Jump to content

Εθελοντές Ολυμπιακών Αγώνων


antonis_wrx
 Κοινοποίηση

Θα γραφτείτε εθελοντές για τους Ολυμπιακούς?  

158 members have voted

  1. 1. Θα γραφτείτε εθελοντές για τους Ολυμπιακούς?

    • ΝΑΙ
      46
    • ΟΧΙ
      107
    • ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΑΚΟΜΑ
      5


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Hunter (10 Αύγ. 2004 , 16:10)

 

Dromeas οταν λες μπλε και κοκκινο, λες για κατω κατω στην καρτελα διαπιστευσης η εκει που λεει WKF? ι δικια μου ειναι κοκκινη εκει που λεει WKF και μπλε με τα ψυφια 45 στην κατω πλευρα

 

 

Εννοεί εκεί που λέει το WKF ή ότι άλλο λέει (έχω την εντύπωση ότι σε ορισμένες γράφει κάτι άλλο...)

ΜΠΛΕ -> Εθελοντής

ΚΟΚΚΙΝΟ -> Εργαζόμενος

:)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 446
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (10 Αύγ. 2004 , 20:15)

 

BTW, έμπιστο προσωπικό ΕΣΥ? :p :lol: Ο Θεός να μας βοηθήσει :p :p :p

 

 

!@#$%^&*()_+!!! :p

 

 

P.S. Poly 8a i8eles na eisai ekei pou eimai, pistepse me :lol: :p :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω πως ναι μεν τρωνε ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑ λεφτα απο τους Ολυμπιακους αλλα επισης νομιζω πως το να γινεις εθελοντης σε μια τοσο μεγαλη διοργανωση μπορεις να το εκμεταλλευτεις καλλυστα στο βιογραφικο σου σημειωμα που μπορει καποτε να χρειαστεις να κανεις! Μπορει να σε βοηθησει... Αν κανω λαθος παρακαλω διορθωστε με...! :-)
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται σε τι τομέα δουλεύεις εθελοντής.

 

Αν σε πήραν στα εισιτήρια και ζητάς δουλειά manager μην περιμένεις τίποτα περισσότερο από γέλια αν το βάλεις σε βιογραφικό.

 

Αν βέβαια εργάζεσαι στις δημόσιες σχέσεις και δουλέυεις σε αυτόν τομέα στους Ολυμπιακούς, τότε σίγουρα μπορείς να το καραεκμεταλλευτείς.

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος seventh_heaven (10 Αύγ. 2004 , 23:34)

 

Εννοεί εκεί που λέει το WKF ή ότι άλλο λέει (έχω την εντύπωση ότι σε ορισμένες γράφει κάτι άλλο...)

ΜΠΛΕ -> Εθελοντής

ΚΟΚΚΙΝΟ -> Εργαζόμενος

:)

 

 

 

To WKF , σημαίνει WorKing stufF

 

που σημαίνει ότι είσαι προσωπικό των αγώνων

 

Το μπλέ όντως είναι για τους εθελοντές(δωρεάν μετακίνηση)

το κοκκινο για τους έμμισθους

 

Κάτω τώρα όποιος έχει μπλε κερδίζει . Μπαίνει και στους αγωνιστικούς χώρους και τα προπονητήρια

Το κόκκινο κάτω στη κάρτα σημαίνει είσοδο μόνο στους χώρους εκτός αγώνα και το άσπρο είναι κάτι σαν επισκέπτης. Μόνο στους ουδέτερους χώρους έχεις πρόσβαση. αν έχεις μπλε μπαίνεις και στα άσπρα και στα κόκκινα.

 

Το 4,5 είναι για άλλου είδους πρόσβαση

Πχ το 4 είναι για τους χώρους των media

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Fetzisjr (11 Αύγ. 2004 , 02:46)

 

Εγω πιστευω πως ναι μεν τρωνε ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑ λεφτα απο τους Ολυμπιακους αλλα επισης νομιζω πως το να γινεις εθελοντης σε μια τοσο μεγαλη διοργανωση μπορεις να το εκμεταλλευτεις καλλυστα στο βιογραφικο σου σημειωμα που μπορει καποτε να χρειαστεις να κανεις! Μπορει να σε βοηθησει... Αν κανω λαθος παρακαλω διορθωστε με...! :-)

 

