Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα φίλε

1. Δεν έχει καμμία σχέση το root με την αναβάθμιση της συσκευής μέσω KIES.

Δεν έχω μπροστά μου το KIES για να σου πω ακριβώς αλλά αν θες να κάνεις αναβάθμιση της συσκευής πατάς το εικονίδιο που είναι κάτω δεξιά στην οθόνη, νομίζω ότι έχει σε σχήμα ένα γρανάζι.

Ρουτ μπορείς να κάνεις εύκολα με αυτό το πρόγραμμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953.

2. Για ελληνικό πληκτρολόγιο μπορείς να βάλεις το smart keyboard pro

3. Tις επαφές εδώ και μερικά χρόνια τις έχω περάσει στο google και έτσι έχω ησυχάσει με τους συχρονισμούς. Νομίζω ότι με κάποιο τρόπο μπορείς να τις περάσεις και από το outlook αλλά δεν ξέρω τον τρόπο, ίσως κάποιος άλλος φίλος μπορεί να βοηθησει σ αυτό.

 

Βάλει από το market την εφαρμογή/πληκτρολοδιο greek input method

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω σαλταρει ,πηρα το multimedia dock και ενω το συνδεω στην τηλεωραση με hdmi ανταπτορα και βαζω κανενα βιντεακι να παιξει ,το κινιτο αναγνωριζει το hdmi και γραφει hdmi detected η τηλεωραση λεει οτι δεν εχει σημα .τι να κανω helppppppppppppppppppppppppp ολο το απογευμα με αυτο ασχολουμαι ,αν καποιος εχει το multimedia dock kai to syndeei με την τηλεωραση ασ με πει την διαδικασια μηπως δεν κανω κατι σωστα και αν γινεται να με πει και τι καλοδιο χρεισημοποιοει.

 

καπιος ασ με βοηθησει pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω σαλταρει ,πηρα το multimedia dock και ενω το συνδεω στην τηλεωραση με hdmi ανταπτορα και βαζω κανενα βιντεακι να παιξει ,το κινιτο αναγνωριζει το hdmi και γραφει hdmi detected η τηλεωραση λεει οτι δεν εχει σημα .τι να κανω helppppppppppppppppppppppppp ολο το απογευμα με αυτο ασχολουμαι ,αν καποιος εχει το multimedia dock kai to syndeei με την τηλεωραση ασ με πει την διαδικασια μηπως δεν κανω κατι σωστα και αν γινεται να με πει και τι καλοδιο χρεισημοποιοει.

 

καπιος ασ με βοηθησει pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 

Κάνε τον κόπο να δοκιμάσεις 1-2 διαφορετικά καλώδια HDMI, μήπως φταίει το καλώδιο. Επίσης, δες ποια έκδοση HDMI εισόδου έχει η τηλεόρασή σου.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

499 € στο γνωστό γερμανικό site.Επικοινώνησα μαζί τους δίχως αποτέλεσμα.

 

Έχει κανένας κάποια άλλη πηγή-site ώστε να το φέρουμε Ελλάδα,σε καλή τιμή;)?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η λυση ειναι να εχεις συνδεμενο στο ρευμα το dock

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

φιλε το tapatalk σου εμφανίζεται σε ολοκληρη την οθόνη ή οχι? και αν ναι πως το εκανες;;

σε ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

φιλε το tapatalk σου εμφανίζεται σε ολοκληρη την οθόνη ή οχι? και αν ναι πως το εκανες;;

σε ευχαριστω εκ των προτέρων

 

 

Εχω την εκδοση 1.8.4 και δεν εκανα τιποτα.Απλα μετα την εγκατασταση εμφανιζεται σε ολη την οθονη

Link to comment
Share on other sites

Ok θα δοκιμασω να τη βρω

 

 

Ok δουλευει μια χαρα. Σε ευχαριστω πολυ!

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Η «πλάγια» λύση που βρήκα για τα εξαφανιζόμενα εικονίδια από τις αρχικές οθόνες:

 

1. Φτιάχνουμε ένα νέο φάκελο στην αρχική οθόνη (παρατεταμένο κλικ-> φάκελοι-> νέος φάκελος).

