Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα ούτε εγω εμπιστεύομαι τους υπαλλήλους στο Γερμανο!!!μερικοί είναι τέλειως άσχετοι!!:D:D:D εγώ θα έκανα μια προσπαθεία με καινούργιο καπάκι!!μπορει κ να μην το καταλάβουν!!!

 

Θα το δοκιμάσω και θα σας ενημερώσω!!!!!!!! Ξαναπήρα τηλ βέβαια και τους λέω θέλω να μου πείτε τον λόγο που δεν δουλεύει το home button αλλιώς πως μου ζητάτε 230 ευρώ.. Και τι μου είπε? Γιατί για να γίνει η επισκευή του κουμπιού αλλάζουν το κουμπί, την οθόνη και το πίσω καπάκι... Πάνε λέει μαζί αυτά :rolleyes::rolleyes: πήγα να του πω, ρε φίλε μπες λίγο στο διαδίκτυο, νέο παιδί είσαι και διάβασε 5 πράγματα, μην λες ότι σου έρθει στο κεφάλι, δεν είμαι καθυστερημένη.. :X:X:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η 4.3.3 ειναι η τελευταια αναβαθμιση???αν δεν διορθωνει την μπαταρια παντως δεν νομιζω οτι αξιζει να περασω σε αυτη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

η 4.3.3 ειναι η τελευταια αναβαθμιση???αν δεν διορθωνει την μπαταρια παντως δεν νομιζω οτι αξιζει να περασω σε αυτη.

 

ναι, η τελευταία είναι! 4.3.2 και 4.3.3 έχουν την ίδια απόδοση μπαταρίας ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και θα σας ενημερώσω!!!!!!!! Ξαναπήρα τηλ βέβαια και τους λέω θέλω να μου πείτε τον λόγο που δεν δουλεύει το home button αλλιώς πως μου ζητάτε 230 ευρώ.. Και τι μου είπε? Γιατί για να γίνει η επισκευή του κουμπιού αλλάζουν το κουμπί, την οθόνη και το πίσω καπάκι... Πάνε λέει μαζί αυτά :rolleyes::rolleyes: πήγα να του πω, ρε φίλε μπες λίγο στο διαδίκτυο, νέο παιδί είσαι και διάβασε 5 πράγματα, μην λες ότι σου έρθει στο κεφάλι, δεν είμαι καθυστερημένη.. :X:X:X

 

Αρχικά που είχες παει?:confused:όταν είχα πάρει το 3gs με το που το ανοίξαμε δεν δούλευε το home button!!αμέσως ο άνθρωπος πήρε τηλέφωνο εκει απο όπου το προμηθευτηκε κ τους ζήτησε αλλαγή!!απο ότι κατάλαβα τότε του φέρανε αντιρρήσεις:mad: αλλα τελικά το αλλάξανε!!!ίσως και σε σένα προσπαθούν να το αποφύγουν!!:shifty:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και θα σας ενημερώσω!!!!!!!! Ξαναπήρα τηλ βέβαια και τους λέω θέλω να μου πείτε τον λόγο που δεν δουλεύει το home button αλλιώς πως μου ζητάτε 230 ευρώ.. Και τι μου είπε? Γιατί για να γίνει η επισκευή του κουμπιού αλλάζουν το κουμπί, την οθόνη και το πίσω καπάκι... Πάνε λέει μαζί αυτά :rolleyes::rolleyes: πήγα να του πω, ρε φίλε μπες λίγο στο διαδίκτυο, νέο παιδί είσαι και διάβασε 5 πράγματα, μην λες ότι σου έρθει στο κεφάλι, δεν είμαι καθυστερημένη.. :X:X:X

 

Αν το πίσω καπάκι που έχεις βρει μοιάζει τόσο πολυ με το original βάλτο και κανε τον βλακα.

