Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Ναι αλλα ξεχασες να γραψεις οτι ο συγκεκριμενος ειναι μονο για οσους εχουν ics στα κινητα τους και πολλοι δεν εχουν στα κινητα τους ics ή δεν θελουν να βαλουν γιατι εχει πολλα κολληματα το παγωτακι.

Οποτε δεν μπορουν και να χρησιμοποιησουν το συγκεκριμενο launcher.

Που τον ειδα λιγο δεν εχει κατι αξιολογο ή φοβερο να δειξει που δεν εχουν ο tsf,o next,o adw ή ο go πιστευω καλο θα ειναι να το ψαχνετε λιγο παραπανω πριν προτεινετε ενα launcher!

Και στο play store τον ειδα με 4.4 βαθμολογια οχι 4.8

Τίποτα δεν πρότεινα. Τι χρησιμοποιώ εγώ είπα, άσε που είναι δωρεάν κι αν δεν αρέσει σε κάποιον απλά τον πετάει. Για τον ίδιο λόγο και ICS να μην έχει κάποιος το πολύ του να δει ότι δεν κανει για το τηλέφωνό του. So what?

Το 4.8 είναι η γνώμη του συντάκτη από το άρθρο που έβαλα.

Είσαι σίγουρος ότι δεν έχει κάποιες διαφορές από τους υπόλοιπους;

Edited by fasttam
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τίποτα δεν πρότεινα. Τι χρησιμοποιώ εγώ είπα, άσε που είναι δωρεάν κι αν δεν αρέσει σε κάποιον απλά τον πετάει. Για τον ίδιο λόγο και ICS να μην έχει κάποιος το πολύ του να δει ότι δεν κανει για το τηλέφωνό του. So what?

Το 4.8 είναι η γνώμη του συντάκτη από το άρθρο που έβαλα.

Είσαι σίγουρος ότι δεν έχει κάποιες διαφορές από τους υπόλοιπους;

 

Δεν εχεις με τον atom τις τοσες επιλογες για παραμετροποιησεις που εχουν οι αλλοι ουτε τα effects.

Εγω προσωπικα ειχα τον adw ex για μηνες πριν και μετα την την τελευταια αναβαθμιση του.

Μετα εμαθα για τον tsf που ενταξει μπροστα του οι υπολοιποι launchers ειναι "γατακια" τον φορουσα αρκετο καιρο και αυτον. Και τωρα φοραω τον next launcher που αν και ακομα ειναι σε beta εκδοση ειναι ενα παντρεμα spb shell 3d με tsf και ενταξει σε παει σε αλλα επιπεδα πολυ πανω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καποιο λιγκ για να κατεβασω τον next?

Στο xda εξαφανιστηκε το λιγκ για κατεβασμα?:blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καποιο λιγκ για να κατεβασω τον next?

Στο xda εξαφανιστηκε το λιγκ για κατεβασμα?:blink:

http://golauncher.goforandroid.com/2012/11/what-is-the-next/

Link to comment
Share on other sites

Την 1η του Δεκέμβρη βγήκαν updates για τα widgets Music και Notepad του TSF και στο Music συγκεκριμένα αναφέρεται "To support TSFShell 1.8 3d effect", έχει βρει κάποιος περί τίνος πρόκειται; Ετοιμάζει update o TSF; Από μια γρήγορη αναζήτηση στο Google δεν βρήκα κάτι..:blink:
Link to comment
Share on other sites

Απορία. Θέλει και τον go από πριν ή κάτι άλλο;

 

Κατεβάζεις την beta 4 που είναι η τελευταία έκδοση και τρέχει κανονικά, δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε κατεβασει την 4η εκδοση του next, εχετε κανονικα τα widgets που φαινονται στο βιντεακι που ανεβασε καποιος εδω (

)?

Εμενα μου εμφανιζεται μονο η επιλογη system widget...