και εγώ για αυτό το σκεφτόμουν να πάω εθελοντής για αυτόν τον λόγο μόνο. αλλά καλοκαίρι μετά το τις πανελλήνιες δεν λέει να κάθεσαι Αθήνα να τρέχεις...πάντως όσους εθελοντές βλέπω στους δρόμους έχουν ένα ύφος ταλαίπωρο και "βαριέμαι την ζωή μου"
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (11 Αύγ. 2004 , 17:08)

 

To WKF , σημαίνει WorKing stufF

 

που σημαίνει ότι είσαι προσωπικό των αγώνων

 

Το μπλέ όντως είναι για τους εθελοντές(δωρεάν μετακίνηση)

το κοκκινο για τους έμμισθους

 

Κάτω τώρα όποιος έχει μπλε κερδίζει . Μπαίνει και στους αγωνιστικούς χώρους και τα προπονητήρια

Το κόκκινο κάτω στη κάρτα σημαίνει είσοδο μόνο στους χώρους εκτός αγώνα και το άσπρο είναι κάτι σαν επισκέπτης. Μόνο στους ουδέτερους χώρους έχεις πρόσβαση. αν έχεις μπλε μπαίνεις και στα άσπρα και στα κόκκινα.

 

Το 4,5 είναι για άλλου είδους πρόσβαση

Πχ το 4 είναι για τους χώρους των media

 

 

αντιγραφω τι λεει στην δικια μου διαπιστευση στην πισω πλευρα:

 

το 4 ειναι: ΖΩΝΕΣ ΤΥΠΟΥ/PRESS AREAS

το 5 ειναι: ΖΩΝΕΣ ΔΙΚΑΙΟΥΧΩΝ ΡΑΔΙΟ/ΚΩΝ - BROADCAST AREAS

και το μπλε: ΑΓΩΝ. ΚΑΙ ΧΩΡΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ / COMP. & ATHELETES PREP. AREAS

εχω και καμια δεκαρια ασπρα ταμπελακια στην μπροστινη πλευρα οπως CAK , STA , OLC , OLV , IBC , MPC , BAS , TEN , AQU , και VEL που ειναι τα διαφορα venues στα οποια εχω προσβαση

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Hunter (11 Αύγ. 2004 , 17:48)

 

αντιγραφω τι λεει στην δικια μου διαπιστευση στην πισω πλευρα:

 

το 4 ειναι: ΖΩΝΕΣ ΤΥΠΟΥ/PRESS AREAS

το 5 ειναι: ΖΩΝΕΣ ΔΙΚΑΙΟΥΧΩΝ ΡΑΔΙΟ/ΚΩΝ - BROADCAST AREAS

και το μπλε: ΑΓΩΝ. ΚΑΙ ΧΩΡΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ / COMP. & ATHELETES PREP. AREAS

εχω και καμια δεκαρια ασπρα ταμπελακια στην μπροστινη πλευρα οπως CAK , STA , OLC , OLV , IBC , MPC , BAS , TEN , AQU , και VEL που ειναι τα διαφορα venues στα οποια εχω προσβαση

 

 

Πουθενά δεν έχεις πρόσβαση δηλαδή ε??? :p

 

@mplip^ : Ήσουν κατατοπιστικότατος...! :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μην ειχα προσβαση πουθενα με το παλουκι που εχω φαει και θα συνεχιζω να τρωω μεχρι το τελος του σεπτεμβρη, και μιλαμε για ενα παλουκι ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

 

Edit: ενας συναδελφος εχει μονο ΕΝΑ ασπρο ταμπελακι στην διαπιστευση του που λεει ALL ;) καλα να παθει του λεω καθημερινα :p

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Hunter (11 Αύγ. 2004 , 18:16)

 

μακαρι να μην ειχα προσβαση πουθενα με το παλουκι που εχω φαει και θα συνεχιζω να τρωω μεχρι το τελος του σεπτεμβρη, και μιλαμε για ενα παλουκι ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

 

Edit: ενας συναδελφος εχει μονο ΕΝΑ ασπρο ταμπελακι στην διαπιστευση του που λεει ALL ;) καλα να παθει του λεω καθημερινα :p

 

 

venue manager είσαι?

 

ο δικός μας πάντως έχει άπειρο ;)

 

Το μόνο που ζηλεύω κάθε μέρα ... το τρέξιμο πάντως που τρώει ΟΧΙ ! :wacko:

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (11 Αύγ. 2004 , 22:42)

 

venue manager είσαι?

