Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το άνοιξα με το τρόπο που μου είπες και είμαι στο μενού του magldr...να επιλέξω το AD RECOVERY?

 

Ναι με το τρόπο που μου είπες, πατώντας τι πλήκτρο power πήγα στο AD Recovery, το πάτησα και με πήγε σε ένα νέο μενού(clockworkmod recovery)...να επιλέξω το back up και restore?.....και που το επέλεξα δε κάνει τίποτα.

 

Αυτό ρε φίλε μου στο είπαμε από την αρχή να το κάνεις:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279151&page=411

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3877803#post3877803

Τώρα τι backup να κάνεις;;;;Προφανώς η Rom που είχες έχει "κρασάρει".

Και τι restore;;;Έχεις κάνει κανένα backup;;;

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να φλασάρεις νέα Rom!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε φίλε μου είπες τι να κάνω αλλά δε μου είπες το πιο σημαντικό το ΠΩΣ. Από κει και πέρα μιας και έχει κρασσάρει η ROM πως θα περάσω καινούργια αφού το PC δε βλέπει το τηλ.?

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε μου είπες τι να κάνω αλλά δε μου είπες το πιο σημαντικό το ΠΩΣ. Από κει και πέρα μιας και έχει κρασσάρει η ROM πως θα περάσω καινούργια αφού το PC δε βλέπει το τηλ.?

 

Σου είπα και ΠΩΣ..http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3877803#post3877803.

"Δοκίμασε να δεις αν μπαίνει στο AD Recovery (με πατημένο το power μπαίνεις στο magldr--->AD Recovery)"

 

Αφού αλλάζει το Serial σε USB το βλέπει το τηλ. Στο είπε λίγο πιο πάνω κι ο Χρήστος (bbbb).

Αν δεν ξέρεις καθόλου τη διαδικασία κάνε το κόπο και διάβασε ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ρε μεγάλε εγώ βοήθεια ζήτησα και μάλλον εσύ ψάχνεις να εκτονώσεις τα νεύρα σου...άντε και το είπες, άντε και δε το είδα, άντε και δε το κατάλαβα, άντε και δε ξέρω, άντε και οτιδήποτε, με το τρόπο που απαντάς μάλλον στα χέρια θα έρθουμε...

 

Αν δε γουστάρεις να ασχολείσαι ΜΗΝ απαντάς, αλλιώς χαλάρωσε και δώσε και στους πιο αδαείς να καταλάβουν τι εννοείς...

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Nandroid backup δεν έχεις κρατήσει.Πήγαινε λοιπόν πάλι στο magldr--->ad recovery και αφου μπει στο clockwork πάτα wipe all userdata και μετά reboot system now.Kαι πρέπει να ξεκινήσει στη ρομ με καθαρή εγκατάσταση.Αν δε ξεκινήσει και πάλι τότε

Αν έχεις πολύ καιρό να κάνεις Task29 καλύτερα να κάνεις τώρα.

 

1. task29

2. Radio

3. Magldr

4. Recovery

5. Rom

 

Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε μεγάλε εγώ βοήθεια ζήτησα και μάλλον εσύ ψάχνεις να εκτονώσεις τα νεύρα σου...άντε και το είπες, άντε και δε το είδα, άντε και δε το κατάλαβα, άντε και δε ξέρω, άντε και οτιδήποτε, με το τρόπο που απαντάς μάλλον στα χέρια θα έρθουμε...

 

Αν δε γουστάρεις να ασχολείσαι ΜΗΝ απαντάς, αλλιώς χαλάρωσε και δώσε και στους πιο αδαείς να καταλάβουν τι εννοείς...

Εδώ και 4 ώρες προσπαθώ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να σε βοηθήσω. Και για ευχαριστώ έρχεσαι και μου τη λες από πάνω!!!!ΩΡΑΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!!!

Όταν ρωτάς και ζητάς βοήθεια μάθε, τουλάχιστον, να εκτιμάς και να διαβάζεις τις απαντήσεις που σου δίνουν!!!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 4 ώρες προσπαθώ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να σε βοηθήσω. Και για ευχαριστώ έρχεσαι και μου τη λες από πάνω!!!!ΩΡΑΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!!!