2. Τον ανοίγουμε και πατάμε παρατεταμένα εκεί που γράφει Φάκελος ώστε να ενεργοποιήσουμε τη μετονομασία.

3. Φτιάχνουμε αντίστοιχους games, tools κτλ

4. Μπαίνουμε στις εφαρμογές και διαλέγουμε αυτή που θέλουμε. Με παρατεταμένο κλικ πάνω της τη στέλνουμε στην αρχική οθόνη κι από εκεί στο φάκελο που θέλουμε.

 

αχ, μέρες windows mobile :ninja:

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιώ την εφαρμογή "πλόηγησης", εμφανίζει ένα μήνυμα "έλεγχος για διαθεσιμότητα πλοήγησης" και μένει εκεί για αρκετή ώρα χωρίς να κάνει τίποτα. Το άφησα πάνω από 10 λεπτά. Στους χάρτες με βρίσκει με το gps αλλά δεν ανοίγει την πλοήγηση.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει τυχει σε καποιον μετα απο επανεκκινηση να εχει πεσει η μπαταρια κατα 20%;;; ειναι θεμα στρωσιματος; ειμαι στη δευτερη φορτιση.

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κυριοι

να πω την αληθεια μου δεν μπορω να διαβασω και τις 50 σελιδες μονομιας

αλλα σιγα σιγα θα το κανω

εχω το galaxy s

και σημερα πηρα την μεγαλη αποφαση και ανταλλαξα το ιπαδ μου με ενα galaxy pad

η φαση ειναι οτι με μια πρωτη ματια δεν ειδα τρομερες διαφορες με το τηλεφωνο

υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω>?

καποιος οδηγος?

τα προγραμματα ειναι τα ιδια ας πουμε?

τι γινετε ρ μαγκες για πειτε καμοια γνωμη

Link to comment
Share on other sites

καποιος οδηγος?

τα προγραμματα ειναι τα ιδια ας πουμε?

 

τα προγράμματα είναι τα ίδια που είχες και στο Galaxy S και γενικά Αndroid.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μετα απο ενα συντομο διαστημα να πω και γω την εντυπωση που μου εκανε και τι με χαλασε και τι με εφτιαξε

24 ωρες εχω αυτο το μηχανημα οπου το πηρα δινοντας ενα ιπαντ

και σαν τηλεφωνο εχω το αδερφακι του τον γαλαξια τον s

το μοναδικο ισως που με μελαγχολησε ειναι η διαφορα μεγεθους οθονης οπου ακομα και αυτο πιστευω οτι θα μου περασει γιατι ειναι θεμα συνηθιας καθαρα

 

μου αρεσε πολυ η ταχυτητα του καθως το πιεσα λιγο ετσι για να δω τι γινετε

ειχα ανοιχτα push και μαιλ και φεισμπουκ και μια 2-3 ακομα προγραμματα

και ταυτοχρονα επαιζα ενα παιχνιδι στο ιντερνετ με ΦΛΑΣ:up::up::up::up:

 

κατι αλλο που μου αρεσε ειναι ειναι οτι οτι προγραμμα και να εβαλα δε μου εκανε τιποτα οσο αναφορα το μεγεθος του και προσαρμοστηκε μονο του(ομολογω οτι και στο ιπαντ με ειχε πειραξει πολυ που πολλες κυριως ελληνικες εφαρμογες δεν τις υποστηριζε)

 

η καμερα του οκ δεν ειναι και οτι καλυτερο αλλα πιστευω οτι δεν χρειαζετε και παραπανω ποιοτητα .

 

βιντεο κληση μια χαρα εκανε

 

επιτελους εχουμε και screenshoot

 

τωρα καποια αρνητικα

 

1.το (καθαρα υποκιμενεικα βεβαια)μικρο μαρκετ οπου δεν εχει και την καλυτερη γκαμα εφαρμογων

2.ο πλοηγος περα βρεχει ;ακομα και το google maps που εβαλα παλι περα βρεχει

θα δοκιμασω ενα προγραμμα της αγορας για να εχω καλυτερη αποψη

3.η μπαταρια του αν και δεν ειναι ακομα για συμπερασμα κραταει λιγο

4.αρχισε και η σαμσουνγκ τα καραγκιοζιλικια της αππλε με την πλατη των συσκευων της να μην ειναι αποσπομενη να μπορεις να βγαλεις μπαταριες και τετοια?????

