Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις βαλει διεση στα hosts;

 

τι είναι αυτό???Είμαι καινούρια και δεν ξέρω πολλά πράγματα...Μπορείς σε παρακαλώ να με βοηθήσεις??Έχω πελαγώσει!Δεν ανοίγει ούτε κλείνει.Έχει κολλήσει στην οθόνη η εικόνα που δείχνει την σύνδεση it unes και usb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι είναι αυτό???Είμαι καινούρια και δεν ξέρω πολλά πράγματα...Μπορείς σε παρακαλώ να με βοηθήσεις??Έχω πελαγώσει!Δεν ανοίγει ούτε κλείνει.Έχει κολλήσει στην οθόνη η εικόνα που δείχνει την σύνδεση it unes και usb

 

μισο να βρω τον οδηγο να σου στειλω!

 

δες αυτο το λινκ > http://www.iphoneforum.gr/viewtopic.php?f=22&t=9973 μπορει να μην ειναι ιδιος ο αριθμοσ σφαλματος με αυτο που σου βγαζει εσενα αλλα τα βιντεακια θα σε βοηθησουν, μια συμβουλη απο εμενα to original αρχειο host κρατησε το καπου ξεχωριστα στον σκληρο σου πριν αρχισεις οτιδηποτε!

Edited by tasosp1984
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, υπάρχει κανένα πρόβλημα με το cydia? Πεοσπαθώ να μπώ στο Manage account μου ή στο Cydia store : Products και μολις μπαινω ειναι αδεια δεν εχουν τίποτα μέσα..

Εντομεταξύ έχω και ενα update σε μια εφαρμογη στο cydia και δεν το κανει..

 

Παιδιά όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει, ευχαριστώ

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!!!πηγα να κανω jailbreak με τη βοηθεια του youtube και τωρα το κινητο δεν ανοιγει. στο itunes βγαζει οτι πρεπει να κανω restore, ομως οταν το παταω εμφανιζει μηνυμα οτι δεν μπορει να γινει restore στο κινητο και τον αριθμο σφαλματος 21! τι να κανω?

 

Περάσες ποτε στον υπολογιστη σου το προγραμματακι Tiny Umprella?

Αν ναι, αυτο αλλάζει το αρχείο hosts και την ώρα που κανεις restore δεν αφήνει τον υπολογιστη σου να συνδεθεί με τον server της apple.

 

Στην πρώτη φωτογραφία φαίνεται το αρχείο hosts με την γραμμή που έχει προστεθεί για να παρακάμψει τον server της apple και η οποία πρέπει να διαγραφεί.

 

Στην δεύτερη φωτο είναι το σωστο hosts.

 

 

http://img706.imageshack.us/img706/249/imagexff.th.jpg

http://img576.imageshack.us/img576/5161/imagesoi.th.jpg

 

Για να διορθώσεις το αρχείο θα ακολουθήσεις τον παρακάτω οδηγο μέχρι το βήμα 5. Θα σε βοηθήσει να βρεις το αρχείο και να το επεξεργαστείς.

 

http://carpenoctum.gr/iphone/jailbreak/οδηγός-πώς-κάνουμε-downgrade-το-iphone-3gs-σε-παλαιότε/

 

 

 

@@Stakas86

Ναι έχει πρόβλημα το Cydia. Προσπαθούσα να αγοράσω κάποια εφαρμογη και δεν μου έβγαζε το link που κανεις την αγορα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μισο να βρω τον οδηγο να σου στειλω!

 

δες αυτο το λινκ > http://www.iphoneforum.gr/viewtopic.php?f=22&t=9973 μπορει να μην ειναι ιδιος ο αριθμοσ σφαλματος με αυτο που σου βγαζει εσενα αλλα τα βιντεακια θα σε βοηθησουν, μια συμβουλη απο εμενα to original αρχειο host κρατησε το καπου ξεχωριστα στον σκληρο σου πριν αρχισεις οτιδηποτε!