 

ο δικός μας πάντως έχει άπειρο ;)

 

Το μόνο που ζηλεύω κάθε μέρα ... το τρέξιμο πάντως που τρώει ΟΧΙ ! :wacko:

 

 

οχι δεν ειμαι venue manager - ευτυχως :whistle:

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος miaow ( 2 Αύγ. 2004 , 20:04)

 

ΥΓ1...μα, σκεπτικό κρίνουμε, όχι βούληση...αλλά και πάλι, βούληση, χωρίς σκεπτικό... :confused: :)

ΥΓ2...τα παραδείγματά σου, αφορούν μη συγκρίσιμες καταστάσεις...και η αντιπαραβολή που κάνεις, δεν "δένει"... :confused: π.χ. έγραψα ότι οι εθελοντές των Ο.Α. πρέπει να "στηθούν στον τοίχο", έστω και αλληγορικά;.. :confused: :)

btw, είμαι σταθερός αιμοδότης :)

 

:)

 

 

Καλέ μου Μιάου...μάλλον παρεξηγήθηκα....

Συμφώνησα απόλυτα μαζί σου.....

Θεωρώ ότι με την απάντησή σου είμαστε στο ίδιο κύμα σκέψης.

 

Τα υπόλοιπα γραφόμενα γράφτηκαν για όσους διαφωνούν με τους εθελοντές όχι μόνο της Ολυμπιάδος, αλλά και τους υπόλοιπους στα παραδείγματά μου γιατί συνάντησα και τέτοιους.

 

Το 2ο ενικό γράφτηκε για τον ΤΡΟΠΟ εκείνων που διαφωνούν κι όχι γιατί διαφώνησα σε κάτι από τα γραφόμενά σου.

Γιαυτό και σημείωσα την "ποιητική αδεία".

Δεν αντέκρουσα τίποτα από όσα έγραψες εσύ.

 

Πιστεύω ότι ουσιαστικός διάλογος γίνεται ανάμεσα σε γνώμες αντίθετες και όχι απόλυτα σύμφωνες.

 

Και πιστεύω ότι ωριμότητα, κρίση και καλή διάθεση είναι τα στοιχεία που οφείλουν να διαθέτουν όσοι συνευρίσκονται σε φόρουμ σαν και αυτό.

 

ΥΣ. Δεν έκρινα σκεπτικό....έκρινα τρόπο γραφής και θέση αντίθεσης σε επιλογές προσώπων.

ΥΣ2.Μη συγκρίσιμες .....Εθελοντής αιμοδότης.....; Χμ...ίσως...

Δεν συμφωνώ αλλά χαίρομαι που δεν το βλέπουμε με την ίδια ματιά :)

ΥΣ3. Το μόνο που ήταν όλο ....δικό σου ήταν το "Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου....."

 

Ελπίζω να λύσαμε αν είχαμε κάποια παρεξήγηση...... :)

I want it ALL and I want it delivered!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχαμε. Απλά, δεν "ευνοεί" ο ηλεκτρονικός, γραπτός λόγος.

 

;) :)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Fetzisjr (11 Αύγ. 2004 , 02:46)

 

Εγω πιστευω πως ναι μεν τρωνε ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑ λεφτα απο τους Ολυμπιακους αλλα επισης νομιζω πως το να γινεις εθελοντης σε μια τοσο μεγαλη διοργανωση μπορεις να το εκμεταλλευτεις καλλυστα στο βιογραφικο σου σημειωμα που μπορει καποτε να χρειαστεις να κανεις! Μπορει να σε βοηθησει... Αν κανω λαθος παρακαλω διορθωστε με...! :-)

 

 

Βεβαίως και μπορεί να αποδειχθεί αξιόλογη αναφορά.

 

Μου έχει τύχει κάτι παρεμεφερές, στη στρατιωτική θητεία μου, όμως, όπου με απόσπασαν στο ΑΣΑΕΔ, από την Μονάδα μου.

Η δε απόσπασή μου ήταν υπό την κρίση της Διοίκησης της Μονάδας μου, αφού, βεβαίως, ρωτήθηκα επί του θέματος.

Συγκεκριμένα, με κάλεσαν, για έναν ολόκληρο μήνα, για να απασχοληθώ, μαζί με άλλους στρατεύσιμους (από όλα τα Σώματα), ως μόνιμος συνοδός/διερμηνέας/διεκπεραιωτής μιας στρατιωτικής εθνικής ομάδας καλαθοσφαίρισης, κατά τη διάρκεια του παγκόσμιου πρωταθλήματος ενόπλων δυνάμεων, από την ώρα της άφιξής των, μέχρι την ώρα της αναχώρησης.

