Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Αναβαθμίστηκε σήμερα μετά από πολύ καιρό ο ADWLauncher (και ο ADWLauncher EX). Πολλά νέα features και διαφορές στην εμφάνιση.

 

έχω αγορασμένο τον ex εδώ και δυο χρόνια, με το τωρινό update απλά σαρώνει παίζει καλύτερα και από Nova Απίστευτο!!!!!:cool:

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο μαρκετ για τον adw λεει καποιος οτι εχει πολλα bug.ισχυει?

 

Απ' ότι κατάλαβα, έχει πολλά bugs αν τον κάνεις update. Αν κάνεις fresh install είσαι οκ.

 

Με λίγα λόγια, αν έχεις την προηγούμενη έκδοση και θες να κρατήσεις τα settings σου, θα φας πολλά f/c.

Link to comment
Share on other sites

Γινετε να δουλεψουν τα widget του GO στον TSF ?

 

Κοίτα αυτο το πακετάκι με widgets https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rdr.widgets.core&hl=el παρόμοια με του go και πιο παραμερτοποιησημα...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο update και με πολλές αλλαγές. (τον ΕΧ έχω)

Δυστυχώς όμως δεν μπορώ πλέον να μπώ στις ρυθμίσεις του launcher. Κάθε φορά που προσπαθώ κρασάρει... (motorola defy+ using MIUI rom 2.3.7).

 

Μετά την αρχική του ενημέρωση σήμερα εμφανίστηκε πάλι διαθέσιμο update στις ειδοποιήσεις. Το ενημέρωσα ξανά κι έκανα restart το τηλέφωνο. Προσπάθησα μετά να μπω στις ρυθμίσεις του και κράσαρε διαδοχικά η εφαρμογή. Εμφανίστηκε για ακόμα μια φορά διαθέσιμο update για την εφαρμογή και σκέφτηκα ας το περάσω πάλι :mad:

Μετά κι από την τρίτη ενημέρωση παίζει χωρίς προβλήματα και ανοίγουν κανονικά και οι ρυθμίσεις. Όσο αφορά την ταχύτητα και την εμφάνιση έχει ανέβει επίπεδο και δείχνει να αναγεννιέται η εφαρμογή από τις στάχτες :D

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα απόδοσης πετάει πλέον ο ADW. :yahoo: Ωστόσο έχει βρει κανείς κανά τρόπο να αλλάξει τα εικονίδια μεμονομένα στο desktop (όχι με την εφαρμογή ολόκληρου θέματος αλλά ένα-ένα κατά βούληση όπως στον nova) ? :confused:
Link to comment
Share on other sites

πάνω πάνω πως φεύγει η μπάρα η γκρι στον adw launcher ex? Αυτή που λέει google,έχει το μικρόφωνο κλπ

EDIT ΟΚ το βρήκα.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Και νεο update απο τον adw που διορθωνει τα προβληματα που ανεφερα πιο πριν.

Επεσε πολυς εξυγχρονισμος στον adw. Καιρος ηταν.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

New almost everything που λέει και στο playstore. Πολυ καλές οι πρώτες εντυπώσεις από τον νέο πλέον ADW πάω να τον φέρω στα μέτρα μου και να αρχίσουν οι συγκρίσεις. :cool:
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

New almost everything που λέει και στο playstore. Πολυ καλές οι πρώτες εντυπώσεις από τον νέο πλέον ADW πάω να τον φέρω στα μέτρα μου και να αρχίσουν οι συγκρίσεις. :cool:

Το μονο αρνητικο που βρηκα ειναι οτι, ακομα και αν καποιος αφαιρεσει την μπαρα αναζητησης του google, o χωρος και παλι μενει ανεκμεταλλευτος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικο που βρηκα ειναι οτι, ακομα και αν καποιος αφαιρεσει την μπαρα αναζητησης του google, o χωρος και παλι μενει ανεκμεταλλευτος.

εχει καπου ρυθμιση να μεγαλωσεις την επιφανεια εργασιας!και εγω ετσι νομιζα αλλα διορθωνεται!

Link to comment
Share on other sites

εχει καπου ρυθμιση να μεγαλωσεις την επιφανεια εργασιας!και εγω ετσι νομιζα αλλα διορθωνεται!

