Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το καινούριο μάρκετ δεν έχω καταφέρει ακόμη να αγοράσω εφαρμογή από τη συσκευή.Με το παλιό πριν 1 μήνα περίπου και την cm nightly αγόρασα κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το καινούριο μάρκετ δεν έχω καταφέρει ακόμη να αγοράσω εφαρμογή από τη συσκευή.Με το παλιό πριν 1 μήνα περίπου και την cm nightly αγόρασα κανονικά.

 

Επιβεβαιωνω... :wacko: Γιατι; :wacko:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Απο το appStore αγοραζω κανονικα... :(

 

(με την ιδια πιστωτικη)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγοράσει Χρηστο ξανά και προχθες , μήπως είναι ασυμβατότητα πάλι

 

Καρχαρία λεφτα υπάρχουν ....

 

from THE hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγοράσει Χρηστο ξανά και προχθες , μήπως είναι ασυμβατότητα πάλι

 

from THE hd2

 

μετάφραση από το google είναι αυτό?!?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Απο το appStore αγοραζω κανονικα... :(

 

(με την ιδια πιστωτικη)

 

η υπογραφή σου είναι όλα τα λεφταααααααααααααα

 

...Όταν το γατάκι ειναι μούσκεμα, το πουλάκι....είναι χαρούμενο....:lol::lol::lol::lol::lol:

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

η υπογραφή σου είναι όλα τα λεφταααααααααααααα

 

...Όταν το γατάκι ειναι μούσκεμα, το πουλάκι....είναι χαρούμενο....:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Χαχα! Την πιστευω ακραδαντα απο την οποια "πειρα" μου ομως ως "γατακι"! :lol:

 

Μπερδευω παντα εσενα @skstelios με τον φιλο @steliosk :O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Με το καινούριο μάρκετ δεν έχω καταφέρει ακόμη να αγοράσω εφαρμογή από τη συσκευή.Με το παλιό πριν 1 μήνα περίπου και την cm nightly αγόρασα κανονικά.

 

Με το παλιό όμως πως βλέπουμε τις προσφορές;

 

from THE hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Από το pc ναι , αλλά τουλάχιστον με το τελευταίο market έβλεπα τις πρόσφατες προσφορές .

Τελικά άλλαξα το market και αγόρασα...

 

from THE hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Πολλές εφαρμογές με το νέο μάρκετ δεν μπορούσα και εγώ να τις αγοράσω, μέχρι που γύρισα την γλώσσα σε αγγλικά και από τότε δεν έχω πρόβλημα.

 

Πιο πίσω έγινε μια αναφορά σε νέα εκδοση ics από την κάρτα. Μπορεί να περαστεί πάνω σε παλιά έκδοση;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

......

Πιο πίσω έγινε μια αναφορά σε νέα εκδοση ics από την κάρτα. Μπορεί να περαστεί πάνω σε παλιά έκδοση;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Changelog:

11 december. ICS-Beta5-build12

First build with my kernel. I wrote dummy xt_qtaguid to suppress errors.

Optimized dalvikvm GC - less aggressive memory reclaim.

LCD density now freely change to any value in /system/build.prop.

Resized system.ext4 to 232MB now software buttons must be installed correctly.

Turning off journaling for data.ext4 - improved performance and life time of sd card.

/system & /data now mounted in sync mode - fast shutdown & better reliability.

ADB automaticly started when Android booting.

Need clean install.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1361940 ο chef λέει ότι χρειάζεται clean install και προσωπικά αυτό έκανα και είμαι οκ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιά ερώτηση. έχω την τελευταία Runnymede με το Sense 3.5. καλή και αρκετά γρήγορη για το hd2. σκευτόμουν να βάλω την SensationXL του Energy. (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=733649) (μου αρέση ο χρωματισμός του) την έχει δοκιμάσει κανείς; )

α και κάτι άλλο η sence rom 3.5 runnymede πλέον δέν έχουν τα graphic glitches....έχουν όμως hardare accelaration;;;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Oσες sense roms χρησιμοποιούν τον kernel 2.6.35.14 sbryan http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1360688 ή του marc1706 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1385486 δεν έχουν glitches και έχουν ενεργοποιημένο το hw acceleration.Eπίσης με του marc δουλεύει και το ραδιόφωνο και μάλλον θα δουλεύει πλέον και με τoν v6 sbryan,o oποίος προχθες είχε γράψει ότι δε θα συνεχίσει το development του κερνελ του.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα σου ήταν εύκολο να μου προτείνεις μια καλή ρομ με sence 3.5;

