Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Ένας απλώς ενθουσιασμός ήταν ο next που ήρθε και πέρασε.

Το έβαλα το έβγαλα και τον ξαναεβαλα αλλά τελικά πάλι στον tsf γύρισα.

Παρατήρησα επίσης ότι στον tsf δεν λειτουργούν καλά τα scrolling widjets. Δηλαδή τα υποστηρίζει, αλλά είναι κακό το scrolling.

Kάθε launcher έχει και ένα μείον...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nova tip&trick:

 

Στην τελευταία beta ανοιξτε τις ρυθμίσεις και κρατήστε πατημένο το volume down, θα εμφανιστεί μια επιπλέον επιλογή ονόματι Labs :grin:

 

Το διάβασα στο xda.

 

Ωραίος, καλό tip! Κάποιες επιλογές δείχνουν να εξαφανιζουν ακόμα και το μικρό lag που υπάρχει καμία φορά σε cm10 (αλλά ήδη έφαγα και ένα γερό fc και τον πέρασα από την αρχή), γενικότερα είναι σε καλό δρόμο :-)

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα επίσης ότι στον tsf δεν λειτουργούν καλά τα scrolling widjets. Δηλαδή τα υποστηρίζει, αλλά είναι κακό το scrolling.

Kάθε launcher έχει και ένα μείον...

 

Για ποια λες;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κι εγώ τον Next. Καλός, όμορφος και γρήγορος. Ομολογώ ότι πήρε ανάσα το κινητό ωστόσο υπάρχει πρόβλημα. Δυο μέρες που τον χρησιμοποιώ έχει κρασάρει τρεις φορές ενώ αν κάνω restart το κινητό τότε ότι widget έχω στην επιφάνεια εργασίας τα χάνει και εμφανίζει "Error loading widget". Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό; Λύση;

Xperia Neo V, ICS.

Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τον tsf λίγο και νομίζω θα σου φανεί το ίδιο γρήγορος (αν όχι περισσότερο) και χωρίς ίσως τα πιθανά πρώιμα bugs του next ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα αλλά ρωτάω εδώ επειδή συζητάτε για launchers.Στον nova launcher πως γίνεται να δημιουργήσω έναν φάκελο στην αρχική μου ώστε να βάλλω μέσα τις εφαρμογές που θέλω;
Link to comment
Share on other sites

Για ποια λες;

 

Χρησιμοποιω το pure widget και το business calendar. Αλλα ακομα και το ημερολογιο του android δεν σκρολαρει καλα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα αλλά ρωτάω εδώ επειδή συζητάτε για launchers.Στον nova launcher πως γίνεται να δημιουργήσω έναν φάκελο στην αρχική μου ώστε να βάλλω μέσα τις εφαρμογές που θέλω;

 

Εστω πως εχεις δυο εικονιδια. Πατας παρατεταμενα το ενα και το μετακινεις επανω ακριβως στο αλλο. Δημιουργειται φακελος.

Επειτα ο,τι αλλο θελεις το πετας μεσα. :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εστω πως εχεις δυο εικονιδια. Πατας παρατεταμενα το ενα και το μετακινεις επανω ακριβως στο αλλο. Δημιουργειται φακελος.

Επειτα ο,τι αλλο θελεις το πετας μεσα. :)

 

Τόσο απλό λοιπόν.:)

Μήπως φορτώνοντας τις αρχικές σελίδες με εφαρμογές widets κτλ γεμίζω την μνήμη και επιβραδύνεται το κινητό ή δεν παίζει ρόλο αφού λειτουργούν ως συντομεύσεις;Για παράδειγμα εμένα με βολεύει να έχω σε μια σελίδα όλα τα παιχνίδια σε άλλη media σε άλλη εφαρμογές internet και πάει λέγοντας άρα για να το κάνω αυτό πρέπει να έχω αρκετές σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο απλό λοιπόν.:)

Μήπως φορτώνοντας τις αρχικές σελίδες με εφαρμογές widets κτλ γεμίζω την μνήμη και επιβραδύνεται το κινητό ή δεν παίζει ρόλο αφού λειτουργούν ως συντομεύσεις;Για παράδειγμα εμένα με βολεύει να έχω σε μια σελίδα όλα τα παιχνίδια σε άλλη media σε άλλη εφαρμογές internet και πάει λέγοντας άρα για να το κάνω αυτό πρέπει να έχω αρκετές σελίδες.

 

Λειτουργουν ως συντομευσεις, αλλα παιζει να επιβραδυνει τη συσκευη σου ολο αυτο. Πραγμα το οποιο εχει να κανει και με τα specs της συσκευης φυσικα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και τον tsf λίγο και νομίζω θα σου φανεί το ίδιο γρήγορος (αν όχι περισσότερο) και χωρίς ίσως τα πιθανά πρώιμα bugs του next ;)

Λύθηκε το πρόβλημα. Ήταν δικό μου λάθος. Είχα επιλέξει από το rom toolbox να γίνεται η εγκατάσταση των εφαρμογών απευθείας στην sd με αποτέλεσμα ο next να πάει εκεί. Όταν η κάρτα δεν χρησιμοποιούταν κράσαρε ο launcher. Τον μετακίνησα στη μνήμη του τηλεφώνου και πλέον δουλεύει super!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με την σημερινή αναβάθμιση του tsf; Μου βγάζει force close συνέχεια χωρίς καν να τον φορτώνει...

Τον επανεγκατέστησα αλλά τα ίδια!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με την σημερινή αναβάθμιση του tsf; Μου βγάζει force close συνέχεια χωρίς καν να τον φορτώνει...

