Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχεις απενεργοποιήση την αυτοματη ρυθμιση της έντασης φωτεινότητας?
Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eχεις απενεργοποιήση την αυτοματη ρυθμιση της έντασης φωτεινότητας?

Ma οταν ειναι στο αυτοματο μου το κανει αυτο.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ma οταν ειναι στο αυτοματο μου το κανει αυτο.

 

Για μενα θα ειχε προβλημα αν σου αλλαζει την φωτεινότητα ενω ειναι απενεργοποίήμενη η αυτόματη ρύθμιση.

 

Στο αυτοματο ισως περα απο τις συνθήκες φωτισμου του χωρου, να συνυπολογιζει καταναλωση μπαταριας η δε ξερω και εγω τι αλλο και ισως κανει αυτες τις αλλαγες, ενδεχομένως μεχρι και καπποιο app να επηρρεάζει.

 

Κανε διαφορες δοκιμες σε διαφορετικες συνθήκες, τσεκαρε τις ρυθμίσεις ενέργειας ισως βρεις κατι..

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Του έχω βάλει μια sim watch's up αλλά δεν συνδέεται στο Internet. Τι φταίει; (δεν βγάζει καν το σηματάκι του 3g).
Link to comment
Share on other sites

sorry guys αλλα μεταξυ IPAD & GALAXY TAB πιο να προτιμησω ?

 

Αν το θες να το εχεις μαζι σου σαν μια ολοκληρωμένη ατζέντα που κάνει τα πάντα παρε το tab.

 

Αν θα το εχεις για το σπίτι παρε το ipad.

 

 

Εντος ολιγο διαστημα θα βγει νεο ipad οποτε αν κοιτας προς τα εκει καλο θα ηταν να κανεις λιγη υπομονη.

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Του έχω βάλει μια sim watch's up αλλά δεν συνδέεται στο Internet. Τι φταίει; (δεν βγάζει καν το σηματάκι του 3g).

 

Πρέπει να πάρεις τηλ την cosmote να σου ενεργοποιήσει τα data και μετά στις ρυθμισεις ΑΡΝ να βάλεις για Access point το 'internet'

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Βρε Γιάννη εδώ ρουτ κάνεις και είσαι εκτός εγγύησης όχι να του βάλεις και άλλη ρομ...

Στο milestone αν αλλάξεις ρομ έχεις εγγύηση;

Τώρα χωρίς πλάκα αν πάθει κάτι η συσκευή θα ψάξω να βρώ τρόπο να τh μπρικάρω και να ελπίζω να μην καταλάβουν τίποτα, παιδιά με S που μπρίκαραν το τηλέφωνο σε φλασάρισμα δεν κατάλαβαν κάτι στο service.

 

Αργυρη, αστους να λενε. Η εγγυηση ειναι εγγυηση. Δικηγορος ειμαι και ξερω. Ας μου πουν που γραφει οτι η προσβαση ρουτ καταργει την εγγυηση υλικου.

Θα το φτιαξουν επι πληρωμη και μετα θα τους τα παρω πισω εντοκα.

Βεβαια,προτιμω να μη χρειαστει τιποτα απο αυτα και το πιθανοτερο ειναι αυτο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Του έχω βάλει μια sim watch's up αλλά δεν συνδέεται στο Internet. Τι φταίει; (δεν βγάζει καν το σηματάκι του 3g).

 

 

Καλησπέρα. Πρέπει να κάνεις τα παρακάτω κατά γράμμα για να έχεις internet με την κάρτα whatsup της Cosmote:

 

Πάμε λοιπόν:

Εφαρμογές - ρυθμίσεις - Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - Ονόματα σημείων πρόσβασης. Εκεί μέσα πρέπει να δημιουργήσουμε ένα νέο ΑΡΝ (πιέζοντας το αριστερό από τα 4 πλήκτρα της συσκευής) .

 

Γράφω τι βάζουμε σε κάθε ένα από τα πεδία του νέου ΑΡΝ:

 

Όνομα: Cosmote Internet

AΡΝ: internet

 

Στα επόμενα 8 πεδία δεν πειράζουμε τίποτα

 

MCC: 202

MNC: 01

Τύπος ελέγχου ταυτότητας: Κανένα

Τύπος APN: internet

 

Αποθηκεύουμε και τέλος, λειτουργεί τέλεια. Προσοχή στην εισαγωγή των στοιχείων στα πεδία, όπου βλέπεεις μικρά γράμματα βάζεις μόνο μικρά κλπ.

