai to pandawill θα πει «δεν το χουμε περιμέντε μία με δύο βδομαδες», μετά από μια βδομάδα θα πει «θα το φέρουμε σε 10-15 ημέρες», και μετα θα λέει «δεν είναι διαθέσιμο, θέλετε να πάρετε το τάδε, που έχουμε σε στοκ;» :lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτο μπορει να συμβει και με οποιοδηποτε αλλο tab και απο οποιοδηποτε αλλο μαγαζι

 

Σίγουρα, αλλά στο Pandawill είναι κανόνας ;)

Τόσοι και τόσοι σε τόσα ξένα fora, δε μπορεί να κάνουν λάθος!

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα οχι,αυξημενο το ρισκο οκ

αλλα εχω την εντυπωση οτι εχει να κανει και με την pipo...

ροδο ειναι και θα ανθισει που λενε στο χωριο μου

να πω και την αληθεια μου,δεν βλεπω κατι το ιδιαιτερο στα χαρακτηριστικα του περα του τετραπηρυνου

η τιμη του παντως ειναι καλη

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα οχι,αυξημενο το ρισκο οκ

αλλα εχω την εντυπωση οτι εχει να κανει και με την pipo...

ροδο ειναι και θα ανθισει που λενε στο χωριο μου

 

Εννοείται ότι το συγκεκριμένο είναι θέμα της PiPO. Ήδη έχει πάει για τις 10 του μήνα και στις 20 περιμένουμε και το νέο Cube RK3188 με Retina (τάδε έφη iPadAlternative).

 

Αλλά και σε άλλα προϊόντα - mainstream - του Panda, εφαρμόζουν αυτή την τακτική. Το ίδιο γίνεται και με το "saw better price", που είναι αυτοματοποιημένο bot που σου απαντά στο καπάκι ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα (!) αλλά πάρε ένα -5% για την επόμενη αγορά σου :p

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Απ 'ότι θυμάμαι είχαν λυθεί με νεότερη ρομ. Δεν ξέρω, θα το χω σε καμιά δεκαριά μέρες και θα σου πω

 

Το σκέφτομαι κι εγω για το ainol novo 10 hero...θα αρχισω να ψαχνω reviews. απο μπαταρία τι εχεις ακουσει?

Ειδα οτι υπάρχει και 2 και HD οθονη ισχύει?

Τελικά φορτίζει μόνο με usb? Κανονικός φορτιστής δεν παίζει?

Edited by gechro
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι κι εγω για το ainol novo 10 hero...θα αρχισω να ψαχνω reviews. απο μπαταρία τι εχεις ακουσει?

Ειδα οτι υπάρχει και 2 και HD οθονη ισχύει?

Τελικά φορτίζει μόνο με usb? Κανονικός φορτιστής δεν παίζει?

Το 2 απλά είναι με τετραπύρηνο επεξεργαστή.

Φορτίζει με άλλη θύρα, όπως τα περισσότερα τάμπλετ. Σε καμιά βδομάδα ελπίζω να το χω στα χέρια μου κ θα πω νεότερα.

 

[...]Το ίδιο γίνεται και με το "saw better price", που είναι αυτοματοποιημένο bot που σου απαντά στο καπάκι ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα (!) αλλά πάρε ένα -5% για την επόμενη αγορά σου :p
εμένα μια φορά που το δοκίμασα, μου παν θα μπει στο happy hour. Όποτε όμως πήγα να αγοράσω απ το happy hour, ξαφνικά κολλάει το site τη στιγμή που αρχίζει η προσφορά, κι όταν καταφέρω να πατησω αγορά, λέει out of stock :p

 

αυτο μπορει να συμβει και με οποιοδηποτε αλλο tab και απο οποιοδηποτε αλλο μαγαζι

Το pandawill σχεδόν σ όλα έτσι κάνει. Ακόμα και προϊόντα διαδεδομένα, πού όλοι τα στελνουν κανονικά, αυτοί λένε να περιμένεις 1-2 βδομάδες

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Το 2 απλά είναι με τετραπύρηνο επεξεργαστή.

Φορτίζει με άλλη θύρα, όπως τα περισσότερα τάμπλετ. Σε καμιά βδομάδα ελπίζω να το χω στα χέρια μου κ θα πω νεότερα.

Οταν λες φορτιζει με άλλη θυρα τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Το 2 απλά είναι με τετραπύρηνο επεξεργαστή.

Φορτίζει με άλλη θύρα, όπως τα περισσότερα τάμπλετ. Σε καμιά βδομάδα ελπίζω να το χω στα χέρια μου κ θα πω νεότερα.

