Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείτε πως θα κρατήσω καλό back up.

Όσο αφορά τα προβληματάκια που είχε λύθηκαν? Έχεις να προτείνεις τίποτα καλύτερο?

 

ποιά προβληματάκια εννοείς?

Η τελευταία dorimanx που έχω μείνει τους τελευταίους μήνες λειτουργεί στην εντέλεια.

Δεν τολμάω και δε θέλω καν να δοκιμάσω άλλη. Έχω βρει την ησυχία μου.

Εκεί γύρω στη σελίδα 540 έχει οδηγίες προς ναυτιλομένους για διάφορα θέματα.

Και το πρόγραμμα που δε θυμόμουν για το συγχρονισμό των επαφών-->myphoneexplorer (το εγκαθιστάς και στο pc αφού το κάνεις download και στο κινητό αφού το κατεβάσεις από το google play)

 

Εχω ραδιο βερσιον 2.06.51.04 και θελω να το αναβαθμισω σε ρομ Greek: (ELL) 3.14.482.2 (μαζι με την ρομ λεει θα αναβαθμιστει και το ραδιο σε 2.08.50.xx) για να ξεκινησω μετα να του βαλω το android. πηγα λοιπον και τν κατεβασα και εστειλα τν εφαρμογη μεσα στην micro sd του κινητου και οταν ξεκινησα να την τρεχω στην συσκευη μου βγαζει ενα μηνυμα που λεει "δεν ειναι εγκυρη εφαρμογη του ποκετ πισι" κατι κανω στραβα ε? :blink: ειπα οτι ειμαι ασχετη?? το ειπα,ε?? :p

 

Γιατί δεν ακολουθείς τον οδηγό του bbbb??

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=42021

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποιά προβληματάκια εννοείς?

Η τελευταία dorimanx που έχω μείνει τους τελευταίους μήνες λειτουργεί στην εντέλεια.

Δεν τολμάω και δε θέλω καν να δοκιμάσω άλλη. Έχω βρει την ησυχία μου.

Εκεί γύρω στη σελίδα 540 έχει οδηγίες προς ναυτιλομένους για διάφορα θέματα.

Και το πρόγραμμα που δε θυμόμουν για το συγχρονισμό των επαφών-->myphoneexplorer (το εγκαθιστάς και στο pc αφού το κάνεις download και στο κινητό αφού το κατεβάσεις από το google play)

 

 

 

Γιατί δεν ακολουθείς τον οδηγό του bbbb??

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=42021

 

μα αυτο ακριβως ακολου8ω!!!! "BHMA A (ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ ΝΕΟΥ RADIO)

 

Υπάρχουν δύο τρόποι για να αναβαθμίσουμε το Radio:

1. Φλασάροντας την 3.14 official Rom (μπορείτε να τη κατεβάσετε από ΕΔΩ)."

μπαινω εκει που λεει και την κατεβαζω αλλα μου βγαζει εκεινο το μνμ μετα.

Link to comment
Share on other sites

οκ με το βημα α'!!! με το βημα β' μπορει καποιος (υπομονετικος) να με βοηθήσει? ξερω, γραφει μεσα την διαδικασια ο bbbb αλλα και παλι μου φενεται δυσκολο να το κανω μονη μου... 1 φορα τα βλεπω αυτα που λεει μεσα κ δεν ξερω τι ειναι τι! τα θελω καπως πιο απλα ... Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

ολο το β' :( ας πουμε εχει ενα λινκ που μπαινεις και επιλεγεις ποια rom θες. ""Κατεβάζουμε από ΕΔΩ τη Rom που θέλουμε."" και με βαζει σε μια σελ. με πολλα θεματα και δεν ξερω που να πατησω και μετα ποια rom πρεπει να διαλεξω!!! (στο τελος το android στην συσκευη θα ειναι στα ελληνικα,ε?) Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα δοκιμάσω πρώτα την paranoid JB alfa 1 για να δώ πώς πάει και μετά την orange, ο τύπος λέει ότι πάει σφαίρα. σήμερα έχω χρόνο για δοκιμές.

 

Αυτές έχω κατεβάσει κι εγώ για να δοκιμάσω.

Να περιμένω να μας πεις εντυπώσεις;:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

ολο το β' :( ας πουμε εχει ενα λινκ που μπαινεις και επιλεγεις ποια rom θες. ""Κατεβάζουμε από ΕΔΩ τη Rom που θέλουμε."" και με βαζει σε μια σελ. με πολλα θεματα και δεν ξερω που να πατησω και μετα ποια rom πρεπει να διαλεξω!!! (στο τελος το android στην συσκευη θα ειναι στα ελληνικα,ε?)