Τον επανεγκατέστησα αλλά τα ίδια!

 

Το εκανα αλλα εδω και 2-3 ωρες δεν παρατηρησα κατι..

 

Edit: Μολις μου ηρθε ξανα η ιδια αναβαθμιση απ'το play..τι στο καλο;:confused:

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατηρησα κατι με τον tsf

 

Μολις ηρθε τριτο update για σημερα, τα δυο πρωτα μου φανηκαν τα ιδια παντως ενω το τριτο τον αναβαθμισε σε 1.7.9.4..:)

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε τριτο update για σημερα, τα δυο πρωτα μου φανηκαν τα ιδια παντως ενω το τριτο τον αναβαθμισε σε 1.7.9.4..:)

 

Προφανώς υπήρξε θέμα σήμερα.Εγώ είδα το πρώτο μήνυμα για το πρόβλημα και δεν έκανα καμία αναβάθμιση.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απεγκατέστησα και τον tsf και τα music και λοιπά δικά του και τον ξαναεγκατέστησα και δούλεψε!

Τώρα αν φταίει η τελευταία αναβάθμιση ή τα widget του που διέγραψα, δεν ξέρω, πάντως το καλό είναι ότι δουλεύει πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε όλες τις εκδόσεις του tsf μέχρι και τώρα δεν έχει διορθωθεί το lag στο android pro widgets. Η φάση είναι ότι σε κανέναν άλλον launcher δεν εμφανίζει lag η συγκεκριμένη εφαρμογή, και έχω στείλει μήνυμα ουκ ολίγες φορές στους devs του tsf για το συγκεκριμένο ζήτημα. Για να προλάβω κάποιους, το κινητό μου είναι διπύρινο στα 1.2 GHz.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε όλες τις εκδόσεις του tsf μέχρι και τώρα δεν έχει διορθωθεί το lag στο android pro widgets. Η φάση είναι ότι σε κανέναν άλλον launcher δεν εμφανίζει lag η συγκεκριμένη εφαρμογή, και έχω στείλει μήνυμα ουκ ολίγες φορές στους devs του tsf για το συγκεκριμένο ζήτημα. Για να προλάβω κάποιους, το κινητό μου είναι διπύρινο στα 1.2 GHz.

 

Φιλε μου, το εχω γραψει πιο πανω. Δεν ειναι μονο στο android pro widgets. Ειναι σε ολα τα scrolable widgets. Δοκιμασε το ημερολογιο του android ή και το pure news.

Το σκρολιγκ ειναι πολυ κακο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

O go launcher παραμενει ο πιο πληρης, αν προσθεσουν ολα τα χαρακτηριστικα του, widgets κλπ στον next χωρις να χασει σε σπιρταδα, θα ειναι μακραν ο κορυφαιος launcher.
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε όλες τις εκδόσεις του tsf μέχρι και τώρα δεν έχει διορθωθεί το lag στο android pro widgets. Η φάση είναι ότι σε κανέναν άλλον launcher δεν εμφανίζει lag η συγκεκριμένη εφαρμογή, και έχω στείλει μήνυμα ουκ ολίγες φορές στους devs του tsf για το συγκεκριμένο ζήτημα. Για να προλάβω κάποιους, το κινητό μου είναι διπύρινο στα 1.2 GHz.

 

Για αυτο το λογο ξαναγυρισα στον go. Εψαχνα widget για επαφες κσι σελιδοδεικτες, τα android pro μου κολλουσαν συν οτι δεν εχει δωρεαν θεματα....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο το λογο ξαναγυρισα στον go. Εψαχνα widget για επαφες κσι σελιδοδεικτες, τα android pro μου κολλουσαν συν οτι δεν εχει δωρεαν θεματα....

 

Και το γενικοτερο λαγκ που εχει ο go, δεν σε ενοχλει?

Αν παω να σκρολαρω γρηγορα 2-3 οθονες, αμεσως κανει κομπιασμα...

 

Συνολικα συνολικα, νομιζω οτι την καλυτερη συμπεριφορα εχουν ο tsf (με εξαιρεση τα scrollable widgets ) και ο nova. Παντως, κανεις δεν ειναι τελειος και παραπονα παντα υπαρχουν.

Ο go ειναι ο πιο πλουσιος και πιο παραμετροποιησιμος.

Επισης, αισθητα πιο ομαλος εχει γινει και ο spb , αλλα ακομα εχει λιγο δρομο.

Ο apex εχει πολυ κακη (με λαγκ) προεπισκοπιση οθονων (αλα sence).

Το ιδιο και ο adw ex (οχι παντα, περιστασιακα).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update με πολλές αλλαγές για την beta του Nova.

Ένα από τα πιο σημαντικά που ήθελα τώρα που πέρασα 4.2 rom είναι το gesture για να ανοίγει κατευθείαν το notifcation panel με τα toggles.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update με πολλές αλλαγές για την beta του Nova.

Ένα από τα πιο σημαντικά που ήθελα τώρα που πέρασα 4.2 rom είναι το gesture για να ανοίγει κατευθείαν το notifcation panel με τα toggles.

να κατεβαινει η μπαρα ειδοποιησεων εννοεις?αυτο κατεβαινε παντα με gesture οπου να ναι στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

να κατεβαινει η μπαρα ειδοποιησεων εννοεις?αυτο κατεβαινε παντα με gesture οπου να ναι στην οθονη.

 

Στην 4.2 υπάρχουν notification toggles, ουσιαστικά υπάρχει μια έξτρα μπάρα. Αυτήν εννοώ.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...