Jump to content

[Επίσημο] Nokia X3-02 "Touch & Type"


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου bomber.

Ακόμη δυο τελευταίες μου απορίες. Και πάλι θα αναφερθώ στον τομέα της μπαταρίας.... κλασική απορία, πόσες μέρες θα μου βγάλει άνετα με μία φόρτιση; Η οθόνη έχει καλά γραφικά ή απλώς τα συνηθίζεις;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου bomber.

Ακόμη δυο τελευταίες μου απορίες. Και πάλι θα αναφερθώ στον τομέα της μπαταρίας.... κλασική απορία, πόσες μέρες θα μου βγάλει άνετα με μία φόρτιση; Η οθόνη έχει καλά γραφικά ή απλώς τα συνηθίζεις;

 

βγαζει αναμιση με 2 μερες. Απο γραφικα μην περιμενεις κατι σπουδαιο, ειναι απλα χωρις πολλα εφε. Εξαλλου προκειτε για μια συσκευη που ειναι value for money

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου bomber.

Ακόμη δυο τελευταίες μου απορίες. Και πάλι θα αναφερθώ στον τομέα της μπαταρίας.... κλασική απορία, πόσες μέρες θα μου βγάλει άνετα με μία φόρτιση; Η οθόνη έχει καλά γραφικά ή απλώς τα συνηθίζεις;

 

η αδελφη μου που μιλαει 1 ωρα η και παραπανω την μερα και στελνει ΠΟΛΛΑ sms μαζι με κανα μισαωρο παιχνιδια το φορτιζει καθε 2-3 μερες... το κολπο ειναι να κλεισεις το 3g νομιζω :p διπλασια αυτονομια εχει τωρα...

 

παιδια ακομα και με το καινουργιο ovi suite μεχρι την 5.60 βρισκει :cry:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακομα και με το καινουργιο ovi suite μεχρι την 5.60 βρισκει :cry:

 

Νομίζω είναι πλέον σαφές...NOKIA update servers doooooowwwwwwnnnn......:mad:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ΘΡΙΑΜΒΟΣ, ΘΡΙΑΜΒΟΣ!! Ξημέρωσε Δευτέρα και οι Φιλανδοί αποφάσισαν να φτιάξουν τους servers τους!! Αναβάθμισα σε 6 μέσω Ovi suite προ ολίγου!!:up:

Άντε να ξεπουλήσουμε επιτέλους...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ΘΡΙΑΜΒΟΣ, ΘΡΙΑΜΒΟΣ!! Ξημέρωσε Δευτέρα και οι Φιλανδοί αποφάσισαν να φτιάξουν τους servers τους!! Αναβάθμισα σε 6 μέσω Ovi suite προ ολίγου!!:up:

Άντε να ξεπουλήσουμε επιτέλους...

Χαχα! Επιτελους να αναβαθμισουν οσοι δεν το εκαναν ηδη για να ακουσουμε και αλλα σχολια σχετικα με την νεα εκδοση

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς διορθώνει η καινούργια έκδοση? Έχω την εντύπωση οτι απλα υποστηρίζει λειτουργίες touch απο την αρχική οθόνη, πχ κουνάς δεξιά και βγαίνουν οι φωτογραφίες. Το θεωρώ τελείως άχρηστο με τόσο bugs που έχει..
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι στην 6 δεν υπάρχει πια επιλογή στο "Εμφάνιση" για απενεργοποίηση της "εξυπνης" αρχικής οθόνης....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ΘΡΙΑΜΒΟΣ, ΘΡΙΑΜΒΟΣ!! Ξημέρωσε Δευτέρα και οι Φιλανδοί αποφάσισαν να φτιάξουν τους servers τους!! Αναβάθμισα σε 6 μέσω Ovi suite προ ολίγου!!:up:

Άντε να ξεπουλήσουμε επιτέλους...

 

Λύθηκε το πρόβλημα, έκανα και εγώ την αναβάθμιση.

Ο νέος τρόπος ξεκλειδώματος δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο αλλά δε μου φάνηκε και τραγικό :p και έχω την αίσθηση πως βελτιώθηκε η απόκριση της οθόνης.Πλέον, το touch του είναι εξαιρετικό.

 

Έχω την εντύπωση οτι στην 6 δεν υπάρχει πια επιλογή στο "Εμφάνιση" για απενεργοποίηση της "εξυπνης" αρχικής οθόνης....

Όντως.

 

 

Εγώ να ξαναπώ πως δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα στην καθημερινή συμβίωση με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει :mad:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει :mad:

 

λοβικα, εσενα πρεπει να υπαρχει προβλημα καπου αλλου στις ρυθμησεις του πισι διοτι και εγω αναβαθμισα εχτες ενα χ3 μιας φιλης. Παντος με την νεα εκδοση η συσκευη εχει γινει πολυ πιο σταθερη στις αποψεις της :p

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα αναβάθμιση το κιν της γυναίκας μου!!!

μου φάνηκε ελαφρώς πιο γρήγορο.

και ο καινούργιος τρόπος ξεκλειδώματος μου άρεσε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξαφνικά εμφανίζεται ενα εικονίδιο στην οθόνη οταν ειμαι σε κλήση και μετά εξαφανίζεται όταν κλείνω.

 

_/\/\_. κάπως έτσι μοιάζει. ξέρει κάνεις τι είναι ??

