Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια ο nova μπαινει σε ace 2? δεν το βρηκα στο play store ενω με το gs3 που εχω τον βρισκει κανονικα και κατι αλλο, εχει ερθει αναβαθμιση για το ace 2 στην 4.0.4 official?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ο nova μπαινει σε ace 2? δεν το βρηκα στο play store ενω με το gs3 που εχω τον βρισκει κανονικα και κατι αλλο, εχει ερθει αναβαθμιση για το ace 2 στην 4.0.4 official?

 

Θέλει ics και αν θυμάμαι καλά τα ace2 έχουν gb.

Link to comment
Share on other sites

Χτες το πρωί έλαβα τον TSF σε ένα free apk που δεν θέλω να μπω σε περαιτέρω λεπτομέρειες :p... κι αφού τον εγκατέστησα και τον δούλεψα όσο ήθελα πείστηκα ότι πρόκειται για τον καλύτερο launcher και κάτι σχόλια τύπου "μα καλά, εκεί στην Χ,Ψ,Ω εταιρία δεν μπορούσαν να βρουν τέτοιους developers κλπ" έχουν τελικά βάση.. αφού λοιπόν τον σέταρα όπως ήθελα, θεώρησα ότι δεν ήμουν έτοιμος για τόσο μεγάλη αλλαγή στο S2 μου και τον απεγκατέστησα επιστρέφοντας στον TW..

 

..το απόγευμα στο σπίτι είπα να τον εγκαταστήσω ξανά, αφού είχα διαθέσιμο το apk, άπλετο χρόνο και τα φραπεδοτσίγαρα έτοιμα στο τραπεζάκι του σαλονιού, τι καλύτερο να κυλήσει ευχάριστα το απόγευμα.. αυτό ήταν. Μέχρι το βράδυ είπα πως βρήκα τον launcher που θα με συνοδεύει τα επόμενα 350 χρόνια:lol: και σήμερα το πρωί γεμάτος τύψεις τον απεγκατέστησα ξανά, διέγραψα το apk και τον αγόρασα απ'το Play για 13,43 ευρά, χίλια χαλάλι του, χίλια μπράβο στην ομάδα που δούλεψε πάνω σε αυτό το project, χίλια μπράβο και σε μένα που έκανα μια σωστή πράξη..:lol:

 

 

Ό launcher παιδιά..!:)

Link to comment
Share on other sites

τον αγόρασα απ'το Play για 13,43 ευρά, χίλια χαλάλι του, χίλια μπράβο στην ομάδα που δούλεψε πάνω σε αυτό το project, χίλια μπράβο και σε μένα που έκανα μια σωστή πράξη..:lol:

 

 

Ό launcher παιδιά..!:)

ο tsf ειναι αλλο πραγμα μακη και εγω τον αγορασα γιατι τοσο καλες δουλειες πρεπει να ανταμοιβονται:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο tsf ειναι αλλο πραγμα μακη και εγω τον αγορασα γιατι τοσο καλες δουλειες πρεπει να ανταμοιβονται:)

 

Aκριβώς αυτό, για να μπορούμε και αύριο και μεθαύριο να λαμβάνουμε αξιόλογα προγράμματα και υπηρεσίες..:)

 

Το καλό με το free .apk ήταν ότι είχα και τον χρόνο να πειστώ ότι αξίζει τα λεφτά του, κάτι που δυστυχώς δεν θα είχα απ'την Google στο 15λεπτο που μου προσφέρει για να με πείσει μια τόσο περίπλοκη εφαρμογή.. και το πιθανότερο είναι να την είχα κάνει "επιστροφή".

Αρκεί να σκεφτεί κανείς ότι δουλεύοντας τον TSF για πρώτη φορά χρειάστηκα πάνω από μισάωρο για ξεφύγω απ'τον μπούσουλα, να τον "στήσω" όπως θέλω εγώ και να πω στο τέλος το "χαλάλι". Σίγουρα βοηθούν και τα σχόλια των χρηστών για να πάρεις μια εικόνα μιας εφαρμογής, δεν σημαίνει όμως πάντα ότι επειδή κάλυψε τους πολλούς θα καλύψει το ίδιο και εσένα..

