Jump to content

Kλείσιμο ιδιόκτητων καταστημάτων vodafone


anyway
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν το ξέρω απόλυτα αυτό .

ξέρω περιπτώσεις παιδιών που πήραν τα φράγκα και πήγαν στα fran με σκοπό να απολυθούν από εκεί .

ξέρω επίσης περιπτώσεις καταστημάτων που δεν πήγαν όλοι οι υπάλληλοι μιας και δεν τους ήθελε ο fran όλους και έγινε διαλογή ( όπως κάνουν και στα κρέατα ) , αξιοκρατικά πάντα , δλδ όι πιο ωραίες γκόμενες , οι πιο υπάκουοι και τα σχετικά .

 

βέβαια οι εργαζόμενοι δεν έχουν και πολλές επιλογές εδώ που τα λέμε ,

το δίλλημα-τρομοκρατία είναι ξεκάθαρο ,

ή συνεχίζεις με ένα χαρτζηλίκη κάτω από το τραπέζι

ή στο φάντασμα της ανεργίας .

 

δε νομίζω πως αυτοί που συνεχίζουν το βλέπουν και πολύ ζεστά το θέμα .....

 

Δεν υπάρχει όμως κάποιος λόγος για μαζική φυγή.

 

πέρα από τη κρίση ,

 

μήπως ανοίξει κανένας φάκελος από το παρελθόν ??

Edited by Petros the Great
«Μη στενοχωριέσαι, άφησε τα πράγματα να πάνε μόνα τους. Οι ηλίθιοι και οι κακοί θα νικηθούν στο τέλος.» - Λάο Τσε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 209
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε και; Πως θα επηρεάσει τον απλό συνδρομητή; Εδώ δεν τον επηρέασε τότε που είχαν αποκαλυφθεί και συνέχισε να έχει εμπιστοσύνη στην εταιρεία, γιατί να το κάνει τόσα χρόνια μετά;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ε και; Πως θα επηρεάσει τον απλό συνδρομητή; Εδώ δεν τον επηρέασε τότε που είχαν αποκαλυφθεί και συνέχισε να έχει εμπιστοσύνη στην εταιρεία, γιατί να το κάνει τόσα χρόνια μετά;

 

είμαστε δεν είμαστε εντός θέματος αλλά ορίστε η άποψη μου ,

 

τότε όλα πήγαν καλά για όλους ,

 

η ΝΔ έκανε το παιχνίδι της ,

ο Κορωνιάς έκανε το Κινέζο ,

η S,E έκανε τον Αμερικάνο ,

 

μάλλον το λογισμικό μπήκε μόνο του στα συστήματα της εταιρείας .

Μπήκε και ένα πρόστιμο για τα μάτια του κόσμου και όλα καλά .

 

Δεν μπήκε κανείς φυλακή , δεν κατηγορήθηκε κανείς για εσχάτη προδοσία ,

και μέσα σε όλα αυτά να μη ξεχνάμε και το θάνατο ενός υπαλλήλου τη προηγούμενη ημέρα των αποκαλύψεων , στο όνομα ΤΣΑΛΑΚΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ !!!:mad:

«Μη στενοχωριέσαι, άφησε τα πράγματα να πάνε μόνα τους. Οι ηλίθιοι και οι κακοί θα νικηθούν στο τέλος.» - Λάο Τσε
Link to comment
Share on other sites

@anyway: Όπως ειπώθηκε και πιό πάνω, το κόστος μισθοδοσίας ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ είναι ικανό κίνητρο να κλείσουν τα ιδιόκτητα, πόσο μάλλον να προσθέσεις και ενοίκια, λογαριασμούς κτλ.

 

Είναι μεγάλο λάθος το να συγκρίνεις τα ΠΑΓΙΑ λειτουργικά έξοδα (δηλαδή σταθερό κόστος ακόμα και αν δεν εισπράτεις τίποτα) με τα έξοδα που αναλογίζονται σε τζίρο ή πωλήσεις (δηλαδή εισπράτεις μόνο αν πουλήσεις ή αν οι συνδρομητές που έχεις κάνουν χρήση - αν δεν πουλήσεις τίποτα, ή αν αποσυνδέσουν οι συνδρομητές των οποίων το airtime υπολογίζεις, δεν θα εισπράξεις τίποτα αλλά τα πάγια σου έξοδα τρέχουν)...και εκπλήσομαι που κάνεις τέτοιο λάθος, γιατί δείχνεις αρκετά ενημερωμένος και με φρεσκιες πληροφορίες....