 

Ελπίζω να βοήθησα. Προτείνω κάποιος από τους moderators να το βάλει στην πρώτη σελίδα του Samsung Galaxy Tab, αν κριθεί σκόπιμο.

 

Θανάσης

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρέπει να κάνεις τα παρακάτω κατά γράμμα για να έχεις internet με την κάρτα whatsup της Cosmote:

 

 

Φίλε μου Θανάση ευχαριστώ πολύ, όλα καλά συνδέθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Αργυρη, αστους να λενε. Η εγγυηση ειναι εγγυηση. Δικηγορος ειμαι και ξερω. Ας μου πουν που γραφει οτι η προσβαση ρουτ καταργει την εγγυηση υλικου.

Θα το φτιαξουν επι πληρωμη και μετα θα τους τα παρω πισω εντοκα.

Βεβαια,προτιμω να μη χρειαστει τιποτα απο αυτα και το πιθανοτερο ειναι αυτο.

 

Γιαννη δεν διαφωνώ μαυτά που λες, ξέρεις όμως ότι δεν βρίσκεις άκρη με τις ελληνικές αντιπροσωπείες, έχω ακούσει μάλιστα ότι ορισμένες δεν δέχονται στο σερβις ούτε επί πληρωμή, συσκευές που αγοράστηκαν στο εξωτερικό ή είναι παραεισαγωγής.

Μόνο η ACE HELLAS προσέφερε υπηρεσίες σε ευρωπαικές συσκευές που αγοράστηκαν απ έξω, expansys κλπ.

Αν πρέπει να αποτανθώ σε δέκα υπηρεσίες καταναλωτών, εμπορίου κλπ κλπ ή πρέπει να έλθω σε εσένα να βρω άκρη θα μου στοιχίσει περισσότερο απ όσο κοστίζει το τηλέφωνο :p και με τα νευρα μου κουρέλια, γιατί όλα αυτά τα χρόνια κοίταζαν πως θα φάνε τα λεφτά και όχι πως δημιουργήσουν ένα σωστό κράτος με όλους του ελεγκτικούς μηχανισμούς ώστε να μη δρα ο καθένας επιχειρηματικά ανεξέλεγκτα και ατιμώρητα

Link to comment
Share on other sites

Αν το θες να το εχεις μαζι σου σαν μια ολοκληρωμένη ατζέντα που κάνει τα πάντα παρε το tab.

 

Αν θα το εχεις για το σπίτι παρε το ipad.

 

 

Εντος ολιγο διαστημα θα βγει νεο ipad οποτε αν κοιτας προς τα εκει καλο θα ηταν να κανεις λιγη υπομονη.

 

Καλά πόσο καιρό έχει βγει το iPad για να κυκλοφορήσει ήδη καινούργιο .?

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Καλά πόσο καιρό έχει βγει το iPad για να κυκλοφορήσει ήδη καινούργιο .?

 

Κάνα χρόνο...

Όχι στην Ελλάδα βέβαια. Εδώ άργησε πάρα πολύ να έρθει

 

Γιαννη δεν διαφωνώ μαυτά που λες, ξέρεις όμως ότι δεν βρίσκεις άκρη με τις ελληνικές αντιπροσωπείες, έχω ακούσει μάλιστα ότι ορισμένες δεν δέχονται στο σερβις ούτε επί πληρωμή, συσκευές που αγοράστηκαν στο εξωτερικό ή είναι παραεισαγωγής.

Μόνο η ACE HELLAS προσέφερε υπηρεσίες σε ευρωπαικές συσκευές που αγοράστηκαν απ έξω, expansys κλπ.

