Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την εξης απορια.

Ξερω οτι μετα το jailbreak, και αφου κανουμε τη συσκευη setup as new, μπορουμε να περασουμε ολες τις επαφες μας, τα μηνυματα και τις σημειωσεις μας, απο την προηγουμενη εκδοση που ειχαμε στη νεα. Ωστε να εχουμε μονο αυτα και οχι ολα τα καταλοιπα απο τις εφαρμογες.

Μπορει να μου πει καποιος αυτο πως γινεται; Γιατι οσες φορες προσπαθησα να το κανω δεν τα καταφερα να περασω μονο τις επαφες κλπ. Να το σεταρω σα νεο δηλαδη, αλλα να μη χασω επαφες κυριως και μηνυματα. Τα αλλα θα τα περασω. Δεν εχω και πολλα εξαλλου...

 

Εγώ πάλι το άφησα έτσι όπως είναι. Εκανα την διαδικασία JB και μετά δεν εκανα τιποτα άλλο

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω την εξης απορια.

Ξερω οτι μετα το jailbreak, και αφου κανουμε τη συσκευη setup as new, μπορουμε να περασουμε ολες τις επαφες μας, τα μηνυματα και τις σημειωσεις μας, απο την προηγουμενη εκδοση που ειχαμε στη νεα. Ωστε να εχουμε μονο αυτα και οχι ολα τα καταλοιπα απο τις εφαρμογες.

Μπορει να μου πει καποιος αυτο πως γινεται; Γιατι οσες φορες προσπαθησα να το κανω δεν τα καταφερα να περασω μονο τις επαφες κλπ. Να το σεταρω σα νεο δηλαδη, αλλα να μη χασω επαφες κυριως και μηνυματα. Τα αλλα θα τα περασω. Δεν εχω και πολλα εξαλλου...

 

Κοιτά εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το iPhone backup extractor. Απαιτεί λίγη καλή γνώση του κινητού αλλά δεν αφήνει κανένα κατάλοιπο. Πρώτα ανοίγεις την εφαρμογή βρίσκεις το backup που θες και κανείς extract όλα τα αρχεία που βρίσκονται μέσα στο backup (έχει μια advanced λειτουργία νομίζω στο καταω κάτω μέρος της εφαρμογής) μην προσπαθήσεις να κανείς extract μόνο τις κατηγορίες που σε ενδιαφέρουν πατώντας πάνω στις διάφορες κατηγορίες γτ ίσως στα βγάλει σε format που δεν αναγνωρίζει το κινητό. Και μετά βρίσκεις που πρέπει να είναι τα αρχεία μέσα στο κινητό και αλλάζεις με αυτά από το backup. Πχ τα μηνύματα πηγαίνουν στο /var/mobile/library/SMS. Τώρα όσον αφορά τις επαφές μπορείς να τις συγχρονίσεις είτε με outlook είτε με το windows contacts αν είσαι σε windows vista ή 7 ή με το adress book σε mac

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

thelo na agoraso ena iphone 4 pou vrika alla einai T-MOBILE kserei kaneis an kseklidonei kai pou prepei na apefthintho? sas efxaristo olous ek ton proteron.:O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/4395aniheart.gif

nokia 5110, motorolla v3688, ericson 768, nokia 8210, ericson t66, nokia 8310, panasonic x70, panasonic x60, nokia 3120,nokia 2600, mitac mio 8380, sharp gx15, samsung e700,nokia 6230,nokia 6060,sharp v802, motorola v3, samsung x450, panasonic vs3, vk2000,nokia 6280,lg chokolate,NOKIA 6500 SLIDE SAMSUNG GALAXY, IPHONE 4S...kai synexizo!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, προσπάθησα 2 φορές να κάνω jb στην 4.3.2. (το είχα ξανακάνει με επιτυχία στην 4.3.1, αλλά στη συνέχεια το έκανα restore και το είχα έτσι μέχρι τώρα) Και τις 2 φορές αφού γίνει η διαδικασία, κολλάει στην οθόνη "downloading jailbreak files" και μετά κάνει reboot χωρίς να κάνει την παραμικρή αλλαγή (το τηλ. είναι άθικτο). Γιατί μπορεί να γίνεται αυτό;
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

thelo na agoraso ena iphone 4 pou vrika alla einai T-MOBILE kserei kaneis an kseklidonei kai pou prepei na apefthintho? sas efxaristo olous ek ton proteron.:O