 

Ίσως δεν γνωρίζεις κάποια πράγματα σε βάθος, για αυτό και ή άτοπη (κατά τη γνωμη μου) αναφορά για μια ακόμα φορά στις υποκλοπές... δεν φοβίζει κανέναν το άνοιγμα του φακέλου φίλε μου, αφού με την έλευση 5ετίας όλα τα αδικήματα που τυχόν βρουν (σιγά μην βρούν) θα έχουν παραγραφεί. Απλά είναι άλλη μια επικοινωνιακή φωτοβολίδα της (εκάστοτε) κυβέρνησης για κάθαρση και φωτίζουμε τα σκάνδαλα, λες και θέλει κανένας από την κάστα τους να βρεθεί τίποτα - το κάνουν μόνο και μόνο μπας και ξεχαστεί ο μέσος καταναλωτής που του αδειάζουν το πορτοφόλι με τους φόρους και τον πληθωρισμό... εδώ με τη siemens και δεν άνοιξε μύτη, που υπάρχουν συγκεκριμένα και καταγεγραμμένα στοιχεία και στη Γερμανία και στην Αμερική...

 

Δεν υπάρχει όμως κάποιος λόγος για μαζική φυγή.

 

Panagioth εγώ δεν νομίζω οτι φοβούνται μαζική φυγή, φοβούνται ελαχιστοποίηση των εσόδων (υψηλά πάγια, αγορά συσκευών και αξεσουαρ) λόγω της κοινωνικής αναταραχής από την κρίση - πόσο μάλλον που τον τελευταίο 1,5 χρόνο χτυπιούνται και μεταξύ τους αλύπητα σε προσφορές.

 

Με καλπάζοντα πληθωρισμό και φόρους για ιδιώτες και επιχειρήσεις, με ανεργία που θα αναμένεται να ξεπαράσει το 15% μέχρι το τέλος του χρόνου, με μια κυβέρνηση που έχει "σχέδιο για την κρίση" που κοιτάει μόνο τα έσοδα χωρίς να μειώνει τα έξοδα, μένουν μόνο όσοι έχουν μαύρο χρήμα να αγοράζουν καινούργιο κινητό κάθε χρόνο και να μπαίνουν σε μεγάλα πάγια.... ΟΚ ίσως αυτοί να είναι αρκετοί για να δικαιολογούν την παραμονή της εταιρίας στην Ελλάδα, αλλά ο μέσος καταναλωτής θα εκλογικεύσει άμεσα το spending που θα κάνει στην κινητή.

Edited by moment_v
Link to comment
Share on other sites

@anyway: Όπως ειπώθηκε και πιό πάνω, το κόστος μισθοδοσίας ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ είναι ικανό κίνητρο να κλείσουν τα ιδιόκτητα, πόσο μάλλον να προσθέσεις και ενοίκια, λογαριασμούς κτλ.

 

Είναι μεγάλο λάθος το να συγκρίνεις τα ΠΑΓΙΑ λειτουργικά έξοδα (δηλαδή σταθερό κόστος ακόμα και αν δεν εισπράτεις τίποτα) με τα έξοδα που αναλογίζονται σε τζίρο ή πωλήσεις (δηλαδή εισπράτεις μόνο αν πουλήσεις ή αν οι συνδρομητές που έχεις κάνουν χρήση - αν δεν πουλήσεις τίποτα, ή αν αποσυνδέσουν οι συνδρομητές των οποίων το airtime υπολογίζεις, δεν θα εισπράξεις τίποτα αλλά τα πάγια σου έξοδα τρέχουν)...και εκπλήσομαι που κάνεις τέτοιο λάθος, γιατί δείχνεις αρκετά ενημερωμένος και με φρεσκιες πληροφορίες....

