Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έχει στο menu Ελληνικά.

ευχαριστημένος από την αγορά σου σαν πρώτη εικόνα ανάλογα με τις προσδοκίες που είχες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για την απαντηση....να υποθεσω οτι κατι σε flytouch 3 δεν θα μου κανει την δουλεια ε?

νομίζω θα σε κουράσει ειδικά υπό γωνία και η ευκρίνεια δεν συγκρίνεται...εναλλακτικά για χαμηλότερο κόστος μπορείς να δεις και αυτό

http://www.merimobiles.com/Herotab_M10V2_9_7_IPS_Capacitive_Camera_8GB_p/meri0620.htm

αλλά η smatq θεωρείται καλύτερη εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει ένα Table στο ebay της viewsonic το οποίο έχει λειτουργικό Android 2.2 Πριν το αγοράσω θα ήθελα να ξέρω εάν αυτό το λειτουργικό, επειδή δεν το έχω λειτουργήσει ποτέ, έχει και Ελληνικά ή εάν έχω την δυνατότητα έστω να του εγκαταστήσω εγώ;
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει ένα Table στο ebay της viewsonic το οποίο έχει λειτουργικό Android 2.2 Πριν το αγοράσω θα ήθελα να ξέρω εάν αυτό το λειτουργικό, επειδή δεν το έχω λειτουργήσει ποτέ, έχει και Ελληνικά ή εάν έχω την δυνατότητα έστω να του εγκαταστήσω εγώ;

Το πιθανότερο είναι να μην έχει αλλά μπορείς να βάλεις με το morelocate

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει ένα Table στο ebay της viewsonic το οποίο έχει λειτουργικό Android 2.2 Πριν το αγοράσω θα ήθελα να ξέρω εάν αυτό το λειτουργικό, επειδή δεν το έχω λειτουργήσει ποτέ, έχει και Ελληνικά ή εάν έχω την δυνατότητα έστω να του εγκαταστήσω εγώ;

πες μας ποιο είναι, ας πούμε το vb370 έχει ελληνικά!

http://www.hk.viewsonic.com/en/products/viewpad/vb730/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

Πρίν λίγες μέρες παρήγγειλα αυτό το κινέζικο και το paypal μου τράβηξε 62€. Ισα ισα για να σκοτώνουμε λίγο την ώρα μας, αλλα και λόγω δουλειάς απλά να ρυθμίζω ρουτεράκια για port forward και dyndns. Καλούτσικο φαίνεται για κάποιον που δεν έχει τρελές απαιτησεις. Μου έκανε εντύπωση οτι υποστιρίζει απο οτι λεεί τα 3G module.. θα φανεί όταν το παραλάβω και θα σας πω εντυπώσεις (δεν περιμένω να κάνει τρελά πράγματα :p )

 

 

Λοιπόν. Το tablet ήρθε. Πολύ καλό για τα λεφτά του. Μέσα σε 5 λεπτά το μεταμόρφωσα και πλεον έχει και μαρκετ, συγχρονισμό με τον gmail λογαριασμό (μαρκετ, επαφές email). Το μόνο που δεν έβαλα ειναι ελληνικό πληκτρολόγιο γιατι δεν ξέρω ποιο είναι. προσωπικά είμαι πολυ ευχαριστιμένος για αυτά που θέλω να κάνω με το tablet. Επίσης εχει 3g μενού αν βάλω στο στικάκι της vodafone, αλλά ακομά δεν το πολυέψαξα δεν ξέρω αν δουλέψει θέλει αρκετή δουλίτσα.

 

http://img43.imageshack.us/img43/2/20110518075106.th.jpg

 

http://img32.imageshack.us/img32/6351/20110518074830.th.jpg

 

http://img842.imageshack.us/img842/9486/20110518063336.th.jpg

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

μολις παρατηρησα οτι εχει παγωσει η αποστολη στην αθηνα γιατι εχει προβλημα διευθυνσης (16-06-2011 10:30 Delivery Agent - GREECE Address problem - require sender's instruction). εχει παρει καποιος με YANWEN EMS?? στην ελλαδα ερχεται εκτος αθηνας με ταχυδρομειο??