 

Σε πληροφορώ ότι μια εβδομάδα μετά την αποχώρηση της ομάδας, ο αρχηγός της αποστολής τους (αντισυνταγματάρχης), μου έστειλε, εκ μέρους των Ενόπλων Δυνάμεων της χώρας του, [α] προσωπική ευχαριστήριο επιστολή και [β] επίσημη, συστατική επιστολή, με ιδιαίτερα εύσημα και κολακευτικά σχόλια, για χρήση και επίδειξη σε κάθε Αρχή της χώρας του.

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Και όσοι είναι υπέρμαχοι του "εθελοντισμού" και της "Ολυμπιακής Ιδέας" πάρτε αυτό και καλούς Ολυμπιακούς να έχετε.
I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ως εθελοντής έχω να πω ότι η ΔΟΕ επιεικώς μ@λ@κίστηκε με το συγκεκριμένο θέμα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος astrolabos (12 Αύγ. 2004 , 23:01)

 

Και όσοι είναι υπέρμαχοι του "εθελοντισμού" και της "Ολυμπιακής Ιδέας" πάρτε αυτό και καλούς Ολυμπιακούς να έχετε.

 

 

Όσοι είναι υπέρμαχοι του "δεθελοντισμού" και της "καναπέικης ιδέας" πάρτε αυτό και καλή φραπεδιά να έχετε. Παρακολουθώντας τους Ολυμπιακούς που οι εθελοντές σας εξασφαλίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζετε ότι όλα είναι ένα παίχνίδι, ένα πάρτυ ε;

Όταν η μουσική χαμηλώσει και τα φώτα σβύσουν, τότε θα δούμε ποιός θα πάει να μαζέψει τα "σκουπίδια" και να πληρώσει τα "σπασμένα".

 

Υ.Γ. Δυστυχώς δε μπορέσω να "απολάυσω" την ολυμπιάδα πίνοντας τη φραπεδιά μου στη TV, μιας και πρέπει να δουλέψω για να ζήσω, κάτι που ούτε τα παιδάκια της Μπακογιάννη θα νιώσουν ούτε τα παιδάκια του Χάρβαρντ που μιλάνε 152 γλώσσες ;)

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος astrolabos (12 Αύγ. 2004 , 23:37)

μιας και πρέπει να δουλέψω για να ζήσω, κάτι που ούτε τα παιδάκια της Μπακογιάννη θα νιώσουν ούτε τα παιδάκια του Χάρβαρντ που μιλάνε 152 γλώσσες ;)

 

 

Μα αφού το λέει, τα παιδιά θα δουλέψουν μετά τους Ολυμπιακούς...άλλος στην οικοδομή, άλλος στα καράβια :p

 

 

οι οποίοι μετά τους Αγώνες θα εργαστούν άλλοι στην Παγκόσμια Τράπεζα, άλλοι στο δημαρχείο Λονδίνου, στο υπουργείο Οικονομικών του Λιβάνου και σε άλλα υψηλόβαθμα πόστα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για τους αλλους εθελοντες, αλλα οι εθελοντες στο Τμημα Τεχνολογιας στο Καλλιμαρμαρο ειναι κυριλε! :)

Μεσα στα γραφεια με κλιματισμο :) ...εφημεριδες, τηλεοραση και ευτυχως απο βλαβες με υπολογιστες, δικτυο ανυπαρκτες...κατι εκτυπωτες της Xerox εχουν κανενα προβλημα, αλλα και παλι ειναι οι Xerox-αδες εκει και το τακτοποιουν!

Αγγαριες μηδεν! :happy:

Ειδαμε και την Ψαρρα σημερα! :happy:

Απο φαγητο, βεβαια οχι πολλα..αυτα που ειχαν και στα test-events.

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ryback3 (15 Αύγ. 2004 , 22:35)

 

Δεν ξερω για τους αλλους εθελοντες, αλλα οι εθελοντες στο Τμημα Τεχνολογιας στο Καλλιμαρμαρο ειναι κυριλε! :)

Μεσα στα γραφεια με κλιματισμο :) ...εφημεριδες, τηλεοραση και ευτυχως απο βλαβες με υπολογιστες, δικτυο ανυπαρκτες...κατι εκτυπωτες της Xerox εχουν κανενα προβλημα, αλλα και παλι ειναι οι Xerox-αδες εκει και το τακτοποιουν!

