Jump to content

[Επίσημο] Nokia X3-02 "Touch & Type"


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέμα με ιό αποκλείεται να υπάρχει.Format στα series 40 δεν γίνεται,μόνο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπορείς να κάνεις

 

εχω δει απλα σονυ ερικσον φιλων να "τρελενονται"... το μενου να μην δειχνει τιποτα οταν πας πανω απο καποια εικονιδια, ναπατας πανω και να πανε κατω... και ακουγα φιλους να λενε "θα φαγα κανα ιο"

 

απο το μπορει να ειναι αυτο ?:confused:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ιός πάντως δεν είναι.

Δοκίμασε μια αναβάθμιση μόνος σου, και αν αυτό δεν είναι εφικτό, να πας σε κατάστημα Νόκια.

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργει ..αλλα δεν ανταποκρινεται..παταω παταω αργει δεν πιανει καλα παταει το απο κατω ονομα π.χ αμα θελω να παρω τηλ..

Μπορει να εχει και κανενα υιο κολλησει

φορματ πως μπορω να κανω ?

 

Φίλε μου είχα το ίδιο πρόβλημα στο κινητό μου. Ενώ επέλεγα ένα όνομα π.χ., επέλεγε κάποιο άλλο ή κανένα. Πήγα σε μαγαζί Νόκια και μου αλλάξαν το εξωτερικό κάλυμμα της οθόνης (ντιτζιτάιζερ). Καλύτερα πέρνα από ένα μαγαζί Νόκια.

Edited by achillefs76
Link to comment
Share on other sites

εμενα χτες μετα απο τελειωμα μιας κλησης δεν πατιοταν τιποτε στην οθονη ειχε φαινομενικα κολλησεις και με ενα κλειδωμα ξεκλειδωμα του τηλ επανηλθε.τι λετε να ειναι? συμβαινει συχνα? θα το παρακολουθησω βεβαια
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αρκετοί είχαμε πρόβλημα με τις ρυθμίσεις του ίντερνετ (3g, GPRS) της συσκευής, να σας αναφέρω πως το έλυσα εντελώς τυχαία σήμερα (ε, καλά, όχι εγώ, ο... γούγλης).

Στην σελίδα http://tweakker.com , ολοκληρώνετε τα βήματα 1-5 στο επάνω μέρος της οθόνης του υπολογιστή, σας αποστέλλονται αυτομάτως οι ρυθμίσεις στο κινητό σας και βουαλά! Μπαίνει στο ίντερνετ από το δίκτυο της κινητής είτε από τον Όπερα, είτε από τον ενσωματωμένο περιηγητή της Νόκια, είτε και από τις εφαρμογές. :)

 

Υ.Γ. Η όλη διαδικασία εμένα μου φάνηκε δωρεάν, αλλά, σίγουρος δεν είμαι.

Link to comment
Share on other sites

εμενα χτες μετα απο τελειωμα μιας κλησης δεν πατιοταν τιποτε στην οθονη ειχε φαινομενικα κολλησεις και με ενα κλειδωμα ξεκλειδωμα του τηλ επανηλθε.τι λετε να ειναι? συμβαινει συχνα? θα το παρακολουθησω βεβαια

 

Ναι, ειναι bug φυσικα. Τελευταια εχει γινει και σε μενα καποιες φορες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.... οποτε το παρακολουθουμε και βλεπουμε μηπως διορθωνεται με καμια αναβαθμιση.
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θα ήθελα την βοήθειά σας. σταμάτησε και σε μένα να ανταποκρίνεται η οθόνη και δεν λειτουργεί ούτε restart οπως παλιότερα, ούτε τίποτα (μόνος τρόπος να κλείσει το κινητό μα βγεί η μπαταρία). Με χίλια ζόρια το σύνέδεσα στο ovi για να κάνω αναβάθμιση λογισμικού απο 5.65 σε 6.00 (όπως προτάθηκε παραπάνω) μήπως λυθεί το πρόβλημα, αλλά τίποτα. Αυτό που κυρίως με ενδιαφέρει είναι εάν υπάρχει τρόπος να σώσω στο pc τα δεδομένα που εχω περάσει στο ημερολόγιο του nokia. Δοκίμασα να κάνω sync του calendar μεσω του ovi στο outlook αλλα μιας και είναι η πρώτη φορά που χρησημοποιώ το outlook, δεν στάθηκα τυχερός. Επειδή δεν έχω ξανακάνει sync δεν θα επρεπε να μπορώ να δω το ημερολόγιο του nokia στο outlook? Επίσης δοκίμασα να ανοίξω καποια .nbu files που κατάφερα να δημιουργήσω με το nbu explorer και το noki, αλλα τίποτα. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη, κυρίως με ενδιαφέρει να σώσω τα δεδομένα - επαγγελματικά ραντεβού και κατόπιν να επισκευασθεί το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σήμερα έφυγε το κουμπί του κλειδώματος... Καλύπτει τίποτα η εγγύηση και αν όχι, πόσο θα πάει το μαλλί;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για το κινητο:Μπορει να το λειτουργει καποιος μονο με τα κουμπια χωρις την χρηση της touchscreen;