Δεν κατάλαβα η λογικη τους είναι ότι αν πέσει και σπάσει το κρυσταλλο, για οποιαδήποτε βλάβη θα φταίει το πέσιμο?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!! αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: πέρασα χθες το multiflow από cydia και δεν λέει να δουλέψει!! ενώ το έχω βάλει να ενεργοποιείται με διπλό κλικ στο home button, όταν ανοίγω εφαρμογές και μετά κάνω διπλό κλικ με βγάζει στο κλασικό multitasking του ios! υπάρχει περίπτωση να θέλει κάποια ρύθμιση μέσα από το multiflow που δεν την έχω κάνει? παίζει να δημιουργείται πρόβλημα επειδή έχω περασμένο το remove background?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!! αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: πέρασα χθες το multiflow από cydia και δεν λέει να δουλέψει!! ενώ το έχω βάλει να ενεργοποιείται με διπλό κλικ στο home button, όταν ανοίγω εφαρμογές και μετά κάνω διπλό κλικ με βγάζει στο κλασικό multitasking του ios! υπάρχει περίπτωση να θέλει κάποια ρύθμιση μέσα από το multiflow που δεν την έχω κάνει? παίζει να δημιουργείται πρόβλημα επειδή έχω περασμένο το remove background?

 

επειδη υπηρχε προβλημα στις προηγουμενες εκδοσεις του,αφαιρεθηκε η δυνατοτητα να "σκεπαζει" το original multitasking,ετσι θα πρεπει να δοκιμασεις καποιο αλλο gesture για να δουλεψει.

 

μιλαω παντα για την εμπορικη εκδοση του κ οχι για την οποια σπ@σμνη ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εκανα restore kai update σε ενα iphone 4.1 σε 4.3 και μου ζηταει να του κανω activate και οτι η καρτα sim που εχω δεν ειναι εγκυρη.....τι θα πρεπει να κανω για να ενεργοποιηθει μεσω itunes?????παιδεια βοηθηστε δεν ειναι δικο μου και θα πρεπει να το φτιαξω επιγοντως......το κινιτο ειναι απο το εξωτερικο αλλα δεν ξερω απο ποια χωρα και σε ποιο δυκτιο ηταν κλειδωμενο.....μαλλον απο γαλλια.......παρακαλω βοηθηστε με....
Link to comment
Share on other sites

εκανα restore kai update σε ενα iphone 4.1 σε 4.3 και μου ζηταει να του κανω activate και οτι η καρτα sim που εχω δεν ειναι εγκυρη.....τι θα πρεπει να κανω για να ενεργοποιηθει μεσω itunes?????παιδεια βοηθηστε δεν ειναι δικο μου και θα πρεπει να το φτιαξω επιγοντως......το κινιτο ειναι απο το εξωτερικο αλλα δεν ξερω απο ποια χωρα και σε ποιο δυκτιο ηταν κλειδωμενο.....μαλλον απο γαλλια.......παρακαλω βοηθηστε με....

 

απλα αν δεν ξερετε κ δεν ειστε σιγουροι να μην ξεκινατε να πειραζετε!!:(

φιλε μου λογικα ειναι κλειδωμενο σε παροχο το τηλ κ θα χρειαστειτε καρτα του παροχου (κ μονο αυτη) για να ενεργοποιησετε το GSM κομματι της συσκευης!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας χρειαζομαι την βοηθεια σας

το iphone 4 το αγορασα μεταχειρισμενο απο ενα παιδι που ισχυριζεται πως το εφερε

απο Αγγλια, εχει firmware 4.1 εχτες μπηκα στο cydia που ηδη τα ειχε πανω και ειδα οτι ηθελε αναβαθμηση σε 2 πραγματα...μα απο τεραστια μου βλακεια δεν ειδα που και πατησα upgrade ....το μονο που καταφερα να δω ειναι οτι το ενα ηταν το installous...το αλλο υποψιαζομαι πως ηταν το ultrasnow...

 

και ρωτω τι κανω σε αυτη την περιπτωση γιατι μου βγαζει failure sim,invalid sim και τετοια.ενοειται πως εχω κανει επανακενηση και αφαιρεση και ξανα τοποθετηση καρτας...διαβασα καπου οτι οφειλεται στο ultrasnow και ηταν καποιος που εκανε update απο 1.1.1 σε 1.1.2 και ειχε το ιδιο προβλημα και κατι του λεγανε να κανει αφαιρωντας το Ultrasnow Και τοποθετωντας το ξανα...αλλος του ελεγε οτι δεν θα πετυχει γιατι πλεον περαστηκε το 1.1.2 και πως επρεπε να αναβαθμησει το firmware του γιατι το 1.1.2 δεν θα ηταν συμβατο με ποιο παλια firmware !!!

