Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω την κάρτα από το Desire HD SanDisk HC 8GB δεν ξέρω τη class είναι αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι την έχω NativeSD και πάει κροτίδα, δεν μπορώ όμως να φανταστώ πως θα πάει αν βάλω class 10.

Δοκιμάσατε κάποια εφαρμογή από το play για την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη ρομ ως πρώτη έκδοση έχει όντως κάποια προβλήματα όπως την κάμερα,το bug με το quick reply στα sms,κάποιο πρόβλημα με την εναλλαγή 3g/2g αλλά έχει και σημαντικότατες βελτιώσεις που βλέπουμε για πρώτη φορά σε jb rom στο hd2 όπως καλύτερη ταχύτητα στην ραμ μνήμη που οδηγεί σε καλύτερη απόδοση της συσκευής και το καλύτερο σχεδόν τέλειο multitouch.Προσωπικά περιμένω από τον xylograph να πάρει αυτά τα fixes και να κάνει μια aokp rom που μου αρέσει περισσότερο από την απλή cm10 λόγω των περισσότερων δυνατοτήτων που έχει.Επισης η cm team ενσωμάτωσε το android 4.1.2 που δόθηκε χθες στη δημοσιότητα οπότε πιστεύω ότι σύντομα το αρχαίο :p hd2 μας θα τρέχει και android 4.1.2.
Link to comment
Share on other sites

σύντομα το αρχαίο :p hd2 μας θα τρέχει και android 4.1.2.
Δεν είναι τυχαίο που στο xda αν μπει κάποιος στο forum το τηλέφωνο μας είναι στις TOP DEVICES μετά από τρία χρονιά:D
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με τον ήχο στην NexusHD2-JellyBean?

Μέσα από τις ρυθμίσεις έντασης ήχου ακούγεται κανονικά αλλά όταν με καλούν χτυπάει πολύ χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αν τελικά δεν boot το τηλ αυτόματο είναι θέμα του magldrη η τις ρομ εγώ πήγα magldr--->services boot settings--->always menu αλλά δεν γίνεται τίποτα μόλις κάνω επανεκκίνηση με πηγαίνεις στην αρχική οθόνη μενού magldr και τότε πατάω να boot ad NAND και ξεκινάει
Link to comment
Share on other sites

Αμα θες να ξεκινάει κατευθείαν απο την nand rom θα πας magldr--->services--->boot settings--->android from nand

και μετά πάλι magldr--->services--->boot settings--->always menu--->no και θα ξεκινάει κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

εγω την εγκατεστησα και μου βγαζει internal storage 0,00kb και δεν μπορω να εγκαταστησω τιτοτα
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

εγω την εγκατεστησα και μου βγαζει internal storage 0,00kb και δεν μπορω να εγκαταστησω τιτοτα
τι EXT4 partition εχεις ? εχεις και αλλες nativeSD ρομ μεσα ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι η ιδια διαδικασία με την διαφορά ότι στο magldr--->services--->boot settings--->android from nand θα επιλέξεις android from sd
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι η ιδια διαδικασία με την διαφορά ότι στο magldr--->services--->boot settings--->android from nand θα επιλέξεις android from sd

 

Επίσης magldr--->services--->boot settings--->Ad sd dir και επιλέγεις τον φάκελο NativeSD

Link to comment
Share on other sites

1 gb ext4 και ειχα πριν nand nexus cm9 και εκανα wipe απο την επιλογη κατα την εγκατασταση της jb
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Tην εγκατέστησες ως nand rom ή ως nativesd? Αν την έβαλες ως nand τι /system partition έκανες? Στον aroma επέλεξες την εγκατάσταση για το ευρωπαϊκό hd2;
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα οτι λενε οι οδηγιες partition 320mb ως nand και data2ext κατα την εγκατασταση,εχω το ευρωπαικο hd2
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω κάτι τότε.Εγώ την έχω βάλει ως nativesd.Από σήμερα όμως άρχισα και εγώ να έχω πρόβλημα με τον ήχο κλήσης.Μέχρι χθες ήταν όλα καλά.Το μόνο που άλλαξα ήταν το systemui.apk που προσθέτει στα softkeys και power πλήκτρο
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω αλλάξει ακόμα το systemui.apk αλλά και εγώ δεν είχα θέμα από την αρχή αλλά δεν θυμάμε μετά από τι το έκανε.

Το μόνο που έκανα ήταν να επαναφέρω τα προγράμματα με το titanium, και να κάνω και ένα δύο reboot.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ επανέφερα τις εφαρμογές από το titanium και έκανα και reboot αλλά το πρόβλημα δεν εμφανίστηκε αμέσως μετά.Τώρα έκανα πάλι καθαρή εγκατάσταση χωρίς softkeys,επαναφορά με titanium των εφαρμογών μου και μετά από 2 reboot είναι και πάλι κανονικά.Θα δείξει στην πορεία.Αν ήταν ρομ από άλλο chef θα την είχα ήδη διαγράψει αλλά επειδή είναι του tytung και στο θέμα της γενικότερης απόδοσης δείχνει να ειναι η καλύτερη jb ρομ που βγήκε μέχρι σήμερα, την κρατάω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύξησα την ένταση του ringtone που χρησιμοποιώ μέσα από τα windows και τέλος.

Βέβαια όταν πάω να το παίξω μέσα από τις ρυθμίσεις-επιλογή ringtone νομίζεις ότι θα τινάξει το ηχειάκι αλλά όταν με καλούν ακούγετε οκ.

Μπακαλίστικος τρόπος αλλά βαριόμουν να ξαναστήσω την rom.

Link to comment
Share on other sites

την βρκα την λυση εκανα εγκατασταση με ppp και οχι rmnet αν και δεν ξερω τι συμαινουν αυτα,αλλο τωρα,μου βγαζει oταν παω να εγκαταστησω titanium οτι η rom δεν ειναι rooted αν και εχει το εικονιδιο τοu super user,τι ειναι παλι τουτο?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Το rmnet και το ppp ειναι τύποι data σύνδεσης.Αν είσαι σε windows ή clk επιλέγεις ppp.Σε magldr μπορείς να βάλεις και rmnet που ειναι πιο σταθερή σύνδεση.Η ρομ για κάποιο λόγο φαίνεται πως δεν ειναι σωστά ρουταρισμένη.Αλλά μάλλον συμβαίνει μόνο στην nand εγκατάσταση γιατί στην nativesd δουλεύει σίγουρα.Συμβουλη επειδή διαβάζω και άπο άλλους παρόμοια προβλήματα

1.Για το root δες http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32689616&postcount=239

2.Δοκίμασε την nativesd

3.Βάλε κάποια άλλη ρομ και περίμενε την v1.1

Link to comment
Share on other sites

ειναι στο prompt στο superuser oποτε κατι δεν κανουν καλα, και αν βαλω rmnet γιατι ειμαι με magldr τοτε μου βγαζει 0mb internal storage οποτε αναγκαστηκα ppp
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Tι έβγαλε πάλι ο xylograph :D Η pacman :lol: rom με android 4.1.2 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1934000
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...