(δεν άρχησα ακόμα να πειραματίζομαι με τους κέρνελς)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να σου προτείνω κάποια άλλη εκτός από αυτή που ήδη έχεις γιατί δεν είμαι λάτρης των sense roms.Τώρα έχω γυρίσει προσωρινά σε wm και τρέχω android από την sd.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα σου ήταν εύκολο να μου προτείνεις μια καλή ρομ με sence 3.5;

(δεν άρχησα ακόμα να πειραματίζομαι με τους κέρνελς)

σου προτείνω αυτην http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1282281 Θα την βάλω το βράδυ, αλλά όσες ρομ έχω δοκιμάσει αυτού νου του σεφ έμεινα απόλυτος ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα παω και εγω σε runny sense rom.

H cyanogen typhoon 3.5.7 απο το πρωι μου κανει νερα.δεν με ακουν κατα την κληση και ενω με την ηχογραφηση περναει ο ηχος αρα δεν ειναι θεμα hardware

 

Sent from my HD2

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Oσες sense roms χρησιμοποιούν τον kernel 2.6.35.14 sbryan http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1360688 ή του marc1706 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1385486 δεν έχουν glitches και έχουν ενεργοποιημένο το hw acceleration.Eπίσης με του marc δουλεύει και το ραδιόφωνο και μάλλον θα δουλεύει πλέον και με τoν v6 sbryan,o oποίος προχθες είχε γράψει ότι δε θα συνεχίσει το development του κερνελ του.

 

Δοκίμασα και έβαλα το kernel του mark, και όντως το ραδιόφωνο δουλεύει. Όμως η Rom άρχισε να "σέρνεται" :( όπως όλες οι Sense Roms, οπότε το έβγαλα και ξαναέβαλα του sbryan και η Rom επανήλθε!:)

 

EDIT:Μόλις πέρασα το kernel v6 του sbryan. Το ραδιόφωνο όντως δουλεύει και φαίνεται (πρώτη εντύπωση) να μην έχει χάσει σε ταχύτητα!!:respect:

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα σου ήταν εύκολο να μου προτείνεις μια καλή ρομ με sence 3.5;

(δεν άρχησα ακόμα να πειραματίζομαι με τους κέρνελς)

 

Απλα να ξερεις πως με sense 3.5 θα την κουρασεις πολυ τη συσκευη... Στο λεω απο προσωπικη πειρα...

Δεν το "σηκωνει" ευκολα, αλλα αν δε σε νοιαζει η ταχυτητα κ τα ψιλοκολληματα, τοτε θα σε εντυπωσιασει! :)

 

Προσωπικα, αμα μου ψιλοκολλαει τηλεφωνο ή υπολογιστης, εκνευριζομαι γι αυτο και με "χαλασε" το sense... :)

 

(νομιζω πως αρκετοι κατοχοι του androided Desire HD, μετα την αναβαθμιση σε sense 3.5 ψαχνουν για downgrade λογω "κολληματων")

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και έβαλα το kernel του mark, και όντως το ραδιόφωνο δουλεύει. Όμως η Rom άρχισε να "σέρνεται" :( όπως όλες οι Sense Roms, οπότε το έβγαλα και ξαναέβαλα του sbryan και η Rom επανήλθε!:)

Πράγματι.Από ότι λέει έχει να κάνει με τον i/o sheduler που χρησιμοποίησε.Στην επόμενη έκδοση θα το επαναφέρει στο κανονικό.Και από ότι διαβάζω η v6 έκδοση του rcmix kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1360688 έφτιαξε και το ράδιο,χωρίς να ρίχνει την απόδοση

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταίες sense 3.5 που έχουν βγάλει το τηλέφωνο τις τρέχει άνετα και επιδίδει τις έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες, σε καμία δεν είχα κολλήματα και τολμώ να πω ότι είναι ποιο γρήγορες από τις cyanogen ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ ότι ειναι πιο γρήγορες.Το hw acceleration δουλεύει πολύ καλύτερα.Τα όποια κολλήματα-αργοπορίες που παρατηρούνται σε διάφορες στιγμές είναι κυρίως λόγω της μνήμης ραμ που είναι οριακή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...