Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν μπαινω cydia λεει πανω shsh on 4.2.1, 4.3 αρα τα εχει κρατημενα και δεν χρειαζομαι την παραπανω διαδικασια σωστα?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βρε petran γιατι με μπερδευεις με την 4.3.1 . Στην 4.3 ειμαι οπως γραφω παραπανω και για την 4.3 ρωταω αν εχει ακουσει κανεις αν εχει βγει jb μονιμο ........

Οσο για το αν εχει σταματησει η apple να υπογραφει την 4.2.1 , ναι το διαβασα , αλλα επισης διαβασα και το οτι "αν ησουν jb στην 4.2.1 μπορεις να γυρισεις σε αυτην " οπως επισης οτι "ετσι και κανεις jb κρατουνται αυτοματα τα shsh " χωρις να αναφερετε ως προυποθεση να υπογραφει η apple την συγγεκριμενη εκδοση ,,,,,

πιστεψε με εχω στραβωθει στο διαβασμα πριν γραψω οτι εγραψα , απλα οπως εγραψα στην αρχη του προυγουμενου post " εχω καταμπερδευτει "

 

Δεν ηθελα να σε μπερθεψω!Απλως,αναφερω την 4.3.1,γιατι αυτη ειναι τωρα η τελευταια!Τωρα,οσο αφορα το γυρισμο στην 4.2.1,ξαναλεω οτι,ακομα και που ησουν στην 4.2.1 jb,αν δεν ειχαν προλαβει να κρατηθουν τα shsh,δεν μπορεις να πας πισω σ'συτην!Πρεπει να θυμηθεις τι σου εγραφε στο Cydia οταν το ανοιγες(οταν εισουν στην 4.2.1 JB).Αν σου εγραφε το 4.2.1 shsh π.χ. ειναι σωμενο,τοτε μπορεις να πας πισω σ'αυτην!Αν οχι,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει error 3194 οταν παταω shift και restore στην 4.2.1, γνωριζει καποιος πως φτιαχνεται αυτο??

 

Ευχαριστω

 

***βρεθηκε λυση!***

Edited by VEGETTO
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Εμ έτσι πες μας, τώρα τα λες καλά!!:p

 

Snowbreeze λοιπόν και όχι redsn0w....:)

 

 

 

Για δες εδώ...

 

http://carpenoctum.gr/iphone/jailbreak/pws-kratame-ta-shsh-blobs-me-to-firmware-umbrella/

 

οκ μη βαρας:p:p:lol:

μπερδεψα τα χιονια :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω την έκδοση 4.1 JB, μπορώ να αναβαθμίσω σε κάποια άλλη version και να κάνω JB? Για 4.3.1 δεν έχει βγει ακόμα JB αλλά μπορώ να βάλω κάποια προηγούμενη? Όταν μπαινω στο cydia λέει shsh: 4.1, 4.2.1, 4.2b3 αν τυχόν βοηθάει αυτό. Αν ναι που μπορώ να βρω οδηγίες για το πως να το κάνω? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω την έκδοση 4.1 JB, μπορώ να αναβαθμίσω σε κάποια άλλη version και να κάνω JB? Για 4.3.1 δεν έχει βγει ακόμα JB αλλά μπορώ να βάλω κάποια προηγούμενη? Όταν μπαινω στο cydia λέει shsh: 4.1, 4.2.1, 4.2b3 αν τυχόν βοηθάει αυτό. Αν ναι που μπορώ να βρω οδηγίες για το πως να το κάνω? Ευχαριστώ!

Μπορεις να βαλεις την 4.2.1 με το tinyumbrella

Link to comment
Share on other sites

Mεσα σε 2 ωρες εχει πεσει το 95% σε αναμονη χωρις χρηση το iphone 4 , ειμαι ψειρας μηπως ή οντως κατι δεν παει καλα με την μπαταρια? Δεν ηταν ετσι, σε αναμονη χωρις 3g wifi, με χαμηλη φωτεινοτητα ολη μερα χαλαγε 4-5%.... θα με βρισουν αν το παω για service???
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Mεσα σε 2 ωρες εχει πεσει το 95% σε αναμονη χωρις χρηση το iphone 4 , ειμαι ψειρας μηπως ή οντως κατι δεν παει καλα με την μπαταρια? Δεν ηταν ετσι, σε αναμονη χωρις 3g wifi, με χαμηλη φωτεινοτητα ολη μερα χαλαγε 4-5%.... θα με βρισουν αν το παω για service???