 

..όπως και νά'χει, προσθέστε άλλο ένα θετικό σχόλιο σ'αυτόν τον υπέροχο launcher.:)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτόν τον περιορισμό των 15 λεπτών, θα μπορούσε η ομάδα που τον φτιάχνει να τον δώσει σε μια έκδοση 1-2 μερών δοκιμαστική μέσω του site της για όποιον θέλει να δει αν του κάνει. Μπορεί το μάρκετ να έχει θεσπίσει το όριο των λεπτών, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν επαναπαύονται και οι developers από πίσω κρύβοντας το δάχτυλό τους, και μετά κλαίνε για την πειρατεία..
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτόν τον περιορισμό των 15 λεπτών, θα μπορούσε η ομάδα που τον φτιάχνει να τον δώσει σε μια έκδοση 1-2 μερών δοκιμαστική μέσω του site της για όποιον θέλει να δει αν του κάνει. Μπορεί το μάρκετ να έχει θεσπίσει το όριο των λεπτών, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν επαναπαύονται και οι developers από πίσω κρύβοντας το δάχτυλό τους, και μετά κλαίνε για την πειρατεία..

 

πολύ σωστό αυτό

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι αξιόλογοι developers εφαρμογών, όπως το Lux πχ, σου δίνουν την δυνατότητα να τους στείλεις mail μετά τα 15' και να σου πιστώσουν το ποσό. Οι υπόλοιποι, όπως είπε και ο φίλος, κάνουν τον Κινέζο...
Link to comment
Share on other sites

Ο TSF, αν τον μάθεις και κάνεις factory reset, πάλι 30 λεπτά θες για να τον στήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Ο TSF, αν τον μάθεις και κάνεις factory reset, πάλι 30 λεπτά θες για να τον στήσεις;

 

Αν έχεις backup αρχείο, το οποίο γίνεται με ένα κλικ, θέλεις τριάντα Milli δευτερόλεπτα, και αλλά τριάντα για τα widgets.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ο TSF, αν τον μάθεις και κάνεις factory reset, πάλι 30 λεπτά θες για να τον στήσεις;

 

Αν το επιλέξεις απ'τις ρυθμίσεις του κρατάει backup στις ρυθμίσεις του launcher (σελίδες, ρυθμίσεις εμφάνισης, gestures κλπ) αλλά δεν είμαι σίγουρος αν κατά την επαναφορά τοποθετεί και τα widgets στη θέση τους, εμένα στην σημερινή επαναφορά δεν τα επανατοποθέτησε αλλά δεν είμαι και σίγουρος αν τα είχα ήδη φτιάξει όταν κράτησα χτες το backup..

 

Ίσως φταίει βέβαια που το backup κρατήθηκε κι από παράν..:X apk... ενώ η επαναφορά έγινε στο νόμιμο.:p

 

 

Edit:

Αν έχεις backup αρχείο, το οποίο γίνεται με ένα κλικ, θέλεις τριάντα Milli δευτερόλεπτα, και αλλά τριάντα για τα widgets.

 

Απαντήθηκα κι εγώ.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μα πόσες φορές προσπάθησα να τον χρησιμοποιήσω... απέτυχα παταγωδώς. Ίσως επειδή μου αρέσει το efficiency και η ταχύτητα παρά το buttery smooth feeling που σου δίνει ο ΤΣΦ.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι αξιόλογοι developers εφαρμογών, όπως το Lux πχ, σου δίνουν την δυνατότητα να τους στείλεις mail μετά τα 15' και να σου πιστώσουν το ποσό. Οι υπόλοιποι, όπως είπε και ο φίλος, κάνουν τον Κινέζο...

 

Έχω πάρει λεφτά πίσω από εφαρμογή που αγόρασα μετά από μέρες. Ήταν το cyberon voice commander που δεν το λες και φτηνό (για εφαρμογή του play). Έστειλα mail στον δημιουργό και του εξήγησα πως δεν μπορώ να δουλέψω την εφαρμογή. Μου έστειλε τα λεφτά αμέσως πίσω.

Μετά βέβαια από ένα διάστημα την ξαναγόρασα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τον tsf όταν τον μάθει κάποιος,δεν τον αλλάζει εύκολα με κάτι άλλο

 

και εγω τον βρηκα αλλα μου φανηκε πολυ δυσκολος για χρηση, βεβαια δεν ασχοληθηκα πανω απο 15 λεπτα γιατι δυσκολευτηκα πολυ αλλα θα προσπαθησω και παλι, παντως ειναι εντελως αλλης λογικης και αλλου στησιματος

Link to comment
Share on other sites

και εγω τον βρηκα αλλα μου φανηκε πολυ δυσκολος για χρηση, βεβαια δεν ασχοληθηκα πανω απο 15 λεπτα γιατι δυσκολευτηκα πολυ αλλα θα προσπαθησω και παλι, παντως ειναι εντελως αλλης λογικης και αλλου στησιματος

 

O tsf αυτή τη στιγμή είναι ένας απόλυτα συμβατικός launcher.Αν θες τα ιδιαίτερα τα έχει αλλά κατά τα άλλα λειτουργεί όπως όλοι οι launchers .