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον apex και μου είναι δύσκολο να τον αφήσω μιας και έχω συνηθίσει πάρα πολύ την λειτουργία του. Ακόμη και ο adw που δείχνει πια πολύ καλός δεν με έκανε να τον αλλάξω. Αυτός ο next παραδόξως με έχει ιντριγκάρει να τον σετάρω κιόλας λίγο που τον δοκίμασα. Οι διαφορές σε ταχύτητα σε σχέση με apex δεν μου φάνηκαν αμελητέες.

 

edit: Μένει να προσθέσουν τίποτα θέματα ή τουλάχιστον να αλλάξει το εικονίδιο των φακέλων γιατί είναι λίγο χοντροκομμένο.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Την 1η του Δεκέμβρη βγήκαν updates για τα widgets Music και Notepad του TSF και στο Music συγκεκριμένα αναφέρεται "To support TSFShell 1.8 3d effect", έχει βρει κάποιος περί τίνος πρόκειται; Ετοιμάζει update o TSF; Από μια γρήγορη αναζήτηση στο Google δεν βρήκα κάτι..:blink:

 

Το ειπα, δεν το ειπα;:D

 

Κι ερχεται κι ο 1.8 με αρκετα νεα καλουδια απ'οτι φαινεται..:)

Link to comment
Share on other sites

Το ειπα, δεν το ειπα;:D

 

Κι ερχεται κι ο 1.8 με αρκετα νεα καλουδια απ'οτι φαινεται..:)

 

Να πω την αληθεια, καπου ο tsf εχει αρχισει να με κουραζει και να βαραινει, σε αχεση με παλιοτερες εκδοσεις του.

Ο next ειναι ο νεος ερωτας:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους gesture με ένα δάχτυλό στον 1.7.9 tsf. Στον επόμενο αναφερει ότι θα μπει και επιλογη σταθερού dock!
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αληθεια, καπου ο tsf εχει αρχισει να με κουραζει και να βαραινει, σε αχεση με παλιοτερες εκδοσεις του.

Ο next ειναι ο νεος ερωτας:)

Χωρις να εχω δοκιμασει τον Next προσωπικα δεν εχω νιωσει κατι τετοιο με τον Tsf. Βεβαια εγω ξεκινησα με την προτελευταια 1.7.5 και τον χαιρομαι καθε μερα και πιο πολυ ενω εσυ -λογικα- θα τον εχεις "δουλεψει" για πολυ καιρο και πιθανοτατα χρειαζοσουν μια ανανεωση.. :)

 

 

Ρε παιδια καλος ο tsf, αλλα αξιζει να δωσεις 13€? Μου φαινεται οτι ειναι υπερβολικα...

 

Οπως το βλεπει ο καθενας. Για μενα περασε πανω απο διμηνο μεχρι να αποφασισω να τα δωσω, σ'αυτες τις εποχες τα 13 ευρω.. μιας στιγμης αποφαση ηταν ομως κι απο τοτε δεν μετανιωσα ουτε δευτερολεπτο. Με βολεψε (αν και τον φοβομουν υπερβολικα στην αρχη), με ευχαριστει καθημερινα η λειτουργια και η διαφορετικοτητα του, αφηνει αφωνους οσους τον κοιτουν! Δεν σημαινει ομως οτι θα μεινουν ολοι το ιδιο ικανοποιημενοι με αυτο το "προϊον"..:)

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εχω δοκιμασει τον Next προσωπικα δεν εχω νιωσει κατι τετοιο με τον Tsf. Βεβαια εγω ξεκινησα με την προτελευταια 1.7.5 και τον χαιρομαι καθε μερα και πιο πολυ ενω εσυ -λογικα- θα τον εχεις "δουλεψει" για πολυ καιρο και πιθανοτατα χρειαζοσουν μια ανανεωση.. :)

Τον έχω αγορασμένο και τον δουλεύω από την πρώτη έκδοση. Είναι κορυφαίος, δεν το αμφισβητώ και σίγουρα είναι πάρα πολύ σμούθ. Όμως τελευταία παρατηρώ κάποια ελάχιστα κολληματάκια , όταν ανοίγω φακέλους που έχω φτιάξει στην επιφάνεια εργασλιας με πολλά εικονίδια μέσα (πάνω από 15 ας πούμε).