 

Ίσως δεν γνωρίζεις κάποια πράγματα σε βάθος, για αυτό και ή άτοπη (κατά τη γνωμη μου) αναφορά για μια ακόμα φορά στις υποκλοπές... δεν φοβίζει κανέναν το άνοιγμα του φακέλου φίλε μου, αφού με την έλευση 5ετίας όλα τα αδικήματα που τυχόν βρουν (σιγά μην βρούν) θα έχουν παραγραφεί. Απλά είναι άλλη μια επικοινωνιακή φωτοβολίδα της (εκάστοτε) κυβέρνησης για κάθαρση και φωτίζουμε τα σκάνδαλα, λες και θέλει κανένας από την κάστα τους να βρεθεί τίποτα - το κάνουν μόνο και μόνο μπας και ξεχαστεί ο μέσος καταναλωτής που του αδειάζουν το πορτοφόλι με τους φόρους και τον πληθωρισμό... εδώ με τη siemens και δεν άνοιξε μύτη, που υπάρχουν συγκεκριμένα και καταγεγραμμένα στοιχεία και στη Γερμανία και στην Αμερική...

 

συμφωνώ με τη δεύτερη παράγραφο και κυρίως το τέλος της . Αν γίνει μία τέτοια κίνηση θα είναι καθαρά για αποπροσανατολισμό της κοινής γνώμης , χωρίς όμως να σημαίνει αυτό πως η voda πλήρωσε για τα αδικήματα της .

 

Τώρα όσο αφορά τη πρώτη παράγραφο , συνεχίζω να διαφωνώ , αν μου επιτραπέι ίσως μπορέσω στο μέλλον να ανεβάσω κάποια επίσημα στοιχεία από κανά δυο μαγαζιά και τα έσοδα - έξοδα σαν ιδιόκτητα και σαν fran για να το συγκρίνουμε καλύτερα .

 

Πάντως για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα μας , η ουσία είναι πως μία εταιρεία με + πρόσημο στα κέρδη της διώχνει κόσμο μέρα με τη μέρα και με τακτικές αιφνιδιασμού .

«Μη στενοχωριέσαι, άφησε τα πράγματα να πάνε μόνα τους. Οι ηλίθιοι και οι κακοί θα νικηθούν στο τέλος.» - Λάο Τσε
Link to comment
Share on other sites

να και ένα ενδιαφέρον άρθρο ,

 

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=12334&subid=2&pubid=61187147

«Μη στενοχωριέσαι, άφησε τα πράγματα να πάνε μόνα τους. Οι ηλίθιοι και οι κακοί θα νικηθούν στο τέλος.» - Λάο Τσε
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να στεναχωρήσω κανένα με το σχόλιο, αλλά θα περίμενα από εργαζομένους, και δη συνδικαλιζόμενους, να μην μπερδεύουν το συναισθηματισμό με τη δουλειά.
Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να στεναχωρήσω κανένα με το σχόλιο, αλλά θα περίμενα από εργαζομένους, και δη συνδικαλιζόμενους, να μην μπερδεύουν το συναισθηματισμό με τη δουλειά.

 

και γω χωρίς να θέλω να στεναχωρήσω κανέναν με το σχόλιο μου ,

 

θα περίμενα από εργαζομένους που θίγονται να άνοιγαν τα στόματα τους και να μην βυθιζόντουσαν περισσότερο στο πέπλο της εργασιακής τρομοκρατίας και της φοβίας ,

 

θα περίμενα επίσης από δουλοπρεπείς υποτακτικούς της αυλής των 2000 , 3000, 4000, 5000 ...κτλ το μήνα να δείχνουν σεβασμό στην εργατική τάξη και να κλείνουν τα στόματα τους τέτοιες ώρες ,

 

και θα περίμενα από την ιδανική εργασία ( και όχι δουλειά , που αναφέρεται σε δούλους ) πληθώρα συναισθημάτων και ψυχής , για να τι κάνουν ευχάριστη και ζωντανή.

 

Εργασία χωρίς συναισθήματα κάνουν τα ρομπότ.

