Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χρησιμοποιεις τον launcher που ερχοταν με το κινητο ή εχεις κατεβασει αλλο? πχ launcher pro, adw κλπ;

αν πας ρυθμισεις>οθονη εχει επιλογη για περιστροφη της οθονης, μηπως ειναι αυτο.

αλλιως αν εχεις αλλαξει, εκτος απο αυτο πρεπει να κοιταξεις και στα settings του launcher, συνηθως μπαινεις οταν εισαι στη homescreen και πατησεις menu>preferences(συνηθως ετσι το λεει). καπου εκει θα εχει επιλογη αν θες να περιστρεφεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νίκο Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση...

 

Τελικά βάζοντας μια κάρτα MSD μέσα μου ενεργοποίεισε επιλογή για restore και όλα λειτούργησαν...Μάλλον είχε κολλήσει :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απόλυτο δίκιο ακόμα και άν έχουν super χαρακτηριστικά δεν παύει να είναι gadgetάκια μόνο για απλό σερφάρισμα οπότε δεν αξίζει να τα πληρώσεις πάνω από 150 - 160 Euro...

 

U get what you pay for.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το tablet λέει υποστηρίζει 3g modem... δηλαδή MiFi;

 

 

Επίσης.. έχει βρει κανείς αξιόλογο, έστω κινέζικο tablet με android που να υποστηρίζει 3g; Κατά προτίμηση 10". Το θέλω για σχετικά ηλικιωμένο άνθρωπο που απλά θέλει να κοιτάει τα μέιλ του και να γράφει κανά κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

έχει android 2.1 όμως

για ψάξε εδώ θα βρεις πιστεύω κάτι ανάλογο και ποιο φτηνό

http://www.pandawill.com/

 

Me search για tablet 3g το μόνο που βρήκα είναι ένα στα 600 δολλάρια :Ρ

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

7 inch

3g (data + phone + videoklhsh)

android 2.2

gps

 

ΠΟΙΟ?????????????????

 

ZTE V9 για οικονομική λύση αλλά με 2.1 (ε κάποια στιγμή λογικά θα πάρει 2.2)

Galaxy Tab για ακριβή λύση αν και στην αμερική κάνανε price drop 100$

Link to comment
Share on other sites

ZTE V9 για οικονομική λύση αλλά με 2.1 (ε κάποια στιγμή λογικά θα πάρει 2.2)

Galaxy Tab για ακριβή λύση αν και στην αμερική κάνανε price drop 100$

 

αλλα δεν υπαρχουν? το zte v9 δεν υπαρχει σε πιο φθηνη εκδοση? 350 πολλα δεν ειναι? απο εξωτερικό?

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

 

Το έχεις δοκιμάσει αυτό; Θα πάρει 2.2;

 

αλλα δεν υπαρχουν?

 

Μετά πας σε κάτι κινέζικο.

Ψάχνω και εγώ πολύ καιρό και δεν βρίσκω κάτι σε 3g. Σε λίγες βδομάδες όμως μάλλον θα γεμίσουμε με tablets.... μιλάμε για πολλά tablets!

 

eLocity annouces seven Tegra 2 powered Android 3.0 tablets

VIZIO Unveils New Smartphone and Tablet Featuring VIA Plus

ViewSonic To Show Tablet Computer With Phone Functions At CES

Toshiba Announces Tegra 2-Powered Honeycomb Tablet, Lets Its Name Remain A Mystery

Verizon To Launch Multiple 4G Devices At CES

Motorola Keeps Enticing Us with Soon To be Unveiled Honeycomb Tablet

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει αυτό; Θα πάρει 2.2;

 

 

 

Μετά πας σε κάτι κινέζικο.

Ψάχνω και εγώ πολύ καιρό και δεν βρίσκω κάτι σε 3g. Σε λίγες βδομάδες όμως μάλλον θα γεμίσουμε με tablets.... μιλάμε για πολλά tablets!

 

eLocity annouces seven Tegra 2 powered Android 3.0 tablets

VIZIO Unveils New Smartphone and Tablet Featuring VIA Plus

ViewSonic To Show Tablet Computer With Phone Functions At CES

Toshiba Announces Tegra 2-Powered Honeycomb Tablet, Lets Its Name Remain A Mystery

Verizon To Launch Multiple 4G Devices At CES

Motorola Keeps Enticing Us with Soon To be Unveiled Honeycomb Tablet

 

Το εχω δοκιμασει και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις!

Καλη ποιοτητα κατασκευης,γρηγορο,ωραιο ui και ο υπαλληλος της huawei που μιλησα μου ειπε οτι σχεδον σιγουρα θα παρει 2.2 και λογω του snapdragon θα μπορεις να δεις

και flash 10.1!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το tablet λέει υποστηρίζει 3g modem... δηλαδή MiFi;

 

 

Επίσης.. έχει βρει κανείς αξιόλογο, έστω κινέζικο tablet με android που να υποστηρίζει 3g; Κατά προτίμηση 10". Το θέλω για σχετικά ηλικιωμένο άνθρωπο που απλά θέλει να κοιτάει τα μέιλ του και να γράφει κανά κείμενο.