Επίσης, με κούρασαν αυτά τα μικρά κουμπάκια που έχει παντού. Πχ για να διαγράψεις μια εφαρμογή από την καρτέλα των εφαρμογών, πρέπει να σημαδέψεις το μικρό πλήκτρο αριστερά στην οθόνη, να ανοίξει, να πατήσεις το επίσης μικρό κουμπάκι της διαγραφής και να αρχίσεις να διαγράφεις... δεν ξέρω, με έχει κουράσει....

Και ο next στην ίδια φιλοσοφία είναι βέβαια. Μάλιστα παρατηρώ ότι όταν πχ ρυθμίσω το εφέ κύλισης των οθονών να είναι το απλό (χωρίς εφέ) μερικές φορές έχει και λάγκ...

 

Γενικά, ο ένας μου βρωμάει, ο άλλος μου ξυνίζει....:rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για το Samsung Google nexus s με android 4.1.2 ποιους 2 καταλληλοτερους εκκινητες θα προτεινατε; :)

 

Ο nova είναι ο καλύτερος αντικαταστάτης του stock launcher.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους gesture με ένα δάχτυλό στον 1.7.9 tsf. Στον επόμενο αναφερει ότι θα μπει και επιλογη σταθερού dock!

 

Όντως πολύ ωραίες οι νέες προσθήκες όπως και οι επόμενες που έρχονται.

Ο next από την άλλη άρχισε να κάνει από τώρα νερά.

Η τελευταία του αναβάθμιση τον κάνει να λαγκαρει και αν άρχισε από τώρα τους λοξυγγες δεν μπορώ να φανταστώ τι θα κάνει μέχρι να τελειοποιηθεί.

Τον έχω αγορασμένο και τον δουλεύω από την πρώτη έκδοση. Είναι κορυφαίος, δεν το αμφισβητώ και σίγουρα είναι πάρα πολύ σμούθ. Όμως τελευταία παρατηρώ κάποια ελάχιστα κολληματάκια , όταν ανοίγω φακέλους που έχω φτιάξει στην επιφάνεια εργασλιας με πολλά εικονίδια μέσα (πάνω από 15 ας πούμε).

 

Έχω πέντε φακέλους στην αρχική οθόνη και ένας από αυτούς έχει 16 εικονίδια.

Σε καμία στιγμή δεν τον έπιασα να κολλάει

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ ωραίες οι νέες προσθήκες όπως και οι επόμενες που έρχονται.

Ο next από την άλλη άρχισε να κάνει από τώρα νερά.

Η τελευταία του αναβάθμιση τον κάνει να λαγκαρει και αν άρχισε από τώρα τους λοξυγγες δεν μπορώ να φανταστώ τι θα κάνει μέχρι να τελειοποιηθεί.

 

 

Έχω πέντε φακέλους στην αρχική οθόνη και ένας από αυτούς έχει 16 εικονίδια.

Σε καμία στιγμή δεν τον έπιασα να κολλάει

 

Συμφωνω για τον next.

Ο tsf δεν ξερω, εχει αρχισει και δεν με καλυπτει. Τον θυμαμαι να ειναι πιο smooth. Ισως παλι και η πολυ παρεα με το ios να μου εχει κακο :lol::lol:

 

Βασικα, ειμαι στοκ, με sense 4+ και δεν βλεπω να το αλλαζω:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω για τον next.

Ο tsf δεν ξερω, εχει αρχισει και δεν με καλυπτει. Τον θυμαμαι να ειναι πιο smooth. Ισως παλι και η πολυ παρεα με το ios να μου εχει κακο :lol::lol:

 

 

Μπα σε καλό σου με έκανες και γέλασα :p

Link to comment
Share on other sites

Κριμα τελικα με τον next launcher βγηκε στο play store επι πληρωμης

σημερα.

Κριμα ονειρο ηταν και παει..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...