Οταν λες φορτιζει με άλλη θυρα τι εννοεις?

με άλλο βύσμα, στρογγυλό.

Link to comment
Share on other sites

Για το Ainol 10 to Firewire δεν εχει ακουστεί τίποτα και το βλεφαριάζω .Πολύ καλα χαρακτηριστικά
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στη παρέα

 

ενδιαφέρομαι για ένα tablet 10" με 3g & GPS και έχω καταλήξει σε αυτό:

 

http://www.merimobiles.com/sanei-n10-dual-core-3g-version-10-1-inch-ips-1280-800-with-android-4-0-4-dual-camera-bluetooth-gps_p/meri6788.htm?setCurrencyId=33 (sanei n10)

 

με αυτό μπορώ να έχω

1. root

2. customs roms ?

 

από προβλήματα έχει κανένα θέμα; υπάρχει κάτι άλλο που να μπορεί να γίνει root (εντάξει για το custom δε τρελαίνομαι) που να προτείνετε περισσότερο;

τώρα και με netmonitor
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στη παρέα

ενδιαφέρομαι για ένα tablet 10" με 3g & GPS και έχω καταλήξει σε αυτό:

http://www.merimobiles.com/sanei-n10-dual-core-3g-version-10-1-inch-ips-1280-800-with-android-4-0-4-dual-camera-bluetooth-gps_p/meri6788.htm?setCurrencyId=33 (sanei n10)

με αυτό μπορώ να έχω

1. root

2. customs roms ?

από προβλήματα έχει κανένα θέμα; υπάρχει κάτι άλλο που να μπορεί να γίνει root (εντάξει για το custom δε τρελαίνομαι) που να προτείνετε περισσότερο;

σε αυτά τα λεφτά είναι η μόνη αξιόλογη επιλογή. Είναι ικανοποιητικό, χωρίς προβλήματα, μέτρια ποιότητα, και rootάρετε φυσικά, όπως όλα. Το χει παραγγείλει γνωστός μου, όταν το παραλάβει θα πω 2 λόγια
Link to comment
Share on other sites

Το 2 απλά είναι με τετραπύρηνο επεξεργαστή.

Φορτίζει με άλλη θύρα, όπως τα περισσότερα τάμπλετ. Σε καμιά βδομάδα ελπίζω να το χω στα χέρια μου κ θα πω νεότερα.

 

εμένα μια φορά που το δοκίμασα, μου παν θα μπει στο happy hour. Όποτε όμως πήγα να αγοράσω απ το happy hour, ξαφνικά κολλάει το site τη στιγμή που αρχίζει η προσφορά, κι όταν καταφέρω να πατησω αγορά, λέει out of stock :p

 

 

Το pandawill σχεδόν σ όλα έτσι κάνει. Ακόμα και προϊόντα διαδεδομένα, πού όλοι τα στελνουν κανονικά, αυτοί λένε να περιμένεις 1-2 βδομάδες

τελικά κατάφερα και τσίμπησα στο happy hour το ainol novo hero 2 (pandawill) 126€. Η πολυ τυχερός ειμαι και πήρα ένα απο τα 5 κομμάτια ή μας κανουν πλάκα:lol:

gerstavros2 περιμενουμε reviews όταν το παρεις με το καλο στα χερια σου (ξέρεις καμια θηκη που θα βρουμε? Είναι ίδια με του ainol novo hero 1?)

Link to comment
Share on other sites

τελικά κατάφερα και τσίμπησα στο happy hour το ainol novo hero 2 (pandawill) 126€. Η πολυ τυχερός ειμαι και πήρα ένα απο τα 5 κομμάτια ή μας κανουν πλάκα:lol:

gerstavros2 περιμενουμε reviews όταν το παρεις με το καλο στα χερια σου (ξέρεις καμια θηκη που θα βρουμε? Είναι ίδια με του ainol novo hero 1?)

Στείλε ένα email και ρώτα αν έχουν στοκ. Αλλιώς θα σ στειλουν σε 5 μέρες κ θα σου πουν ειναι out of stock, θες να περιμένεις 1-2 βδομάδες να το βρούνε (λες κ τους κάνουν μποϋκοτάζ τα εργοστάσια κ δεν τους προμηθεύουν :lol:) ή να πάρεις άλλο που χουν ετοιμοπαράδοτο. Εκτός κι αν είσαι τυχερός κι είχαν στοκ, και γι αυτό το βαλαν και στο happy hour (αν κ την ειχα πατησει κ στο happy hour και τσάμπα χάρηκα). Θήκες ίδιες. Οι περισσότερες ειναι standar

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...