 

Δυστυχώς αυτή τη στιγμή η μόνη σου ελπίδα είναι η rebel sim card. Απλά ψάξε τη στο google

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Για όλους εμάς με jailbreak κοιτάξτε τι μας ετοιμάζει o peterhajas με το νέο update του mobilenotifier. http://i.imgur.com/jAUXn.png νομίζω θα κάνει πολλούς χρήστες να κάνουν jailbreak. Να ένας τρόπος να αλλάξετε το απαίσιο notification system της apple
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου φαίνεται και απόλυτα βολική. Τα notifications με βολεύυν καλύτερα στη homescreen μέσω του Lockinfo.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Για όλους εμάς με jailbreak κοιτάξτε τι μας ετοιμάζει o peterhajas με το νέο update του mobilenotifier. http://i.imgur.com/jAUXn.png νομίζω θα κάνει πολλούς χρήστες να κάνουν jailbreak. Να ένας τρόπος να αλλάξετε το απαίσιο notification system της apple

Αν δεν κανω λαθος, ενα τετοιο προγραμμα υπαρχει ηδη. Το ειχα βρει στο cydia, το ειχα βαλει, και στα παιχνιδια εβγαινε διακριτικα επανω, αλλα ετρωγε πολλη μπαταρια και το εβγαλα. Ελπιζω αυτο να καταναλωνει λιγοτερο...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος, ενα τετοιο προγραμμα υπαρχει ηδη. Το ειχα βρει στο cydia, το ειχα βαλει, και στα παιχνιδια εβγαινε διακριτικα επανω, αλλα ετρωγε πολλη μπαταρια και το εβγαλα. Ελπιζω αυτο να καταναλωνει λιγοτερο...

 

Ναι υπάρχει ήδη αλλά αυτό είναι το preview της νέας beta!! Όσο για τον πιο πάνω φίλο έχει και πλήρες notifications και στη lockscreen. Τώρα για την μπαταρία δεν ξέρω

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου φαίνεται και απόλυτα βολική. Τα notifications με βολεύυν καλύτερα στη homescreen μέσω του Lockinfo.

 

Αν και αυτό είναι διαφορετικό από το lockinfo γιατί παρακάμπτει εντελώς το σύστημα της apple τόσο στη lockscreen όσο και στο λειτουργικό μέσα

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

:) Γεια σας να ρωτήσω κάτι:έχω αγοράσει 3-4 τραγούδια απο το iTunes!!πως μπορω να γράψω σε cd δεδομένων;(mp3 δηλαδή)!!αυτα είναι σε m4a αρχείο!!!:confused::confused:

ΥΣ:σε απλό cd τα παίζει κανονικά!!!:O:O

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

:) Γεια σας να ρωτήσω κάτι:έχω αγοράσει 3-4 τραγούδια απο το iTunes!!πως μπορω να γράψω σε cd δεδομένων;(mp3 δηλαδή)!!αυτα είναι σε m4a αρχείο!!!:confused::confused:

ΥΣ:σε απλό cd τα παίζει κανονικά!!!:O:O

Είσαι λίγο Offtopik αλλά για δές εδώ-> http://www.ehow.com/how_5814998_convert-m4a-mp3-itunes.html

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Είσαι λίγο Offtopik αλλά για δές εδώ-> http://www.ehow.com/how_5814998_convert-m4a-mp3-itunes.html

 