Ναι θα είναι στα Ελληνικά.

Στο βήμα Β' μιλάμε για SD Rom, δηλ. θα έχεις και WM και Android. Αυτό θέλεις η θέλεις να πετάξεις εντελώς τα WM και να έχεις μόνο android?

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

ποιά προβληματάκια εννοείς?

Η τελευταία dorimanx που έχω μείνει τους τελευταίους μήνες λειτουργεί στην εντέλεια.

Δεν τολμάω και δε θέλω καν να δοκιμάσω άλλη. Έχω βρει την ησυχία μου.

Εκεί γύρω στη σελίδα 540 έχει οδηγίες προς ναυτιλομένους για διάφορα θέματα.

Και το πρόγραμμα που δε θυμόμουν για το συγχρονισμό των επαφών-->myphoneexplorer (το εγκαθιστάς και στο pc αφού το κάνεις download και στο κινητό αφού το κατεβάσεις από το google play)

 

OK εκεί που κατέληξα στις 2 ρομ, τις έκανες 3 εσυ. :lol::lol:

πάω να διαβάσω την 540 και μετά. Μάλλον δεν έχει φλασάρισμα σήμερα.

Ευχαριστώ και πάλι. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα είναι στα Ελληνικά.

Στο βήμα Β' μιλάμε για SD Rom, δηλ. θα έχεις και WM και Android. Αυτό θέλεις η θέλεις να πετάξεις εντελώς τα WM και να έχεις μόνο android?

 

να πετάξω εντελώς τα WM θελω!!!!!! αλλα δεν ξερω... μου φαινεται πιο δυσκολο αυτο! γι αυτο και διαλεξα να κανω το β' βημα

Link to comment
Share on other sites

Τότε ξεκίνα με μια SD Rom και μόλις εξοικειωθείς λίγο πετάς τα WM και φλασάρεις μια Nand Rom

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Τότε ξεκίνα με μια SD Rom και μόλις εξοικειωθείς λίγο πετάς τα WM και φλασάρεις μια Nand Rom

 

Εχω κ αλλη συσκευη με android οποτε... ειμαι εξικιωμενη με το λειτουργικο αυτο!!!! απλα μ φαινεται δυσκολο το να περασω Nand Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχω κ αλλη συσκευη με android οποτε... ειμαι εξικιωμενη με το λειτουργικο αυτο!!!! απλα μ φαινεται δυσκολο το να περασω Nand Rom

Πήγαινε στο σημείο που αρχίζει ο Χρήστος (bbbb) τον Οδηγό..."ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ NAND ROM".

Φρόντισε όταν ξεκινήσεις να έχεις ηρεμία και μπόλικο χρόνο και ......βήμα-βήμα θα τα καταφέρεις.

Διάλεξε πρώτα ποια Rom θα βάλεις!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αυτές έχω κατεβάσει κι εγώ για να δοκιμάσω.

Να περιμένω να μας πεις εντυπώσεις;:)

Την paranoid την δοκίμασα περίπου μια ώρα και μπορώ να πω ότι μου άφησε καλές εντύπωσης. η orange όμως είναι σαφώς ποιο γρήγορη και έχει καλύτερη κατανάλωση μπαταριάς και είναι ποιο εύχρηστη .

με αυτο το zip http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26916535&postcount=6903 εμφανίζονται τα soft virtual buttons.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εχει δοκιμασει κανεις αυτην? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1584160

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Την paranoid την δοκίμασα περίπου μια ώρα και μπορώ να πω ότι μου άφησε καλές εντύπωσης. η orange όμως είναι σαφώς ποιο γρήγορη και έχει καλύτερη κατανάλωση μπαταριάς και είναι ποιο εύχρηστη .

με αυτο το zip http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26916535&postcount=6903 εμφανίζονται τα soft virtual buttons.

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

Τα soft keys φαντάζομαι ότι δεν ενεργοποιούνται/απενεργοποιούνται χωρίς reboot στην orange όπως γίνεται στη paranoid.

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

Τα soft keys φαντάζομαι ότι δεν ενεργοποιούνται/απενεργοποιούνται χωρίς reboot στην orange όπως γίνεται στη paranoid.

οχι.μονο με τα zip.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα screenshot που να λειτουργεί με κάποιο πλήκτρο και όχι με "κούνημα";

Κάτι έχει πάθει το κινητό μου και δεν "κουνιέται".