«Μη στενοχωριέσαι, άφησε τα πράγματα να πάνε μόνα τους. Οι ηλίθιοι και οι κακοί θα νικηθούν στο τέλος.» - Λάο Τσε
Link to comment
Share on other sites

να και ένα ενδιαφέρον άρθρο ,

 

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=12334&subid=2&pubid=61187147

 

"Οι 300 ισχυροί της ελληνικής οικονομίας" :lol::lol:

 

βεβαια...μιλαμε για μια χωρα η οποια βυθιζεται στην υφεση.... εχει καπου 1.000.000 πραγματικους ανεργους....1.000.000 δημοσιους υπαλληλους/υπαλληλους ΔΕΚΟ....2.000.000 πεινασμενους μεταναστες....ανταγωνιστηκοτητα χαμηλοτερη της Ρουαντας ....ανυπαρκτη βιομηχανια.....δυσβαστακτο χρεος και δανειζεται με επιτοκια τρικοκοσμικης χωρας....:wacko:

 

...μια χωρα ετοιμη να εκραγει....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

να και ένα ενδιαφέρον άρθρο ,

 

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=12334&subid=2&pubid=61187147

 

Σύμφωνα με το άρθρο στη δεύτερη θέση των πιο ισχυρών επιχειρήσεων της Ελληνικής οικονομίας είναι η vodafone.

θα ήθελα να ρωτήσω τους διοικούντες. Ποιος κύριοι έφερε την εταιρία σε αυτή την θέση??? Μόνο εσείς???

Η εταιρία βρίσκεται εκεί χάρη στην εργασία και τις υπεράνθρωπες προσπάθειες των εργαζομένων της. Τους οποίους εσείς τους πετάτε στο δρόμο.

Η εταιρία που διαφήμιζε το πάθος για τους ανθρώπους της κατάντησε να έχει πάθος μόνο για τις αρκούδες... Στο όνομα της κρίσης ξεπουλάει τα πάντα όσο όσο σε φίλους, συγγενείς και γνωστούς σκανδαλωδώς. Τα μαγαζιά χαρίζονται σε κόρες, γιους, ξαδέρφια και ''κολλητούς'' των ατόμων που διαχειρίζονται το ξεπούλημα.

Κάποιοι θα έπρεπε να πάνε φυλακή για το κακό και την οικονομική ζημιά που κάνουν σε αυτή την εταιρία που κάποτε κάποιος ήταν υπερήφανος να εργάζεται σε αυτήν...

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά πιστεύετε ότι υπάρχει έστω και μια εταιρεία, όπου βλέπουν τους εργαζομένους ως "κεφάλαιο"; Γιατί θα μπορούσε να αποτελεί εξαίρεση η vodafone;

Γιατί νιώθει κάποιος περήφανος που εργάζεται στη vodafone; Αν οι συνθήκες και οι αποδοχές είναι καλές, θα πρέπει να νιώθει ευχαριστημένος, όχι περήφανος. Εκτός κι αν θεωρείται περισσότερο ευυπόληπτος ο βονταφονάς από τον ταξιτζή.

Θέλω να καταλήξω στο γεγονός ότι προφανώς ο κάθε επιχειρηματίας (πολύ περισσότερο τέτοιου μεγέθους εταιρείες) κοιτάνε το συμφέρον τους. Αν μπορούσαν να φέρουν παιδιά από τις ζούγκλες της Καμπότζης να δουλέψουν, θα το έκαναν χωρίς αναστολές. Εδώ βλέπω ανθρώπους να εκφράζουν πικρίες για την πορεία της εταιρείας, τις αποφάσεις να επενδύσει εδώ ή αλλού, την πολιτική σχετικά με τα σημεία πώλησης... Πάρτε το χαμπάρι, δεν είστε συνέταιροι, εργαζόμενοι είστε. Σας πούλησαν παραμύθι και το φάγατε. ΟΚ, δε χάθηκε κι ο κόσμος. Πείσμα χρειάζεται για να ξεπεράσεις τα προβλήματα. Όσο συνεχίζει ο συναισθηματισμός, λύση δεν πρόκειται να έρθει.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά πιστεύετε ότι υπάρχει έστω και μια εταιρεία, όπου βλέπουν τους εργαζομένους ως "κεφάλαιο"; Γιατί θα μπορούσε να αποτελεί εξαίρεση η vodafone;

Γιατί νιώθει κάποιος περήφανος που εργάζεται στη vodafone; Αν οι συνθήκες και οι αποδοχές είναι καλές, θα πρέπει να νιώθει ευχαριστημένος, όχι περήφανος. Εκτός κι αν θεωρείται περισσότερο ευυπόληπτος ο βονταφονάς από τον ταξιτζή.