:thanks: συγνώμη που ήμουν off topic!!:O:O:O

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, προσπάθησα 2 φορές να κάνω jb στην 4.3.2. (το είχα ξανακάνει με επιτυχία στην 4.3.1, αλλά στη συνέχεια το έκανα restore και το είχα έτσι μέχρι τώρα) Και τις 2 φορές αφού γίνει η διαδικασία, κολλάει στην οθόνη "downloading jailbreak files" και μετά κάνει reboot χωρίς να κάνει την παραμικρή αλλαγή (το τηλ. είναι άθικτο). Γιατί μπορεί να γίνεται αυτό;
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, προσπάθησα 2 φορές να κάνω jb στην 4.3.2. (το είχα ξανακάνει με επιτυχία στην 4.3.1, αλλά στη συνέχεια το έκανα restore και το είχα έτσι μέχρι τώρα) Και τις 2 φορές αφού γίνει η διαδικασία, κολλάει στην οθόνη "downloading jailbreak files" και μετά κάνει reboot χωρίς να κάνει την παραμικρή αλλαγή (το τηλ. είναι άθικτο). Γιατί μπορεί να γίνεται αυτό;

 

Κανε μια δοκιμη με απενεργοποιημενο το antivirus που έχεις στον υπολογιστη σου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια δοκιμη με απενεργοποιημενο το antivirus που έχεις στον υπολογιστη σου.

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω, μακάρι να είναι αυτό.

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Για όλους εμάς με jailbreak κοιτάξτε τι μας ετοιμάζει o peterhajas με το νέο update του mobilenotifier. http://i.imgur.com/jAUXn.png νομίζω θα κάνει πολλούς χρήστες να κάνουν jailbreak. Να ένας τρόπος να αλλάξετε το απαίσιο notification system της apple

 

το εχω βαλει απο τις πρωτες beta... με την τελευταια που βγηκε πριν ενα μηνα, παιζει θαυμασια! Θυμιζει λιγο WebOS αλλα στο πολυ χειρότερο - αλλα πολυ καλυτερο απο τα default notifications του iOS!:lol:

Link to comment
Share on other sites

το εχω βαλει απο τις πρωτες beta... με την τελευταια που βγηκε πριν ενα μηνα, παιζει θαυμασια! Θυμιζει λιγο WebOS αλλα στο πολυ χειρότερο - αλλα πολυ καλυτερο απο τα default notifications του iOS!:lol:

 

try the push doctor Γιωργο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

try the push doctor Γιωργο ;)

Λειτουργει στην 4.3.2; Γιατι προσπαθω να το βαλω και μου βγαζει προβλημα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

try the push doctor Γιωργο ;)

 

χμ... λεει οτι ειναι μονο για hactivation phones... να το βαλω? τι ακριβως κανει?

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια δοκιμη με απενεργοποιημενο το antivirus που έχεις στον υπολογιστη σου.

Το δοκίμασα αλλά τίποτα. Το τηλέφωνο απλά κάνει ένα restart...

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σε windows 7 πρέπει να τρέξεις το snowbreeze σε compatibility mode XP SP3 και να ανοίξεις to .εχε ώς admin.

Δεξί κλικ στο snowbreeze.exe run as administrator.

 

Αλλιώς κολλάει στο loading files και δε φτάνει στον ανανά.:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σε windows 7 πρέπει να τρέξεις το snowbreeze σε compatibility mode XP SP3 και να ανοίξεις to .εχε ώς admin.

Δεξί κλικ στο snowbreeze.exe run as administrator.

 

Αλλιώς κολλάει στο loading files και δε φτάνει στον ανανά.:lol::lol::lol:

 

Γι αυτο σας λέω να αγοράσετε mac:lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το νέο update για το mobilenotifier που αναφέρω πιο πάνω. Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα. Εν τω μεταξύ το εγκαθιστω και σας λέω εντυπώσεις:)

Edit: το update είναι διαθέσιμο μέσα απο αυτό το repo: (phajas.xen.prgmr.com/repo

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σε windows 7 πρέπει να τρέξεις το snowbreeze σε compatibility mode XP SP3 και να ανοίξεις to .εχε ώς admin.

Δεξί κλικ στο snowbreeze.exe run as administrator.

 

Αλλιώς κολλάει στο loading files και δε φτάνει στον ανανά.:lol::lol::lol:

Ναί, έχω windows 7. Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω. Thanks in advance (sic).

Edited by ref5412
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...