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

οχι.... δεν εχει κουμπια πλοηγησης

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε Nokia Care στη Θεσσαλονίκη σήμερα μου είπαν ότι βγήκε αναβάθμιση 6.05. Εμένα από το Ovi και το NSU δε μου βρίσκει διαθέσιμη αναβάθμιση... Το πρόβλημα που μου έχει βγάλει έχει να κάνει με το μητρώο κλήσεων. Κάνω διαγραφή όλων των μητρώων κλήσεων αλλά μια συγκεκριμένη εισερχόμενη κλήση δεν μπορεί να τη διαγράψει και όταν επιλέγω να τη διαγράψω manualy δε με αφήνει και μου βγάζει μήνυμα "Μη έγκυρη επιλογή".
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έβγαλε πρόβλημα στο πληκτρολόγιο. Πρέπει να πάει nokia για αντικατάσταση. Ξερει κανείς αν αλλάζει και το μπροστινό πλαστικό μαζί ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε Nokia Care στη Θεσσαλονίκη σήμερα μου είπαν ότι βγήκε αναβάθμιση 6.05. Εμένα από το Ovi και το NSU δε μου βρίσκει διαθέσιμη αναβάθμιση... .

 

H 6.05 έχει βγει για κάποια product codes, όχι για όλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε Nokia Care στη Θεσσαλονίκη σήμερα μου είπαν ότι βγήκε αναβάθμιση 6.05. Εμένα από το Ovi και το NSU δε μου βρίσκει διαθέσιμη αναβάθμιση... Το πρόβλημα που μου έχει βγάλει έχει να κάνει με το μητρώο κλήσεων. Κάνω διαγραφή όλων των μητρώων κλήσεων αλλά μια συγκεκριμένη εισερχόμενη κλήση δεν μπορεί να τη διαγράψει και όταν επιλέγω να τη διαγράψω manualy δε με αφήνει και μου βγάζει μήνυμα "Μη έγκυρη επιλογή".

 

H 6.05 έχει βγει για κάποια product codes, όχι για όλα.

 

Με την εφαρμογή Navifirm μπορείς να δεις ανά πάσα στιγμή τις διαθέσιμες αναβαθμίσεις για κινητά ΝΟΚΙΑ που υπάρχουν. Επίσης, μπορείς να δεις και για ποιές αγορές είναι διαθέσιμες οι αναβαθμίσεις. Σωστά Bomber21;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω πληροφορίες πως μέσα Οκτωβρίου κυκλοφορεί η έκδοση 6.50 . Υποθέτω πως θα έχει αναβαθμισμένο περιβάλλον, όπως τα πιο σύγχρονα Touch & Type π.χ. Nokia C6-02. Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Έχω πληροφορίες πως μέσα Οκτωβρίου κυκλοφορεί η έκδοση 6.50 . Υποθέτω πως θα έχει αναβαθμισμένο περιβάλλον, όπως τα πιο σύγχρονα Touch & Type π.χ. Nokia C6-02.

 

Σύφμωνα με το navifirm, έχει κυκλοφορήσει η 6.50 σε Ισπανίες, Αγγλίες κτλ , οπότε την περιμένουμε και από δω σύντομα λογικά... :)

Link to comment
Share on other sites

Σύφμωνα με το navifirm, έχει κυκλοφορήσει η 6.50 σε Ισπανίες, Αγγλίες κτλ , οπότε την περιμένουμε και από δω σύντομα λογικά... :)

 

Ουτε Ισπανία ούτε και αγγλία ομως στο site λέει πως ειναι διαθέσιμη η 6.50

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με μια αναβαθμηση στο store που εκανα εχτες, αφου κολλησε η συσκευη εχει χαθει το εικονιδιο απο το μενου. Μονο στις εφαρμογες υπαρχει πλεον. Λογικα κατι πηγε λαθος αλλα αυτο ειναι και καλο γιατι ηταν το μονο εικονιδιο που δεν αλλαζε με θεματα ενω τωρα αλλαζει ολοκληρο το μενου μου.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω καιρό να διαβάσω το θέμα, ήθελα να μάθω αν η πιο πρόσφατη αναβάθμιση που έχει κυκλοφορήσει την έχουν βγάλει Over The Air.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω καιρό να διαβάσω το θέμα, ήθελα να μάθω αν η πιο πρόσφατη αναβάθμιση που έχει κυκλοφορήσει την έχουν βγάλει Over The Air.

 

Αν λες για την 6.50 δεν εχει βγεί ακόμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...