Θέλω να καταλήξω στο γεγονός ότι προφανώς ο κάθε επιχειρηματίας (πολύ περισσότερο τέτοιου μεγέθους εταιρείες) κοιτάνε το συμφέρον τους. Αν μπορούσαν να φέρουν παιδιά από τις ζούγκλες της Καμπότζης να δουλέψουν, θα το έκαναν χωρίς αναστολές. Εδώ βλέπω ανθρώπους να εκφράζουν πικρίες για την πορεία της εταιρείας, τις αποφάσεις να επενδύσει εδώ ή αλλού, την πολιτική σχετικά με τα σημεία πώλησης... Πάρτε το χαμπάρι, δεν είστε συνέταιροι, εργαζόμενοι είστε. Σας πούλησαν παραμύθι και το φάγατε. ΟΚ, δε χάθηκε κι ο κόσμος. Πείσμα χρειάζεται για να ξεπεράσεις τα προβλήματα. Όσο συνεχίζει ο συναισθηματισμός, λύση δεν πρόκειται να έρθει.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ.

 

συμφωνω μαζι σου εχεις απολυτο δικιο σε ολα, αλλα δεν μπορουμε να λεμε οτι δεν θα υπαρχουν συναισθηματισμοι και οχι απο υπαληλους που ειναι στην εταιρια 1 ή 2χρονια, αλλα απο αυτους που ειναι 10 και 15 χρονια, που εχουν περασει μια ζωή εκει μεσα, κι εγω εργαζωμαι σε πολυεθνικη εταιρια εδω και 12 χρονια ειναι λογικο αν μεσα σε μια νυχτα μεινω ξεκρεμαστος να θυμωσω εστω και αν ειμαι ενας απλος εργαζομενος εστω και οταν δεν θα μπορω να κανω κατι

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά πιστεύετε ότι υπάρχει έστω και μια εταιρεία, όπου βλέπουν τους εργαζομένους ως "κεφάλαιο"; Γιατί θα μπορούσε να αποτελεί εξαίρεση η vodafone;

Γιατί νιώθει κάποιος περήφανος που εργάζεται στη vodafone; Αν οι συνθήκες και οι αποδοχές είναι καλές, θα πρέπει να νιώθει ευχαριστημένος, όχι περήφανος. Εκτός κι αν θεωρείται περισσότερο ευυπόληπτος ο βονταφονάς από τον ταξιτζή.

Θέλω να καταλήξω στο γεγονός ότι προφανώς ο κάθε επιχειρηματίας (πολύ περισσότερο τέτοιου μεγέθους εταιρείες) κοιτάνε το συμφέρον τους. Αν μπορούσαν να φέρουν παιδιά από τις ζούγκλες της Καμπότζης να δουλέψουν, θα το έκαναν χωρίς αναστολές. Εδώ βλέπω ανθρώπους να εκφράζουν πικρίες για την πορεία της εταιρείας, τις αποφάσεις να επενδύσει εδώ ή αλλού, την πολιτική σχετικά με τα σημεία πώλησης... Πάρτε το χαμπάρι, δεν είστε συνέταιροι, εργαζόμενοι είστε. Σας πούλησαν παραμύθι και το φάγατε. ΟΚ, δε χάθηκε κι ο κόσμος. Πείσμα χρειάζεται για να ξεπεράσεις τα προβλήματα. Όσο συνεχίζει ο συναισθηματισμός, λύση δεν πρόκειται να έρθει.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ.