Αν πρέπει να αποτανθώ σε δέκα υπηρεσίες καταναλωτών, εμπορίου κλπ κλπ ή πρέπει να έλθω σε εσένα να βρω άκρη θα μου στοιχίσει περισσότερο απ όσο κοστίζει το τηλέφωνο :p και με τα νευρα μου κουρέλια, γιατί όλα αυτά τα χρόνια κοίταζαν πως θα φάνε τα λεφτά και όχι πως δημιουργήσουν ένα σωστό κράτος με όλους του ελεγκτικούς μηχανισμούς ώστε να μη δρα ο καθένας επιχειρηματικά ανεξέλεγκτα και ατιμώρητα

Και εμείς τι θα κάνουμε, κλέφτες θα γίνουμε:p

Πλάκα πλάκα, ρόμ που έχουμε δεν είναι official? samsung λέει όταν το ανοίγω.

Επίσης, δοκίμασα και τον dolphin mini. Πολύ καλός! τον κράτησα. Η κατάσταση πλέον στον browser είναι ικανοποιητική.:):)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι καινούριος στο android και θα ηθελα να ρωτησω κατι.Είναι εφικτος ο συγχρονισμος με outlook (επαφες μόνο)?Ευχαριστώ εκ των προτερων!!!
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι καινούριος στο android και θα ηθελα να ρωτησω κατι.Είναι εφικτος ο συγχρονισμος με outlook (επαφες μόνο)?Ευχαριστώ εκ των προτερων!!!

 

Απευθείας νομίζω όχι και γενικά ο συγχρονισμός με το Outlook δεν είναι στη λογική του λειτουργικού.

Ρίξε όμως και μια ματιά εδώ:

http://www.google.com/support/forum/p/gmail/thread?tid=40084927eec73635&hl=en

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι καινούριος στο android και θα ηθελα να ρωτησω κατι.Είναι εφικτος ο συγχρονισμος με outlook (επαφες μόνο)?Ευχαριστώ εκ των προτερων!!!

 

Λοιπον ο συγχονισμος του ΤΑΒ Με το outlook ειναι απλος και ευκολος.

 

1. Πρεπει να κατεβασεις το προγραμμα ΚΙΕS (θα το βρεις αμμεσως με μια απλη αναζητηση στο internet και ειναι free)

 

2. Το κανεις εγκατασταση στον Η/Υ με τον οποιο θελεις να συγχρονισεις το outlook και ακολουθεις τις οδηγιες. Το προγραμμα ειναι απλο στην χρηση και αρκετα προσεγμενο, οχι ομως και τελειο. Το περιβαλλον του ειναι παραθυρικο και αμμεσα κατανοητο.

 

3. Αν το προγραμμα δεν βλεπει την συσκευη, δοκιμασε σε αλλη θυρα usb και μην χρησιμοποιεις usb hub.

 

Καλη επιτυχια

Edited by apostolidisathan
προσθηκη στοιχειων
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Έντελώς αναπάντεχα ελαβα σημερα δωράκι απο την voda μια καφέ δερματινη θήκη τύπου pouch original samsung!

 

thumbs up voda!

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο και νομιζα οτι πηγαινε σε αλλον και ηρθε καταλαθος σε μενα!3 τηλεφωνα τους εχω κανει απο το πρωι!μπραβο τους τελικα αν και στο τηλεφωνικο κεντρο τους δεν ηξεραν τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

Έντελώς αναπάντεχα ελαβα σημερα δωράκι απο την voda μια καφέ δερματινη θήκη τύπου pouch original samsung!

 

thumbs up voda!

Εγώ αντιθέτως, ακόμη περιμένω να μου στείλουν την τηλεόραση που δικαιούμαι:mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιθέτως, ακόμη περιμένω να μου στείλουν την τηλεόραση που δικαιούμαι:mad:

 

Eεε καποια στιγμή θα την παραλάβεις αργα η γρήγορα!!!! εγω ειμαι :mad: που δεν εβαλαν την προσφορα με την TV εξ αρχής και την εβγαλαν καθαρη με μια..... θήκη.

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Τι, δινει δωρα τηλρορασεις η voda;

Αργυρη ριξε μια ματια στο Blog μου εδω για την τηλεοραση :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/12/vodafone.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Τι, δινει δωρα τηλρορασεις η voda;

Προς το παρόν, μόνο υπόσχεται:p

Μόλις την παρω, θα σου πώ ότι δίνει:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν, μόνο υπόσχεται:p

Μόλις την παρω, θα σου πώ ότι δίνει:)

Eμενα παντως μου εδωσε.Πριν απο λιγο την παρελαβα

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...