Τελικά βρήκα άκρη. Η YANWEN. στην ευρώπη συνεργάζεται με την parcelforce η οποία στην ελλάδα τα δίνει είτε στην ACS είτε στο πόρτα-πόρτα των ελτα όπως στη δίκη μου περίπτωση όπου και τελικά εντοπίστηκε το πακέτο στο ηρακλειο. Άρα το γλίτωσα το τελωνείο!

Link to comment
Share on other sites

μολις παρατηρησα οτι εχει παγωσει η αποστολη στην αθηνα γιατι εχει προβλημα διευθυνσης (16-06-2011 10:30 Delivery Agent - GREECE Address problem - require sender's instruction). εχει παρει καποιος με YANWEN EMS?? στην ελλαδα ερχεται εκτος αθηνας με ταχυδρομειο??

Τελικά βρήκα άκρη. Η YANWEN. στην ευρώπη συνεργάζεται με την parcelforce η οποία στην ελλάδα τα δίνει είτε στην ACS είτε στο πόρτα-πόρτα των ελτα όπως στη δίκη μου περίπτωση όπου και τελικά εντοπίστηκε το πακέτο στο ηρακλειο. Άρα το γλίτωσα το τελωνείο!

Άντε και στα δικά μας! Ελπίζω να μου έρθει με Ελτά! Περιμένουμε εντυπώσεις και βιντεάκι unboxing :lol:

Link to comment
Share on other sites

συνεπως ειναι ασφαλες απο τελωνεια το EMS οπως εχει αναφερθει αρκετες φορες. Η παραγγελια ολοκληρωθηκε στις 6/6 και το πακετο εφυγε στις 7/6. Στην Αθηνα ηρθε 15/6 αρα οσοι μενουν αθηνα ερχεται σε λιγοτερεο απο 10 μερες . στην επαρχια κανει +2-3μερες Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Το tablet ήρθε. Πολύ καλό για τα λεφτά του. Μέσα σε 5 λεπτά το μεταμόρφωσα και πλεον έχει και μαρκετ, συγχρονισμό με τον gmail λογαριασμό (μαρκετ, επαφές email). Το μόνο που δεν έβαλα ειναι ελληνικό πληκτρολόγιο γιατι δεν ξέρω ποιο είναι. προσωπικά είμαι πολυ ευχαριστιμένος για αυτά που θέλω να κάνω με το tablet. Επίσης εχει 3g μενού αν βάλω στο στικάκι της vodafone, αλλά ακομά δεν το πολυέψαξα δεν ξέρω αν δουλέψει θέλει αρκετή δουλίτσα.

 

Ποια rom εχεις βαλει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom εχεις βαλει;

 

Την ρομ που ανέφερε ενας φίλος σε προηγούμενο ποστ. Uberoid WM8650 1.3.0 HYBRiD HoneyCombMOD v5 απο εδώ

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Το tablet ήρθε. Πολύ καλό για τα λεφτά του. Μέσα σε 5 λεπτά το μεταμόρφωσα και πλεον έχει και μαρκετ, συγχρονισμό με τον gmail λογαριασμό (μαρκετ, επαφές email). Το μόνο που δεν έβαλα ειναι ελληνικό πληκτρολόγιο γιατι δεν ξέρω ποιο είναι. προσωπικά είμαι πολυ ευχαριστιμένος για αυτά που θέλω να κάνω με το tablet. Επίσης εχει 3g μενού αν βάλω στο στικάκι της vodafone, αλλά ακομά δεν το πολυέψαξα δεν ξέρω αν δουλέψει θέλει αρκετή δουλίτσα.