Όταν ρωτάς και ζητάς βοήθεια μάθε, τουλάχιστον, να εκτιμάς και να διαβάζεις τις απαντήσεις που σου δίνουν!!!

 

Και αυτό το σέβομαι και ευχαριστώ για το χρόνο σας, αλλά το να με βοηθήσεις δε σημαίνει με όποιο αντάλλαγμα ;)

Δε σου την είπα, μια επισύμανση έκανα.

 

Nandroid backup δεν έχεις κρατήσει.Πήγαινε λοιπόν πάλι στο magldr--->ad recovery και αφου μπει στο clockwork πάτα wipe all userdata και μετά reboot system now.Kαι πρέπει να ξεκινήσει στη ρομ με καθαρή εγκατάσταση.Αν δε ξεκινήσει και πάλι τότε

 

Λοιπόν τα έκανα όλα όσα μου είπες/ατε και όπως μου είπες/ατε αλλά δε λέει να ξεκινήσει, μένει στην ίδια οθόνη, φωτό της οποίας επισύναψα πιο πριν.

Έχω μια ερώτηση, το ότι αλλάζει από SERIAL σε USB που με βοηθάει εμένα στο να κάνω όλα τα παραπάνω όταν ο υπολογιστής συνεχίζει να μη μου εμφανίζει τη κάρτα μνήμης του κινητού σαν εξωτερικό δίσκο? Υπάρχει κάποιος τρόπος για να αλλάξει αυτό?

Edited by kollatos

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό το σέβομαι και ευχαριστώ για το χρόνο σας, αλλά το να με βοηθήσεις δε σημαίνει με όποιο αντάλλαγμα ;)

Δε σου την είπα, μια επισύμανση έκανα.

 

Φίλε μου δεν σου ζήτησε κανείς κανένα αντάλλαγμα.

Και δεν είναι ντροπή να ρωτάμε και να ξαναρωτάμε όταν δεν καταλαβαίνουμε κάτι.

Τεσπα, ας μην το συνεχίσουμε άλλο, διότι πολλές φορές ο γραπτός λόγος μας οδηγεί σε λάθος συμπεράσματα επειδή δεν υπάρχει η αμεσότητα. :wink:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα, ας μην το συνεχίσουμε άλλο, διότι πολλές φορές ο γραπτός λόγος μας οδηγεί σε λάθος συμπεράσματα επειδή δεν υπάρχει η αμεσότητα. :wink:

 

Σωστό!

Τώρα θα μου λύσεις την απορία μου? Πως θα κάνω τα πάντα από την αρχή όταν δε βλέπω τη κάρτα μνήμης στον υπολογιστή?

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, βλέπει το τηλ. και δεν βλέπει τη κάρτα μνήμης;

Πήγες απο το magldr στο AD recovery; Αν ναι, δοκίμασες να πας στο install zip from SD/choose zip from SD και δεν βλέπει τη κάρτα;

 

Διότι αν βλέπει το τηλ. και δεν βλέπει τη κάρτα, άλλαξε κάρτα.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

ωωωωΩΩΩΩΩΩΩΧΧΧΧΧ!!!!!!!!!!!!!! και ξανά τι είπες τώρα!!! με το τρόπο που μου είπες μπήκα στη κάρτα :)

Τώρα θα επιλέξω τη ROM (TyphooN_CM7_v3.7.0)?

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

ωωωωΩΩΩΩΩΩΩΧΧΧΧΧ!!!!!!!!!!!!!! και ξανά τι είπες τώρα!!! με το τρόπο που μου είπες μπήκα στη κάρτα :)

Τώρα θα επιλέξω τη ROM (TyphooN_CM7_v3.7.0)?

:D

Η αν θέλεις διάλεξε και βάλε στη κάρτα άλλη Rom.

 

Μόλις πέρασα ΑΥΤΗ. Θα πρέπει να είναι η γρηγορότερη από τις Sense Roms. Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές!!!

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

:D

Η αν θέλεις διάλεξε και βάλε στη κάρτα άλλη Rom.

 

Μόλις πέρασα ΑΥΤΗ. Θα πρέπει να είναι η γρηγορότερη από τις Sense Roms. Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές!!!

 

Για να περάσω καινούργια ROM θα πρέπει να βγάλω τη κάρτα από το κινητό, να τη συνδέσω στον υπολογιστή, να περάσω τη ROM και μετά τη πιο πάνω διαδικασία, σωστά?