 

λοιπόν...κράτησα το hosts στην επιφάνεια εργασίας και παρακολούθησα τα βιντεάκια!Το θέμα είναι πως το δικό μου hosts λέει άλλα πράγματα και δεν μπορώ να καταλάβω τι να σβήσω!Προσπαθώ με το πρώτο βιντεο γιαί στο δικό μου i tunes δεν έχει κατηγορία go

Link to comment
Share on other sites

Περάσες ποτε στον υπολογιστη σου το προγραμματακι Tiny Umprella?

Αν ναι, αυτο αλλάζει το αρχείο hosts και την ώρα που κανεις restore δεν αφήνει τον υπολογιστη σου να συνδεθεί με τον server της apple.

 

Στην πρώτη φωτογραφία φαίνεται το αρχείο hosts με την γραμμή που έχει προστεθεί για να παρακάμψει τον server της apple και η οποία πρέπει να διαγραφεί.

 

Στην δεύτερη φωτο είναι το σωστο hosts.

 

 

http://img706.imageshack.us/img706/249/imagexff.th.jpg

http://img576.imageshack.us/img576/5161/imagesoi.th.jpg

 

Για να διορθώσεις το αρχείο θα ακολουθήσεις τον παρακάτω οδηγο μέχρι το βήμα 5. Θα σε βοηθήσει να βρεις το αρχείο και να το επεξεργαστείς.

 

http://carpenoctum.gr/iphone/jailbreak/οδηγός-πώς-κάνουμε-downgrade-το-iphone-3gs-σε-παλαιότε/

 

 

 

το πρόγραμμα που αναφέρεις δεν το έχω περάσει στον υπολογιστή.δεν ξέρω τι είναι.

η μόνη διαφορά στο δικό μου hosts από της εικόνας, είναι οτι στο δικο μου λείπουν οι διέσεις μπροστα απο τις 2 τελευταιες σειρες.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή;; Εύκολο να το λες Γιώργο.

Τι να πω Εγω αν κάτι δεν παει καλα τελικά κ χάσουμε ότι έχουμε αγοράσει απο Cydia??

Γιατί Εγω τα έχω σχεδόν όλα αγορασμενα απο το Cydia!! Apps & tweaks. ....

Δεν είναι μόνο τα shsh που τα έχουμε σωμένα ούτως η αλλως οι περισσότεροι μας. Είναι ότι δεν δουλεύει ούτε το "My account" ! Κ εκει είναι όλες οι Πληροφοριες για ότι έχουμε αγορασμενο απο το Cydia!

 

 

Written from best iPhone 4G 32g, viaTapatalk

 

το καταλαβαινω Δημητρη, αλλα τι να κανεις. Και εχω εχω αγορασει ουκ ολίγες εφαρμογες... αλλα για την ωρα και επειδη δεν μπορω να δουλεψω ετσι :mad:... τις εβαλα "σπασμενες"...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, Καλή Ανάσταση να έχουμε..

Είδε κανείς τι έχει εμφανίσει το cydia? Μια αναφορά σε κόκκινο πλαίσιο.

 

Κάτι ακόμα μπορώ να δόσω περισσότερο χώρο στο cydia , με ενημέρωσε να σβήσω φωτογραφίες και βίντεο γιατι δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος..

Απο ότι είδα σαν κινητο εχω 7gb χώρο, το cydia μονο 1gb χρησιμοποιεί?

 

και το ultrasn0w ειναι μόνο για όσουε εχουν συσκευή απο εξωτερικό?

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το cydia η τελευταια ενημερωση μεσω saurik ειναι οτι σε λιγες ωρες θα ειναι και παλι σε full λειτουργια. Και μην φοβαστε τιποτα δεν προκειται να χαθει. Ουτε shsh ουτε αγορασμενα apps(τουλαχιστον ετσι λενε οι πληροφοριες) :) Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα Χριστος Ανεστη με υγεια σε ολους..Να παμε και στα δικα μας..Περασα την 4.3.2 αλλα διαφορα στην μπαταρια δεν ειδα καμια Μπορει να ειναι και λιγο χειροτερα..
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα Χριστος Ανεστη με υγεια σε ολους..Να παμε και στα δικα μας..Περασα την 4.3.2 αλλα διαφορα στην μπαταρια δεν ειδα καμια Μπορει να ειναι και λιγο χειροτερα..