Αν σου κάνει με 9,7'' με capacitive οθόνη και με θέση για να πάρει κάρτα sim για να έχεις 3g ιντερνετ τότε αυτό είναι μια πολύ καλή λύση

http://www.fastcardtech.com/goods-5425-FCTpad+GalaxyMonster+Dual+core+800MHZ+97+inch+Androdi+22+capacitive+multi-touch+screen+WIFI+G-sensor+Build+in+3G.html

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Και η Motorola παρουσίασε προολίγου το πολυαναμενόμενο Tablet της, Motorola Xoom, το πρώτο Tablet με Honeycomb.

http://www.engadget.com/2011/01/05/motorola-xoom-becomes-official-on-motorola-site-joined-by-unann/

 

(Πανέμορφο, αν έχει και μία λογική τιμή τότε είναι σίγουρη αγορά για μένα, το περίμενα πώς και πώς..!)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην έχει αναφερθεί ξανά

 

http://www.yopool.com/products/7-inch-iRobot-Pad-Google-Android-OS-WiFi-touch-screen-Gsensor-Tablet-PC-UMPC-MID-netbook-with-camera-4GB-Memory-p-1521.html#reviews

 

Από την παραπάνω ιστοσελίδα είχα αγοράσει μπαταρία για sony ericsson και είχα μείνει πολύ ικανοποιημένος από την τιμή κλπ.

Πάντως εγώ περιμένω να βγει συσκευή με usb και σίγουρα όχι με android 2.1 ,για να μπορώ λίγο πολύ να αντικαταστήσω το laptop μου...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το tabletτελικα το πηρε κανεις?

 

όντως έχει κανένας εμπειρία από αυτό? Φαίνεται πολύ καλό!

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό φαίνεται πολύ καλό και αξιόλογο. Βέβαια, το τσιπάκι λέει arm11 ενώ σίγουρα θα είναι το rockchip αλλά ότι πληρώνεις.. σχεδόν.. παίρνεις. 3g στα 150euros είναι αρκετά καλά..

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε είναι και το τελωνείο όμως. Δεν γνωρίζω πόσο παραπάνω, αλλά απ'ότι βλέπω έρχεται από Κίνα.

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

εχω ενα κινεζικο και θελω να ρωτησω τι μοντεμ εχετε βαλει για 3g συνδεση γιατι ενα zte vodafone δεν δουλευει ,ο τυπος μου ειπε για eldo 1916 η huawei e1750 αλλα δεν υπαρχουν ελλαδα καθε βοηθεια δεκτη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλημέρα!

Μου κίνησε το ενδιαφέρον αυτό το Internet Tablet, καθώς φαίνεται υπερβολικά δελεαστική η τιμή του για όσα προσφέρει (αρκεί να μην είναι τελείως απάτη και χαλάσει μέσα σε μια μέρα).

Έχω κάποιες απορίες πάνω σ' αυτό:

1) Ξέρετε, όσοι έχετε εμπειρία από παρόμοιες αγορές, αν το τροφοδοτικό αυτών των συσκευών κάνει για ευρωπαϊκές πρίζες; Στην φωτογραφία δεν φαίνεται να ταιριάζει.

2) Σχετικά με την μπαταρία τους; Άραγε έχει αντοχή στο χρόνο, κι αν όχι, αλλάζει και βρίσκεται για αγορά εύκολα;

3) Λέτε να υπάρχει θέμα με το τελεωνείο λόγω όγκου;

 

Θα εκτιμήσω δεόντως τις όποιες απαντήσεις. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.:)

Edited by Kostas_01
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλημέρα!

Μου κίνησε το ενδιαφέρον αυτό το Internet Tablet, καθώς φαίνεται υπερβολικά δελεαστική η τιμή του για όσα προσφέρει (αρκεί να μην είναι τελείως απάτη και χαλάσει μέσα σε μια μέρα).

Έχω κάποιες απορίες πάνω σ' αυτό:

1) Ξέρετε, όσοι έχετε εμπειρία από παρόμοιες αγορές, αν το τροφοδοτικό αυτών των συσκευών κάνει για ευρωπαϊκές πρίζες; Στην φωτογραφία δεν φαίνεται να ταιριάζει.

2) Σχετικά με την μπαταρία τους; Άραγε έχει αντοχή στο χρόνο, κι αν όχι, αλλάζει και βρίσκεται για αγορά εύκολα;

3) Λέτε να υπάρχει θέμα με το τελεωνείο λόγω όγκου;

 

Θα εκτιμήσω δεόντως τις όποιες απαντήσεις. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.:)

 

Εχεις δει το feedback του?

Positive 5580 29335 31303

Neutral 97 492 515

Negative 106 436 453

 

Tα αρνητικά κοντεύουν να γινουν πιο πολλα απο τα θετικά!!! Σε λιγο τον βλεπω εκτος εβαυ

Link to comment
Share on other sites

Χμ, σωστός! Ευχαριστώ που μου το είπες.:) Η αλήθεια είναι πως έδωσα περισσότερη σημασία στις πολλές πωλήσεις που έχει κάνει με το συγκεκριμένο προϊόν παρά στις κριτικές που έχει δεχθεί.

 

Πέραν αυτού, επειδή το συγκεκριμένο tablet πωλείται και από αρκετούς ακόμα, θα με ενδιέφερε να μάθω κάποιες εμπειρίες/ απόψεις από κάποιον που ενδεχομένως το έχει δει από κοντά.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...