Αγγαριες μηδεν! :happy:

Ειδαμε και την Ψαρρα σημερα! :happy:

Απο φαγητο, βεβαια οχι πολλα..αυτα που ειχαν και στα test-events.

 

 

Έλα ρε, Καλλιμάρμαρο;

Εκεί είναι και μια φίλη μου, μοιράζει τα TETRA. Παίζει να την ξέρεις;

Απάντα με pm αν είναι αν πεις όνομα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ!!!Και εγω στην τεχνολογια ειμαι στη βουλιαγμενη!Ελπιζω να μην εχει τρεξιμο και εκει!

Ρε παιδια ξερετε αν θα δουμε την τελετη ληξης???Δε θα γινει προβα για αυτη?Παντως στις προβες την εναρξης ηταν...ΑΨΟΓΑ!!!(ημουν και στις 2!!!)

ΕΓΚΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΨΕΛΗ!!!!!!!!! http://www.tvxs.gr/v4012
Link to comment
Share on other sites

Εθελοντική... υποχώρηση

Κίμων Δεμερτζής - 16/08/2004 01:24

Οταν η "Αθήνα 2004" ζητούσε εθελοντές ενόψει των Ολυμπιακών Αγώνων της Αθήνας, κανείς δεν θα μπορούσε να φανταστεί την τεράστια ανταπόκριση. Ετσι και τώρα, μετά από 2 ημέρες Αγώνων, ουδείς θα μπορούσε να σκεφτεί το ενδεχόμενο... μαζικών αποχωρήσεων των εθελοντών.

Σύμφωνα με τα μέχρι τώρα δεδομένα, αλλά και σύμφωνα με μαρτυρίες των ίδιων των εθελοντών, πολλοί είναι εκείνοι που δηλώνουν παραίτηση από τη θέση τους, αφού το ωράριο είναι εξουθενωτικό και "τραβηγμένο" σε σχέση με τις υποσχέσεις της οργανωτικής επιτροπής.

 

Αν αυτό συνεχιστεί, τότε δεν αποκλείεται να παρουσιαστεί τεράστιο πρόβλημα, αφού οι εθελοντές είναι ίσως το σημαντικότερο κομμάτι στον οργανωτικό τομέα και η απουσία τους θα στοιχίσει στο υπόλοιπο πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων.

 

 

http://www.contra.gr/athens2004/story.html,46708

 

Isxuei afto? Gia peite gnomes apo mesa :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις είναι γεγονός. Υπάρχουν πολλά παράπονα για εξουθενωτικά ωράρια, τα οποία σε συνδυασμό με τη συνεχή έκθεση στον ήλιο δυσκολεύουν κατά πολύ την κατάσταση.

Επειδή ήταν να πάω και γω εθελοντής το είχα ψάξει το θέμα και μου είχαν πει εξ αρχής οτι σε κάποια πόστα (όπως πχ ταξιθέτης στο στίβο) εκτός απο το ωράριο (μου είχαν πει για δέκα ώρες τη μέρα) θα έπρεπε να "λιάζομαι" και να βρίσκομαι και όρθιος.. Τελικά τη θέση αυτή την απέφυγα, και με έβαλαν συνοδηγό σε οχήματα μεταφοράς αθλητών, όπου το ωράριο θα ήταν πάλι το ίδιο όπως μου είπαν αλλά τουλάχιστον θα καθόμουν και θα έκανα τις βόλτες μου με κλιματιστικό (τελικά για λόγους δουλειάς δεν πήγα καθόλου - έχασα τις βόλτες).

Οπότε όπως βλέπεις η κατάσταση είναι λίγο πολύ όπως τα λες, από κει και πέρα εγω προσθέτω οτι με είχαν προειδοποιήσει (εκτός αν για δέκα ώρες που μου είπαν με έβαζαν να δουλέψω δώδεκα).

Επίσης να προσθέσω ότι όσοι φίλοι πήγαν τελικά, κάθε φορά που τους παίρνω τηλέφωνο να δω τι κάνουν, είτε κοιμούνται, είτε ειναι πτώματα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmac (16 Αύγ. 2004 , 15:15)

 

...

 

 

Χωρίς να θέλω να φανώ εγωιστής μακάρι να γινόταν στον τομέα μου αυτό για να έμεναν περισότερες βάρδιες για μένα, αλλά δεν το βλέπω γιατί και πολύ ενδιαφέρουσα θέση έχουμε και λογικό ωράριο. :(

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...