Δεν μπορώ να το βρώ. Η ρύθμιση με τις στήλες και τις γραμμές στην επιφάνεια εργασίας, δεν έχει αποτέλεσμα.:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οπως εισαι στην αρχικη οθονη. Menu => Resize screen και πλεον το προσαρμοζεις οπως θες
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το βρώ. Η ρύθμιση με τις στήλες και τις γραμμές στην επιφάνεια εργασίας, δεν έχει αποτέλεσμα.:(

Πατώντας το πλήκτρο menu στην επιφάνεια εργασίας έχει επιλογή resize screens (τέρμα κάτω αριστερά). Το έκανα και κανονικά πιάνει όλο το χώρο πλέον ;) Πάντως αυτό που έχω να πω είναι ότι ενώ ο adw στη συσκευή μου (atrix με 2.3.6) πετούσε από ανέκαθεν, πλέον μπορώ να τον συγκρίνω σε smoothness και με τον tsf. Είναι απίστευτα smooth και κυρίως στην εναλλαγή των οθονών, που είχε κάτι μικρά σκαλωματάκια ώρες ώρες. Πολύ καλή δουλειά!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το πλήκτρο menu στην επιφάνεια εργασίας έχει επιλογή resize screens (τέρμα κάτω αριστερά). Το έκανα και κανονικά πιάνει όλο το χώρο πλέον ;) Πάντως αυτό που έχω να πω είναι ότι ενώ ο adw στη συσκευή μου (atrix με 2.3.6) πετούσε από ανέκαθεν, πλέον μπορώ να τον συγκρίνω σε smoothness και με τον tsf. Είναι απίστευτα smooth και κυρίως στην εναλλαγή των οθονών, που είχε κάτι μικρά σκαλωματάκια ώρες ώρες. Πολύ καλή δουλειά!

Α!! Θαύμα!

Ευχαριστώ.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει τον Holo Launcher σε Xperia x10i αλλα δε βρισκω τροπο να φτιαξω φακελους.Καμια ιδεα??

 

Ρίξε μια εφαρμογή πάνω σε μια άλλη

Edited by Giannis1234

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει βγει κάτι τέτοιο, αλλά βασικά το Sence είναι ολοκληρωμένο UI και όχι μόνο ο Launcher.
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

πάνω πάνω πως φεύγει η μπάρα η γκρι στον adw launcher ex? Αυτή που λέει google,έχει το μικρόφωνο κλπ

 

ADW ρυθμισεις-προτιμησεις οθονης -Actionbar Design-Disabled

Edited by eftihios
Link to comment
Share on other sites

Εχω τον tsf και εγκατεστημενο το notification counter. Δεν λειτουργει ομως. Δεν μου δειχνει το νουμερο απο τις αναπαντητες.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εχω τον tsf και εγκατεστημενο το notification counter. Δεν λειτουργει ομως. Δεν μου δειχνει το νουμερο απο τις αναπαντητες.....

Αν θυμαμαι καλα, πρεπει να φτιαξεις τις ρυθμισεις του counter απο τις ρυθμισεις του tsf

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα, πρεπει να φτιαξεις τις ρυθμισεις του counter απο τις ρυθμισεις του tsf

 

Το εχω φτιαξει. Ειναι τσεκαρισμενα τα κουτακια και δεν......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

New almost everything που λέει και στο playstore. Πολυ καλές οι πρώτες εντυπώσεις από τον νέο πλέον ADW πάω να τον φέρω στα μέτρα μου και να αρχίσουν οι συγκρίσεις. :cool:

 

τον είχα αγορασμένο εδώ και πολύ καιρό αλλά τον είχα ξεχάσει γιατί δεν έκανε αυτό που ήθελα. Τυχαία έπεσα πάλι επάνω του ψάχνοντας κάτι άλλο και πριν δω εδώ οτι κάποιος τον ανέφερε. Τον πέρασα απο περιέργεια και μπορώ να πω πως μου άρεσε πάρα πολύ. Τον έστησα περίπου εκεί που ήθελα και είναι πολύ καλός.

Το μόνο μέχρι τώρα που δεν βρήκα είναι πως να ονομάσω τους φακέλους που δημιούργησα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...