 

και όμως πριν 5 - 6 - 7 χρόνια οι εργαζόμενοι ήταν περήφανοι που εργάζονταν σε αυτή την εταιρεία ,

κόλλαγαν αυτοκόλλητα στα αυτοκίνητα τους ,

καμάρωναν που εργάζονταν εκεί ,

 

δεν είναι τυχαίο πως δεν υπήρχε σωματείο στην εταιρεία , και πως αυτό δημιουργήθηκε όταν ανέλαβαν οι καινούργιοι και άρχισαν με το καλημέρα να πετάνε κόσμο.

 

υπήρχε ένα φοβερό κλίμα το οποίο ανήκει στο παρελθόν ,

και αν και δε γνωρίζω αν η τότε διοίκηση έβλεπε τους εργαζομένους ως κεφάλαιο ,

μπορώ να σου πω με βεβαίοτητα πως βάση αυτού του κλίματος ανέβαινε στη κορυφή μέχρι να γίνει το μπαμ με τις υποκλοπές.

 

το συμφέρον κάθε εταιρείας είναι να έχει ευχαριστημένους και ευτυχισμένους υπαλλήλους που αποδίδουν καλύτερα ,

αυτό το παιχνίδι η σημερινή διοίκηση το έχασε , και όσα χρήματα και αν δαπανήσει σε διαφημίσεις δεν θα μπορέσει να αντιστρέψει το κλίμα .

 

τώρα στο θέμα των καταστημάτων και σε αυτό που λέει ο φίλος ο bb giorgos για κολλητούς και λαμόγια που καβατζώθηκαν εκ των έσω και πήραν καταστήματα ,

 

έχει βουίξει η πιάτσα για καταστήματα της επαρχίας που τα πήραν επιθεωρητές , και αδέρφια επιθεωρητών , και έρχονται και άλλα !!!!

 

εδώ πρώην regional manager της δυτικής Ελλάδας , που τον "αποχώρησαν " πριν λίγο καιρό , και ετοιμάζεται να επιστρέψει σαν fran .

 

θα τα δούμε και θα τα πούμε όλα σύντομα ,

 

προς στιγμήν υπάρχει νηνεμία πριν τη καταιγίδα του Οκτώβρη !!!

«Μη στενοχωριέσαι, άφησε τα πράγματα να πάνε μόνα τους. Οι ηλίθιοι και οι κακοί θα νικηθούν στο τέλος.» - Λάο Τσε
Link to comment
Share on other sites

Oρίστε η λίστα ( της σφαγής ) μέχρι στιγμής .

 

Vw530 Ηλιούπολη 10/02/2010

Vw518 Aγ. Δημητρίου 12/03/2010

Vw500 Σύρος 19/04/2010

Vw519 Eλληνικό 03/05/2010

Vw545 Σούδα 03/05/2010

Vw376 Kόρινθος 10/05/2010

Vw339 Aγ. Παρασκευή 10/05/2010

Vw378 Αμαλιάδα 25/05/2010

Vw544 Ν. Ιωνία 02/06/2010

Vw514 Kαλαμαριά 15/06/2010

Vw373 Καραισκάκη 24/06/2010

Vw348 Πατήσια 11/08/2010

Vw535 Πεύκη 30/08/2010

Vw359 Πανόρμου 14/09/2010

Vw380 Μοίρες 14/09/2010

Vw333 Aιγάλεω 20/09/2010

Vw510 Ρέθυμνο 20/09/2010

.................to be continued !!!!!

 

όποιος δε βλέπει οργανωμένο σχέδιο εθελοτυφλεί . :shifty:

«Μη στενοχωριέσαι, άφησε τα πράγματα να πάνε μόνα τους. Οι ηλίθιοι και οι κακοί θα νικηθούν στο τέλος.» - Λάο Τσε
Link to comment
Share on other sites

Έχει σκοπό η εταιρεία να κρατήσει κάποια ιδιόκτητα καταστήματα; Ή θα τα δώσει όλα σε ιδιώτες;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oρίστε η λίστα ( της σφαγής ) μέχρι στιγμής .