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

E οσο να`ναι ξενίζει στην αρχή τουλάχιστον, που π.χ. το dock ειναι στα πλαγια ή με swipe στο κάτω μέρος που στην ουσία ειναι ένα παραπάνω κλικ σε σχέση με τους υπόλοιπους launchers,όπως θέλει και λιγάκι ψάξιμο ώστε να βρεις πως ευθυγραμμίζεις τα εικονίδια στην οθόνη (είτε όλα μαζί με το lasso tool,είτε ένα-ενα ξεχωριστά) γιατί ειναι "κάπως" να τα βλέπεις το ένα πιο πάνω ή πιο κάτω στην ίδια οριζόντια σειρά αλλά οκ αν το ψάξεις πιστεύω σε αποζημιώνει με την γενικότερη λειτουργία του Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Χτες το πρωί έλαβα τον TSF σε ένα free apk που δεν θέλω να μπω σε περαιτέρω λεπτομέρειες :p... κι αφού τον εγκατέστησα και τον δούλεψα όσο ήθελα πείστηκα ότι πρόκειται για τον καλύτερο launcher και κάτι σχόλια τύπου "μα καλά, εκεί στην Χ,Ψ,Ω εταιρία δεν μπορούσαν να βρουν τέτοιους developers κλπ" έχουν τελικά βάση.. αφού λοιπόν τον σέταρα όπως ήθελα, θεώρησα ότι δεν ήμουν έτοιμος για τόσο μεγάλη αλλαγή στο S2 μου και τον απεγκατέστησα επιστρέφοντας στον TW..

 

..το απόγευμα στο σπίτι είπα να τον εγκαταστήσω ξανά, αφού είχα διαθέσιμο το apk, άπλετο χρόνο και τα φραπεδοτσίγαρα έτοιμα στο τραπεζάκι του σαλονιού, τι καλύτερο να κυλήσει ευχάριστα το απόγευμα.. αυτό ήταν. Μέχρι το βράδυ είπα πως βρήκα τον launcher που θα με συνοδεύει τα επόμενα 350 χρόνια:lol: και σήμερα το πρωί γεμάτος τύψεις τον απεγκατέστησα ξανά, διέγραψα το apk και τον αγόρασα απ'το Play για 13,43 ευρά, χίλια χαλάλι του, χίλια μπράβο στην ομάδα που δούλεψε πάνω σε αυτό το project, χίλια μπράβο και σε μένα που έκανα μια σωστή πράξη..:lol:

 

 

Ό launcher παιδιά..!:)

 

Σωστός...

Και εγώ έτσι έκανα αν και θα μπορούσαν να έχουν μια demo version και να μην ψάχνουμε σπασμένη για δοκιμή

Σαν τον tsf δεν...

Link to comment
Share on other sites

ο tsf ειναι αλλο πραγμα μακη και εγω τον αγορασα γιατι τοσο καλες δουλειες πρεπει να ανταμοιβονται:)

 

Πιο σωστή και πιο smooth υλοποίηση σε launcher δεν υπάρχει... Μόλις μπεις στη φιλοσοφία του τον στηνεις σε 10 λεπτά. Ήμουν μεγάλους fan του go αλλά μετά τη δοκιμή του tsf δε μπορώ να γυρίσω πίσω...

Τον go τον έχει δοκιμάσει κανείς σε jb?

Link to comment
Share on other sites

Στον tsf από ότι βλέπω το dock είναι στο πλάι . Εκεί πρέπει να βάλω την εφαρμογή για τους κλήσεις που έχω ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να είμαι απο του λίγους που δεν μπορώ να συνεργαστώ με τον tsf ,οσο και αν δοκίμασα δεν μπόρεσα να τον αντικαταστήσω με τον nova prime . :confused:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στον tsf από ότι βλέπω το dock είναι στο πλάι . Εκεί πρέπει να βάλω την εφαρμογή για τους κλήσεις που έχω ?

 

Εγώ πάντως την έχω στο αναδυόμενο dock. Βολεύει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...