 

Ξέρει κάποιος τρόπο να αλλάξει η γλώσσα γραφής sms γρήγορα χωρίς να μπεις στο μενού ? :D

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξαφνικά εμφανίζεται ενα εικονίδιο στην οθόνη οταν ειμαι σε κλήση και μετά εξαφανίζεται όταν κλείνω.

 

_/\/\_. κάπως έτσι μοιάζει. ξέρει κάνεις τι είναι ??

 

Ξέρει κάποιος τρόπο να αλλάξει η γλώσσα γραφής sms γρήγορα χωρίς να μπεις στο μενού ? :D

 

Το εικονίδιο είναι η "Καθαρότητα φωνής" και την έχεις ενεργοποιημένη. Μενού->Ρυθμίσεις->Κλήσεις->Καθαρ. Φωνής

Όσο για την γρήγορη εναλλαγή γλώσσας είναι πολύ απλό. Όσο είσαι μέσα στην συγγραφή μηνύματος (η και οπουδήποτε αλλού) πιέζεις και κρατάς το πλήκτρο της δίεσης "#" και από το αναδυόμενο μενού επιλέγεις την "Γλώσσα γραφής"

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως! Αυτο δεν μπορουσαν να το βαλουν και στο S^1;;;;:mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως! Αυτο δεν μπορουσαν να το βαλουν και στο S^1;;;;:mad::mad::mad:

Οχι διοτι τοτε δεν θα ειχαμε να λεμε οτι τα Series 40 ειναι πολυ πιο ολοκληρωμενα απο τα s^1 :lol:

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις τι παιζει με το ovi suite; πως μπορω να κατεβάσω μια "δωρεαν" εφαρμογη; αν δωσω τον αριθμο του κιν θα με χρεωσει για το μηνυμα; οποτε χρησιμοποιω την εφαρμογη θα χρεωνομαι; μεσω wifi ολα αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον πρόκειται για δωρεάν εφαρμογές έχεις τρεις επιλογές.

1)Μπορείς να κατεβάσεις ότι σε ενδιαφέρει μέσα από την συσκευή κάνοντας login στο Ovi Store.

2)Δίνοντας τον αριθμό του τηλεφώνου σου.

3) Ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό Πως κατεβάζουμε εφαρμογές από το ovi store στον υπολογιστή

Εννοείτε χωρίς καμία χρέωση εφόσον γίνεται χρήση wifi.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον πρόκειται για δωρεάν εφαρμογές έχεις τρεις επιλογές.

1)Μπορείς να κατεβάσεις ότι σε ενδιαφέρει μέσα από την συσκευή κάνοντας login στο Ovi Store.

2)Δίνοντας τον αριθμό του τηλεφώνου σου.

3) Ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό Πως κατεβάζουμε εφαρμογές από το ovi store στον υπολογιστή

Εννοείτε χωρίς καμία χρέωση εφόσον γίνεται χρήση wifi.

 

Σε ευχαριστώ. όταν συνδεομαι στο καταστημα ovi απο το κινητο και παω να κατεβασω μια "δωρεαν!!" εφαρμογη μου βγαινει η εικονα του wifi και εμφανιζεται μια αλλη που μοιαζει μηε την γη. συγγεκριμενα κατεβασα το facebook chat και με χρεωσε, δεν ξερω ακριβως ποσο, κοντα στο 1 ευρω. οταν χρησιμοποιω την εφαρμογη μπαινει σε fullscreen και δεν ξερω αν μου κανει συνδεση με το wifi η αν με χρεωνει κι εκει. δεν εχω δοκιμασει να την τρεξω.

Link to comment
Share on other sites

εχει κατεβασει κανεις να προτεινει παιχνιδια ή εφαρμογούλες που ειτουργουν να προτεινει ?

για το κινητο της γυναικας :)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα..

το Touch Screen τα εφτησε και δεν ανταποκρινεται γρηγορα

Και το update service της νοκια δεν μου το αναγνωριζει...

ειναι δυνατον να μου πειτε κανεις πως θα κανω φορματ? ή τελος παντων μια αναβαθμιση..ή να μου στειλετε κανενα νεο λογισμικο

το κινητο δεν το εχω πειραξει απο αποψη update και τετοια καθολου..ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα..

το Touch Screen τα εφτησε και δεν ανταποκρινεται γρηγορα

Και το update service της νοκια δεν μου το αναγνωριζει...

ειναι δυνατον να μου πειτε κανεις πως θα κανω φορματ? ή τελος παντων μια αναβαθμιση..ή να μου στειλετε κανενα νεο λογισμικο

το κινητο δεν το εχω πειραξει απο αποψη update και τετοια καθολου..ευχαριστω !

 

δηλαδή δεν λειτουργεί η αφή παρα μόνο τα πλήκτρα ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή δεν λειτουργεί η αφή παρα μόνο τα πλήκτρα ?

 

Λειτουργει ..αλλα δεν ανταποκρινεται..παταω παταω αργει δεν πιανει καλα παταει το απο κατω ονομα π.χ αμα θελω να παρω τηλ..

Μπορει να εχει και κανενα υιο κολλησει

φορματ πως μπορω να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με ιό αποκλείεται να υπάρχει.Format στα series 40 δεν γίνεται,μόνο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπορείς να κάνεις

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...