 

Vw530 Ηλιούπολη 10/02/2010

Vw518 Aγ. Δημητρίου 12/03/2010

Vw500 Σύρος 19/04/2010

Vw519 Eλληνικό 03/05/2010

Vw545 Σούδα 03/05/2010

Vw376 Kόρινθος 10/05/2010

Vw339 Aγ. Παρασκευή 10/05/2010

Vw378 Αμαλιάδα 25/05/2010

Vw544 Ν. Ιωνία 02/06/2010

Vw514 Kαλαμαριά 15/06/2010

Vw373 Καραισκάκη 24/06/2010

Vw348 Πατήσια 11/08/2010

Vw535 Πεύκη 30/08/2010

Vw359 Πανόρμου 14/09/2010

Vw380 Μοίρες 14/09/2010

Vw333 Aιγάλεω 20/09/2010

Vw510 Ρέθυμνο 20/09/2010

.................to be continued !!!!!

 

όποιος δε βλέπει οργανωμένο σχέδιο εθελοτυφλεί . :shifty:

 

Επίσης Νίκαια,

Και ετοιμάζονται... Κορυδαλλός, Χολαργός, Τρικούπη, Λάρισα 2, Βόλος 2, Λαμία, Ξάνθη και όλη η δυτική Ελλάδα ανεξαιρέτως!:(

Link to comment
Share on other sites

To αστείο είναι πως το 90% των καταστημάτων που θα κλείσουν , το γνωρίζουν ήδη .

 

Αλλά υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που τα πιέζουν για στόχους και βλακείες ....:lol::lol:

σταματήστε να ψάχνετε στόχους γιατί σε λίγο θα ψάχνετε τις αποθήκες σας στο ebay !!! ;)

 

Συμφωνώ με το φίλο bb giorgos , όλα αυτά τα μαγαζιά και άλλα ακόμα αν και στη

Δυτική Ελλάδα νομίζω θα μείνει η Πάτρα .

 

Εξάλλου και στην επαρχία έχουν ψυχη ... να μην έχουν ένα ιδιόκτητο να εκτονώνονται οι guru του sales , γιατί στα fran κάνουν κολοτούμπες δε περνάνε οι τσαμπουκάδες εκεί !!!

 

Έχω την αίσθηση πως ο τελικός αριθμός των ιδιόκτητων θα είναι περίπου 10 , τα περισσότερα Αθήνα και οι μεγαλύτερες πόλεις .

«Μη στενοχωριέσαι, άφησε τα πράγματα να πάνε μόνα τους. Οι ηλίθιοι και οι κακοί θα νικηθούν στο τέλος.» - Λάο Τσε
Link to comment
Share on other sites

To αστείο είναι πως το 90% των καταστημάτων που θα κλείσουν , το γνωρίζουν ήδη .

 

Αλλά υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που τα πιέζουν για στόχους και βλακείες ....:lol::lol:

σταματήστε να ψάχνετε στόχους γιατί σε λίγο θα ψάχνετε τις αποθήκες σας στο ebay !!! ;)

 

Συμφωνώ με το φίλο bb giorgos , όλα αυτά τα μαγαζιά και άλλα ακόμα αν και στη

Δυτική Ελλάδα νομίζω θα μείνει η Πάτρα .

 

Εξάλλου και στην επαρχία έχουν ψυχη ... να μην έχουν ένα ιδιόκτητο να εκτονώνονται οι guru του sales , γιατί στα fran κάνουν κολοτούμπες δε περνάνε οι τσαμπουκάδες εκεί !!!

 

Έχω την αίσθηση πως ο τελικός αριθμός των ιδιόκτητων θα είναι περίπου 10 , τα περισσότερα Αθήνα και οι μεγαλύτερες πόλεις .

 

Όντως η Πάτρα προς το παρόν δεν κινδυνεύει... Μιλώντας για δυτική Ελλάδα εννοούσα από Αντίρριο και βόρεια.