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω καινούργια ROM θα πρέπει να βγάλω τη κάρτα από το κινητό, να τη συνδέσω στον υπολογιστή, να περάσω τη ROM και μετά τη πιο πάνω διαδικασία, σωστά?

Ναι. Εναλλακτικά μπορείς κι από το magldr/USB Mass Storage, αλλά καλύτερα και πιο γρήγορα από τον Υπολογιστή.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

το usb mass storage του magldr δε δουλεύει σωστα για μεταφορά αρχείων.Αν δεν εχεις card reader πας στο clockwork και επιλεγεις το mount usb storage
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έπαιξε κανονικά!!!

Χίλια ευχαριστώ για το χρόνο, την υπομονή σας και τη πολύ σημαντική βοήθειά σας :) :) :)

 

Υ.Γ

Κατεβάζω τη ROM που μου πρότεινες.

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή η Sense Rom που έβαλα συνεχίζει να με εκπλήσσει με τη ταχύτητα και την ομαλότητα λειτουργίας. Μέχρι τώρα ούτε ένα fc ούτε ένα Lag. Ομολογώ ότι δεν έχω ξαναδεί τέτοια Sense Rom σε Gingerbread και μάλιστα με Sense 3.5

Κατά την εγκατάσταση με ρώτησε αν έχω TMOUS η EU και μετά αν έχω magldr η clk.

:up:

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Λεω να κανω την πρωτη μου αποπειρα με το android στο HD2.Απο πού ξεκιναμε?Το πρωτο post ειναι updated?Καποιος οδηγος?Δεν ψαχνω κατι συγκεκριμενο.Κατι απλο και σταθερο!
Link to comment
Share on other sites

Λεω να κανω την πρωτη μου αποπειρα με το android στο HD2.Απο πού ξεκιναμε?Το πρωτο post ειναι updated?Καποιος οδηγος?Δεν ψαχνω κατι συγκεκριμενο.Κατι απλο και σταθερο!

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=42021

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή η Sense Rom που έβαλα συνεχίζει να με εκπλήσσει με τη ταχύτητα και την ομαλότητα λειτουργίας. Μέχρι τώρα ούτε ένα fc ούτε ένα Lag. Ομολογώ ότι δεν έχω ξαναδεί τέτοια Sense Rom σε Gingerbread και μάλιστα με Sense 3.5

Κατά την εγκατάσταση με ρώτησε αν έχω TMOUS η EU και μετά αν έχω magldr η clk.

:up:

 

την πέρασα και εγώ . τέτοιου είδους ρομ

μου αρέσουν αλλά η διάρκεια της μπαταρίας

πρέπει να είναι για κλάματα . είχα την mwnakious

και παραπάνω από μία μέρα δεν κρατούσε

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Tην έβαλα και εγώ.Απλά απίστευτη!!! Δεν ξέρω αν είναι επειδή έχει καινούριο κερνελ 2.6.35.14 που βασίζεται στον ginger kernel της htc για το desire αλλά καμμία σχέση με τις προηγούμενες sense roms.Φτιάξανε και τα graphic glitches χωρίς απενεργοποίηση του hw acceleration!! Παιζει και το flash στον browser.Ισως ακούγομαι υπερβολικός αλλά θεωρώ ότι πρόκειται για ρομ "σταθμό" στην ιστορία του hd2!!!
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που με επιβεβαιώνεις Χρήστο:D

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες είτε ακούω μουσική από τον ενσωματωμένο player, είτε βλέπω βίντεο στο youtube μέσω της εφαρμογής, μετά από ένα λεπτό περίπου μπαίνει σε κατάσταση αναμονής (σβήνει η οθόνη) και σταματάει ότι παίζει εκείνη την ώρα. Αυτή η συμπεριφορά είναι τελείως αφύσικη. Πως διορθώνεται;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Στη rom που αναφέρεστε παραπάνω είναι η 2.3.5, σωστά?Σε αυτή λειτουργούν όλα σωστά, κάμερα ,bluetooth,συγχρονισμός?Απο μπαταρία πως πάει?Λέω όταν βρω χρόνο να τη περάσω μιας και για μια σωστή ics αργεί απο ότι βλέπω!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...