 

Χρόνια Πολλα

Κανεις λάθος. Η διάφορα είναι μεγάλη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το δουλευω πολυ με το wifi ,δεν ειδα κατι καλυτερο μια απο τα ιδια και χειροτερα..Μεσα σε 5 λεπτα ηταν 65% και πηγε 62%
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και απο εμενα. Εγω δεν εχω παραπονο με την μπαταρια. Επειδη πηγα απο την 4.2.1 στην 4.3.2, μπορω να πω οτι ειναι το ιδιο, ισως και ελαφρως καλυτερο. Το κακο ειναι οτι βλεπω να καταναλωνεται μνημη περισσοτερη χωρις λογο. Εχω ενεργοποιησει στο SBSettings να μου δειχνει επανω τη μνημη, και ενω ξεκιναω με 350ΜΒ συνηθως, κατι να κανω, λιγο να παιξω, αν μετα κανω remove background και τα σβησω ολα, πεφτει στο 320ΜΒ, πιο μετα 300ΜΒ και παει λεγοντας. Και δεν εχω καταλαβει γιατι. Μιλαω παντα να μην τρεχει καμια εφαρμογη. Εχει δει κανεις κατι αναλογο;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και απο εμενα. Εγω δεν εχω παραπονο με την μπαταρια. Επειδη πηγα απο την 4.2.1 στην 4.3.2, μπορω να πω οτι ειναι το ιδιο, ισως και ελαφρως καλυτερο. Το κακο ειναι οτι βλεπω να καταναλωνεται μνημη περισσοτερη χωρις λογο. Εχω ενεργοποιησει στο SBSettings να μου δειχνει επανω τη μνημη, και ενω ξεκιναω με 350ΜΒ συνηθως, κατι να κανω, λιγο να παιξω, αν μετα κανω remove background και τα σβησω ολα, πεφτει στο 320ΜΒ, πιο μετα 300ΜΒ και παει λεγοντας. Και δεν εχω καταλαβει γιατι. Μιλαω παντα να μην τρεχει καμια εφαρμογη. Εχει δει κανεις κατι αναλογο;

 

Εγω δεν ξέρω γιατί ξεκιναω πλέον με 308. Όμως παιδια το μεγαλύτερο ατού στο iPhone είναι η ικανότητα του να έχει την ίδια απόκριση είτε με 280mb free είτε με 30.

Είχα να κάνω reboot απο την Τετάρτη. Το απόγευμα έπεσε το μάτι μου τυχαία στο SBSettings και πρόσεξα ότι είχα μόλις 29mb.

Δεν το είχα καταλάβει καν. Η συσκευη έτρεχε το ίδιο καλα.

 

Γι αυτο μην κοιτάτε την μνήμη καθόλου. Αυτα είναι κατάλοιπα απο τα WM και android.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα μου κανει θεμα. Μονο με ενα παιχνιδι απο χθες μου εχει κανει θεμα, και μου το εκλεισε 2 φορες. Δεν ξερω γιατι. Ενω ετρεχε καλα, ξαφνικα εκλεισε. Αλλα τιποτα σημαντικο.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι βλεπω να καταναλωνεται μνημη περισσοτερη χωρις λογο. Εχω ενεργοποιησει στο SBSettings να μου δειχνει επανω τη μνημη, και ενω ξεκιναω με 350ΜΒ......

 

Χρόνια πολλα:lol:!!τι είναι η μνήμη?αυτο είναι για jb iPhone?:confused::confused:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

η τελευταία έκδοση του greenpoison rc6.1_2

αναφέρει ότι κάνει jailbreak και στην έκδοση

4.3.2 . είναι όντως έτσι ?το έχει χρησιμοποιήσει

κανείς ?έχω την 4.2.1 . κάνω update την 4.3.2

και μετά κάνω jailbreak ? χρειάζεται να προσέξω

κάτι όταν θα το κάνω update μέσα από το i-tunes ?

όταν περαστεί η 4.3.2 και μετά γίνει jailbreak όταν

θα το συνδέσω με το i-tunes θα ξαναπεραστούν οι

εφαρμογές αγορασμένες και μη ? θέλει ξανά στήσιμο

από την αρχή ?