Link to comment
Share on other sites

δε μπορεις να σταματησεις μια ιδιωτικη επιχειρηση να κλεισει οσα καταστηματα θελει..δε μπορεις να τους κανεις να τα κρατησουν με το ζορι..παντως ειναι κριμα..ειναι πααρα πολλα τα καταστηματα και ουκ ολιγοι αυτοι που χανουν τη δουλεια τους.. :(
Link to comment
Share on other sites

δε μπορεις να σταματησεις μια ιδιωτικη επιχειρηση να κλεισει οσα καταστηματα θελει..δε μπορεις να τους κανεις να τα κρατησουν με το ζορι..παντως ειναι κριμα..ειναι πααρα πολλα τα καταστηματα και ουκ ολιγοι αυτοι που χανουν τη δουλεια τους.. :(

 

Για να είμαστε απολύτως σωστοί ελάχιστα μαγαζιά κλείνουν. Τα περισσότερα δίνονται (χαρίζονται) σε φίλους, συγγενείς και συναδέλφους με κονέ, ιδιώτες.

Link to comment
Share on other sites

Πέραν των καταστημάτων για να είμαστε δίκαιοι πρέπει να αναφέρουμε πως τη πόρτα της εξόδου τους τελευταίους 6 μήνες έχουν δει και υπάλληλοι στα γραφεία , επιθεωρητές , υπάλληλοι από το 13830 ...κτλ

 

Επίσης αξίζει να ειπωθεί πως λόγο του νοσηρού κλίματος που επικρατεί υπάρχουν υπάλληλοι που αποχωρούν από μόνοι τους μην αντέχοντας την ψυχολογική και εργασιακή πίεση που τους ασκείτε .

 

Τώρα στο μέτωπο τον καταστημάτων όπως είχα προβλέψει επικρατεί νηνεμία , μέχρι να φύγει ο Σεπτέμβρης και να μπει ο καινούργιος μήνας .

«Μη στενοχωριέσαι, άφησε τα πράγματα να πάνε μόνα τους. Οι ηλίθιοι και οι κακοί θα νικηθούν στο τέλος.» - Λάο Τσε
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης αξίζει να ειπωθεί πως λόγο του νοσηρού κλίματος που επικρατεί υπάρχουν υπάλληλοι που αποχωρούν από μόνοι τους μην αντέχοντας την ψυχολογική και εργασιακή πίεση που τους ασκείτε .

 

 

ενταξει ειπαμε οτι υπαρχει προβλημα στην εταιρια συμφωνω με οσο εχεις γραψει, αλλα δεν πιστευω οτι τους μαστιγωνουν, ελεος δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ειπαμε οτι υπαρχει προβλημα στην εταιρια συμφωνω με οσο εχεις γραψει, αλλα δεν πιστευω οτι τους μαστιγωνουν, ελεος δηλαδη

 

δεν είπα ότι τους μαστιγώνουν !!!

 

Ξέρω δύο περιπτώσεις ανθρώπων που πιεσμένοι από αυτοί τη κατάσταση και μη θέλοντας να παραμυθιάζουν τα καταστήματα από τη στιγμή που ήξεραν τι συμβαίνει , αποχώρησαν .

 

Δεν είναι δύσκολο να γίνει .

Αν βλέπεις κάθε μέρα να λιγοστεύουν συνάδελφοι σου από διπλανά τμήματα και παράλληλα έρχεσαι ρε ρίξη με ηθικές αξίες και αρχές σου , η παραίτηση είναι μια λύση .

 

Ότι έχω γράψει είναι απόλυτα αληθή και σιγά σιγά ο χρόνος θα με επιβεβαιώσει .

«Μη στενοχωριέσαι, άφησε τα πράγματα να πάνε μόνα τους. Οι ηλίθιοι και οι κακοί θα νικηθούν στο τέλος.» - Λάο Τσε
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ξαναλέω.. Κάτι παίζει με την εταιρεία για να μεταμορφώνεται το εμπορικό του δικτύου έτσι. Μήπως είναι η πρώτη μαζική ενέργεια αναδιάρθρωσης της εταιρείας εν όψει της νέας οικονομικής κατάστασης; Ή βλέπουν/γνωρίζουν κάτι άλλο που εμείς οι απλοί άνθρωπο δεν ξέρουμε ακόμα;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να επαναληφθούν φαινόμενα france telecom. Ας μπει και μία φορά ο άνθρωπος πάνω από τα κέρδη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...