σας παρακαλω πολυ...εχω μεινει χωρις τηλεφωνο οποιος γνωριζει ας με βοηθησει

 

ευχαριστω Κωνσταντινος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!! έχω κάνει καιρό jailbreak το κινητό μου αλλά δεν έχω βάλει κάτι βασικό.. υπάρχει τρόπος να έχω αναφορά στα μηνύματα μέσω της native εφαρμογής μηνυμάτων??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!! έχω κάνει καιρό jailbreak το κινητό μου αλλά δεν έχω βάλει κάτι βασικό.. υπάρχει τρόπος να έχω αναφορά στα μηνύματα μέσω της native εφαρμογής μηνυμάτων??

 

ναι, βαλε το http://_http://iphonedelivery.advinux.fr/cydia (REPO) και μετα βαλε την εφαρμογη iphonedelivery.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!! έχω κάνει καιρό jailbreak το κινητό μου αλλά δεν έχω βάλει κάτι βασικό.. υπάρχει τρόπος να έχω αναφορά στα μηνύματα μέσω της native εφαρμογής μηνυμάτων??

 

η απευθειας απο το xsellize repo το iphonedelivery :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

η απευθειας απο το xsellize repo το iphonedelivery :)

 

Εχει "σχεδον" παντα μια με δυο εκδόσεις πιο πισω :):)

Link to comment
Share on other sites

Για να εγκαταστήσετε το iPhonedelivery και να ενεργοποιήσετε την αναφορά παράδοσης SMS στο iPhone σας, ακολουθήστε τον παρακάτω οδηγό:

 

1. Από το Cydia προσθέτουμε το source: http://iphonedelivery.advinux.fr/cydia

2. Εγκαθιστούμε το iPhonedevilery.

3. Κάνουμε ένα Restart το iPhone

4. Πηγαίνουμε στο Settings -> Messages και ενεργοποιούμε τις 2 τελευταίες επιλογές (Delivery report και Flash DR)

 

Πηγή: http://www.iphonehellas.gr/7675/iphonedelivery-sms-report-for-iphone/

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα:D το jailbreak γίνεται μόνο μέσω υπολογιστή ή υπάρχει τρόπος να γίνει κατευθείαν απο το iPhone?:confused:
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα γίνεται και μέσω του Iphone, μπαίνοντας στη διευθυνση jailbreakme.com.

 

Απλά παταω το "free"?μετα κάνω συγχρονισμο?

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Απλά παταω το "free"?μετα κάνω συγχρονισμο?

 

Πατας το free μετα το install και βγαινεις απο τον safari και ω του θαυματος το cydia εγκαθισταται:)

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

:Καλα πανευκολο το jailbreak!!!μέσα σε 10' πέρασα το cydia κ έβαλα κ το iPhonedelivery:yahoo::yahoo:!!!πολυ πιο εύκολα απο ότι κάνει στο 3gs παλαιότερα!!!έχω 2 ερωτήσεις:το cydia θα επηρεάσει τη διάρκεια της μπαταρίας;2)για να εμφανιστεί το personal hotspot (έχω wind)είχα περάσει κάποιες ρυθμίσεις,μήπως μπορει κάποιος να μου τις πει?τις είχα αλλα τις έχασα!!:(:(Ευχαριστω πολυ που βοηθατε μια ανυπερασπιστη κάτοχο ενός iphone4!!!:lol::lol::lol:
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα,εχοντας iphone4,εκανα jailbreak μεσω redsnow και φοροντας 4.3.3, ολα πηγαν καλα μεχρι που εγκατεστησα το sbsettings απο το cydia,τοτε το κινητο μπλοκαρε ,εμφανιζοντας το μηλο και τιποτα αλλο.Ζητω την βοηθεια σας......ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:wacko::O
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, ερωτηση..εχω iOS 4.2.1.. με folders κτλ..αν κανω backup και μετα περασω απο την αρχη το 4.3.3, μετα κανω restore θα χασω τιποτα settings? με τα folders τι θα γινει? θα ναι οπως τα ειχα πριν η φτου και απ την αρχη?....

thanks!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, ερωτηση..εχω iOS 4.2.1.. με folders κτλ..αν κανω backup και μετα περασω απο την αρχη το 4.3.3, μετα κανω restore θα χασω τιποτα settings? με τα folders τι θα γινει? θα ναι οπως τα ειχα πριν η φτου και απ την αρχη?....

thanks!

 

Εαν δεν εισαι JB δεν θα εχεις προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...