 

χρόνια πολλά σε όλους

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

η τελευταία έκδοση του greenpoison rc6.1_2

αναφέρει ότι κάνει jailbreak και στην έκδοση

4.3.2 . είναι όντως έτσι ?το έχει χρησιμοποιήσει

κανείς ?έχω την 4.2.1 . κάνω update την 4.3.2

και μετά κάνω jailbreak ? χρειάζεται να προσέξω

κάτι όταν θα το κάνω update μέσα από το i-tunes ?

όταν περαστεί η 4.3.2 και μετά γίνει jailbreak όταν

θα το συνδέσω με το i-tunes θα ξαναπεραστούν οι

εφαρμογές αγορασμένες και μη ? θέλει ξανά στήσιμο

από την αρχή ?

 

χρόνια πολλά σε όλους

 

Κανε restore σε 4.3.2

Επέλεξε SET AS A NEW iPhone στο iTunes οταν θα το κουμπώσεις επάνω.

Κανε jb με το reds0w 0.9.6rc14

Μετα περασε τις εφαρμογες σου...

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη!

 

Τα 4αρια που αναφερονται ως VERIZON BAD ESN μπορω να τα ξεκλειδωσω με καποιο προγραμμα?

 

Ούτε για αστείο. Αν δεν κανω λαθος, δεν δουλεύει καν το σύστημα που έχουν στην Ελλάδα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη!

 

Τα 4αρια που αναφερονται ως VERIZON BAD ESN μπορω να τα ξεκλειδωσω με καποιο προγραμμα?

 

Γενικά ότι iPhone γράφει Verizon το ξεχνάς γιατί δεν δουλεύει παρα μόνο σε μερικές χώρες στην Ευρώπη!!! Και σίγουρα όχι στην Ελλάδα!!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

όταν ανοίγω το cydia < πάνω πάνω ενώ

θα έπρεπε αν δεν κάνω λάθος να αναφέρει το SHSH Π.Χ 4.2.1

που είναι και η έκδοση που έχω αυτή τη στιγμή γράφει

this device is the pending TSS queue. τι σημαίνει

αυτό ? και κάτι ακόμα προσπαθώ με το πρόγραμμα

Ishshit να πάρω back up ta SHSH και όταν πατάω save

μου γράφει the requested firmware is no longer available

for signing. τι σημαίνει αυτή η εντολή ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

όταν ανοίγω το cydia < πάνω πάνω ενώ

θα έπρεπε αν δεν κάνω λάθος να αναφέρει το SHSH Π.Χ 4.2.1

που είναι και η έκδοση που έχω αυτή τη στιγμή γράφει

this device is the pending TSS queue. τι σημαίνει

αυτό ? και κάτι ακόμα προσπαθώ με το πρόγραμμα

Ishshit να πάρω back up ta SHSH και όταν πατάω save

μου γράφει the requested firmware is no longer available

for signing. τι σημαίνει αυτή η εντολή ?

 

Φιλε μου,εχει σταματισει να υπογραφει η Apple εδω και πολυ καιρο να υπογραφει την 4.2.1,γι αυτο σου βγαζει αυτα τα μηνυματα!Κανε μια αναβαθμιση στην 4.3.2(set up us new)και μετα jb και τελος με το Ishshit(Cydia),κανε save και θα εισαι οκ;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

για να περάσω την 4.3.2 στο κινητό ( τώρα έχω 4.2.1)

το συνδέω με το i-tunes και μετά πατάω restore ? στην

συνέχεια μου βγάζει restore and update και μετά το πατάω ?

το set up as new πότε το βγάζει ? ποια είναι μετά τα επόμενα

βήματα ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

για να περάσω την 4.3.2 στο κινητό ( τώρα έχω 4.2.1)

το συνδέω με το i-tunes και μετά πατάω restore ? στην

συνέχεια μου βγάζει restore and update και μετά το πατάω ?

το set up as new πότε το βγάζει ? ποια είναι μετά τα επόμενα

βήματα ?

 

Ναι, συνεδεσε το με το itunes και επελεξε restore.

Οταν θα τελειωσεις, θα σου ανοιξει το παραθυρο του itunes και εκει θα επιλεξεις setup as a new iphone.

Μετα κανε Jb...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...