5.εκει που λενε ολοι για ενιαιο φορτιστη η σαμσουνγκ βγαζει διαφορετικο σε σχεση με τα δικα σης μοντελα

εγω δηλαδη πρεπει να εχω ενα καλωδιο σπιτι galaxy s & galaxy tab και αλλες 2 πριζες και αλλα τοσα στη δουλεια.

 

ενιγουει θεωρω οτι και τα αρνητικα που διαπιστωσα δεν με εκαναν να το μετανειωσω.θεωρω οτι η επιλογη μου ηταν σωστη και καλη

ο χρονος θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες από accesories έχει πάρει κανείς το car mount για το tab ή κανένα dock ή κανένα τσαντάκι ώμου και αν ναι πείτε μας από πού και πόσο.
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερες το Applanet εχει πεσμενο σερβερ.Εκτος απ το Apktor ξερει κανεις κατι αντιστοιχο?

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το εργαλείο με wind twin sim αλλά δεν μου δουλεύει το ίντερνετ ενώ το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από 'μένα...

Γνωρίζει κανείς μήπως αν μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές του τηλ. καταλόγου με αυτές του facebook για να φαίνεται η φωτό από το facebook στις επαφές?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από 'μένα...

Γνωρίζει κανείς μήπως αν μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές του τηλ. καταλόγου με αυτές του facebook για να φαίνεται η φωτό από το facebook στις επαφές?

πρεπει να προσθεσεις τον λογαριασμο σου facebook στις ρυθμισεις--> λογαριασμοι & συγχρονισμος.

μετα θα πρεπει στις επαφες μεσα, να συνδεσεις μια μια την καθε επαφη του τηλεφωνου με την αντιστοιχη του facebook. αλλος τροπος δεν υπαρχει δυστυχως.

για να κανεις την συνδεση, απλα ανοιγεις μια επαφη, και εκει σου λεει μεσα συνδεδεμενες επαφες. πατας εκει, και βρισκεις την αντιστοιχη επαφη του facebook, πατας επανω και συνδεθηκαν !!!!

αν εχεις πολλες επαφες στο facebook...καλο κουραγιο φιλε μου :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που είναι λίγες...

Νόμιζα πώς θα γινόταν αυτόματα όπως με το sense.

νομιζω οτι ειχα πετυχει καπου ενα προγραμματακι που σου συγχρονιζει τις επαφες του facebook σου, με το outlook.

οποτε μετα οταν συγχρονισεις την συσκευη με τον υπολογιστη σου, θα εχεις και τις επαφες σου στο τηλεφωνο.

για δες αυτο εδω αν σου κανει :

http://labnol.blogspot.com/2007/10/to-download-contacts-from-facebook-to.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το link: http://lifehacker.com/5391880/add-your-facebook-events-to-google-calendar

Προσπάθησα να κάνω οτι λέει για τα events, για τα birthdays αλλα πάλι στο google calendar δεν εμφανίζει τίποτα

 

To λοιπόν...ΕΒΡΗΚΑ

Εγκαθιστάς το fdCal...

Tου δίνεις το ελεύθερο να συνδεθεί με facebook και μετά σου ανοίγει ένα παράθυρο επιλογών για events και γενέθλια...Εκεί έχει μία πολύ ωραία επιλογή που λέει ''save a copy''

Mετά στη σελίδα του gmail επιλέγεις Ημερολόγιο, πάς στην ετικέτα ''άλλα ημερολόγια'' και επιλέγεις ''εισαγωγή ημερολογίου''.Βρίσκεις το αρχείο που κατέβασες απο το fdCal, το προσθέτεις και...ΤΕΛΟΣ

 

Αλλη ερώτηση αν έχετε την καλοσύνη απαντάτε...

Έχει βάλει κανείς yahoo.gr λογαριασμό στα mail και αν ναι πείτε μου τις ρυθμίσεις παρακαλω γιατί δεν...

 

edit:το βρήκα τελικά

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...