 

Βάλτο σε fly mode και αστο όλο το βράδυ να δούμε τι θα κάνει. Αν δεν χάσει σημαίνει ότι κάποια εφαρμογη σου δημιουργεί το πρόβλημα.

Οπότε ξεκινάς με διαγραφή όλων των cydia και τσεκαρισμα, για να μην σου πω restor σε 4.3.1 που αναγκαστικά θα περάσεις αν το πας για σέρβις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Exω κανει restore παλι σε 4.2.1 .Ειναι αδειο δηλαδη, και πεφτει δηλαδη κατα μεσο ορο περιπου 2% την ωρα. Δεν θα επρεπε σωστα?

Σε "χρηση σε πτηση" ποσο περιπου θα πρεπε να καταναλωνει?

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Exω κανει restore παλι σε 4.2.1 .Ειναι αδειο δηλαδη, και πεφτει δηλαδη κατα μεσο ορο περιπου 2% την ωρα. Δεν θα επρεπε σωστα?

Σε "χρηση σε πτηση" ποσο περιπου θα πρεπε να καταναλωνει?

 

Όταν λες άδειο δεν έχει γίνει JB και δεν έχεις περάσει εφαρμογές ούτε απο AppStore?

Αν το έκανες restore βάλε μόνο επαφές mail αλλα όχι exchange και παρακολούθησε το.

 

Σε fly mode για 7 ώρες και χωρίς ξυπνητήρι δεν καταναλώνει τιποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε fly mode για 7 ώρες και χωρίς ξυπνητήρι δεν καταναλώνει τιποτα.

 

Και παραπανω απο 7... Εχω ριξει 10ωρους υπνους με ξυπνητηρι και δεν επεσε καθολου...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν επαφες δεν εχω, μονο το Loader (επειδη με αυτο παρεκαμψα το 1013) ουτε καν επαφες δεν εχω τιποτα, μονο ενα facebook!

 

Θα το αφισω οπως ειναι μεχρι το πρωι, οποτε λογικα πρεπει να μεινει στο ιδιο σημειο η μπαταρια, σωστα?

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν επαφες δεν εχω, μονο το Loader (επειδη με αυτο παρεκαμψα το 1013) ουτε καν επαφες δεν εχω τιποτα, μονο ενα facebook!

 

Θα το αφισω οπως ειναι μεχρι το πρωι, οποτε λογικα πρεπει να μεινει στο ιδιο σημειο η μπαταρια, σωστα?

 

λογικά θα πρέπει να μείνει

στο ίδιο σημείο από όπου ήταν

η μπαταρία . από το βράδυ μέχρι

το πρώι η μπαταρία δεν χάνει καθόλου

(τουλάχιστον σε μένα δεν χάνει καθόλου)

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι είχα κάνει αναβάθμιση σε 4.3 και μετά απο λίγες μέρες το έσπασα με snow και επειδή μου κολούσε το επανέφερε πάλι πισο στην 4.3 και έκανα και backup που είχε και επανιλθαν όλα όσα είχα πρόσθεση στο κινητό

Ξέρει κανής αν μπορώ να δο αν έχει σωθεί το SHSH για να πάω σε προηγούμενη έκδοση και να το σπάσω κανονικά ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Παρατηρισα λοιπον πως σε αναμονη στο flight mode δεν καταναλωνει τιποτα (τουλαχιστον απο τις 12 μιση το βραδυ μεχρι τωρα δεν καταναλωσε εμεινε στασιμο) Οταν ενεργοποιω το δικτυο ομως κανει παλι το ιδιο, πεσα σε 2- 2μιση ωρες πεφτει 4% σε αναμονη. Υπερβολικο μου φαινεται, αμα μιλησω κ ολας η μπω κανενα wifi πιο γρηγορα. Μηπως αν το παω σε 4.3.1 διορθωθει? :/

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει το cydia 1.1 , καθε φορα που το ανοιγω μου βγαζει το εξης μηνυμα ..