 

http://img43.imageshack.us/img43/2/20110518075106.th.jpg

 

http://img32.imageshack.us/img32/6351/20110518074830.th.jpg

 

http://img842.imageshack.us/img842/9486/20110518063336.th.jpg

 

Εγω που δοκιμασα cosmote με stickaki Huawei E170 (το οποιο δεν ειναι στη λιστα υποστηριξης) ..δεν...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

nondaz...και εγω παιζω με uberoid εδω και καιρο και ειμαι οκ...ενα θεματακι εχω ομως...δεν κανει signing το skype...το εχεις checkarei ? μπορεις να δοκιμασεις ? νομιζω βεβαια ειναι ενα γενικο θεμα των wondermedia wm8650 αυτο με το skype..(η εκδοση του wm8650 ειναι η bly-706f) Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

nondaz...και εγω παιζω με uberoid εδω και καιρο και ειμαι οκ...ενα θεματακι εχω ομως...δεν κανει signing το skype...το εχεις checkarei ? μπορεις να δοκιμασεις ? νομιζω βεβαια ειναι ενα γενικο θεμα των wondermedia wm8650 αυτο με το skype..(η εκδοση του wm8650 ειναι η bly-706f)

 

Το δοκίμασα εχθές στο εργοστασιακό android που είχε. Τώρα με το αυτή την ρομ δεν το δοκίμασα αλλά αν το ψάξω απο το μάρκετ μέσω το υπολογιστή, λέει οτι δεν είναι συμβατό με το συσκευή. Θα δοκιμάσω να το περάσω απ ευθείας το apk αρχείο να δούμε.

 

2)Τελικά δεν εβγαλα άκρη με το 3G. Ζητάει κωδικ'ο συσκευής. δοκίμασα με ιμει με σηριακό αριθμό, με το πιν, χωρίς το πιν αλλά τίποτα

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

μια ερωτηση να κανω, μ' ενδειαφερει η ταμπλετα μονο για ereader και για googlebooks, να υποστηριζει αρχεια epub και να υποδεχεται μεσω usb εξωτερικο φορητο σκληρο δισκο, φυσικα μεγαλη οθονη 10 ιντσες, εν αναγκη μεχρι 8 ιντσες οχι μικροτερη, να χωρα ανετα σελιδα pdf,

και συγγνωμη που διακοπτω τον οιστρον τεχνογνωσιας,

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

μια ερωτηση να κανω, μ' ενδειαφερει η ταμπλετα μονο για ereader και για googlebooks, να υποστηριζει αρχεια epub και να υποδεχεται μεσω usb εξωτερικο φορητο σκληρο δισκο, φυσικα μεγαλη οθονη 10 ιντσες, εν αναγκη μεχρι 8 ιντσες οχι μικροτερη, να χωρα ανετα σελιδα pdf,

και συγγνωμη που διακοπτω τον οιστρον τεχνογνωσιας,

 

Δε λες και τα χρηματα που διαθέτεις?

Link to comment
Share on other sites

150-250 ευρω,

και περισσοτερα αν αξιζει η συσκευη συμφωνα με την προορισμενη χρηση,

 

δηλ. προορισμενη χρηση =

- αποκλειστικα μονο σαν ereader για αρχεια pdf-εικονα (δηλ. pdf σκαναρισμενα οχι pdf-κειμενο) και για αναγνωση googlebooks στο ιντερνετ,

- να διαβαζει αρχεια epub, doc, (κατευθειαν στη συσκευη χωρις μετατροπες)

- ακεραιη (ολοκληρη) σελιδα pdf (και με reflow καλα ειναι),

- usb συνδεση για φορητο εξωτερικο δισκο (που περιεχει το φορτιο των βιβλων)

 

να βλεπει και να μη μιλαει :)

Link to comment
Share on other sites

150-250 ευρω,

και περισσοτερα αν αξιζει η συσκευη συμφωνα με την προορισμενη χρηση,

 