Βρήκα κάποιο που λέει ότι λειτουργεί με το πλήκτρο της κάμερας. Μπορούμε να "εκχωρήσουμε" κάποιο πλήκτρο στη κάμερα;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα screenshot που να λειτουργεί με κάποιο πλήκτρο και όχι με "κούνημα";

Κάτι έχει πάθει το κινητό μου και δεν "κουνιέται".

Βρήκα κάποιο που λέει ότι λειτουργεί με το πλήκτρο της κάμερας. Μπορούμε να "εκχωρήσουμε" κάποιο πλήκτρο στη κάμερα;

Γιατί δεν βάζεις μία ρομ πού στο κουμπι τερματισμου έχει τη ανάλογη ενέργεια.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα χώρου στην nand android rom που περασα. το partition που μου δημιουργήθηκε ειναι 150mb, και φουλαρει για πλακα με μερικα install απο το market.εγκατεστησα και το app2sd αλλα δεν λυνει την κατάσταση, γιατι απο οτι ειδα την ιδια δουλεια την κανο και απο την επιλογη εφαρμογες, και μετακίνηση στην sd. καποια αρχεια ομως μενουν παντα και αναγκαστηκά στο εσωτερικό partition. υπαρχει κανενας τροπος να δει σαν εσωτερικο Partition την εξωτερικη sd card? :confused:
Link to comment
Share on other sites

OK εκεί που κατέληξα στις 2 ρομ, τις έκανες 3 εσυ. :lol::lol:

χα χα χα χα ...καλό....

αν δεν έχεις τρομερές απαιτήσεις και θέλεις όλα να δουλεύουν στην εντέλεια βάλε την τελευταία dorimanx.

ο τύπος σταμάτησε να την εξελίσσει, αλλά φρόντισε να τη φτάσει στο τέλειο.

http://www.dorimanx.com/rom/Dorimanx-Rom-3.1.9-Nightly-277-All-in-One.zip

και το recovery

http://www.dorimanx.com/rom/Recovery_5.0.2.7_B6-TOUCH_CWR-FIXED.zip

διόρθωση: ξεκίνα από τη σελίδα 537 καλύτερα...

 

απλα μ φαινεται δυσκολο το να περασω Nand Rom

 

δύσκολο? το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο :p :lol: ;).

δε ρίχνεις μια ματιά από τη σελίδα 537 και μετά....εξαντλήθηκε διεξοδικά η διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις ημέρες είμαι σε διακοπές και πέρασα μια βόλτα απο αθήνα στα διαφορα καταστηματα για να δοκιμάσω κινητά.ε λοιπόν αυτα τα android που πάνε πραγματικά καλύτερα απο το leo σε όλα ειναι μετρημένα στα δάχτυλα και σε τιμές απο 250€ το ελάχιστο.πραγματικά χαίρομαι που αυτό το κινητό σχεδόν τρία χρόνια μετά δεν ειναι τελείως ξεπερασμένο
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το CLK, μεγάλη ευκολία ν' αλλάζεις partition από το κινητό αλλά....μεγάλο πρόβλημα με τη σύνδεση data, οπότε μόλις ξαναγύρισα σε magldr και με την ευκαιρία έριξα κι ένα task29:)

 

Και τώρα μετά από αρκετές μέρες με τη Paranoid περνάω την BlueOrange

 

EDIT 1: Μ' αρέσει η BlueOrange αλλά.....να το πρωτο πρόβλημα..."Δυστυχώς η εφαρμογή Φωτ. μηχανή έχει σταματήσει":(

EDIT 2 : Έκανα reinstall το camera.apk απο το φάκελο system\app και έστρωσε

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το CLK, μεγάλη ευκολία ν' αλλάζεις partition από το κινητό αλλά....μεγάλο πρόβλημα με τη σύνδεση data, οπότε μόλις ξαναγύρισα σε magldr και με την ευκαιρία έριξα κι ένα task29:)

 

Και τώρα μετά από αρκετές μέρες με τη Paranoid περνάω την BlueOrange

 

Εγώ πάλι δεν άντεξα. Πέρασα πάλι cLK και ευτυχώς προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα με την orange 1.2. Με τον cLK έχεις ποιο πολύ Android αίσθηση.

Θα περιμένω και την έκδοση 1.3, την οποία θα περάσω από πάνω, αν δεν χρειαστεί αλλαγή στο partition της nand.

Για έναν περίεργο λόγω μου αρέσει ο touchwiz :lol:

 

Θα περιμένουμε λίγο παραπάνω την έκδοση 1.3 της Orange.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...