Duplicate sources.list.entry http://cydia.iclariffied.com/packages(/var/lib/apt/lists/cydia.iclariffied.com_._packages.)

 

You may want to run apt-get update to correct these problems

 

ξερει κανεις τι πρεπει να κανω ????

Link to comment
Share on other sites

το νεο JB αναμένετε σε μερικές ώρες!!!!:X:X:X:X:X

 

Μακάρι αλλα δεν είμαι καθόλου σίγουρος γιατί παίζονται πολλα παιχνίδια.

Τι βλακεία είναι αυτο το "διαθέσιμο αλλα μόνο αν μπορείς να σπάσει τον κωδικο του zip"

Όλοι προσπαθούν να αποσπάσουν κλικ. Αν είναι έτοιμο γιατί δεν το δίνουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αλλα δεν είμαι καθόλου σίγουρος γιατί παίζονται πολλα παιχνίδια.

Τι βλακεία είναι αυτο το "διαθέσιμο αλλα μόνο αν μπορείς να σπάσει τον κωδικο του zip"

Όλοι προσπαθούν να αποσπάσουν κλικ. Αν είναι έτοιμο γιατί δεν το δίνουν.

 

Βγηκε!

Enjoy !!!!

 

http://blog.iphone-dev.org/post/4332841631/three-years-of-pwnage-tool

Link to comment
Share on other sites

Σχετικός Οδηγός για JB με το Redsn0w (Mac OSX):

 

How to Jailbreak Your iPhone 4 Using RedSn0w (Mac) [4.3.1]

 

 

Σχετικός Οδηγός για JB με το Redsn0w (Windows):

 

How to Jailbreak Your iPhone 4 Using RedSn0w (Windows) [4.3.1]

Edited by DjArte

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια διευκρίνιση γιατί είμαι στο γραφείο και δεν έχω χρόνο να το ψάξω.

Χρησιμοποιούμε το original 4.3.1 ipsw της apple η υπάρχει κάποιο σαν Pwnage?

 

 

Edit

Ok διάβασα πιο προσεχτικα τον οδηγο και λύθηκε η απορία μου. Απλα με μπέρδεψε επειδή έδινε link για το ipsw.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δεν θα βγει jb για την 4.3.1 με το

greenpoison ? είναι πολύ ποιο εύκολος

τρόπος . υπάρχει περίπτωση να βγεί ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν θα βγει jb για την 4.3.1 με το

greenpoison ? είναι πολύ ποιο εύκολος

τρόπος . υπάρχει περίπτωση να βγεί ?

 

Μην σε τρομάζει είναι πολυ απλο. Ακόλουθα το οδηγο και θα δεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μην σε τρομάζει είναι πολυ απλο. Ακόλουθα το οδηγο και θα δεις.

 

για να κάνω jb πρέπει πρώτα να περάσω

στο κινητό την 4.3.1 μέσω του i-tunes ?

γιατί στον οδηγό αναφέρει ότι πρέπει να

κατεβάσω την ίδια 4.3.1 . θα την έχω

περασμένη στο τηλέφωνο γιατί να χρειαστεί

να την ξανακατεβάσω?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

για να κάνω jb πρέπει πρώτα να περάσω

στο κινητό την 4.3.1 μέσω του i-tunes ?

γιατί στον οδηγό αναφέρει ότι πρέπει να

κατεβάσω την ίδια 4.3.1 . θα την έχω

περασμένη στο τηλέφωνο γιατί να χρειαστεί

να την ξανακατεβάσω?

 

Όχι δεν χρειάζεται να την ξανα κατεβασεις.

Όταν την περάσεις μέσω iTunes αποθηκευεται σ ένα φάκελο. Δεν ξέρω σε windows pc που βρίσκεται ο φάκελος αυτός γιατί έχω Mac.

Βρίσκεις τον φάκελο και κανεις copy paste το αρχείο στον φάκελο που έχεις δημιουργήσει στην επιφάνεια εργασίας σου.

 

Αυτο χρειάζεται ώστε να περαστει στο 4.3.1 ipsw ο νέος kernel που ουσιαστικά κάνει το σπάσιμο.

 

Αν θες να ακολουθήσεις ακριβώς τις οδηγίες, κατεβασε απο το link που δίνει το ipsw και κανε το restore and update επιλέγοντας το με shift+restore.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...