δηλ. προορισμενη χρηση =

- αποκλειστικα μονο σαν ereader για αρχεια pdf-εικονα (δηλ. pdf σκαναρισμενα οχι pdf-κειμενο) και για αναγνωση googlebooks στο ιντερνετ,

- να διαβαζει αρχεια epub, doc, (κατευθειαν στη συσκευη χωρις μετατροπες)

- ακεραιη (ολοκληρη) σελιδα pdf (και με reflow καλα ειναι),

- usb συνδεση για φορητο εξωτερικο δισκο (που περιεχει το φορτιο των βιβλων)

 

να βλεπει και να μη μιλαει :)

αυτό που χρειάζεσαι είναι η οθόνη να είναι ips. αυτή τη στιγμή πολύ καλό και με φοβερή υποστήριξη είναι το nookcolor, το οποίο όμως μπορείς να το βρεις μόνο από ebay Αμερική 300 δολάρια.

σε κινέζικο το smartq θεωρείται αρκετά ποιοτικό.

http://www.merimobiles.com/SmartQ_TEN_9_7_inch_ISP_Multitouch_Cortex_A9_p/meri0616.htm

αν και πολλούς τους ξενίζει το μέγεθος και προτιμούν μικρότερο, σίγουρα πάντως χωράει όλη τη σελίδα.

εναλλακτικά για χαμηλότερο κόστος μπορείς να δεις και αυτό

http://www.merimobiles.com/Herotab_M10V2_9_7_IPS_Capacitive_Camera_8GB_p/meri0620.htm

αλλά η smatq θεωρείται καλύτερη εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ευχαριστω,

 

αν και το nook θεωρειται ανυπερβλητο, νομιζω οι 7 ιντσες δεν αραδιαζουν ολοκληρη σελιδα με γραμματα επαρκως ευαναγνωστα, επιζητω ησυχαστικο περιβαλλον, καμμια ενοχληση και περισπασμους με επεξεργασιες, απανωτα σκρολ κτλ, χρειαζομαι μεγεθος οθονης ωστε να πατω 1 πληκτρο και να διαβαζω αυθωρει,

 

κυτταξα στο SmartQ, αναφερει υποδοχη usb, δεχεται εξωτερικο φορητο δισκο usb ;;

στο Herotab δεν βλεπω να αναφερει usb,

επισης και στις δυο συσκευες πουθενα λογος για αρχεια epub, doc, τι γινεται με αυτα ;;

 

εχετε καμμια πληροφορια σχετικα με αυτα που ζητω ή θα ψαχνω 1.000.000 σελιδες στην κολαση ;; :)

Link to comment
Share on other sites

παιδες ευχαριστω,

 

αν και το nook θεωρειται ανυπερβλητο, νομιζω οι 7 ιντσες δεν αραδιαζουν ολοκληρη σελιδα με γραμματα επαρκως ευαναγνωστα, επιζητω ησυχαστικο περιβαλλον, καμμια ενοχληση και περισπασμους με επεξεργασιες, απανωτα σκρολ κτλ, χρειαζομαι μεγεθος οθονης ωστε να πατω 1 πληκτρο και να διαβαζω αυθωρει,

 

κυτταξα στο SmartQ, αναφερει υποδοχη usb, δεχεται εξωτερικο φορητο δισκο usb ;;

στο Herotab δεν βλεπω να αναφερει usb,

επισης και στις δυο συσκευες πουθενα λογος για αρχεια epub, doc, τι γινεται με αυτα ;;

 

εχετε καμμια πληροφορια σχετικα με αυτα που ζητω ή θα ψαχνω 1.000.000 σελιδες στην κολαση ;; :)

 

δεν κοίταξες καλά...!!!

Android 2.2

1080p video

Ebook functions

Supports Epub, PDF, DOC

Can be used as a digital photo frame

Gsensor

WIFI 802.11 b/g

USB host

Ambient light sensor

Triaxial accelerometer

όσο για σκληρό, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αλλά στείλε email, θα σου απαντήσουν γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...